Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

danielik79
29. jún 2011

@31anna tu sa spítaj báb čo idú teraz určite sa dozvieš pre teba niečo nové.

31anna
30. jún 2011

31anna ahoj.mala by som ísť s deťmi do kúpeľov do Lučivnej.Bol tam teraz niekto s dieťaťom ?ako to tam teraz prebieha hlavne finančne,koľko to vynde za ubytovanie na tých 28 dní aspon približne a či poisťovna aspon niečo prepláca. Pozerala som aj na nete no je to riadna pálka..no ale ked treba tak treba je to dosť, ale čo by človek neurobil pre svoje deti.Len neviem či to tam s nimi vydržím jeden syn má 10 rokov takže v pohode ale bojím sa ako na to bude reagovať ten menší ten má len 22.mesiacov takže to bude ťažké si zvykať.

ivus32
30. jún 2011

@31anna ahoj,ja som sem prave dnes prisla🙂neviem ake mas ubytovanie,ja som v Smreku aj s dcerkou a nas to vyslo 454€,je to za teba 14€ na den,za dieta do 3rokov nic,a za starsie je to 49€ za cely pobyt.
Ked ta poistovna neschvali,tak je to az 19€ na den za teba. Nemusis sa bat,su tu aj take male deti🙂

31anna
1. júl 2011

ivus32 dakujem Ti .ešte zatiaľ nie som objednaná len si to obvolávam .no a môžem už ísť k obvodnej a vybavovať papiere.takže tam čoskoro aj ja pôjdem.prajem vám príjemný pobyt. 🙂

31anna
1. júl 2011

@ivus32 ivus32 dakujem Ti .ešte zatiaľ nie som objednaná len si to obvolávam .no a môžem už ísť k obvodnej a vybavovať papiere.takže tam čoskoro aj ja pôjdem.prajem vám príjemný pobyt.

ivus32
1. júl 2011

@31anna dakujeme🙂dnes sme boli na Kezmarskom hrade. Ja som to vybavovala minuly rok v auguste,podla poradia sme mali ist v januari,ale ja som si zavolala,ci by som nemohla cez leto,takze v oktobri som si vybavila jul🙂 sme tu prvy krat a zatial sa nam to tu paci,krasna krajina,vsade sama vevericka,obcas srnka pod oknami,vela preliezaciek pre deti,bicykle ti pozicaju...

31anna
2. júl 2011

@ivus32 som rada že sa ti tam páči.Ja som tam tiež bola ale ešte ako dieťa na dva mesiace a bolo to ešte všetko postarom ,teraz je to všetko iné a krajšie.A to že tam môžu byť aj mamičky tak to je na tom to nejlepšie.Ked som tam volala tento týžden a informovala sa o postupoch tak mi vravela tá pani že majú voľný termín na august, myslím že tiež vravela v Smreku .no ale ešte uvidím kedy tam pôjdeme ,tento termín už nestíhame.držím palce nech to dcére pomôže.

janinah
2. júl 2011

@kurci,nie ste už doma,ale ak sem nahliadnete,prečítajte si internú poštu...

ivus32
3. júl 2011

@janinah nie je,ona pride domov az 27.jula

mima595
26. júl 2011

ahojte, mam taky problem, chcem sa spytat skusenejsich....

dala som si ziadost pre Matusa /5 rokov/ a Vladka /1 a pol roka/...a dnes mi prisli odpovede...schvalili iba Matusa, Vladka nie /dovody...diagnozu, ktoru uviedli ako hlavnu, nebol lieceny v termine od 1.1.2010 a ako kontraindikaciu nemal uvedene, že ako dieta do 3 rokov zvladne liecebne procedury...a teraz neviem, co robit...
Matusa sameho neposlem, a MM na 3 tyzdne si volno vziat nemoze....
mame VsZP...ak si dam znova ziadost na Vladka..s novou diagnozou teraz ...možem, alebo musim pockat nejaky cas..napr. až v r. 2012???

alebo skusit si podat ziadost na Barborku /tu som povodne nechcela brat, lebo sa mi zdalo, že 2 deti su akurat 🙂 / a ked mi ju schvalia, tak vziat so sebou Vladka /lebo chceme ist na nadstandard...kde možu byt aj 2 osoby zdarma.....a teda mohol by chodit do jedalne na obedy s nami?????

viete mi poradit, co dalej?????

motuzik
27. júl 2011

@mima595
Mima Ty si môžeš so sebou zobrať dieťa do 3 rokov zadarmo. Vladko tak môže ísť s Vami, akurát, že niektoré procedúry mať nebude. Spoločnú inhaláciu, sauny,... môže absolvovať s Vami, lebo tie absolvuje aj rodič sprevádzajúci svoje dieťa. Nebude mať extra stravu, ale verím, že s tých porcií (Tvojej a staršieho syna) sa napapa aj on.

janetina
5. aug 2011

Ahojte dnes sme nasli v schranke schvaleny pobyt a ako som zavolala do prijimacej kanelarie tak my povedala ze sa im uvolnil termin. Tak nastupujeme 16,08,
Ide niekto v tento termin do Lucivnej ?
Velmi sa tesime ze nejdeme az v zime.....

janetina
5. aug 2011

@ivus32 Ahoj Ty si teraz v Lucivnej ake mate pocasie? My nastupujeme 16,08, tak neviem co balit??

ivus32
5. aug 2011

@janetina ahoj,uz nie som,uz sme tyzden doma. Zober teplaky,mikiny, tenku bundu,prsiplast,ty dazdnik,gumaky. Nam tam prsalo posledny tyzden,a bolo len 13 stupnov☹ papuce stacia jedny🙂

janetina
5. aug 2011

chichi 😀 😀 😀 nestras s prsanim .....a dojmy?

ivus32
5. aug 2011

@janetina nam sa tam velmi pacilo,hlavne malej🙂 vylety,kuchyna,ihriska,sestricky,bazen,sauna,... jednoducho vsetko😉 da sa to tam ten mesiac vydrzat,mala si nasla kamaratku,s ktorou behali cely den,ani na telefonaty nemala cas😉 kde budes ubytovana?

janetina
6. aug 2011

my by sme mali byt v Topoli a ty?

janetina
6. aug 2011

Ozaj s pozicanim bicyklov nie je problem?
my sme boli aj minuly rok teda konkretne len maly s manzelom a na striedacku s dedkom. A vysledok sa asi dostavil...boli sme omnoho menej chory....mali sme oktobrovy termin,,,,bolo dost teplo....vsetko klaplo.

ivus32
6. aug 2011

@janetina my sme boli v Smreku. Vylety sa zapisuju v Smreku,tak budes musiet striehnut aby sa ti uslo miesto. Najlepsie kazdy den pred ranajkami sa tam zajdi pozriet.Na bicykle su urcene hodiny,problem sme nemali.

janetina
6. aug 2011

dakujem

ivus32
6. aug 2011

@janetina nemaš zač,kľudne sa pytaj,aj ja som sa pytala,keď som tam išla🙂

reny77
11. aug 2011

Ahojte zienky, vedeli by ste mi poradit? V piatok nam prisiel poukaz na pobyt v Lucivnej s nastupom 6.9. ale nevyhovuje nam to kvoli financiam. Myslite,ze je mozne presunut to az na obdobie jun/jul 2012 ? Alebo da sa s nimi dohodnut, aby nam zrusili ten termin a niekedy v novom roku by som sa im ozvala a upresnila kedy by nam to vyhovovalo?
Tiez sa chcem opytat, ci sa da to obdobie ked tam budem s detmi vykazat ako osetrovanie clena rodiny, alebo cez nejaky paragraf, aby som nemusela v praci cerpat dovolenku ?
Dakujem za vsetky rady 🙂

ivus32
11. aug 2011

@reny77 ahoj,ja si myslim,ze by ste sa na inom termine dohodli,aj moja sestra mala ist teraz a rusila to. Musis dat cim skorej vediet,a nezabudaj,ze poukaz plati len rok,do tej doby by si mala nastupit,inak ho vracaju do poistovne.

janetina
13. aug 2011

Ahojte tak uz balim o 106 🙂 .... . V utorok tam ma byt len 17 stupnov...tak sa tesim :(((( dufam ze sa to zmeni 😉

reny77 co sa tyka cerpania da sa tam pouzit OCR 10dni tak to budem robit ja...vsak by som nemala vela dovolenky na Vianoce. Ostatne Ti ivus32 zodpovedala ako by som Ti napisala aj ja.

ivus32
13. aug 2011

@janetina 17 este nieje take zle😉 my sme mali 13 a niekedy to uslo,inokedy bolo zima☹

janetina
14. aug 2011

@ivus32 hmmm a co ste tam vtedy robili...ja som taky zimomravec.....

reny77
14. aug 2011

Dakujem dievcata za info 😉 Tak som tam volala, a bohuzial mi mohli ponuknut nahradny termin najneskor do marca. Nemam na vyber, tak som zobrala aj ten marec. Skoda, myslela som, ze sa podari niekedy na jun, predsalen je to teplejsi mesiac ako marec. Dufam, ze nebudeme v tom case chori, to uz neviem ci by sa dalo znovu prelozit kvoli chorobe. Alebo by sme nastupili aj chori?
Inac aky je tam denny program? Hlavne v zime ma to zaujima, ze ci deti vpohode chodia aj na svahy napriklad polyzovat.

ivus32
14. aug 2011

@janetina ked neprsalo,tak sme sa isli prejst,alebo sa deti hrali v spolocenskej miestnosti.

ivus32
14. aug 2011

@reny77 myslim,ze ak nebude choroba infekcna,tak moze dieta nastupit. Ranajky,doobeda absolvujes podla rozpisu inhalacie,bazen,saunu,cvicenie,potom je obed,poobede je bud vylet,alebo si s detmi vonku(co by mala byt väčšina času),na preliezkach,trampoliny,tenis,ping pong,bicyklovanie,obrie šachy,mozes ist do fitka alebo telocvicne... V zime tam moze byt tiez pekne,maju svoj svah,poziciavaju lyze aj korcule.

janetina
16. aug 2011

Ivus32 tak dnes syn odchadza s mojou mamou do kupelov...ja az neskor....celu noc som poriadne nespala ci sme nieco nezabudli 🙂 som to ja mama 😀 😀
Napisem co tam zazili prve dni 😎