Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

misuvka
16. aug 2011

ahojte, 9. augusta sme do poistovne odovzdali Navrh na kupelnu liecbu 😉 chcela by som vediet ake mate skusenosti so schvalovanim, ako dlho to trva, aku mate poistovnu, pripadne diagnozy .. 🙂 🙂 🙂 dakujem za vsetky odpovede 😉

ivus32
16. aug 2011

@misuvka ahoj,do mesiaca by si mala mat odpoved.mam apollo(teraz dovera),mala bola predcasne narodena,je liecena na plucnej ambulancii v Podunajskych Biskupiciach,často byva chora,pravdepodobne astmatik a alergik☹

misuvka
16. aug 2011

@ivus32 dakujem krasne 🙂 to sedi, aj my máme dôveru 🙂 - predtym Apollo, a tiež chodíme do Biskupíc k pani primárke 🙂 Môj tiež opakované choroby, asi astmatik aj alergik :( tak snaď to aj nám schvália ... 🙂 a schválili aj teba ako sprievodcu ?

ivus32
16. aug 2011

@misuvka mali by ta schvalit,viem ze do 4 alebo 6 rokov schvalia aj doprovod.dcerka bude mat teraz 5 rokov,aj ja som bola schvalena,platila som za seba "iba" 14€ na den:-/

misuvka
16. aug 2011

@ivus32 no tak fajn, si ma celkom povzbudila 🙂 o tej cene viem, vsetko som si uz prestudovala ak sa všetko podari, tak mame aj termin nastupu 28 oktobra 🙂 ozaj a na kolko dni malej schvalili?

reny77
16. aug 2011

@ivus32 dik, to si ma potesila s tym svahom, syn totizto chodi na lyzovanie a dcerka zacne tento rok, takze aspon za tie tri tyzdne nevypadneme z cviku 🙂

ivus32
16. aug 2011

@misuvka dovera na 28 dni,vseobecna 21dni. My sme boli 28,ubehlo to dost rychlo🙂

janetina
20. aug 2011

Ahojte hlasim este z domu, teraz tam je syn s babinou. No zaciatok bol velkolepy ako ohnostroj 😀 😀 ...ze vraj sa tam deti nemohli nabazit parkovych atrakcii. Dnes boli na spolocnom vylete v Pieninskom narodnom parku a viezli sa aj na pltiach. Strava super, ubytko tiez...spokojnost 😉 😉

ivus32
20. aug 2011

@janetina na Pieninach bolo krasne,ale my sme na plte neisli,lebo vtedy boli dost vlny a chladno,predtym dva dni prsalo☹(

alami
20. aug 2011

Ahojte, chcem sa opýtať, tých, čo ste v Lučivnej už boli - malý mi má dietu - bezmliečnu, bezsójovú a GERko(refluxnú). V zime sme boli na liečení v šrobárovom ústave, ale to sme ešte nemali bezsójovú dietu, tak tie dve dietky nám tam zvládli bez problémov. Teraz rozmýšľam nad Lučivnou - čo vás tu čítam, vyzerá to o moc lepšie ako Šrobárov ústav, len sa zamýšľam, či nás budú vôbec vedieť prestravovať s takou kombináciou diet. Boli ste niekto so špeciálnymi viacerými dietami, prípadne ste mali takých spolubývajúcich? Dík za info.

A ešte - robia aj v Lučivnej vyšetrenie refluxu? Bude nám ho treba skontrolovať. Ďakujem

ivus32
21. aug 2011

@alami ahoj,boli tam rozne deti s roznymi dietami,alergia na mlieko,orechy... všetkym sa prisposobili🙂 Co sa tyka toho vysetrenia,v Lucivnej priamo nie,ale ked sa nieco vyskytlo,tak na vsetky mozne vysetrenia vozili do Popradu. Skus tam zavolat a popytat sa. My sme tam boli v july a bolo tam naozaj super🙂

alami
21. aug 2011

@ivus32 ďakujem. mňa zaujíma vyslovene tá kombinácia rôznych diet, lebo to už je fakt ťažký výber stravy potom. sója - to nie je len plátok sójového "mäsa" ale tá ja vo všetkom - bežný čierny chlieb, rožky, jogurty, šunka, bujóny, všetky možné druhy korenín atď atď - tak preto sa bojím, či by to tam sledovali 😒
Ďakujem aj za info o tom vyšetrení.

jankasz
24. aug 2011

@alami vysetrenie refluxu nerobia v lucivnej,na kontrolu sa chodi do srobarovho.... 😉

alami
25. aug 2011

@jankasz Ďakujem.škoda.

mima595
12. sep 2011

ahojte, my mame termin od 11.10...budeme ubytovani v Topoli...nejde este niekto v tomto termine??

nana11
20. sep 2011

ahoj, mate niekto kontakt na kupele v Lucivnej? dakujem

mima595
20. sep 2011

@nana11 ...www.tkl.sk
tam su vsetky kontakty

aska
21. sep 2011

ahojte, prosim vas ako dlho vam trvalo schvalenie do kupelov vo VSZP?dakujem schvalili vam aj doprovod? maly uz ma 3 roky.dakujem

mima595
21. sep 2011

@aska - mne odpovedali do mesiaca...
na 5 rocneho mi doprovod neschvalili, na 2 rocneho ano, ale jemu schvalili až 3. žiadost, stale im nieco vadilo

aska
21. sep 2011

a co im vadilo tiez si VSZP?

mima595
21. sep 2011

@aska - ano, som, ale u nas je jedna vadna revizna dr., ktora robi problemy vsade
po 1x nam neschvalila Vladka preto, lebo vraj v kontraindikaciach je napisane, že dieta do 3 rokov nie je sposobile na liecebne kupele...teda obvodna dr. musela napisat extra papier, že dieta je schopne absolvovat vsetky liecebne procedury vzhladom na svoj vek
a este preto, lebo na diagnozu, ktoru vypisala dr, nebol v obdobi od 1.10.2010 do 30.6.2011 lieceny....
a to mi moja obvodacka vysvetlila ak, že de facto ma revizna pravdu, ale objektivne je na mne revizna zasadnuta, lebo ak ja pridem k dr. s chorym dietatom, tak ona uvedie ako diagnozu akutny stav, ale alergologicka uviedla do navrhu cislo diagnozy chronickej ......., lebo akutne....dat nemože, lebo s akutnou dieta do kupelov nesmie...
ak som potom sla osobne do VsZP, tvarila sa velmi milo a vypocula si reviznu, objednala od nej vitaminy 😖 /že aka forma uplatku/...potom už bola ustretova a sama volala na alergologiu, aby vypisali 3. navrh, lebo aj v tom druhom sa jej nieco nepacilo

asi tak nasa story

macosc
24. okt 2011

ide niekto do Lučivnej 4.11. ozvite sa .Budem ubytovana Borievke

aska
25. okt 2011

kocky tak konecne mi prisli minuly piatok ( po 4t) papiere z poistovne uz mam oficialne schvaleny pobyt ideme v Januari do Topola ak idete niekto v tento termin dajte vediet 😉 skoda len ze mi nevedia povedat presny termin kedy kupele otvoria lebo vraj budeme hned prvy turmus a otvara sa cca okolo 10-20 januara co je dost velke rozpetie na nahlasenie dovolenky...

aska
25. okt 2011

Boli ste niektora v Januari?? mrzlo tam velmi co si urcite nemam zabudnut?

alami
2. dec 2011

ahojte, mám schválený pobyt pre 2 deti aj seba ako doprovod. práve pozerám to ubytko, ale neviem, čo vybrať, chcela by som taký stred. borievka by sa mi celkom videla, ale sú tam písané len 2 a 4 lôžkové izby a my budeme traja. Potom je len nadštandard - čo sa mi zdá fakt drahé a Jedľa nemá fotky a smrek mometálne tiež nie 😒 nemáte niekto, kto ste tam už boli nafotené ubytko jedľa a Smrek? čo by ste mi odporučili si vybrať, ako ste boli s ubytkom spokojné?
V Smreku a jedli sa trochu obávam spŕch, mám 9 ročného chlapca, ten bude musieť ísť do sprchy sám a to sa bojím, žeby od tiaľ nevyšiel ani po hodine 😀 😀 😀 😀

A potom, kto bol v borievke, nie je to nepraktické - ďaleko?
V smreku zas - nie je príliš rušno? 😅

A v Smreku a Jedle -ako ďaleko od izby je kuchynka - na zohrievanie čajíkov a mliečka zavčasu ráno, či sem tam aj v noci 😅 , prípadne, je tam k dispozícii chladnička?

Ďakujem




@aska my sme boli vlani v Januári v šrobárovom, mali sme super počasie, žiadne veľké sneženie, vietor, chumelice ani extra mráz, len krásny sneh celý čas sa držal. sem tam jemne prisnežilo. Nádhera. Na oblečko sme celý čas nosili zimné - lyžiarske súpravy. ak som mala len rifle a pod tým termolegíny-bola mi kosa, takže ber si oteplovačky aj pre seba. čo bolo zlé, boli dosť pomrznuté chodníky, tak ke´d sme sa vyviezli na Hrebienok, alebo na Skalnaté pleso, nedalo sa tam ísť prejsť, lebo to bolo tak na zlomenie nohy, to sme len tak postáli - pár metrov,vľavo - vpravo sme opatrne prešli a naspäť.

mima595
3. dec 2011

@alami - Smrek teraz prerabaju, maju tam byt 2 izby + socialne zariadenie, ale odkedy bude fungovat, neviem...zacali opravovat 1.11.
Jedla je iba 1 izba, + WC,
ja by som brala Borievku..mas spalnu + obyvacku...vzala by som 4-izbovu, može vas prijst pozrieť aj manzel /pristelka je 10E na noc/
vzdialenost medzi Jedlou a Borievkou ...z Jedle mas blizsie do jedalne, ale to asi tak o 1 minutu...
ty už mas velke deti, ani ta Borievka nie je extra daleko...my sme byvali v Topolo, ten je najdalej, a aj najmladsi to prechadzal v pohode....
a sprchu by som až tak velmi neriesila, lebo minimalne 2x do tyzdna je povinna sauna a bazen, tak sa osprchujete tam a este je aj volny bazen..to možete okrem nedele kazdy den....tak aj tak sa budete sprchovat tam....
my sme nasu sprchu vyuzili asi 5x

alami
3. dec 2011

@mima595 super, ´dakujem za info. mňa najviac láka borievka, tak myslíš, že by nám dali 4i aj ke´d sme traja? to by bolo super. som rozmýšľala, že tých mamičiek s 3 deťmi asi nie je toľko, aby to pre ne nechávali 😅 No a ak sa dá aj mažel za 10 Eur, tak to je super 🙂
a k tej cene je ešte stravné asi, však? lebo to nejak nikde nevidím, ale predpokladám, že to nie je v cene 😅

mima595
3. dec 2011

@alami - pre manzela myslis?? hej, ale to si nemusis objedanat...obed stoji 3,65E alebo možes vziat celu penziu, ta stoji nieco cez 8E...už neviem presne......
podla mna ten obed staci, lebo tie ranajky nie su nic moc, to si kludne spravi aj na izbe, a na veceru može ist on a ty si das nieco lahsie trebars...tam ku kazdym ranajkam, obedom a veceri deti dostavaju nieco...jogurty, ovocie, lupacky...a je toho vela, nezje sa to.....

my sme boli 3 a mali sme Topol 4-lozkovy...a v pohode, nerobili s tym ziaden problem
ja som videla iba Jedlu, Borievku nie, ale kamoska tam bola pozrieť a velmi to chvalila

alami
3. dec 2011

@mima595 nie, myslela som sebe stravu

mima595
3. dec 2011

@alami - a ty si schvalena ako doprvod, ci budes ako samoplatca???
ale to je jedno vlastne, ty aj ked budes samoplatca, tak stravu mas už v tej cene ...len ty mas iba 3x jedlo 😀 😀 ..bez tych ovocia, keksov a inych....