Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

ellit
21. aug 2014

@garicka my sa uvidime len par dni, ale vediet ti 4 rocneho loptosa a 2 rocnu slecnu a moj 6 rocny bude na nich dohliadat 🙂))

garicka
21. aug 2014

@krakulka tak ako môj miško 🙂 tak ked nás začuješ tak sa ozvi 😀 lebo nás určite bude počuť, miško už má dosť prázdnin, doma len sa prekrikuje s kubkom a ja ich tíšim
@ellit fúha, ty s 3 drobcami a ja stresujem ako to zvládnem s dvoma 😀 sa vidíme potom

krakulka
22. aug 2014

Dievcata, kt. ste vb kuloch uz boli. Aky je tam vlastne rezim. Ako dlho trvaju procedury? Moj syn chodfi kazdy den poobede spat. Stiha sa to vzdy doobeda? Ak nespi, neda sa s nim nic robit. Je unaveny, nespolupracuje.

baboa
22. aug 2014

prosim vas ako si davate stravu davate si plnu penziu?my ideme 22.9. 🙂

ellit
22. aug 2014

@garicka tiez este neviem ako to zvladnem, ale bola som s nimi teraz mesiac v Španej Doline a islo to. Ale to nebolo ziadne liecenie, ziadny rezim.....iba prazdniny, tak važne netuším. Hlavne sa bojim toho bazena, lebo ani jeden este nevie plavat. Asi pojdem do dračika a nakupim kolesa a rukavniky 😀

@baboa ahoj, tak ja si napriklad stravu pre seba vobec neobjednavam, ale zalezi akeho mas doma jedlika 🙂 Ja budem pri tých mojich chlapcoch este prejedena, pri bambulke by som si stravu brala.
A ak by im chutilo, je tam moznost denneho menu v restauracii 🙂

garicka
23. aug 2014

@ellit mišo tiež nevie plávať, tak mu beriem rukávnik , akurát že asi musíme kúpiť nové lebo potvora jedna jedne rozkusal 😀

lilianka851
23. aug 2014

AHOJTE BYVAL NIEKTO Z VAS VO VILLE BREZA???

krakulka
25. aug 2014

Uz sa nam to blizi. Pozerala som predpoved pocasia v Lucivnej. V noci uz bude zima. Okolo 10 st., niekedy aj menej.

zuzkasamko
25. aug 2014

mamicky kto sa chysta s detickami do limby?my ideme 16.9

katka5
25. aug 2014

@zuzkasamko My ideme do Borievky 4.9.2014. Tak sa tam stretneme.V& už sste tam niekedy boli?Aký je tam režim?Ja idem so 7 ročnou a 1,5 ročnou dcérou. Tiež mám obavy, hlavne staršia nič nezje, najmenšia je jej opak. Ja ale beriem so sebou aj moju maminu, lebo malá mi zvykne spávať 3 hodiny poobede, tak bude pri nej.

katka5
25. aug 2014

@krakulka Ahoj my ideme do Borievky od 04.09.2014. tak sa tam stretneme?

katka5
25. aug 2014

@ellit Ahoj, aj my ideme na rýchly nástup a to 4.9.

zuzkasamko
25. aug 2014

@katka5 tak to mate dobre,ja idem sama s dvoma certmi jeden ma 4,5 druhy 20 mesiacov.neviem si to ani predstavit....

katkas1979
26. aug 2014

@krakulka Ahoj, my sme práve v Lučivnej, 5. deň a budeme tu do 12.9. Pricestovali sme v piatok okolo obeda, mali sme už obed, potom sme išli k lekárke na vstupnú prehliadku - tam sa povypytovala na malého - bol predčasne narodený tak miery, ako prosperoval, koľko bol dojčený. Popočúvala ho, pozrela mu hrdielko - trvalo to možno 20 minút. Pani dr. bola staršia, ale veľmi milá.
Procedúry sme nemali v deň príchodu žiadne. Ani cez víkend nie sú procedúry, takže si môžete urobiť vlastný program a keby prídu za Vami príbuzní alebo ste autom, môžete vybehnúť na výlet a vtedy si objednáte balíček. Ja som toto ešte zatiaľ nevyužila, tak neviem, čo tam balia, ale jedlo sa objednáva dva dni vopred, tak si to treba naplánovať.
V sobotu sme mohli využiť bazén na hodiny - presný rozpis, myslím, že asi podľa tých "ubytovní". Uteráky Vám tam dajú, nemusíte si nosiť vlastné.
Od pondelka máme procedúry: ráno začíname o 9,00 hod. - to máme inhaláciu spoločnú alebo individuálnu. Spoločná - v takej miestnosti sedíme v kruhu na stoličkách a inhalujeme to, čo sa v miestnosti vyparuje z takej akoby fontány - neviem ako sa to odborne volá. Táto inhalácia trvá 15 minút. Potom vždy nasleduje výplach nosa - my sme zatiaľ toto nevyužili, lebo malý sa bráni nechce to, ale nenútime ho, aj sestrička je v pohode. Dnes sme boli prvý krát na tej individuálnej inhalácii - to by malo trvať 7 min. To sa dáva taký "náustok" do pusy a dieťa vdychuje ústami - ani neviem čo 🙂 Zasa sme s tým bojovali, malý to nechcel dať do pusy ani za svet, no sedel vedľa nás taký asi 7 ročný chlapec a ten ho normálne motivoval, rozprával sa s ním, že musí, aby bol zdravý a tak milo sa mu prihováral, že ho normálne ukecal a malý nakoniec krásne sám inhaloval. Potom sme mali asi pol hodinu voľno a mali sme telocvik. Zasa veľmi milá pani im precvičovala - cvičili na fit loptách, môj zasa skôr necvičil ako cvičil, len niečo chcel. Ale hovoria, že to je normálne, že najskôr musia obkukať a niekedy to trvá aj týždeň. Takže o 11,00 hod. sme mali po procedúrach. Neviem, či u každého, ale ja čo mám rozpis, tak začíname vždy o 9,00 hod. a končíme najneskôr o 11,30 - keď máme bazén.
Potom je akurát obed, časy jedla treba dodržiavať, inak nebudete stíhať - vždy je na to rezervovaných len 45 minút, ale zasa každý má svoj stôl, je to s obsluhou. Prineste si nejakú fľašu alebo termosku dá sa vždy nabrať teplý čaj a na izbe alebo prechádzkach sa vám zide. My tiež spávame poobede (malý má 3,5 roka), no a veru si potiahneme 2-3 hodiny - skoro vždy zaspím s malým 🙂

katkas1979
26. aug 2014

@baboa ja som tu bez jedla, ale dá sa dodatočne objednať. Záleží ako dobre Vám dieťa je. Na raňajky sme mali: napr. vianočku na 1 dieťa nám priniesli asi 5 ks - také dosť tenké, ale dosť si myslím, masielko, medík a vždy je asi v litrovej nádobe čas alebo sladké mlieko - banánové, kakao alebo aj čisté býva. Raz sme mali párku a raz zatiaľ - dnes guličky s mliekom. Ale na spoločnom stole je vždy ešte nakrájaný chleba, ktorý si môžete vziať. Zatiaľ som vždy na raňajky dojedla to, čo malý nechal a stačilo mi. Večera je vždy vára.
Obed a večere si vyberáte z 3 jedál. Každý deň dostaneme ovocie, jogurt, sladkosť, koláčik - alebo tak nejak na striedačku, ale to ovocie a jogurt je každý deň. Podľa mňa je to veľmi pestré a aj chutne varia.
Polievku si môžete nabrať koľko chcete, takže tú som tiež prvé tri dni dojedala po malom. Na večer som jedla to, čo mi tiež malý nechal - lebo sú to pre deti dosť veľké porcie a nechcela som zbytočne vyhadzovať. Od včera som si objednala obedy, raňajky a večere nie - to buď dojedam po malom, alebo si potom na izbe natriem chlieb.

katkas1979
26. aug 2014

@ellit Rukávniky aj kolesá sú k dispozícii aj pri bazéne, nemusíte mať svoje, ale my napr. máme. Skôr zoberte deťom nejakú loptu menšiu do bazéna, aby sa nenudili, aby si ju hádzali. My nemáme a malý keď vidí druhých tak pýta. Ano, v tej reštike sa dá objednať denné menu - cena 3,50 hneď zaplatíte pri bare. Ale musela som si ho nahlásiť hneď ráno, zapísali si ma a naobed som sa išla pripomenúť. Keby prídete tesne pred obedom, neviem, či by ešte mali, možno ako kedy.

katkas1979
26. aug 2014

Veľmi veľa detí tu je napr. s dedkom a babkou, alebo mamou a babkou, alebo iba mamou, iba s otcom, niektorí sa počas tých troch - štyroch týždňoch prestriedavajú .

Včera bolo nádherné počasie: ráno síce 7°C, na obed cca 15 a poobede 24°C, ale my sme stále v dlhom rukáve, lebo predsa len to nie je také horúce slniečko a sme tesne pod Tatrami, tak to aj cítiť. Včera bol na Tatry nádherný výhľad, dnes ich ani vidieť nebolo - od rána pršalo, celý deň poprchávalo a chladno aj na vetrovku. Na izbách začali prikurovať, ale žeby bol horúci radiátor sa nedá povedať. Ale je to citeľné. Zajtra aj tak pôjdem do prijímacej kancelárie nahlásiť, nech nám prídu ovzdušniť radiátory, snáď to bude potom lepšie.

Určite treba nabaliť teplejšie oblečenie, gumáky, pršiplášte, čiapky, vetrovky...

zuzkasamko
27. aug 2014

@katkas1979 chcem sa vas opytat ci je k dispozicii aj susic na vlasy,ked decka vidu von z bazena aby neochoreli.alebo si treba doniest?

katkas1979
27. aug 2014

@zuzkasamko Áno je, ja mám aj na izbe, ale neviem, či v každom tom zariadení je. A pri bazéne - teda v šatni sú tie sušiče na vlasy ale potom aj kde sa prezúva tam sú klasické fény. Podľa mňa to netreba nosiť. Tak sem-tam musíte počkať kým si druhý vyfénuje vlasy, ale je to úplne v pohode.

zuzkasamko
27. aug 2014

@katkas1979 VDAKA ZA INFO.MY IDEME 16.9.DO LIMBY....UZ TERAZ MAM NERVY AKO TO SAMA ZVLADNEM S DVOMA CHLAPCAMI 4, 5 ROCNY A 20 MESACNY...NEVIEM SI TO ANI PREDSTAVIT AKO TO BUDE S DVOMA NA PROCEDURACH A TAK

krakulka
27. aug 2014

@katkas1979 dakujem za info. Ja nemam rada nove veci, uz som zacinala byt z toho nervozna. Ukludnila si ma, dakujem. Myslim, ze nam tam bude dobre. Ak som pochopila spravne, tak mate inhalaciu, vyplach nosa, cvicenie a bazen. Super. Aj sa chystate na nejaky vylet? Ja pridem s mamou v piatok, mm za nami v sobotu a odidu v pondelok. Vzdy na vikend pride za nami mm. Este nemam zbalene, ale uz nieco malo. Je na izbe v Breze rychlov. kanvica a chladnicka?

katkas1979
27. aug 2014

@krakulka Netuším, čo je v Breze, ale pozrite si na nete, tam to asi bude napísané. Dnes sme mali welness - to bolo 2x sauna suchá po 10 minút a potom 10 minút relax na lehátkach. Bolo to super, len malý mi pišťal.

ellit
27. aug 2014

@katka5 ahoj, no super, tak sa tam uvidime a do ktoreho idete? Prosim prosim co balis na "krasny" september v Tatrach. Zaklad mi je jasny, ale co dalej?

ellit
27. aug 2014

@katkas1979 ahoj, pisala si , ze je to v jedalni s obsluhou? lebo naozaj si neviem predstavit, ako beriem jedlo trom detom a popritom ich stazim 🙂
ale bojim sa toho bazena, aky je hlboky? moji nevedia ani jeden plavat

ellit
27. aug 2014

@krakulka ano v Breze vraj toto vsetko je. Vraj na chodbe. Pisala mi to pani, ale akekolvek otazky kludne zavolaj na recepciu, je tam super baba, odpovie na vsetko.

katka5
27. aug 2014

@ellit Ideme do Borievky,ideme s dvoma detmi, ale to si asi čítala, no mám aj obavy, hlavne so staršou, nejedáčkou, nič nezje také ako my, má 5 jedál a tie je dokola. Ostatné všetko ju napína. Tak neviem, no malá zje všetko, o tú sa nebojím. Samozrejme berieme veci , čo jej budeme tam na izbe variť, nenecháme ju umrieť hladom, ale je to robota navyše. Uvidíme. Stravu sme jej dali, ale asi zbytočne.Čo balíme?Viacej teplejšie veci, letné vôbec, pár tričiek ale to je všetko. Hlavne prechodné bundy a topánky po členky, čiapky, tenšie ,hrubšie, a veci na varenie, kvôli Saške. Neviem či tam je aj chladnička, a príbor na izbe. A večer tam nie je zima ?Asi ešte v noci nekúria, či?Tak asi aj hrubé pyžamá si nabalíme.Z toho balenia mám najväčší strach, už iba týžden, aby som aj pomaly začala dávať dole kufre.Tak sa tam stretneme, kedy idete vy?

ellit
28. aug 2014

@katka5 katka ja mam Samka 4 uplne rovnakeho, tiez ho napina z jedla a zije zo suchej ryze, rohlikov s maslom a rano kakao. Takze beriem ryzu a maly kastrolik a bude to u nas o ryzy 🙂 a pecivo tam bude 🙂
ja si este kupim obedar, taky jednoduchy, keby bolo vela, ja si zoberiem..ved za to platime 🙂 a ja stravu nemam, tak vzdy sa zide, lebo dieta nemusi byt hladne prave vtedy ked sa podava jedlo. Ja este musim doriesit topanky. Ale ostatne mam myslim 🙂 Gumaky mame a vraj ma byt pekny september, tak snad. U nas bude zaujimave ranne vstavanie a dobehnutie rychlo na ranajky, kedze Vila Breza je na opacnom konci arealu...takze dazd, nedazd, zima nezima...ranna prechadzka je zarucena 🙂

ellit
28. aug 2014

@katka5 na stranke je pisane, ze tam je vsetko v Borievke. Oni s tym rataju, ze mame male deti a potrebujes si dat veci do ladnicky. Pribor si ja radsej vezmem svoj a manzel mi chce hodit na izbu konvektor, predsa len my sme take Bratislavske žimrody 🙂
My nastupujeme 8.9. 🙂

milkav03
28. aug 2014

chvalim vyber.. ja chodim do kupelov Lucivna s dcerkou starsou asi 2 roky.. neviem si vynachvalit. podla mna nemaju na SR konkurenciu. pekne.. ciste.. nove.. vyborny personal aj pristup..🙂

mikisa27
28. aug 2014

@ellit no pozor s tym obedarom,tam sa nesmie jedlo z jedalne vynasat....patia tam dost prisne pravidla a nedovolia nosit jedlo na izbu,iba v pripade,ze by ste mali lekarom nariadeny pobyt na izbe v pripade choroby a vtedy vam jdlo budu nosit oni v ich obedaroch......chladnicky su na izbe,aj kanvice,v kuchynkach byva este aj spolocna velka chladnicka,hrnce,pribory,taniere,salky tam su,a prostriedky na umyvanie riadu