Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
18. sep 2013

ano, Smrek ma stale ranne smeny..ale zase je vyhoda, ze obed je o 11.30, lebo druha smena je az o 12.30...

rainee
18. sep 2013

@30mamina3 diky baby 😀

rainee
18. sep 2013

hlavne dufam ze to niekto po tej prvej varke aj odprace 😀

30mamina3
18. sep 2013

@rainee jasne popracu,ešte aj obrus vymenia toto tam funguje brutalne 🙂

30mamina3
18. sep 2013

maminkam ktorym detičky ešte na obed spinkali tak prva smena vyhovovala lebo už som tam videla aj spiace deti v polievke 😀 nám vyhovuje ten obed neskor kedze staršia chodila do školy tak sme neplašili a teraz už budem mat 3 školakov.
@rainee

angi75
18. sep 2013

@mima595 prepáč, že otravujem, ale čo je to DNP?

mima595
18. sep 2013

@angi75 -dobr. nemocenske poistenie...vyuzivalo sa pre zvysenie materskej..asi si ho nemala, inak by si skratku poznala🙂))

angi75
18. sep 2013

@mima595 nie, nemala, našťastie som ho nepotrebovala 🙂 Ale ďakujem za odpoveď.

952009
21. sep 2013

ahojte mam otazky ako je to v lucivnej.asi pojdeme tam len neviem ako to zdravotna schvali mame vseobecnu.mam dceru 4,5 roka este sme neboli.ale nas imunolog nam spomenul ze asi tam nas zaradia .kolko to vide ak budem s malou v tej limbe z doprovodom.aj stavu si zaplatim.ale co som citala tak sa asi neplati ubytko v tej limbe len stravu platim akupelny polatok?ak tomu rozumiem.
som z nitri.

952009
21. sep 2013

mam len jedno dieta tak idem len snou ,ak to schvali poistovna.ale neviem co tie poplatky.
ratala som to ak budem mat stravu ta je 21 dni 178eur,kupel.poplatok 15 eur.dieta 35 eur.spolu 228 eur.

952009
21. sep 2013

ale ta vseobecna zdravotna ak preplaca neaku ciastku tak to doplatok k comu.moze sa zato vibrat lepsie ubytko?

maznacik007
21. sep 2013

@952009 vseobecna sprievodcov na pobyt neschvaluje ... len na vynimky ak by napr. slo o dieta na voziku a pod.

imunolog ti musi napisat odporucanie ... tvoja pediatricka ti napise ziadost o kupelnu liecbu a potom budes cakat ci ti ju schvalia a potom zasa budes cakat kedy vas pozvu ... ta limba je tiez dost vybukovana... kedze ide o najlacnejsie ubytko ...

cele kupele ta vyjdu na 21 dni v Limbe teda spolocne wc aj kupelka {na chodbe pre via izieb} 344 EUR ... tato cena je platna do konca roka ... zavisi kedy to cele vybavis ... a dostanes sa na rad ... takze treba si pockat ci a ako sa po novom roku zmeni cennik .... zabudla si ratat kupelny poplatok sprievodca a poplatok za neschvaleneho sprievodcu co je spolu tych cca 116 EUR 😉

rainee
21. sep 2013

@mima595 prosim ta ako je to ked tam ja alebo mala ochorieme (co je dost pravdepodobne u nas) je tam nejaky detsky alebo dospelacky lekar priamo v areali? a aky je denny rezim, doobeda su procedury a poobede je volno? da sa ist potom niekam mimo na vylet ci treba stale nejake vychadzky podpisovat?

mima595
22. sep 2013

@rainee - jasne, ze su tam detski lekari..ak mala bude mat teplotu, pride lekar k vam na izbu, ak budu len sopliky a kasel, tak pridete k lekarovi..kazdy tyzden su vizity, ale mozes prist hocikedy,...myslim, ze sa to hlasi sestricke..vtedy nejake procedury zrusia..hlavne bazen....

dospelacky dr. tam nie je, musis na pohotovost do Svitu, oni ti nepredpisu lieky, ale aspon ta pozru..MM tam dosatl teploty, tvrdil, ze je to len vycerpanie, ale podarilo sa mi ho vydurit k dr., co mala sluzbu..ta ho prezrela, a ze teda ma anginu, ze nech si ide dat na pohotovost predpisat ATB...

volnost tam je uplne v pohode, mozes chodit kde chces, kedy chces, len ked odchadazs na vikend cely, musis ist podpoisat priepustky...take jednotlive vylety sa nehlasia....

mikisa27
22. sep 2013

@mima595 my by sme mali nastupit uz najblizsi piatok,avsak uz 3tyzdne sa trapime dookola s chorobami 😒 Starsi syn je na tom uz relativne dobre,uz ma len kasel,ktory mu vzdy po kazdej viroze zostane ccaa 6tyzdnov a vlastne kvoli tomu tam ideme,mladsi syn este dobera ATB,ale tiez este dost kasle...no a najhoorsie na tom som ja,vybrala som uz ATB pred 2tyzdnami,ale choroba sa mi vratila,kaslem,soplim,mam zapalene hrdlo...postupne sa to lepsi,ale neviem ci budem do piatku uplne fit 😒 tak teraz neviem co mam robit,ci ten pobyt zrusit,alebo tam ist,sice este nebudeme uplne zdravi...nevies ci sa da pobyt zrusit aj takto par dni pred nastupom?

maznacik007
22. sep 2013

@rainee ty si zober zakladne lieky .... najma na take tie kasle a ak co su v podstate volnopredajne aby si mala aj cosi na hrdlo a tak ja som mala problem s prstom sa mi vyklbil ... dali mi v pohode mast na to a obvaz ...

s chorobami deti tam mam skusenosti ... mne moj dostal aj vysyp po celom tele a afty do ust ... tak sme boli na izbe aj za nami chodil lekar....
ale teda ja som brala take zakladne lieky so sebou sinupret, od teploty a potom co ma maly predpisane ...

rainee
22. sep 2013

Baby dik za rady.
@maznacik007 jasne,tie zakladne zoberiem,skor som myslela antibiotika a tak.

zuzul1310
22. sep 2013

Ahojte baby, 17.10 nastupujeme so synmi do Lučivnej, ubytovanie Topoľ na 28 dní. Som schválený doprovod pre takmer 5 ročného syna a beriem so sebou aj neschváleného takmer dvojročného syna, ktorý má rovnakú diagnózu ako starší. Ešte som v kúpeľoch nebola ani so sebou ani s deťmi, tak som veľmi zvedavá ako to zvládneme a aké to tam bude.

angi75
22. sep 2013

@zuzul1310 ahoj. Aj ja idem s 3-ročnou dcérkou do Topoľa 24.10., tak sa určite stretneme. Tiež idem prvý krát. Ja som už bola so sebou v kúpeľoch cca pred 15 rokmi 🙂 Tak si potom môžeme popísať, čo berieš a pod.

mikisa27
22. sep 2013

baby a este jedna otazocka-v tych kuchynkach su take zakladne veci-salky,taniere,pribor a tak? ja som strasne zvedava ako sa ideme zbalit,mam pocit,ze beriem pol domacnosti so sebou 😉

maznacik007
22. sep 2013

@mikisa27 u nas boli dve chladnicky, hrncek na kavu a caj si zober boli tam len pohariky, pribor a taniere tam boli, rychlovarna konvica a mirkovlnka tam boli ... ja som si dokupila potom noz... to tam nebolo ... a jeden ci dva hrnce tam boli .. ale ako na nejake varenie ze to nie ...
my sme si kupovali pukance do mikrovlnky .. to decka milovali ...

a vezmi si teplomer ... ako ako uz bolo treba tak ti pozicali ale teda taky ten klasicky ale nie s ortutou a napr. mojmu je lepsie digitalny ..
a potom cd s rozpravkami pre deti .. v izbe mas TV kde sa daju aj sd a dvd prehravat ...

zuzul1310
22. sep 2013

@seuska Ahoj, takže vyzerá že sa v Lučivnej stretneme 🙂 , my máme pobyt od 17.10, ty s malou idete kedy a kde budete mať ubytovanie?

zuzul1310
22. sep 2013

@angi75 Super, teším sa, ja práve čítam, že čo sa týka počasia máme dosť blbý termín, ale snáď to bude fajn. Napíšeme si 🙂

mima595
23. sep 2013

baby, hlavne si zoberte termosku na caj...na ranajky je tam nadoba, kde je val caju, nacapujete si a vydrzi vam dlho...kuchynka v Topoli neviem aka je, ale ked ste v apartmanoch...3 a 4-lozkovych, tam je kuchynka komplet vybavena...noze, pribory, salky, vsetko 4x..jedine ze noze su tupe..ak idete do tych 2-izbovych, treba vyuzivat kuchynku dole a tu sme my nepouzivali..podla mna...ja ked sme boli na Smreku, tak som brala len caje, cukor, a kavu, a salky na caj a kavu, aby sme mali na izbe....
a este prasok na pranie si nezabudnite..lieky..take zakladne...od kaslu, oni aj daju, nam raz dali aj probiotika, ked dali Vladkovi ATB..ale ked chcete len na preliecenie, tak svoje....

tam vela deti kasle, lebo v podstate vsetky su alergici, takze sa tam doliecuju kasle a ine....

ja ak mozem poradit..co najneskor ist do herne do Limby..lebo ta je uplne super, deti, ked ju objavia, tak len o nej snivajz..len je to v pivnici, podla mna zle vetratelne..tam je podla mna semenisko chorob..ja im stale dovolim az posledny tyzden....alebo ked je fakt zle pocasie...

nam sa teraz oplatila telocvicna....

rainee
23. sep 2013

tak ja som tam volala ohladne rezervacie ubytka na maj-jun a povedali mi ze uz medzitym poslali papiere teraz na oktober, tak neviem co robit.... dufam ze mi to prehodia len sa obavam ze na to treba vazny dovod 😖 cakala som ze tie terminy su obsadene aspon pol roka dopredu ako mi bolo dr. povedane.

rainee
23. sep 2013

@mima595 prosim ta ako je to daleko pesi z topola na stravu a procedury? su tam niekede v areali aj potraviny kde sa da vsetko potrebne kupit?

mima595
23. sep 2013

@rainee - o potravinach som pisala vyssie...nie su..najblizsie v lucivnej..do jedalne pre teba si tam za 5 min, s dietatom aj pol hodiny 😀 😀 ...ked mas, vezmi si odrazadlo, alebo kolobezku....

seuska
24. sep 2013

@zuzul1310 tak mi ideme 22.10., ale my sa striedame, najprv ide moja sestra na tyzden s mojou malou, ja pridem 27.10. ju vystriedat, to tam vy budete uz zohrata partia 😉 a byvanie mam v Limbe.

zuzul1310
1. okt 2013

@seuska My sme zmenili termín nástupu na 25.10 a ideme do Smreku apartmánu.

zemankacv
2. okt 2013

ahojte, chcem sa spytat ci neviete ako je to s tou PNkou? To sa preplaca ako "normalna"? Ja tam idem na tyzden s 2 detmi, prestriedame sa pri nich cela rodina 😀
Len som myslela, ze je vyhodnejsie si dat OCR, ktoru by mi vypisala nasa Dr.
Neviete mi poradit co je financne vyhodnejsie?

Dakujem

aixy
6. okt 2013

My ideme v january na otvaracku.., do topola.. Uz 3x