Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
7. jan 2016

@cinky333 - lenze s pocasim si nevyberies...my sme boli poslednykrat v aprili...prvy tyzden esste bol sneh, druhy tyzden capkavica a treti tyzden sme chodili v kratkych trickach....

a v maji, co bola kamoska, ktorej som odporucala kupele, tak cely cas, ale fakt cely okrem 2 dni...prsalo...takže aj vtedy sú ihriska nanič...

takže je to aj o stasti ohladne pocasia

kurci
7. jan 2016

@oksu dakujem.... Za dieta si viem pozriet, ale ja potrebujem vediet ubytovanie.....

x_shushu_x
7. jan 2016

@kurci podla cenníka + 4,5 Eur k tej sume (ak teda clovek nie je schvaleny poistovnou, lebo tie sumy su pre sprievodcu schvaleneho)

kurci
8. jan 2016

@x_shushu_x ale mne nejde otvorit cennik....

winna
9. jan 2016

Ahojte, ktore ubytovanie by ste mi odporucili? Rozmyslam medzi Javorom, Topolom pripadne Villa Breza. dakujem

bocjanka
9. jan 2016

Pridám moju skúsenosť v októbri sme dostali termín, malý pokašliaval, naša dr., že ok, kúpte si kvapky a chodte. Tak sme išli, prezreli ho, že zatiaľ ok, nech dávam kvapky, potom sa to začalo zhoršovať, dostal na 10 dní ATB, že má zápal priedušiek. Atb dobral ja som sa vystriedala s mamou, dieťa chcelo ísť na trampolínu, mama ho pustila. Za dva dni začal kašľať znova, išla s ním tam na kontrolu, že ok, počuť nie je nič, dajte kvapky. Tak tam pokašliaval ďalší týždeň, prišli domov, dieťa ďalej kašle, tak som s ním šla na pohotovosť, teploty žiadne. Dr. ho počúva a vraví mi, že má podozrenie na zápal pľúc, tak sme išli na rtg. Tam sa zápal potvrdil a rozsiahly. Nakoniec sme skončili na 8 dní v nemocnici. Pre mňa poučenie, už žiadny nástup na ďalšie liečenie ani s najmenším príznakom choroby. Je to pre organizmus zmena /ostrý horský vzduch/ a má čo robiť aby sa s tým vysporiadal. Ja som tiež ochorela, takže sme si ten pobyt vobec neužili. Ako sa hovorí človek sa učí na vlastných chybách.

miah
10. jan 2016

Ahojte, byval niekto v Javori, boli ste spokojni? 🙂

marianatrulikova
11. jan 2016

Ahojte zienky.chystam sa na pobyt s dvoma zivsimi chlapcami.jeden ma v aprily 3roky a druhy ma 5 rokov.poradte kde je fajn ubytko za v poho cenu aby to bolo blisko procedur atd.kym ich obleciem tak to trva.maly mi byva casto chory.mynuly rok sme boli v smokovci aj tam ochorel a museli sme byt vsetci zavrety v tej nasej izbe az kym sa nevyliecil.psycho.vedla izby bola herna ale kedze sme boli chori nesmeli sme tam ist.maly to zle znasali.muz ked nas prisiel pozriet nesmel ist na izbu ale sme sa mohli rozpravat na recepcii alebo mimo arealu.tu moze byt na izbe pocas navstevy?ak by chcel prespat tak???.je tam kde ist na prechadzku??

marianatrulikova
11. jan 2016

A este neviem ci sa mam dat vypisat este pred aprilom teda ked maly nebude mat 3 roky_vtedy ho pois.nepreplaca ale ja so este na rodicaku,alebo uz pockam kym dovrsi 3 roky 13aprila a skusim si rodicak o to predlzit.

reniko
12. jan 2016

my sme boli v LD Osika a bola som veľmi milo prekvapená, útulné, príjemné bývanie v pokojnej časti areálu, na procedúry to nie je ďaleko, za noc sme platili v mimosezóne 3 eurá, takže ani drahé to nebolo...

cinky333
12. jan 2016

@marianatrulikova Smrek, v Smreku máte inhalácie a cvičenia. Wellness je mimo- pri reštaurácii. Taktiež lekári sú v Smreku. Áno, manžel môže byť s tebou. Aj môj bol každý víkend. Príplatok záleží od typu izbu. Majú krásne rozpísaný cenník na svojej stránke. Ale všetky ostatné ako Osika, Javor, Breza sú ešte v okolí Smreku. Prikladám mapu.

cinky333
12. jan 2016

@marianatrulikova Wellness je v Lekne.

lplp
12. jan 2016

Ahoj, nám v poisťovni schválili obe deti (4,5 roka a 12rokov), bohužiaľ, doprovod už nie. Ale nevadí, doplatím si. Len som sa chcela spýtať, ako dlho dopredu Vám dali vedieť termín pobytu, lebo som tam volala a chcela som dohodnúť termín cez letné prázdniny a povedali, že takto dopredu ešte nevedia povedať termín a že si ani nie sú istí, či nám to dokážu napasovať do letných prázdnin... aké máte skúsenosti vy?

nadka2
12. jan 2016

Ahojte, alergologička odporučila pre 4,5 ročného syna liečenie. Nechcem, aby tam šiel sám, nakoľko je na mňa veľmi viazaný. Na základe čoho môže poisťovňa schváliť sprievodcu? (Inak je to ako pre samoplatcu dosť drahé...). Práve sa nám vypisuje návrh na liečenie, je potrebné v návrhu uviesť sprievodcu? A ktoré ubytovanie mi odporúčate? Zaujal ma Smrek, Topoľ príp. Breza - ktoré z nich je dobré? (Uvítala by som sprchu a WC na izbe, prípadne kde sú izby s obývačkou?
Ďakujem za Vaše názory 🙂

marianatrulikova
12. jan 2016

Dakujem:0)

stankapk
13. jan 2016

@nadka2 neviem aku mas poistovnu. My mame doveru a schvalili ma ako sprievodcu. Mladsia ma uz 6 rokov. Ale rozdiel v cene bude len 5eur/den ostatne si aj tak musis platit. Ja som si rezervovala Smrek. Pojdeme prvy krat asi v aprili.

stankapk
13. jan 2016

@lplp ja som tam volala hned po schvaleni niekedy v novembri a rezervovala som si april. Teraz vcera som tam volala ci uz maju presny termín a povedali mi ze mam volat az koncom februara.

nadka2
13. jan 2016

@stankapk Máme Dôveru a aj tých 5 EUR by bolo dobrých...
Tiež by som chcela ísť do Smreku, len ako tak čítam, tak to bude niekedy až na jeseň...

lplp
13. jan 2016

@stankapk no, mne povedali, že to budú vedieť až niekedy v júni a na stránke majú, že termín musia oznámiť najneskôr 5 dní pred nástupom, čo je ale dosť šibeničný termín aj na vybavenie si voľna v práci ☹

ivanulienka81
14. jan 2016

Ja som rezervovala termín teraz v januári na máj, tiež chceme vlastné wc a sprchu a pani v tel. mi poradila Topoľ. Zatiaľ sa dojednávajú predbežné termíny, lebo u nich sa to stále mení, hocikto im hocikedy vypadne, že napr. dieťa ochorie a nenastúpi atď. Mesiac pred nástupom posielajú pozvánku s presným dátumom nástupu. @lplp prázdniny sú najvyťaženejšie termíny. Nemajte obavy, isto príde pozvánka s presným dátumom nástupu skôr ako 5 dní 😉 Len treba rátať s tým, že to môže byť aj prelom mesiaca.

lplp
14. jan 2016

@ivanulienka81 však mi aj tak orientačne povedali, že nám dajú vedieť asi mesiac dopredu, tak snáď to tak aj bude, nech stihnem v práci zariadiť trošku s predstihom, čo nutne treba, ostatné si na mňa aj tak počká 😉 My sme sa pýtali do Smreku, lebo Topoľ je pre nás už drahý - sme tri a to je v Topole už len nadštandard a v Smreku majú 3posteľovku aj v štandarde.

oksu
14. jan 2016

@lplp
@ivanulienka81
@lplp
@nadka2
my sme práve v Osike a som spokojná - hoci nemáme na izbe sprchu ani záchod - dá sa to. Sú tu tri poschodia, každé poschodie má cca 3izby a na každom poschodí sú cca 3záchody a 2sprchy. Doplácali sme ako schválený sprievodca 3€ na den za izbu čo je podľa mňa v pohode. Izbu máme velikú, 4postele, 1gauč, minichlandička, 2skrine 2malé komody, TV, rýchlovarná... Obuvárka so skrinokou na klúč,... Do jedálne to máme skratkou za 3minutky, blízko na klzisko, do smreku na inhalacia a cvičenie. Welnes za jedálnou ... Všetko v podstate poruke.

nananka
15. jan 2016

Baby chcela by som dať do týchto kúpeľov dcérumá alergie, nábeh na astumu.., ale má aj rozsiahly ekzém..ktorý treba sledovať, natierať, pôjde sama má 8 rokov..máte niekto skúsenosť,..ďakujem

vanini
15. jan 2016

ahoj moja dcerka 9 rokiv bola cez leto sama. Zvládla to statočne. Tento rok ide znova a moc sa teší.

kukucka26
16. jan 2016

Ahojte ja idem v july s deťmi 5 ,3, a rok a 2 mesiace do smreku trojpost.s prísť.obyvacka sprcha wc na izbe prosím nejaké info ci je tobprknd lebo na fotke ano a hlavne info ktoré ste teraz tam alebo si pametate da sa platiť v restike bonsaj stravnymi listkami? Dakujem krásne

mima595
16. jan 2016

@kukucka26 -ja som bola v 3-postelovke, ale čo je tobprknd...som nevylustila 😀 😀

x_shushu_x
16. jan 2016

@kukucka26
@mima595 ja tiez, a tiez nerozumiem :D...

psyxooo
16. jan 2016

@mima595
@x_shushu_x nemyslela pekne?
@kukucka26 ja som tam bola a vyzera to rovnako ako na fotke, kazdy den chodi upratovacka, takze cistucko, aj tento rok chcem ziadat o smrek

mima595
16. jan 2016

@psyxooo mozno, ja som sa to snazila vylustit podla posunutia pismeniek na klavesnici, ale nic som nevyhutala 😀 😀

my sme boli spokojni...boli sme na prizemi, boli sme v auguste, bola otvorena terasa, boli sme aj s kamoskou, co sme sa poznali rok predtym v kupeloch a medzi nami este 2 holky,s ktorymi sme sa skamaratili...takze deti si to uzili a my tiez....o sukromi sa nejako nedalo hovorit 😀 😀 😀 , lebo deti vchadzali bud z terasy alebo vonku z chodby..nikto nemal na izbe svoje deti 😀 😀 😀
ale to proste bolo znamenie..ked bol otvoreny balkon, dti vedeli, ze mozu vojst /myslim cudzie/...
jedina vec, ktora by mi vadila ...mala to kamoska, my nie, ze sprchovaci kut ona mala iba vyspadovany, nemala tam ten taky maly murik, takze sem tam jej voda vystriekla aj dalej...ale ona to nejako neriesila...mozno to mala vysadovane dobre, len ja som z toho dost cudny pocit

psyxooo
16. jan 2016

@mima595 ja som tiez nemala ziaden murik v sprche, nejak mi to nevadilo, skor mi vadilo, ze tam slabsie kurili, bola som takto presne pred rokom, a casto sme sa museli stazovat aby pridali. Sice vzdy aj pridali silnejsie, ale akonahle sa o par stupnov ochladilo, tak hned zase znizovali kurenie.