Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
16. jan 2016

@psyxooo - no oni tam slabsie kuria vzdy...aj v Topoli tak bolo...ale nam to nejako nevadilo....my sme boli v oktobri, auguste a aprili....tak to nebolo nejake vypukle

x_shushu_x
16. jan 2016

my sme boli na 2. poschodi na kraji....kurili silno a odrazalo sa to na tom, ze nam celu noc "ta vec" co zabezpecuje kurenie trieskala v pravidelnom zvuku a pravidelných intervaloch priamo v stene, na ktorej sme mali nacapenu hlavu :D......cez vikend upratovacky nechodia, ale nechaju sacok na smeti- keby sa kos naplnil....pre mna tam bol nelogicky rozmiestneny nabytok- nedalo sa tam hybat, tak som si ho rozostavala inak a pri odchode vratila spat :o/.....obedy boli pod nami na 1.posch- to bolo vyhodne....lekarka hned nad nami- co bolo vyhodne, ked mala ochorela a chodili sme nahrievat dutiny- ze este taka tepla, rovno do izby .....ale zase ked bola plna cakaren u lekarky a deti sa tam nahanali, myslela som, ze nam padne strop na hlavu :D....ale toto mne nejak nevadilo, len spominam....

mima595
16. jan 2016

no my sme boli v Smreku este v case, ked tam nebola jedalen, ale v tej miestnosti bol velky detsky kutik

kukucka26
17. jan 2016

@mima595 ci je to tam pekne riesene😊 dnu v izbe na chodbach ci nieje hluk std... Vdaka

x_shushu_x
17. jan 2016

@kukucka26 my sme boli na uplne poslednm termine v roku...ako som pisala- nabytok som si prisposobila, lebo sa tam nedalo hybat....na chodbe bol hluk neskutocnyyyyyy, lebo tam vypustili vsetky deti zo vsetkych izieb a oni behali z jednej strany na druhu....na konci nas bolo len par a to bol kliiiidecek 🙂.......inak od 13:00 do 15:00 a od 20:30 je tam prikazane ticho 🙂...na prízemi je asi hluku viac- podla mna....lebo tam vsetci prichadzaju a prezliekaju sa- to ale neviem s istotou povedat...

ivanulienka81
17. jan 2016

Ja som dnes našla v schránke predvolanie do kúpeľov s nástupom 28.1. bez sprievodcu s ubytovaním v Smreku! A to som 8.1. tam volala a zajednávala máj so sprievodcom v Topli! Jáj zajtra tam volám, že čo sa domrvilo. V januári isto nenastúpime 🙄

30mamina3
18. jan 2016

@ivanulienka81 a poistovna vam sprievod schvalila?

psyxooo
18. jan 2016

@x_shushu_x aj ja som bola na 2.poschodi, uplne na konci, v podstate nad fitkom pri upratovacke......nam akurat nad hlavami behali decka z izby nad nami, lebo tatko ich nazvladal a nechal ich besnit do desiatej vecer 😀 My sme mali zas nabytok dobre ulozeny, v obyvke som mala gauc stale roztiahnuty a dalo sa chodit, takze to je asi rozne v izbach. Celkovo to bolo velmi dobre ubytovanie podla mna. A ta jedalen plus rehabilitacie a lekari ze boli v smreku, to bolo skvele kvoli zime, ze sme sa nemuseli stale obliekat, s jednym dietatom by to bolo v pohode, ale s dvoma asi o drzku, preto aj teraz chcem smrek.

psyxooo
18. jan 2016

@kukucka26 hluk neviem ci ovplyvnis....zavisi to od rodicov a deti, akych budem mat okolo seba, u nas bol napriklad pokoj, ale o poschodie vyssie mali hluk nonstop.

mima595
18. jan 2016

@psyxooo
@kukucka26 - hluk neovplyvnis...to zavisi od rodičov....na prizemi ale teda urcite nie je vacsi hluk z dovodu, že sa tam vchadza...toho sa bat nemusis....lebo to nie je spriechodnene s inhalaciami, a kazdy ktor ide vytahom, sa na prizemie k izbam nedostane...je to oddelene dverami...

v zime pravdepodobne hluk bude..deti su castejsie vo vnutri a po chodbach behat budu...ono su to vysoke nemocnicne chodby, bez kobercov, bez nabytku...tam vsetko pocut...a ked si deti najdu kamaratov z poschodia, tazko ich udrzat na izbe....

my sme napr. mali" problem" s jednou mamickou, bola tam s 2 chlapcami...5 rocnym a 2.5 rocnym...chcela s nimi absolvovat skoro vsetky vylety, lebo teda bola v Tatrach.../boli sme tam v tom auguste/..vyslovene ich tahala vsade...na štrbske pleso, do jaskyn...na Spissky hrad...chlapci unaveni, naobed nevyspatí, už o pol siedmej ich davala spať..a kedze nase deti naobed oodychovali, tak vecer, ked sme prisli o siedmej, osmej na izbu, tak este chodili po chodbach..a ona na nich stale pokrikovala...ze jej deti uz spia...a
rano o pol siedmej ich sprchovala a rano plac na celej chodbe.....takže asi tak...je to strasne roznorode a velmi zavisi od spolubyvajucich....

kukucka26
18. jan 2016

Ešte rozmyslam ubytko javor to pri vstupe no lacnejšie je v máji no to sa bojím ze mesiac maj je zas chladný a nevyuzijeme pieskoviska😞 už neviem kedy teda

lplp
18. jan 2016

@ivanulienka81 Tak to ma celkom zaujíma, ako ste to doriešili, lebo aj ja som volala, dohodli sme si termín v júli v Smreku a nebyť toho, že som na druhý deň písala ešte mail, tak by sme mali nastúpiť 1. februára - volali mi naspäť, že sme sa predsa dohodli na február... Určite si nás museli s niekym pomýliť, aj keď to otvorene nepriznali. Nakoniec nám prisľúbili tie letné prázdniny, tak dúfam, že sa už nič nezmení...

an1ta
18. jan 2016

@mima595 v smreku na jednotke to je teraz spriechodnene s inhalaciami 🙂 neviem ci to tak bude stale, ale teraz to je. Ubytovani v smreku chodia na inhalacie v papuckach a teplakoch 😉

mima595
18. jan 2016

@an1ta - aha..tak to som nevedela 😀 😀 ...na jednejs trasne dobre...lebo v tej zime sa obliekat a chodit na inhalacie cez vchod 😝 😝 ...

mima595
18. jan 2016

@kukucka26 - javor je najskor obsadeny 😉

psyxooo
18. jan 2016

@an1ta aj my sme tak chodili, bolo to spriechodnene, ale museli sme vzdy potichucky, aby sme nerusili tych co tam maju izby

ivanulienka81
18. jan 2016

@lplp volala som tam, tak tetuška mi povedala, že predvolanie pravdepodobne vystavili skôr ako sme mali my zajednaný termín namáj a po ďalšie, vraj v návrhu nemáme vyplnenú kolonku sprievodca a mladý má 6 rokov, tak ho automaticky zaradili bez sprievodcu. Ale tak teda toto predvolanie mám považovať za bezpredmetné, vraj príde ďalšie na máj +-
@30mamina3 ja idem ako samoplatca

lplp
18. jan 2016

@ivanulienka81 a smrek je aj pre deti bez sprievodcu? ja som bola v tom, že len so sprievodom. inak aj ja si musím sprievod celý platiť, všeobecná vraj schvaľuje len do 3 rokov a malá má 4,5.

ivanulienka81
18. jan 2016

@lplp joj, ospravedlňujem sa, do Jedli mal predvolanie, som sa pomýlila, lebo hneď pod tým je písané, že sa treba hlásiť na prízemí LD Smrek.

lplp
18. jan 2016

@ivanulienka81 to nič, ja som myslela, že som to ja zle pochopila na ich stránke 🙂

marianatrulikova
18. jan 2016

Kupele tieto su od 3,rokov.tak sa nemusis bat

miah
18. jan 2016

my by sme tiez mali ist v juli 🙂 chceli sme ist do Borievky, ale ta je v rekonstrukcii 😅

lplp
18. jan 2016

@miah tak to sa tam možno stretneme. kam ste sa nakoniec pýtali?

zuzka767
19. jan 2016

Bol niekto aj vo vile breza v tom podkrovnom apartmane? Poprosim nejake blizsie info....
Alebo v apartmane Javor ?

miah
19. jan 2016

@lplp mali by sme byť v Javori, ak este nebude Borievka hotova ☺

monline
20. jan 2016

ahojte
Plánujem ísť s malým na liečenie niekedy na jar, práve ideme podať návrh. Má 5,5 roka, máme VZP, predpokladám, že ma ako sprievodcu neschvália, tak asi budem samoplatca. Chcem sa vás spýtať na stravu- je možné si pre seba zajednať len obedy? Práve som si prečítala jedálny lístok pre deti aj dospelých- ten môj krpec takmer nič z tých jedál nemá rád a nechce to jesť. (V škôlke mi tretí rok zje len kôrku z chleba, občas slížikovú polievku a čistú ryžu). Takže asi budem mať dosť jedla ako "dojedač" a budem skôr hľadať možnosť ako mu dať jesť to, čo má rád 😖 Sú niekde nablízku potraviny? Je možné niečo rýchle ukuchtiť v spoločných kuchynkách? Je možné stravovať sa aj inde? vďaka za odpovede

zuzka767
20. jan 2016

@tessa Ahoj pises ze chodis vylucne do Topol, chcem sa opytat ako to tam vyzera ci je to na lepsej urovni ,ci je kuchynka na izbe nakolko strava tam nie je nic moc ...ako v inom zariadeni, lebo je to dost obsadene ja som dostala az na september termin ale ostatne boli volne a to som mala uz v decembri schvalenu ziadost.

psyxooo
20. jan 2016

@monline tak si pre seba neobjednavaj stravu, mala by si to zbytocne. V areali je restika, ceny normalne, tam sa chodia stravovat rodicia, ktory nechcu mat zaplatenu stravu, daju sa v nej kupit aj drobnosti ako horalka, chipsy a zopar zakladanych veci z drogerie. Potraviny tam nie su, ale v dedine ano, no neviem ci pesi zajdes, zda sa mi to daleko.....Inak sa robia kazdy tyzden zajazdy zdarma do Tesca, ak nemas auto, tam vas vezmu a nakupis si. Ja som bola v Smreku, na chodbe bola spolocna kuchynka, ano, da sa tam v pohode navarit, su tam hrnce, pribory, naberacky, pohare, taniere, je to tam vybavene. U nas vtedy na chodbe byvala jedna babicka s vnukom, ta si tam denne varila obedy.
@zuzka767 ked som bola ja, strava tam bola vyborna, ja som mala dokonca bezmliecnu dietu a aj ta bola super, vzdy bolo na vyber z 3 jedal.

skybaby
20. jan 2016

@zuzka767 ahoj my sme boli v breze v tom veľkom apartmáne na najvyššom poschodí. Ma dve spálne, kupelku a ďalšie extra wc a obrovsku obývačku s jedalenskym stolom, gaučom, konferenčným a písacím stolíkom.

tessa
20. jan 2016

@zuzka767 akurát sme v Lucivnej 🙂
My máme zaplatený nadštandard 3 lozkovy, máme izbu s manz.posteľou a 1 samostat.posteľ s priateľkou. Skriňa na oblecko, komoda, písací stôl.
Obývačke s gaucom(da sa tiež rozlozit), telka, hifi veža. Kuchynku komplet vybavenu riadmi, vstavanu elektr.sporák, rúra,mikrovlnka,rychl.konvica. Kúpeľňa so sprch.kutom a wckom.
Maximálna spokojnosť; )
A varia tu dobre, my sa nestazujeme. 🙂