Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

dfgabika
11. aug 2016

@livia341 uf..no ja by som nešla v 8 mesiaci, bala by som sa, hm...ale zase v zime ak by ste isli uż aj z babom, tiež hm...tak v marci by bolo babo uz vedšie...ale zależi na vas ako sa citite...

livia341
11. aug 2016

@dfgabika tak v marci určite nie, kedže máme do januára si pobyt čerpať, nič my neostáva jedine by som zrušila pobyt, len či by nám znova schválili alebo by musel ísť manžel či svokrovci.

dfgabika
11. aug 2016

@livia341 a keby ste tam zavolali a pytali si termin teraz, snad by vyhoveli.

kukucka26
14. aug 2016

@livia341 podľa toho s akým veľkým babom idesvako doprovod a ci len s jedným ja som bola teraz v 5 mesiaci gravidity a s 3 deťmi vo veku 6-3-1 rok a prežil som to tazke asi naj teraz ako potom s novorodencom

livia341
14. aug 2016

@kukucka26 ja sa chystám len s jedným dietatom 4,5 ročným a s bruchom v ktorom budem v septembri v 7 mesiaci alebo v oktobri a v 8 mesiaci.A s novorodeniatkom by som určite nešla, kedže sa má narodiť v decembri a v januári nám končí platnosť nároku na kúpele.

kukucka26
14. aug 2016

@livia341 tak to v pohode ved 4;5 rocne fiera je už veľké

ikamaj
23. aug 2016

Ako to je prosím?
Mám schválený pobyt pre syna s doprovodom. Ak by s nami bol časť pobytu manžel a časť pobytu babka, platíme si lôžko navyše ako prístelku za 11€ alebo mám rezervovať 3-posteľovú izbu? Ako to vlastne funguje?

x_shushu_x
23. aug 2016

@ikamaj 11 Eur platíte aj keby bol v trojlozkovej aj keby bol na pristelke....

oksu
24. aug 2016

@ikamaj ak bude celú dobu niekto tak dajú myslím po 8eur, tak sme my platili. Bola som ja schválený dopyt., syn, dcéra neliecena - bábo, manzel

x_shushu_x
24. aug 2016

@oksu od 11. dňa a viac ak je ubytovaný, tak znížia 🙂..

ikamaj
25. aug 2016

@x_shushu_x @oksu ĎAKUJEM za odpovede🙂

zuzka767
26. aug 2016

Ahojte, viete mi prosim popisat ako prebieha den v liecebni? A neviete mi povedat ked vezmem so sebou syna nelieceneho a je skolopovinny ide do 2 triedy ci mam moznost tiez chodit do skoly alebo sa to tyka iba liecenych deti?Dakujem za vase odpovede . 🙂

janet24
26. aug 2016

Ideme 18.10. do lucivnej kto ma vtedy termin?

dfgabika
26. aug 2016

@zuzka767 áno, može chodit do školy, vlastne aj musi...😀 aj znamky tam dostane, nemusi byt liečeny... 🙂

alola17
27. aug 2016

Žienky uvažujem nad zmenou poisťovne no chcem vedieť ak mňa schvália malej ako sprievodcu a chcela by som sa cez pobyt prestriedat s manzelom a on bude mať inú poisťovňu tak to nevadi

x_shushu_x
27. aug 2016

@alola17 a moze ta niekto vystriedat ked ty si sprievodca schvaleny ZP? myslim si, ze skor toto bude problem ako manzelova poistovna :o/...

alola17
27. aug 2016

@x_shushu_x keď sme tam boli toho roku tak sa tam bežné striedali rodičia alebo babky...ale nezistovala som to vtedy že ako to je...či to platy iba vtedy keď si samoplatca

miah
28. aug 2016

@alola17 ja som bola sprievodca schválený ZP, striedala som sa s muzom a on uz nedaval ziadne doklady, to oni neriesia, cely pobyt je vedeny pod tym na koho bol schvaleny.. Kludne sa mozte prestriedat 🙂

luciahavesela
28. aug 2016

@janet24 už vám prišlo? My by sme tiež mali ísť v októbri, len sme zatiaľ nič nedostali

x_shushu_x
28. aug 2016

@alola17 ano striedali sa, ale nemyslela som si, ze boli schvalení ako sprievod
ale tak od @miah máš z prvej ruky, ze sa da 🙂...

janet24
28. aug 2016

@luciahavesela ja uz to mam objednane od maja.

zuzul1310
29. aug 2016

Ahojte 06.09. ideme na 3 týždne do Lučivnej, nie je tu niekto kto tam bude v tom termíne?

zuzul1310
29. aug 2016

@andreakarinka Kde budete ubytovaní? V tom čase tam budeme aj my, síce prídeme až 06.09 ale to je en pár dní rozdiel.

andreakarinka
29. aug 2016

My v smreku🙂

andreakarinka
29. aug 2016

Cestovna horuka uz v plnom prude, balime v noci cestujeme🙂

zuzul1310
29. aug 2016

@andreakarinka Super, aj my v Smreku 🙂

zuzul1310
29. aug 2016

@andreakarinka Potom napíš aké to tam je a ako sa máte. Ako ideš keď cestujete už v noci? Som zvedavá ako dlho trvá to prijímanie, vraj až do neskorých popoludňajších hodín. Držím palce nech už ste ubytovaní a nech máte cestu za sebou.

ikamaj
30. aug 2016

@janet24 Aj my sme mali objednane ubytovanie od maja... no ked som volala povedali, ze volne maju az koncom oktobra a izbu bez sprchy. To som nechcela, lebo maly mava ataky horucok a vtedy potrebujeme kupelnu a toaletu blizko... Asi teda vraj len buduci rok... zda sa mi to dlhe cakanie, ale ideme 1x, tak neviem ako to zariadit.

didusik
31. aug 2016

Ahojte, nevedel by mi niekto popísať ako to vyzerá s počasím a možnosťou trávenia času vonku počas pobytu v novembri? Vtedy by sme mali dostať termín, a ja sa bojím, ze budeme musieť byt zavretí vo vnútri, teda ze už bude po letných aktivitách a na zimné bude ešte priskoro. Akurát mi príde ten november taký najhorší mesiac, len musím do konca roka vyčerpať dovolenku, ináč by som to presunula na január/ február niekedy...v marci nám konci poukaz. Bola by som vďačná, keby mi niekto popísal ako sa vam páčilo v takej neskorej jeseni, vďaka

x_shushu_x
31. aug 2016

@didusik my chodíme november/december - na posledny termin... na ihriska je zima- minuly rok nesnezilo, len bola zima- obcas zaprsalo- takze idealne to nie je....do spolocnych priestorov sme nechodili, nakolko vsade rodicia vodili extremne chore deti a ja by som sa asi nezdrzala ... Takze my sme kazdy den mali dlheee prechadzky cez cely areal.....zabavit sa da, aj ked je to asi zlozitejsie, nez len v lete vypustit deti na ihrisko- schovavacku za stromami, boli aj popadane male jablcka- zamrzli :D tie nam sprijemnili az 2 dni :D....hrali sme sach na tej velkej schovnici pre ludi.....jeden den snezilo a ostalo trochu snehu- hadzali sme ho z mosta do rieky.....takže skor take bezne veci iba :/....niektore dni svietilo poriadne slnko, dalo sa nejaké preliezky vyuzit- do kaviarne sme sli pocas prechadzky- bol Coca Cola kamión v meste, trhy....chvílu sme boli aj my chorí, takže na izbe spolocenske hry a rozprávky.....
A keď vám nevadia prskajuce chore deti, poprípade ovcie kiahne v herni :D- tak je tam herna, rozne tanecne aktivity a podobne..... da sa to zvladnut, len clovek musi aj trosku planovat 🙂....drzim palce 🙂...
(sucastou liecby je pobyt vo vysokohorskom prostredí niekolko hodin denne, takze my sme to tak aj brali a vyuzivali 🙂)..