Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

motuzik
8. okt 2010

Ahojte, aj ja s dvomi deťmi mám ísť na konci októbra do Jedle. Len papier nám ešte neprišiel, len keď som v polke septembra volala, tak mi pani dala tento termín. Smarti tebe už prišli papiere? Možno sa tam budeme stretávať 😉 s Tvojou dcérkou. A Ty nemôžeš aj s maličkým ísť ako doprovod??
Ja sa obávam tej batožiny pre dve deti a mňa.

leka323
9. okt 2010

My sme mali plne auto veci. A neboli sme jedini. Tie dievcata co su tu teraz v Jedli, planuju prist aj na druhy rok, len ja neviem, budem mat prváka, tak uvidím. Ale velmi rada by som sa vrátila. Je tu fakt super. Mne papier o schválení neprisiel, len mi volali tyzden vopred, ze nastupujeme a papiere mi poslali mailom.































smarti
9. okt 2010

@motuzik hej, papiere mi už prišli, asi pred 1a 1/2 týždňom, naša mladšia má len 7 mesiacov, tak som ani neuvažovala o tom, že by sa tam dalo ísť s ňou, v každom prípade prvý týždeň ide manžel a potom uvidíme, babka, dedko a ja by som bola rada, keby som aj ja mohla ísť, len si to neviem s malou predstaviť, no veď po prvom týždni sa uvidí,

motuzik
10. okt 2010

No tak ja tam zajtra hneď volám.
Smarti a akú máš veľkú prvorodenú?? Možno budú kamošky s našou Bibkou.
Leka323 o koľkej ráno bývajú raňajky? Naši skoro ráno vstávajú a extra hladní 😕 .

smarti
10. okt 2010

Jéj, naša Zuzka má tiež 5 rokov ( nar. v apríli ). No možno budú kámošky.

motuzik
11. okt 2010

Naša Bibka mala teraz na začiatku októbra 5, tak môžu kamošiť 🙂 .
Ráno som volala a že nastupujeme 29.10. tak rovnako ako Vy 😉 . A poobede už prišli aj papiere. Sa tešííím.

leka323
13. okt 2010

Ahojte. My sme druha skupina ranajky mame o 8.15, obed 12.3O a večeru o 17.3O. Prva skupina ma ranajky o 7.3O.

hlucia
15. okt 2010

Ahoj ja by som sa chcela spýtať ako je to so žehlím, ideme do kúpelov v novembri a neviem či si mám zobrať žehličku a ešte s vyvešaním vecí, ktoré sa operú. Idem s dvoma deťmi 5ročná a 1,5 ročný synček, pozerala som fotky na ich stránke a žiadne také malé deti ako je môj malý som tam nevidela. Chcem sa spýtať či si tam sú aj takéto menšie deti, prípadne ako to tam zvládajú. ďakujem pekne

sara2
autor
15. okt 2010

hlucia..ja som tam bola pred rokom a pol.Striedala som maminku,ktorá bola so 7mesačným dievčatkom.Počas nášho turnusu-moja dcérka mala vtedy 4,5 roka tam boli dve maminky.Obe s dvoma deťmi mladšími ako jeden rok.Jedna dokonca ešte to malé dojčila.Všetko sa dá zladiť a výjdu ti v ústrety.
A čo sa týka prania...tak sú tam práčky a vedľa nich sušiaky na prádlo.Je aj žehlička aj žehliaca doska.Nič si nemusíš so sebou brať. 🙂

leka323
16. okt 2010

Ahoj, tak je tu kopec malinkých detí. Ako píše Sára, tak je tu žehlička, práčky, aj sušiaky na prádlo. Práčka funguje nonstop.

smarti
16. okt 2010

@leka323 Aký je tam denný režim? Viem, že starší majú školu. A čo škôlkári? Majú tam niečo také ako škôlku? A čo sa cez deň robí? A ešte jedna otázočka. My máme 7 mesačné bábo. Staršia dcéra - 5 ročná tam ide. Ako doprovod bude tatino na striedačku so starými rodičmi. Ale teraz ste ma navnadili, že tam sú i menšie deti. To akože by som so 7-mesačnou mohla ísť ako doprovod i ja? Sú tam také malé?

simik.slabiarova
17. okt 2010

Ahoj smarti.Ja som bola v Lučivnej s dcérou teraz v máji,bolo fajn,bývali sme na Smreku,boli tam maminy aj s malími detičkami,dokonca niektoré mali len pár mesiacov,oni sa tam snažia každému vyjsť v ústreti,aj s procedúrami pomáhajú keď vidia že mamina tam má viac detičiek,aj v jedálni sú veľmi ústretové tetušky.Jedna mamina tam bola dokonca s 3 deťmi(5 ročné,3 ročné a to najmenšie bol dokonca novorodenec a zvládali to tam super síce bývali na nadštandarte tak tam bol snimi aj dedko a ten vypomáhal mamine)ale boli tam aj iné maminy s 3 deťmi a malích detí do roka tam bolo fakt dosť.Ja byť tebou ja by som šla aspom na týždeň aj s tou malinkou ale hlavne kôli tej staršej dcérke byť tebou by som šla lebo Vás tam budú veľa učiť s našími maródmi cvičiť,dýchať a ako proste zládať tie ich choroby a hlavne sa porozprávaš s inými maminami a dozieš sa aké majú skúsenosti oni s chorobami našich detí.No musíš sa rozhodnúť,ahoj 🙂

hlucia
17. okt 2010

Ďakujem vám veľmi pekne, som rada že tam nebudem sama s dvoma deťmi, síce mi zdravotná poisťovňa schválila obidve deti, mne v lučivnej ked som tam volala navrhli že v prípade že mi malého synčeka neschvália môžem si ho zobrať so sebou, takže by som tam šla tak či tak s dvoma. Budem v Javore takže som rada že náš tatino nám aspoň cez víkendy príde na pomoc 🙂

smarti
17. okt 2010

@hlucia kedy ideš? Aké máš staré deti?

leka323
18. okt 2010

Ahoj. Škola začína o pol deviatej a končí o dvanástej. Aj tí starší majú po štyri hodiny. Ak je nejaká procedúra cez vyučovanie, nie je problém vypýtať žiaka na procedúru a potom sa vráti. Alebo ja som si nejaké procedúry prehodila, aby sme to nemali cez vyučovanie. Teraz vo štvrtok majú olympiádu. Dnes karneval, včera tu bol kúzelník, výroba masiek.... ako fakt program na každý deň. S malými deťmi ako som spomínala tu je veľa mamičiek, treba to len dohodnúť s vedením kúpeľov. Fakt vychádzajú v ústrety. Ja som tu určite pribrala, dobre varia, a sú tu bohaté porcie. Pri prvom preplachu nosa mojho mladšieho syna až striaslo a sa rozplakal, ale teraz to zvládame v pohode, aj doma budeme v tom pokračovať. A nechám si alergologičkou predpísať inhalátor, ktorým v dychujú Vincentku, vraj sa to dá. Príjemný deň, tu bude asi upršaný.

smarti
18. okt 2010

@leka323 A máš tam pripojenie na net? Naša Zuzka nie je školáčka, ale škôlskárka. Aký program majú doobedu také deti? Pozerám, že tvoj mladší syn je tiež taký starý. A ako to zvládajú tie maminy, ktoré tam majú aj bábätká + dieťa na procedúry? Všade chodia s nimi? Ty si ubytovaná v Jedli? My tam ideme. Je tam v izbách dosť teplo aj pre bábätko? Možno blbé otázky, ale zaujíma ma všetko možné, keďže sme najprv ani neuvažovali, že by som ako doprovod mohla ísť ja s malou. No a teraz ste ma tu na fóre navnadili, tak to vidím už reálnejšie. A aká je v Jedli tá spoločná kuchyňa? Len kvôli malej sa pýtam, lebo jej budem musieť prihrievať stravu, občas niečo uvariť. Prajem pekný deň.

motuzik
18. okt 2010

Leka ja sa chcem zas opýtať, či je v Jedli na izbe aj nejaká skriňa. Podľa fotiek na ich stránke je tam komoda a nočné stolíky.
Smarti doobeda majú detičky asi väčšínou procedúry. Tak tam by si musela aj s malinkou. Ale ja myslím že na zdravie by to prospelo aj jej. A odkiaľ si??

hlucia
18. okt 2010

smarti ja mám 5ročnú dcérku a 16mesačného synčeka, idem s oboma, dúfam že to zvládneme a ja ešte jednu otázočku či potrebujú deti župany, dcérke by som kúpila, ale pre syna sa mi to zdá zbytočné, ked z toho rýchlo vyrastie 😒 , ďakujem...

hlucia
18. okt 2010

@smarti a idem 29.10., inak videli ste cenník na rok 2011,no neviem neviem kto si to bude môcť dovoliť ☹

smarti
18. okt 2010

@motuzik ja som z okolia Sp. Novej Vsi, takže ja to mám dosť blízko. Mne osobne by to určite prospelo, o malú sa obávam len z toho dôvodu, že doteraz zatiaľ nebola chorá, kojím ju, ale sa bojím, že pri tom množstve detí niečo chytí (naša Zuzka je tiež v podstate zdravá, chorá bola dlho od jari, ale leto bolo celkom v pohode, akurát zápal str. ucha, no a v septembri nám vybrali nosnú mandľu, ktorá údajne robila počas celého roka problém a teraz je fit, má len slabo zníženú imunitu, alergiu ani astmu žiadnu, ale dr. nám ešte niekedy v apríli vypísala kúpele, no a na rad sme prišli až teraz ). Čo sa týka toho poplatku po novom roku, tak to je dosť drahšie. Tiež ma to šoklo, v podstate sme to ešte dobre vymákli.
Ináč som volala do kúpeľov, tak mi povedali, že nám dajú postieľku, vraj budeme na 8 ( myslím, že izba)- Leka nie ste tam náhodou? Takže to vidím celkom reálne, že asi fakt pôjdem aj s Lenkou, ale prvé dni ide určite tatino. Potom uvidíme, keby ho budeme striedať. V každom prípade som rada, že som sa tu dostala aspoň k nejakým informáciám.

leka323
19. okt 2010

Ahojte, takže pripojenie na net tu je, v reštaurácii sa dajú požičať aj dva notebooky, na Jedli, a to v každej izbe sú skrine, komoda, nočné stolíky, malá chladnička, varná kanvica, televízor, potom je tu spoločná kuchynka kde je sporák, mikrovlnka, chladnička, žehlička... Župany netreba, ja som ich tiež zbytočne kúpila, na procedúry ako bazén a sauna stačia plavky a šľapky. Ručníky a osušky tu dávajú automaticky. Ak má mamička dve alebo tri detičky, tak procedúry prispôsobia tak, že chodia všade spolu, to nie je problém.

leka323
19. okt 2010

Ešte na každej izbe je rádiobudík a teplo na izbe si regulujeme každý sám termostatom. Je tu aj taká menšia spoločenská miestnosť kde je veľKÝ televízor a DVD prehrávač.

prusakova.maria
19. okt 2010

Ahojte! Aj my máme nastupiť do Lučivnej 25.10 so 7 ročným synom a 5 ročnou dcérou. Mám trochu strach, lebo syn je veľký nejedák a ako som čítala blízko kupeľov nie je žiaden obchod. Ako to riešite s nákupom potravín?

smarti
19. okt 2010

leka, mohla by som ťa poprosiť o jednu vec? Mohla by si poprosiť nejakú mamičku, ktorá tam je aj s bábätkom ( čím menším ) o tel. kontakt. Kľudne jej vysvetli, že tiež pôjdem ako doprovod s 5 ročnou + 7 mesačným bábom a chcem sa popýtať na rôzne konkrétne veci ohľadom pobytu tam. Samozrejme ak bude taká ochotná, tak mi číslo daj do IP, aby tu verejne nesvietilo a nedalo sa zneužiť. Budem ti veľmi vďačná.

motuzik
19. okt 2010

Xixi vyzerá, že tam budú samé 5- ročné dievčatá 😉 .
Leka ďakujem za info, ja už spisujem zoznam a každú chvíľu mysľou balím 😀 .
Mala by ísť aj naša suseda s dvomi babami 13 a 3 ročnou, budú bývať v Smreku a idú už 27.10.

leka323
20. okt 2010

My sme tu do 29. 1O. Takže ešte zhruba týždeň. Počasie sme tu mali zatiaľ veľmi dobré, deti sa veľa vyhrali na vonkajších ihriskách. Naši s jedením nemajú problémy, občas niečo nezjedli, ale ináč OK. Včera sme tu boli zbierať huby. Zajtra je tu divadlo, za chvíľu máme bazén....
Motuzik - ty mysľou balíš smerom sem, a ja rozmýšľam, či to všetko vtrepem do tých tašiek čo mám tu. Nejako sa mi rozmnožili veci..... 🙂 🙂 🙂
Smarti - pokúsim sa...... 🙂

motuzik
20. okt 2010

@leka323
Leka špinu tam nechaj 😀 😀 😀 , tú domov neber 😵 . Potom sa Ti isto všetko zmestí. Ale zas zdravie sebou zober a to Ti isto zaberie celé auto, však 😉 😉 😉 .
Ešte ma napadlo či aj maminy potrebujú kúpaciu čiapku? A syn má asi 1 cm vlasy a 2 ročnú hlávku, tak to ani neviem či také mini predávajú.

leka323
21. okt 2010

Čiapku kúpaciu nepotrebujete, chlapcom netreba a dievčatám dávajú mamičky z jasného dôvodu, aby nemali mokré vlasy, ale nie je tu vôbec požiadavka, aby čiapku museli mať. Takže môžete mať, alebo nemusíte. 😉

motuzik
21. okt 2010

Leka ešte ma napadlo, v ten deň, keď ste dorazili ste mali už aj obed alebo až večeru???

leka323
21. okt 2010

V deň príjmu má každý už automaticky obed, večeru, preto je dobré prísť tak do 11-tej, aby Vás stihli ubytovať, kľudne sa najete a v posledný deň sú iba raňajky.