Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

prusakova.maria
24. okt 2010

danielik79 my ideme do liečebného domu smrek, je to tak narýchlo, lebo im niekto vypadol. Malému beriem len seven daysi , rožky, piškoty a ovocie. Už som mu vysvetlila, že musí jesť to čo nám navaria, ale neverím tomu, že bude jesť. Baby mám normálne strach či mi tam neochoreju!

danielik79
24. okt 2010

Ja našim môžem darmo vysvetlovať že majú jesť ked treba . Maš pravdu vytamíny treba zobrať so sebou.Ja sa skôr obavam aby sme zas neboli chorý.Už som zabudla kedy boli zdraví a nelietala s nima po doktoroch aspoň čo sa týka malej.

smarti
24. okt 2010

Čo sa týka chorôb to máte pravdu. Veď ja aj kvôli tomu zvažujem, či tam mám ísť aj s malou. Má 7 mesiacov a našťastie ešte nebola chorá. No a tam predsa medzi toľkými deťmi môže niečo chytiť. Stále neviem, či idem alebo nie. Rozhodnem sa až keď to tam tatino so Zuzkou pozisťujú, že čo a ako.

danielik79
24. okt 2010

Smarti obdivujem tvoju odvahu ísť s maličkou ja by som sa tiež nevedela rozhodnúť.

leka323
25. okt 2010

Ahojte, tam my počítame dni, máme 4 dni do konca. Pravdu povediac, už nám tu je dlho. Ale počasie sme mali super.
Takže: prezuvky stačia len jedny, ja som zbytočne mala dva páry + cvičky, zbytočne. V telocvični sú deti aj tak bosé, na žinenkách. S odsávačkou som sa nestretla, v kuchynke sú hrnce, poháre, príbory, taniere...., toaletný papier tiež netreba, ten dopĺňajú pravidelne, a jedlo si vyberáte vždy z troch jedál.Objednáva sa dva-tri dni dopredu.

leka323
25. okt 2010

A ešte v kuchynke je Jar, ale ja som mala aj svoju a takisto aj svoju hubku na umývanie riadu.

danielik79
25. okt 2010

Leka323 velmi ti dakujem a nech sa ti vydarí tento týždeň ašte raz diky.

smarti
25. okt 2010

leka, aj ja prajem nech ti tie dni rýchlo prejdú a hlavne nech sa to pozitívne odrazí na zdraví a ešte raz dík za info, určite sa ešte niektorá ozveme.

janetina
25. okt 2010

leka
ahojte my zajtra ideme do Topola 😎 ----tam je to ako? Je tam pracka k dispozicii hocikedy? A ake je tam teraz pocasie? Je daleko k jedalni a proceduram?
A mam pribalit aj uteraky???

sahana
25. okt 2010

@danielik79 Ahoj, tak som rada, že som Ťa našla na tomto forume. Minulý týždeň sme sa stretli u lekárky na Michali (Zuzana z Michala - je mi to trápne, ale nevie ako sa Ty voláš menom 🙂 . Stále rozmýšľam nad tými kúpeľmi a neviem sa rozhodnúť čo mám urobiť (kvôli tým cenám na rok 2011). Daj mi prosím Ťa vedieť, keď sa vrátite ako tam bolo a hlavne ako je to s tými procedúrami keď sa ide s dvomi deťmi. Vopred veľmi pekne ďakujem a prajem Vám šťastnú cestu a super počasie. Z

danielik79
25. okt 2010

Ahoj sahana nemíliš sa stretli sme sa minulý týždeň u doktorky na Michali. 🙂 Aj ja som rada že si ma našla na tomto forume.Priznám sa aj ja som dlho rozmýšlala nad možnosťou ísť do týchto kúpelov, ale okolnosti ako sa hovorí prinútia človeka urobiť aj nemožné a o to zvlášť pre moje deti .Máš pravdu tie ceny na budúci rok sú neskutočné .Mimochodom volám sa Daniela.Poviem ti nerozmýšlaj a podaj si návrhy pre obidve deti,potom zas určite pojdu ceny vyšie.Ani mne sa nerozhodovalo lahko ked prerábame dom.Strtla som sa od nás s Eliškou L. .Tá síce nadštandarde bola už po 2krát a vravela že nemá prečo banovať.Deti jej nebívajú tak choré a že jej nemávajú tak vela bacilov.Určite ti napíšem alebo sa zase stretneme u doktorky.Dík že si napísala ,ja len dúfam ,že cestovať takú dialku mi budú decká dobre znášať 😎 .

simik.slabiarova
25. okt 2010

Uf,tak ten cenník na rok 2011 tak to je ozaj sila 😲 😲 😲 ,ja som bola v Lučinej s malou tento rok v máji,ale to bola úplne iná celková suma cca 250e,no neviem neviem či v čase takejto nezamestnanosti a finančnej krízi si budeme môcť dovoliť pobyty s našimi deťmi v Lučivnej zopakovať,zdravie naších detí je síce prvoradé ale raz keď človek nemá peniaze,tak sa nedá nič robiť a utrpia tým hlavne naše deti 😢

smarti
25. okt 2010

@danielik79 žiadnu odvahu neobdivuj, vôbec ju nemám, práve preto toľko nad tým špekulujem, či ísť alebo nie. Každý deň ráno som rozhodnutá, že idem a bude to pre nás všetkých dobré a ku večeru ma optimizmus opúšťa a vidím v tom samé problémy a negatíva. Ale ja som veľmi nerozhodný človek, mne by bolo lepšie, keby ma postavili pred hotovú vec, že ideš a hotovo. Takto sa tým priveľa zaoberám a v podstate to ani neovplyvním. Zatiaľ sme sa dohodli tak, že najprv ide manžel, v utorok ho príde prestriedať dedko a ja asi prídem s ním, že popouzerám čo a ako. Dedko ostane do piatku, na predĺžený víkend asi zase manžel a potom sa uvidí, či ja s malou alebo babka. Dúfam len, že počasie bude lepšie ako dnes, lebo dnes je tu hrozne sychravo. A predpokladám, že v Lúčivnej tiež, lebo to od nás nie je až tak ďaleko.

danielik79
25. okt 2010

Možno ťa aj od toho odhovorím 🙂 ,ale ked mala naša Veronika 3 mesiace Matejko mi nastupil do škôlky zhodou okolností tam začali ovčie kiahne .Dostala ich 😲 .Bola vysipaná 80percent z tela .

danielik79
25. okt 2010

Smarti a nebolo by lakšie nehať malinkú doma nech je pri nej babinka a ty so Zuzankou v kúpeloch. ( ovšem ak malú nekojíš. )

smarti
25. okt 2010

Uf, ani nehovor. No keby som predsa len išla, tak výhoda je v tom, že nebývame ďaleko a v prípade, že by mi Zuzka chytila čo i len nádchu, tak okamžite balím a Lenku beriem domov a prišiel by ma niekto vystriedať. Rozprávala som o tom i s našou dr., vravela, že nemá nič proti. Ináč názory sú rôzne, rozprávala som s viacerými mamičkami a je to tak 50 na 50. Telefonovala som aj s jednou kočkou, ktorá je tam práve teraz s 10-mesačným, ona tvrdí, že sa to dá v pohode zvládnuť. ale stále neviem. V každom prípade vám všetkým prajem príjemné cestovanie, keďže idete z ďaleka.

danielik79
25. okt 2010

smarti už si nelám nad tým hlavu však uvidíš ked pôjdeš zaviesť Zuzanku.

motuzik
26. okt 2010

leka323 prajem príjemný zvyšok pobytu, ľahké balenie a nech to Tvojim chlapcom pomôže a sú čo najmenej chorí 😉 .
A ešte raz ďakujem za všetky odpovede.

motuzik
26. okt 2010

Ja už mám čo to pochystané a ešte niečo periem a žehlím... 😅 .
Suseda už zajtra vyrážajú, tak som zvedavá, ako sa zbalia do auta.

janetina
26. okt 2010

motuzik my ideme dnes poobede, teda moj manzel. Ja som ich balila. Dufam ze nic nezabudnu. Mame trosku soplik tak som pribalila odsavacku...hadam tam vysavac bude 😀
Dufam ze pocasie nebude na prd a bude sa moct byt vonku...citala som ze zimny pobyt je este ucinnejsi...tak dufam, ze nam to pomoze...ideme 1x. 😉

hlucia
26. okt 2010

Baby koľko vecí si beriete? Ja idem s dvoma deťmi a mám dve cestovné tašky - také stredné a 1veľký kufor, nerátam plienky, fusak, kočiar 😖 a môj manžel zúri, že nikto tam nebude taký nabalený ako my 😎 Mám toho veľa,lebo mne sa nezdá, veď mesiac je dlhá doba a navyše len tie zimné veci zaberú toľko miesta....Ako ste na tom???

leka323
26. okt 2010

Ahojte dievčatá, ďakujem Vám..... A ja Vám prajem, aby Vám to rýchlo ubehlo, aby detičky boli zdravšie. Tie preplachy nosa čo sa tu robia, budem robiť aj doma, a zvažujem, že kúpim aj inhalátor, ktorý tu je a vdychujú Vincentku. uvidíme. Dnes ráno tu napadol sneh.
Nestihla som odpísať, ten Topoľ je najďalej od jedálne a bazéna. Ja som v Jedli max. spokojná, možno aj preto, že sme tu fakt dobrá partia.....

danielik79
26. okt 2010

Hlucia nielen ty si nabalená .Ja som začala baliť a už máme 2 obrovské kufre a to som nebalila ešte sebe a hygienické veci vrátane plienok . Manžel sa mi smeje či tie kufre neprasknú vo švíkoch a to ešte balím len deti.

danielik79
27. okt 2010

Baby ešte malá otázka kolko plienok do vody berete .Ja berem 3 balíky .Neni to málo?

motuzik
27. okt 2010

@danielik79
My berieme iba plavky, náš už neplienkuje. Podľa toho koľko je aj v jednom balíku. Som večer volala so susedkou, už sú tam a véééľmi sa im páči, ale oni nemajú bazén naordinovaný na každý deň.
Tak to by Ti mohlo aj vystačiť.

danielik79
27. okt 2010

motúzik .Aj naša sa pýta ale ked je vo vode núti ju to velice pišať .(v baliku je 11 plienok ,asi na každý deň jedna). Plavky berem tiež ale v bazéne nechcem riskovať .Chlapca som naučila rýchlo(20 mesiacov).

motuzik
28. okt 2010

@danielik79
Tak to si myslím, žeby malo stačiť. To máš 33 kusov a budeme tam 28 dní. Myslím že viac ako raz za deň bazén nebude.

katecameron
28. okt 2010

ake problemy maju vase deticky ked chodite do kupelov aj ja by som isla ale nam to nikto nenavrhol moji byvaju stale chori priedusky a taketo somariny teraz vsak menime alergologa tak mozno nas aj posle niekde

simik.slabiarova
28. okt 2010

Ahoj katecameron,stačí keď o kúpele požiadaš svoju detskú doktorku,aj nám vypisovala návrh na liečenie detská,alergologička nám tam pridala len razítko.My sme boli v kúpeľoch so zápalmi horných a dolných dýchacích ciet.A hlavne z choroby do choroby z antibiotík do antibiotík. 😢

smarti
28. okt 2010

@katecameron my sme zase mali časté zápaly nosných dutín, už 2x nám vybrali nosnú mandľu, ktorá nám po prvom zákroku po roku znova dorástla. Tiež sme mali mierne zníženú imunitu. Nám liečenie navrhla naša detská dr. asi v apríli tohto roku, keď sme opakovane asi 3 mesiace išli z choroby do choroby. Imunologička tam tiež doložila svoju správu.