Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

nefertitiavi
30. mar 2011

ja uz som to aj olutovala ze sme dali ziadost. len je mi blbe teraz cuknut a hlavne dufam ze to deckam pomoze, dokelu ked uz na to obetujeme tolko penazi, nech to ma nejaky osoh

danielik79
30. mar 2011

@nefertitiavi prečo myslíš že to nebude mať osoh ,len netreba čakať zázraky na počkanie .Určite si čítala temu o pár strán do zadu všetko má svoje výhody aj nevýhody.Netreba sa báť možnože sa ti tam bude tak páčiť že pôjdeš aj druhý raz.Parkovisko majú priamo v arealy ,len ked sa ubytuješ auto treba zahlásiť ale to všetko ti povedia tam .A vela vecí netreba tam brať len to čo máš napísané v zozname a vhodnú obuv a nejakú teplú vetrovku lebo počasie sa môže zmeniť raz dva.A HLAVNE nezabudnúť lieky pre deti a aj niečo pre seba ak by si ochorela aj ty.

nefertitiavi
31. mar 2011

ešte by som sa chcela opytat jednu vec. Ivanka (5 rokov) a Nellka (16 mesiacov) maju mat na den matiek vystupenie, Ivanka hip hop a Nellka -hudobna skola yamaha. a ja ako mamina som na to strasne hrda a chcela by som am byt a vidiet ich. bol by velky problem keby sme isli z kupelov o tyzden skor. urobilo by to problem keby sme chceli ist niekedy znova na ozdravny pobyt.? bolo by vhodne operovat tym ze ideme na vystupenie?

jantom
1. apr 2011

Ahojte 🙂
Ja som bola minuly rok v Lucivnej /2 deti... 1,5 chlapec a 3,5 dievca/ My sme teda tam dopadli hrozne...moj maly prechadzal z choroby do choroby, ale musim podotknut, ze uz sme tam prisli, ked trosku kaslal, no a jednoducho sa mi tam z toho nedostal, stale prechadzal z choroby do choroby az nakoniec v Poprade v nemoc. nam povedali...nabeh na zapal pluc, cim najskor navrat do domaceho prostredia. jednoducho ten cisty vzduch ho polozil...paradox.
ALE !!!!!! Co sa tyka ubytovania, stravy, doktorov, pristup k ludom, k detom...... nedam na Lucivnu dopustit, je tam nadherne, naozaj stale tam nieco prerabaju, doladuju...zaujimaju sa jednoducho co este tam by bolo dobre.....
Aj ked my sme dopadli ako sme dopadli................. naozaj je tam nadherne. A prosim vas, nerieste ze byvate tam -alebo tam.... vsetko je to blizko seba, nic tam nie je daleko....jednoducho krasny areal. My sme byvali v Topoly, nemozem naozaj nic vytknut....
Prave teraz riesim velky problem, ja som si tam zarezervovala termin o rok...t.j. teraz v juni, ved zato som nic neplatila a zrusit to mozem kedykolvek...neviem ci ist, alebo nie....bojim sa, ze maly mi zasa ochorie. My sme totiz taky prieduskari...vzdy vzorky z hrdla aj nosa su ciste, ale jednoducho pride ten ich alerg.kasel a prejde to hned na priedusky....
co mozem doporucit, moj maly bol stale chory...od oktobra....do aprila /to vyvrcholilo tym zapalom pluc/ mi bral kazdy mesiac antibiotika....ja som bola uz zufala.... nevedeli sme, co ideme robit...az sme sa dostali ku "colostrum" Od toho aprila sme obe deti, ale teda hlavne toho maleho dopovali colostrom, sem-ta, nejaka pauza a tak, na jesen znova.... a musim sa pochvalit od aprila az do jesene, mozno niekedy v oktobri..iba take prechladnutie..ale najblizsie sme mali antibiotika az v decembri a teraz v marci.... takze od aprila do decembra....super....malemu sa aj zlepsila koza, totiz mavame casto okolo pusy ekzem, vacsinou z potravin a ked berieme colostrum, ma to velmi zriedka....
este k tej Lucivnej, nam vratili zvysok penazi, lebo nas poslali lekari domov, keby si isla na vlastnu ziadost, nerataj, ze ti vratia nejake peniaze....
takze Lucivnu vrelo odporucujem....len keby mne niekto poradil, co mam robit....ist, neist.....

30katka
1. apr 2011

CHOĎ! Ak bude zle vrátiš sa domov a vrátia Ti aj peniaze 😉 . Ale vážne. Ja som bola minulý rok v Septembri. Bolo super, ale Mne ten studený horský vzduch tiež robil problém. Deti (2 a 4) boli O.K. No mňa najprv bolelo len hrdlo, potom ucho, potom som bola presvedčená, že mám chrípku a nakoniec z toho bola angína! Tak som sa liečila svojpomocne a nakoniec cez lekára v Poprade. Od septembra som zdravá 🙂 . A deti tiež. Staršia mala (do 3,5 roka) recidívy zápalov dýchacích ciest. No mne to pripadalo skôr tak, že je chorá v kuse 4 mesiace.5dní bola bez liekov a potom znovu. Zobrala som ju v máji zo škôlky a šli sme do kúpeľov Lučivná (v septembri). Po návrate som si ju nechala ešte 2 týždne doma. Postupne som ju znovu začala dávať do škôlky. Neviem či tak pomohli kúpele, výber z kolektívu alebo z toho jednoducho vyrástla. Treba skúšať. Možno bude malý reagovať po roku inak. Tie dychové cvičenia, sauna, inhalácie... môžu mať veľký význam a naozaj pomôcť.

livika75
3. apr 2011

@nefertitiavi aj my ideme do topoľa v termíne od 8.4. . Tiež sa mi tam nechce a ani si to neviem predstaviť. Ale mamičky celkom pozitívne hodnotia kúpele tak dúfam, že všetko dopadne dobre. Tak sa tam stretneme keď idete od 13.4. Mám tiež 5 ročnú dcérku.

nefertitiavi
3. apr 2011

@livika75
super tak sa tesim🙂
ja som martina a ma 5 ročnú Ivanku a jeden a pol ročnú Nellku🙂
a ides autom?

katkakatarinka
3. apr 2011

zdravim vsetkych. aj my so synom /4 roky/ sa chystame do lucivnej. nastupujeme 13.4. do smreku.
maminy ktore ste v lucivnej uz boli - mala by som par otazok ohladom jedla. na stranke kupelov je napisane
ze dieta ma jedlo 5x denne a doprovod 3x denne. chcem sa spytat ci to vasmu dietatu a vam stacilo.
o syna sa nebojim - je zvyknuty jest pravidelne 5x denne /samozrejme sem tam pomedzi to nieco male podla situacie/. ale mne 3x za den bude urcite malo 😀 . je mozne si tam nieco kupit? ten obchod v lucivnej je daleko?
ako ste to vyriesili? brali ste si z domu nejake jedlo?

motuzik
4. apr 2011

Katka myslím, že jedla je tam dosť pre každého. Ak Ti bude porcia malá, tak si kľudne od obsluhy pýtaj dupľu. Deti majú jedlo 3x spolu s Tebou a zakaždým k tomu dostanú ešte akoby medzijedlo. Takže to vychádza až na 6x denne. Býva to ovocie, jogurt, detská výživa, piškóty, nejaká buchtička,... Ako kedy. Pred jedálňou je aj tá čajovňa, kde si môžte nejaké sladkosti a slanosti kúpiť. Mávajú aj zákusky, tie vozia v piatok, ale dosť rýchlo sa minú. Taktiež sa tam dá čaj, káva, víno,... Ak by prišiel veľký hlad (alebo návšteva), tak aj jedlo sa v čajovni dá objednať.

Ja kúpele odporúčam. My sme boli v novembri, na začiatku pobytu sme začali trochu sopliť, syn potom aj kašľať a potom zas ku koncu. Po návrate domov sme ochoreli už komplet a liečili sa až do vianoc a odvtedy je relatívny pokoj. Tak prajem, nech Vám to pomôže, len nečakajte zázraky. A areál, ubytovanie, strava, personál a procedúry sú naozaj úžasné.

livika75
4. apr 2011

@nefertitiavi ahoj ja som Lívia.Pôvodne som plánovala ísť s autom, ale nakoniec ma muž odhovoril, že on nás tam zavezie aj príde pre nás. Neviem či sa dá parkovať v areáli a mimo areálu nemám odvahu, kedže mám nezabezpečené auto.A neviem či by sme sa zbalili do môjho malého auta, lebo keď teraz pozerám na tie kopy tak asi sa ledva zbalíme do manželovho väčšieho auta ☹ Som rada, že sme sa našli v skoro rovnakom termíne aj rovnako v Topoľe.

katkakatarinka
4. apr 2011

@motuzik
dakujem motuzik za radu. radsej som sa spytala aby sme nezostali hladni 😀.
do kupelov sa tesim len tiez sa bojim tych chorob kedze ideme v takomto sialenom
aprilovom pocasi... mam strach z toho aby sme polovicu pobytu nestravili v chori v posteli.
prichod domov mame 4.5. a koncom juna odchadzame na dovolenku do bulharska
tak dufam, ze aj to synovi pomoze. a od septembra budeme v skolke dllllllho bez choroby 🙂

motuzik
4. apr 2011

@katkakatarinka
Tak to máte úplne super načasované. Doktor v kúpeľoch hovoril, že najideálnejšie je absovovať najprv kúpele a potom more 😉 .
Prajem nech ste potom dlho zdraví.

motuzik
4. apr 2011

@livika75
parkovať sa dá aj v areáli, ale len pre ubytovaných. No aj vonkajšie parkovisko je NONSTOP kamerované. Tam sú kamery skoro na každom kroku 😀 .

leka323
5. apr 2011

Ahojte. Čo sa týka jedla, ja by som sa vôbec nebála, lebo si vyberáte z troch jedál dopredu, pri raňajkách dostanú deti desiatu, pri obede olovrant a pri večeri druhú večeru, moji chlapci tú druhú večeru niekedy ani nejedli, boli plní. Ak videla čašníčka, že deťom chutí, sama sa pýtala, či im nemá ešte naložiť viac. Na raňajky dostanete chlieb, rožky alebo vianočku... čaj, kávu, mlieko..., potom je tam stôl, na ktorom je taký mix a mohli sme si zobrať tiež chlieb, rožky naviac, zeleninu, každý podľa chuti, alebo sme si vypýtali maslo naviac, džem.... nie je problém, a každé ráno tam boli pripravené cereálne guličky alebo lupienky, niektoré maminy si ich brali do sáčku na izbu.... proste kto ako chce a má rád.... ja som napríklad si vždy ráno doniesla aj termosku, naliala som čaj a mali sme na výlet...
Dospelé porcie sú dosť veľké, ja som tam pribrala 2 kilá. Sem tam zobnete niečo deťom pokiaľ nezjedia....
Čo sa týka áut, my sme tam auto nemali, ale na budúce by som určite auto brala. Na výlety autobusom sa môžete prihlásiť 2x, aby sa zhruba ušlo každému, tak nám bolo povedané. Preto tie mamičky, ktoré mali auto mohli vypadnúť z areálu kedykoľvek, jedlo sa dá odložiť, alebo zobrať do obedára, ktorý je na každej izbe.

leka323
5. apr 2011

Dohodli sme sa s maminami, ktoré mali auto a boli napr. s jedným dieťaťom a ktorým dobre padlo troška vypadnúť, "dali sme dokopy" 2 - 3 autá, plne naložené deťmi a nami... 🙂 🙂 🙂 a vybrali sme sa na výlet Tatrami krížom - krážom.
Neviem si predstaviť, žeby som tam bola len v tom areály mesiac, aj keď je tam veľmi pekne. Každý podľa seba. A taký výletík nám vždy dobre padol. Alebo sme sa išli iba tak prejsť do Lučivnej dediny... Parkuje sa priamo v areály, o auto sa vôbec nemusíte báť.

livika75
5. apr 2011

Baby dík za info. Super, že sa dá parkovať v areáli. Začínam sa tešiť keď tu čítam tie pozitívne ohlasy. 😀

heluska31
8. apr 2011

Ahojte. Bol niekto teraz v kúpeľoch Lučivná? Máme ísť na budúci týždeň a raz neviem aké veci nabaliť. Či viac menej teplé aj topánky teplé, alebo aj botasky a či by stačili flisové mikiny a podšité šušťákové bundy. Aké je tam počasie? Dúfam že tam už nie je sneh??

katkakatarinka
9. apr 2011

Ja mám tiež veľkú dilemu s oblečením. Zimné topánky asi brať nebudem. Obaja so synom máme také hrubšie botasky, ktoré nosíme na jeseň a na jar, ale čo sa týka bundy, stále zvažujem či nezobrať aspoň synovi zimnú bundu
a tiež hrubšiu čiapku... Ale keď pozerám predpoveď počasia na nasledujúcich 10 dní dopredu, tak iba 13 a 14.4. má byť v okolí Poprad, Svit tak 5 stupňov a potom majú zase teploty stúpať...

nefertitiavi
13. apr 2011

ahojte
tak sa hlasim z lučivnej.
prve dojmy??? 1. nadstandard som si predstavovala trosku inac, hlavne teda aspon riadne poutierany prach a dlazky☹(((( kedze dcerka je alergicka na prach tak ma to dost nastvalo.
2. procedury - no podla mna 1x do tyzdna plavnie a 1x sauna je katastrofa je to strasne malo a hlavne pre moje baby co by boli v bazene nonstop
3. sestricky a personal je naozaj strasne mili a ochotni
4.na izbach nie je obedar, potrebujete si vybavit papier od doktora ze potrebujete obedar, lebo ... napr v nasom pripade dcerka v tom obdobi spi
no ak ma este nieco napadne tak napisem.
a dnes nam nasnezilo🙂

ivus32
13. apr 2011

@nefertitiavi plavanie a saunu mozes absolvovat s detmi? Do bazenu okrem predpisaneho sa ist neda? Ake su tam este procedury a kedy byvaju,doobeda? To ti dali harmonogram na cely mesiac?my tam ideme v juli,a chcem mat trosku prehlad,dakujem🙂

kurci
14. apr 2011

@ivus32 ahoj a už aj vieš presne termín? a na ako dlho ideš, mne kázali volať niekedy začiatkom mája, aby som si vedela vybaviť dovolenku a tak.

@nefertitiavi tak nám píš dojmy, aby sme vedeli, čo nás čaká, a potom ked budeme mať ísť tak sa budeme ešte určite pýtať.
tak zatial pekný dník

ivus32
14. apr 2011

@kurci ahoj,prave som tam volala,presny termin nevie,ale malo by to byt v prvych dvoch tyzdnoch. Keby si ten termin zistila,daj vediet,diky. Budeme v smreku,cislo izby 405🙂 my mame apollo poistovnu,tak by sme mali ist na 28dni.

ivus32
14. apr 2011

Aj ste niektora vyuzivali fitko?ak ano,kde ste mali dieta?

kurci
14. apr 2011

@ivus32 aj my by sme mali byť v Smreku, tak sa už teším, aspon pokecáme, ja mám strach ako to bude s dvoma deťmi. a ozi budeš mať tam aj auto, lebo môj muž nechce o tom ani počuť, že nepoznám cesty a tak. tak neviem, uvidím ak o sa dohodneme, a ked zistím termín určite dám vedieť. mne kázali volať v máji

ivus32
14. apr 2011

@kurci najprv som tam moc nechcela ist,ze nikoho nepoznam,teraz sa tiez tesim🙂auto nebudem mat,nas tam odvezu. Nie si nahodou na fcb. ze by sme videli ako vyzerame😉

nefertitiavi
14. apr 2011

@ivus32 aj do sauny aj do bazena mozes s detmi.dalsie negativum - dost stdena voda, vraj ma 30, ale neviemkde a nebola som jedina co si to mysli, jeden otecko sa aj stazoval sestricke☹
mozes tam len v predpisanom case.
okrem toho je 5x do tyzdna inhalacia a 2x telocvicna.

@kurci ja tiez nepoznam cesty a jazdim len po nasom meste ale isla som sem autom s tym ze manzel isiel so svojim predomnou a som strasne rada ze tu auto mam. dnes som isla so starsou dcerkou do popradu a celkom fajn sme to zvladli🙂 klop klop klop
no a zatial to citim tak ze to tu vydrzim len kvoli detom, dufam ze im to fakt pomoze, lebo nebyt ich tak tu urcite nevydrzim:_))))
a dnesne upratovanie? no ani len dlazka nebola vytreta, keby som tu mala mop tak si to vydrhnem sama🙂

danielik79
14. apr 2011

@nefertitiavi čítam že sa furt len sťažuješ ten mop a dokonca aj handra tam určite sú skús pozrieť kúpelňu alebo kuchyňu prípadne je tam upratovačka tak sa jéj spýtaj kde ich nájdeš my sme mali na jedli mop ,metlu a žehliacu dosku a smetárik v kuchynke za dverami.A ešte ťa nepoteším v sobotu a nedelu sa neupratuje.

nefertitiavi
15. apr 2011

@danielik79
no dnes mam trochu lepsiu naladu🙂 s deckami sme boli tri hodiny vonku a maju krasne cervene licka🙂))

nefertitiavi
15. apr 2011

a jedine zle slovo nemozem povedat na sestricky a personal-su strasne zlati🙂

heluska31
11. máj 2011

Ahojte. Aj my sme boli v kúpeľoch Lučivná. Bolo fajn, niečo sa tam od vlani aj pomenilo, čo sa týka procedúr. Napr. v základnom balíku sú len inhalácie, 2x cvičenie, 1x za týždeň sauna, 1x bazén + 2x dobrovoľný. Vajíčko so slanou vodou je len na predpis aj vírivka. Voda v bazéne pre deti dosť studená, tak sme boli málo. Ináč majú už veľký autobus, tak viacerí majú sa šancu dostať na výlety. Teraz prerábajú liečebný dom Smrek. Každé dve izby budú mať WC. Výťah stále nefunguje, tak sme sa nachodili po schodoch. Je tam nová telocvičňa. Ale vonku je dosť preliezok, kolotoče, šúchalky, hojdačky atď. Dajú sa požičať bicykle. Strava celkom fajn. Sestričky super a lekárky tiež. Počasie premenlivé, raz teplúčko, o chvíľu fúka, ale to sú Tatry. Príjemný pobyt všetkým, ktorí tam pojdete. 🙂 😉