Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

miah
31. mar 2016

My mame union, tento rok im to trvalo dlhsie, cca mesiac kym prisiel papier 🙂

tehula
31. mar 2016

Ahojte kocky, potrebovala by som poradit ohladne Lucivnej. My sme este na lieceni neboli nikdy.
Tento rok by dcera mala ist do ucivnej, kam ju odosiela alergologicka vzhladom na nulovu sliznicnu imunitu a viacere alergie a caste resp. ochorenia.
Ziadost som posielala do poistovne niekedy v priebehu februara, pricom asi pred tyzdom mi prisiel list, ze teda liecenie jej schvalili a ze teda to liecenie moze vyuzit najneskor do 17.1.2017

Vravim si, ok, asi treba do kupelov zavolat a dohodnut sa teda na termine nastupu. Kedze je dcera velmi casto chora, ma vela absencii zo skoly, tak nemozeme si dovolit, aby sla na liecenie plne pocas skolskeho roku a bola zas 3tyzdne mimo skolu. Viem, ze tam prebieha aj vyucba, ale ona chodi do skoly v zahranicii a maju ine vyucovacie predmety a procesy.
Takze som myslela, ze aspon ciastocne par dni by sme mohli cez nejake prazdniny tam supnut. Zaroven mam aj mladsie dieta, co je neustale chore a pediater navrhol tiez liecenie. Tak som to chcela zbuchat naraz s nimi

Prejdem k veci. DNes prisiel list z Lucivnej co odoslali vcera, ze dcera ma nastup 8.4.2016 a ma priniest nejake potvrdenia zo skoly a ucebny plan atd.... No nestacim kukat, ze tak rychlo sa mi to ani nepodari vybavit a nechat urobit preklad tych materialov zo skoly, ani ucitelka jej nenachysta ucebny plan na pockanie jak zapiskam. Navyse v skole jej vyucujuci moze ospravedlnit len absenciu v dlzke max 1tyzdna, 2tyzd. schvaule riaditel skoly a dlhsia absencia musi ist az na krajske ministerium, co tiez za 4dni nevybavim este to aj do Lucivnej odoslat.

Ako mam postupovat? To takto bezne robia, akoby clovek doma sedel so zalozenymi rukami a pobalenym kufrom ze nastup?!!!
Zajtra chcem do kupelov zavolat, ci sa neda nejako dohodnut, ale dost divne mi to pride,

cinky333
31. mar 2016

@tehula Áno, stačí zavolať a dohodnúť termín v akom čase by vyhovovalo. Volnejšie sú stále v chladnejších mesiacoch - október, november. Ak sa im uvolní termín ( z dôvodu choroby dieťaťa najčastejšie) tak sa samozrejme snažia vyplniť čím skôr. Preto poslali. Stačí volať a nechať im telefonne číslo, ozvú sa Vám kedy majú najbližšie voľné.

tehula
31. mar 2016

@cinky333 aha, dakujem, lebo ma to vyplasilo, ze teda sa s tym mozeme rozlucit

psyxooo
31. mar 2016

Baby, v ktorej budove je skola? Pocula som, ze v Osike uz nie je, je to pravda?

reniko
1. apr 2016

@psyxooo áno Osika je už celá ako liečebný dom a škola je v Limbe úplne dole, kedysi tam mali nejaké kancelárie alebo čosi také...

psyxooo
1. apr 2016

@reniko dik

luciahavesela
1. apr 2016

Neviete, ci to tam funguje aj cez Vianoce?

mima595
1. apr 2016

@luciahavesela - nie, nefunguje..posledne deti odchadzaju cca. 15.-20. 12 a potom myslim, že zacinaju cca. 10? asi sa riadia podla 3 Kralov....

tehula
1. apr 2016

no ja som asi strasne komplikovana a narocna osoba, ale trosku zacinam lutovat, ze sme to liecenie pre dceru vobec riesili. Nejako som nezorientovana v celej situacii, nedari sa mi tam dnes dovolat, hoci v papieroch uvadzaju, ze ak nedam vediet minimalne 3dni pred nastupom na liecbu, co vcera prislo, ze 8.4 ma naklusat, ze mi daju uhradit naklady zdravotnej poistovne.

Ja som si to tak ruzovo predstavovala, ze teda hoci ma dieta 6r a nema narok na sprievod, ze pojdem s nou ako samoplatca, a pripadne predpokladam, ze aj mladsiemu dietatu, co zas mam doma chore ako na beziacom pase, liecbu schvalia tiez. len s mladsou to nemam kedy ist ani vybavit, co dokola sa mi tocia doma chore a este berie do zajtra ATB zas. Ze aj teda da sa priplatit si iny typ ubytka, oni tam rovno bachli jeden dom, lebo pocitaju s tym, ze dcera pojde sama.
Dovolenku mi takto na rychlo nikto neda ked zapiskam, ze pocujte, ja idem na 3tyzdne teraz si na liecenie
Prosto nechapem, preco poslali mi hned predvolanie k takemu krkolomnemu datumu a este ze mam pedinu stihnut buduci tyzden aby potvrdila, ze je dieta zdrave a moze ist,
Idem napisat na ten kontaktny mail, co v predvolanke uviedli a dufam, ze niekto odpise, inak to posielam hned obratom prvou triedou, ze teda dakujem.....

Tuna trochu chapem to rozhorcenie nejakej maminy co sa jej nepacilo dlho cakat na schvalenie. To mi neprekaza, ale ani my nie sme na spagate zial, a toto mi trosku ako alibizmus pride, ze ved schvalene to ma, termin sme dali, holt, ze to nevyuzijete..............vasa chyba.

Neviem, mozno v tom len neviem behat, ale ozaj doma nesedim na pobalenom kufri, ze ide sa.

monline
1. apr 2016

@tehula treba slušne odmietnuť termín, že teraz nevyhovuje a rovno si naplánovať iný termín, máš na to predsa rok, aby si liečenie využila, nemusí ti sedieť narýchlo ponúknutý termín. Mne tiež len teraz schválili a do pár dní mi volali, či nemôžem nastúpiť o dva dni...no nemôžem, práve má zápal priedušiek, povedala som im, že pôjdem v termín, ktorý som si s nimi telefonicky dohovorila.
Skús napísať meil, pre istotu skús volať, viem, že to ide ťažšie, ale ja už som sa 2x dovolala, takže ide to..

winna
1. apr 2016

@tehula napis e-mail, odpovedia Ti 🙂

tehula
1. apr 2016

@monline
@winna

dakujuem, mail som poslala a zajtra skocim poslat aj tu navratku, nech to maju aj pisomne, ze k 8.4 nenastupi.

monline
1. apr 2016

@tehula dnes mi poslali predvolanie, nakoniec trocha posunuli termín, lebo telefonicky mi ponúkli nástup 19.4. ale predvolali nás na 15.4., ale to nevadí, je to ešte lepšie takto...v robote to bude síce nafigu, lebo práve som tento týždeň bola doma na očr, tak ale čo narobím...nejak to zvládnem

merikac
1. apr 2016

@tehula netreba posielat navratku...len v pripade nadtupu ju potrenuju 😊

stankapk
4. apr 2016

Dievcata prosim Vas, myslite ze si tam mozeme zobrat vlastne bicykle? Netreba aby boli niekde uzamknute, su to stare bicykle, kludne ich nechame aj niekde v stojane v areali... 🙂

mima595
4. apr 2016

@stankapk - kludne si vezmite, v kazdom dome je odkladaci priestor na kolobezky, kociky...a ine presuvadla...vlastne bicykle su fajn....

lucijag
4. apr 2016

@stankapk my sme mali vlastne mali sme ich v aute 🙂

stankapk
4. apr 2016

@mima595
@lucijag auto tam nebudeme mat 😉
Dakujem 🙂 Tak urcite si zoberieme. A da sa prejst do dediny na bicykloch s 6 a 8 rocnymi babami? Myslim ci su tam nejake chodniky, pripadne cesta s krajnicou. U nas po Pezinku chodime hlavne po chodnikoch...

mima595
4. apr 2016

@stankapk - s takymi prejdes v pohode...chodniky tam nie su, ale nie je to velmi frekventovana cesta...ale v areali sa mozu vyjazdit dosyta...

katecameron
4. apr 2016

maminy ste tu aj take ktorym decka na liecenie chodia same alebo boli same aspon raz?

moncac
4. apr 2016

ahojte maminy, prosím niektorú, ktorá sa tam práve teraz nachádza a má dieťatko malé so sebou, za ktoré neplatila - je problém dostať aj to neplatiace dieťatko na procedúry? Starší syn nepôjde sám do sauny napríklad :( je to taký bojko. Nastupujeme vo štvrtok, či to mám riešiť pri príchode doplatením procedúr... Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

alola17
4. apr 2016

Zienky stalo sa vam ze 3,5rocnemu dietatu neprizbali sprievadcu?prislo mi schvalenie kupelnej liecby a tam ani slovko o sprievodcovi....

zalu
4. apr 2016

@alola17 no mne neschvalila poistovna ... bola som s dvoma ...takmer 5r. a 3,5 r. a neschvalili... takze za seba som si platila tych cca5 € na den. Ale vraj Union a Dovera schvaluju.. my mame vseobecnu

alola17
4. apr 2016

@zalu ako5 eur na den...ved strava aj ubytovanie nie? Ale ved najlacnejsie ubytko je 8eur +strava 8,5 a kupelnovy poplatok 0,5 nie..tak som pozerala v cenniku

maruska360
4. apr 2016

@zalu aj ked ta schvalia musis doplacat za ubytovanie a stravu

psyxooo
4. apr 2016

@moncac ty musis chodit s dietatom na vsetky procedury, nemozes ho nechat same, takze je samozrejme ze mensie dieta bude s tebou vsade, nezavisi ci zanho platis alebo neplatis, proste budes s oboma detmi v bazene, saune, telocvicni, na inhalaciach......

katus69
4. apr 2016

@stankapk odporucam berte bicyklik,odrazadlo.v nedelu sme sli pozicat a odmietli nam dat,lebo vraj neni dost teplo ,decka boli chore.tak ked bude dlhu dobu teplejsie tak zacnu.keby sme vedeli prinesieme,zial musime cakat do vikendu kym manzel donesie,nebudem sa spoliehat kym sa oni rozhodnu ze je teplo na bicykel😞

katus69
4. apr 2016

@stankapk podotykam ze tu uz 3 dni cca 16 a viac stupnov,a ani dnes nepoziciavali

sara1980
4. apr 2016

@katus69 ahoj aky je poplatok za požičanie?