Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

seuska
20. nov 2013

@mmaarrttiinnaa No to by aj mna zaujimalo ako sa da zapisat dopredu?

mmaarrttiinnaa
20. nov 2013

@ciklamenka
@seuska
Ja som bola za tou pani v kancelárii tam kde som za pobyt platila a ona ma zapísala na konkrétny termin do konkretneho liečebneho domu .V januarii si podam ziadost na poistovnu a potom mam rok na to aby som na pobyt isla ale istotu ze miesto budem mat tam kde chcem ist mam uz teraz 🙂

ciklamenka
20. nov 2013

nám to tak nechceli robiť v apríli, aby sme si to zaistili....

mmaarrttiinnaa
20. nov 2013

@ciklamenka a mne a kamoske to pani sama navrhla este nas dala na rovnaky termin aj si poznacila ze chceme byt spolu . nebol s tym problem

ciklamenka
20. nov 2013

už som tam volala, tak predbežne si ma napísala na apríl - máj

monky1
21. nov 2013

dievcata, ktore mate v tom jasno, pomozte mi sa zorientovat - pozeram do cennika a som z toho jelen 😀

comu nerozumiem - ked idem ako sprievodca neschvaleny poistovnou - platim za 21 dni 104,49€ + ubytko, ake si vyberiem - napr. Jedla v aprili = 2,5 x 21 = 52,5€??

a ak idem ako spr. schvaleny poistovnou, tak platim len za ubytko a tych 104,98€ uz nie??

samozr. k tomu ten zvysok - strava, kupelny poplatok ...

a este otazka pre maminky, ktore tam boli - ako to tam funguje? v kt. objekte je skola, v kt. jedalen, lekar, procedury ... a ako je to od tej Jedle vzdialene - staci casovo 🙂

velmi pekne dakujem za info ... dr. nam navrhla pobyt, boli sme 2x v srobarovom ustave, reku zmena by bodla, len sa bojim toho, ze sa s dvomi detmi obeham ako blazon - do skly, procedury, 3x denne jedalen ... mala mi obcas strajkuje, odmieta to, co sa prave od nej ziada, presadzuje sa .. so starsou - skolackou by problem nebol

alami
21. nov 2013

@monky1 tie ceny už neviem a nechce sa mi to pozerať 😅 ale my sme boli v Jedli, vzdialenosti sú fajn. Do jedálne máš blízučko - minútku -dve cesty. saunu + bazén máš na pol cesty do jedálne, tedy 1/2min cesty 😅 . Denne chodíš na dýchanie - to je v Smreku - kuk mapka na ich stránke, to je dlhšie - tak 3min cesty(tu sa chodí aj raz za týždeň na vizitu). Herňu máš v Limbe, to je tak 2,5min cesty. Najďalej je škola, ale my sme boli v lete, takže sme sa tam len premotkali vrámci prechádzky, ale nie je to viac ako 5minút.
oproti Šrobárovmu sú toto pravé kúpele, budeš spokojná 🙂
Neviem, kedy idete, ak by nebol sneh, môžeš si zobrať nejaké odrážadlo či kolobežku pre malú a presúvať sa na ňom.uschovávať si ho môžeš na chodbe v Jedli.

monky1
22. nov 2013

@alami jej, dakujem za odpoved, este sa chcem opytat - v jedli su len dvojpostelove ci aj trojpostelove izby?

al. je moznost pristelky?

mima595
22. nov 2013

@monky1 - su tam aj 3-postelove izby...a k cene si nezabudni priratat aj 8,50E za plnu penziu....

monky1
22. nov 2013

@mima595 jasne, s tym ratam 🙂 ... inac pozeram, ze mas skolopovinne deticky - neviem, ci ste boli cez skolsky rok, ale nevies naaaaahodou, kedy rano zacina skola? da sa to stihat - ranajky, skola, procedury ...

tiez ste boli ubytovani v Jedli?

alami
22. nov 2013

@monky1 neboj sa nič, veď oni musia myslieť na školopovinné deti, aby to stíhali, tam sa so školou asi nepretrhnú, ako v každých kúpeloch, či v nemocnici.
Inak - procedúry sa stíhajú v pohode, nie je to nejak nahusto. Na cvičenie treba prísť na čas, lebo si v skupinke s inými(chodili sme tam naraz Ja s 2 deťmi + ešte jedno dieťa s ocinom), ale napr na inhaláciu máš síce presný čas, ale tam nemusíš byť presne, ak si na individuálnej, tak je jedno kedy prídeš a ak máš skupinovú, tak sa potom pridáš k inej skupine, ak si nestihla. alebo nebudeš v skupinovej, ale si dáš individuálnu. Bazén a sauna by tiež nevadili, keby si meškala. Inak sú tam všade stráááášne milé žienky - rehabilitačné, takže ťažká pohoda 🙂
jedľa je inak v pohode, bála som sa spoločných spŕch, ale boli pekné, čisté a nebol s tým žiadny problém.

maznacik007
22. nov 2013

ja som bola so skolackou a malym...skola zacinala tusim na pol deviatu stihali sme vpohode procedury ked mala saunu nesla do skoly na bazen chodila s detmi bez sprievodu a ja s malym sme mali bazen doobeda aj cvicenia... jej naplanovali tak aby stihala skolu ... zo skoly mi ju vodili na obed a najedla sa s nimi... uplne v pohode...

30mamina3
4. dec 2013

jupííííííí deturence schválene nastup 20.1-10.2.2014 topol 🙂)

pink_lady
10. dec 2013

ahojte, niekto v januari?? my ideme 8.1. mozno sa stretneme s
@30mamina3 🙂 budeme tam do 29.

30mamina3
10. dec 2013

@pink_lady a kde budete ubytovany?ja som myslela,že naš termin je prvy po sviatkoch.nechce sa mi verit,ze nechaju tak dlho vysiet ten najvačši apartman.Už maš aj papiere z kupelov s takym terminom?

pink_lady
10. dec 2013

@30mamina3 ano papiere mam mesiac uz, my ideme do limby, neviem ako to tam vyzera ale mam ubytovanie zdarma tam.

30mamina3
10. dec 2013

@pink_lady tak asi zaplnia najprv limbu len sa divim že nechaju prazdny apartman cca 2tyždne,ale ved oni vedia čo robia.ja doplacam niečo cez 1000ečka ☹

pink_lady
10. dec 2013

@30mamina3 uffff 😕 😕 to akoze v dnesnej dobe byt chory a potrebovat liecenie, kupele,... 😒 mne schvalili sprievodcu, tak v limbe to mam zadarmo, ostatne samozrejme doplacam. Ktovie preco to tak je, my ideme prvy krat, som zvedava, a vcera ma este alergo "potesila" ze VSETKY deti tam ochoreju, ze sa mam na to pripravit, no diky 😝

30mamina3
10. dec 2013

@pink_lady ja idem s deckami a manželom už 4krat 🙂 a dufam že nie naposledy.

pink_lady
11. dec 2013

@30mamina3 jaj vy idete na zimnu dovolenku 😉 😀 ale vlastne ja tiez sa tesim :D

30mamina3
11. dec 2013

@pink_lady ano spajame príjemne s užitočným 🙂 je užasne byt takto 21dni spolu nemysliet na pracu a hlavne nechodit do prace iba si uživat spoločne stravene chvile -všetci spolu 😀 tie prachy za to stoja,a ešte aj nám to zdravotne pomaha.

mikisa27
12. dec 2013

@pink_lady to nie je pravda,ze vsetky deti tam ochoreju.....nemusis sa bat...ja som bola v oktobri s 2 chalanmi jeden 3a pol rocny a druhy skoro 2 rocny a boli sme v pohode....teda ten starsi prekonal pocasprveho tyzdna herpticku anginu,ale on je taky stresak maly,on na kazdu vacsiu zmenu reaguje takto......boli sme tam 28dni a nic nam nebolo a vlastne z celeo ubyt.domu kde sme byvali neviem o tom,ze by bol niekto chory,mozno nejaka par dnova viroza sa nasla,ale nic vazne 😉

@30mamina3 bavili sme sa s upratovackami,tak kupele otvaraju 7.1. apostupne budu obsadzovat jednotlive izby....niektore sa budu este malovat co nestihli na jesen a tak...tak mozno preto idete az tak neskoro 😉

pink_lady
12. dec 2013

@mikisa27 no uvidime 🙂 mne to povedala alergologicka, a ze maly urcite ochorie, s tym mam ratat a ja som sa zasmiala ze tak ja ochoriem skor...dufam ze nemala pravdu ale v december az maj sme furt chory vzdy takze 😝 aj ked sme boli v Luznej tak sme ako prvi ochoreli ... 🙄
takze my ked nastupime 8.tak to tam bude este praaazdno 😎

mima595
12. dec 2013

@pink_lady - ochoriet...no co pod tym chpaes...lebo nasi chalani tam stale dostali sopliky...proste zmena klimy...organizmus tak zareaguje...+ kašel...lebo vies, vsetky deti su tam "chorlavejsie" takze treba tam s tym ratat...ale my sme boli 3x...a nikdy sme teploty nemali..len take virozky..raz sme dokonca na Topoli mali vracaciu virozku a my sme ju nedostali...

pink_lady
12. dec 2013

@mima595 no sopel a kasel uz nepovazujem za chorobu 🙂 tak ale ako pises, zdrave deti tam nemusia chodit 🙂

maznacik007
12. dec 2013

@pink_lady my sme boli v marci a vtedy tam najma na Limbe deti dost choreli .. najma tie bez sprievodu ... bola aj karantena ...
moje detska nic nechytili az syn na konci pobytu sa kompletne osypal a afty a tak .. posledny tyzden a doliecoval sa doma.. ale on ma imunitu dost nizku berie imunor nepretrzite ... uvidis bude dobre ... tam ...
ale sople, kasel nepovazujem za chorobu ani ja..

mangostyle
3. jan 2014

@pink_lady Ahoj my máme nástup 10.1 , ideme do jedle 🙂

pink_lady
3. jan 2014

@mangostyle tak sa tam mozno vidime 😉

prosim, baby, co ste tam uz boli, ten areal je priamo v dedine, alebo mimo dediny? ak mimo dediny, ako daleko od nej to je?

mima595
3. jan 2014

@pink_lady - je to mimo dediny...asi 3 km...

salonka9
7. jan 2014

ahojte kočky čo už boli v týchto kúpeľoch mám na vás otázočku : v ktorom liečebnom dome sa vykonávajú procedúry a kde sa nachádza bazén. a ešte, či tento bazén môžu využívať sprievodcovia a deti na plávanie ?
ďakujem za odpoveďe.