Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

adulina
31. máj 2012

@mima595 aha a kolko sa plati, len za stravu? alebo aj pobyt

mima595
31. máj 2012

@adulina - teraz maju akciu, že 3,50 E na den...so vsetkym, aj strava, aj ubytko

jankapo
3. jún 2012

@adulina skus sa opytat, ked budes volat, ci sa nedaju doobjednat len obedy pre malu...lebo sa mi zda ze zbytocne plna penzia pre 1,5rocne dietatko..moji su velki, ale na obed dali len polievku, druhe jedlo som vacsinou nosila na izbu, a zohriala im neskor...ale potom uz nechceli moc veceru...proste je tam toho jedla dost... 😅 skus takto jeden tyzden a ked sa ti bude zdat ze je vam to malo, tak si doobjednas aj ostatne jedlo...to ty uz vies, aki ste papkaci, ale ja som miestami lutovala ze mame tu plnu penziu pre maleho, aj ked boli dni, ze zjedli vsetko obaja len tak fuklo...

adulina
3. jún 2012

@jankapo dakujem za radu, skusim sa opytat 🙂

alami
6. jún 2012

Ahojte, my máme nástup 3.7., už sa teším 🙂
Chcem sa opýtať tých, čo ste už boli, ako je to s bicyklami, viem, že sa dajú požičať, ale je ľahké sa k nim dostať?Požičať sa dajú na dlhšie, či treba po výlete vrátiť? Myslela som, žeby decká behali na nich vo voľnom čase po areáli 😅 Asi bude lepšie mať svoje, však? Budeme ich kde mať? (odkladať?) - ubytko máme Jedľu

A ako často sa asi dostaneme do bazéna?

A ako často sa robia výlety autobusom? Len cez víkend či aj v týždni? Budeme tam cez prázdniny. Ďakujem 🙂

mima595
6. jún 2012

@alami - bicykle su k dispozicii..podla rozpisu..aj na behanie v areali..myslim 2 hodinky doobedu a 2 poobede, podla ubytovania...
v Jedli ich velmi nebudes kde mat..
vylety pozri na www. tkl.sk...kulturny program..tam je rozpis aktivit podla ubytovni

alami
6. jún 2012

@mima595 ďakujem za info 😉

emilia68
7. jún 2012

Ahojte, je niekto kto nastupuje od 11.6. na liecenie z chlapcami 4-5 rokov Borievka..........Hladame kamaratov na hranie..Emili

jankapo
11. jún 2012

@alami bicykle si mozte doniest aj svoje vlastne a ulozit v miestnosti pod restauraciou (v topoli)....mate to jedno ci pojdete hore po bicyke do pozicovne alebo po vlastne do "kocikarne".... 😉 je mozne ze v lete bude o bicykliky velky zaujem, tak ak ich mate ako dopravit do lucivnej, doneste si svoje
do bazena sa dostanete 1x tyzdenne povinne a potom mate moznosti ist cez vikendove a sviatocne dni- doobedu aj poobede vo vyhradenom case....

mima595
11. jún 2012

@jankapo --v javori je kocikaren?? tak to je super, lebo my sme byvali min rok v Topoli, a tam bola vyhradena garaz na kociky, ale v Smreku take asi nic nieje..tak potom asi aj my vezmeme nase bicykle

alami
11. jún 2012

@jankapo jéj super, ďakujem. Bicykle nemáme problém dopraviť, máme veľké auto a lepšie nám bude na svojich 🙂

jankapo
11. jún 2012

@mima595 jasne, myslela som na javor... 😝 a napisala som v topoli... 😅 vies ako je zboku vchod to tej velkej telocvicne, tam je "kocikaren" miestnost na bicykliky a sportove veci z domu donesene...my sme to nepotrebovali, ja som mala nase odrzadla v aute v kufri 😅 ale ta moznost tam je 🙂

smiesko
12. jún 2012

@alami Ahoj , ty ideš ako samoplatca?

alami
12. jún 2012

@smiesko nie, som schválená ako doprovod, malý má veľmi komplikovanú dietu, tak preto.

smiesko
12. jún 2012

@alami aha, dík za info. 😉

jakubfilip
12. jún 2012

Tak zajtra bude týžden čo som tu a poviem Vam je tu super,mamičky ktore tu boli vedia o čom hovorím 🙂 Počasie mame premenlivé ale stale j 🙂 je kam ísť s deťmi.Strava je bohata a pestrá je z čoho vyberať 😵
Ubytovanie je tak tiež super no proste niet načo sa stažovať,určite sa sem ešte vratime 😀 možem len odporučiť 😵 😵 😵

smiesko
12. jún 2012

Ahojte žienky, chcem sa Vás spýtať, či mi neviete poradiť, aké treba spĺňať kritéria, aby ma VšZP schválila ako sprievodcu. Či sú tam špeciálne diagnózy, kedy poisťovňa schvaľuje sprievodcu. Pretože mi na poisťovni pani povedala, že citová väzba dieťaťa sa neberie do úvahy, že tam musí byť špeciálne potvrdenie od lekára, že je buď ťažko zdravotne postihnuté ....a bla bla......kde dieťa potrebuje celodennú starostlivosť. Tak by som vás chcela poprosiť o vaše skúsenosti, rady , ohľadom schválenia sprievodcu maloletému dieťaťu.
Ďakujem vám žienky vopred za vaše rady a skúsenosti........................... 😵

mima595
12. jún 2012

@jakubfilip - a kde byvate??

mima595
12. jún 2012

@smiesko - VsZP schvaluje sprievodcu, ale musis mat speci potvrdenie od psychologa, že je v liecbe u nej..este minuly rok sa dalo, že napisala tu citovu vazbu, ale tohto roku ta ako sprievodcu na to neschvalia...

ja som sa na to vybodla, lebo rodzdiel je nejach 100E medzi samoplatcom a schvalenym a ked som si preratala, že kolko by som musela dat "vsimne" psychiatrovi, tak som sa na to vyflakla....

jakubfilip
13. jún 2012

Smrek . Len mala vytka,chýbajú mi žalúzie na oknách a v sprche poličky a protišmiková podložka to je všetko,ale dá sa aj bez toho 🙂 🙂 🙂 ja som spokojná 😵 aj dnes mi vyšli v ústrety,prehodili mi obed lebo som mala masáž 🙂

mima595
13. jún 2012

@jakubfilip - super...že Smrek..ked budes mat cas, napis mi, ako to tam teraz vyzera..ja som vymenial Topol za Smrek, tak som zvedava, ci som spravila dobre..lebo mi kamoska vravela, že je to velmi malicke..
aky mas ty z toho dojem?? a na korom poschodi si?? mas terasu??
a izby??

jakubfilip
14. jún 2012

No obyvacka je na prvy pohlad mensia ako na obrazku ked si to pozries,ale aj tak sa tu nezdrzujem iba ak maly spi ,alebo ideme pre nejake veci a potom uz len vecer ale vpohode zvykla som si hded.Spalna ma velku skrinu a mame 3 postele izba je dost velka.Vybavenie je dobre,je tu vsetko co potrebujes. 🙂
Ja som na druhom a terasu nemam,terasa je na prvom,ale kamoska co ma terasu tak sa stazuje ,ze tam maju zimu ,lebo im tam nesvieti slniecko ani z jednej strany ☹ tak asi tak . My co mame dvôveru tak mi mame asi tie izby z obyvackou a tie co maju vseobecnu tak tie maju len jednu izbu a kupelku ☹

mima595
14. jún 2012

@jakubfilip - no ja mam VssZP a mam rezervovanu 3 -postelovu s 2 izbami a s erasou..tu som chcela, ak by bolo pekne a Vladko spal, aby sme boli s detmi aspon na terase

ona ked ma jedno dieta, tak ma asi tu 2-postelovu??, ci???

jakubfilip
14. jún 2012

ani nie, sme tu vela mamicky z jednym dietatom a mame 3 postelove izby 🙂

mima595
14. jún 2012

@jakubfilip - tak neviem, možno podla rezervacky, alebo neviem, ako rezervuju...
lebo ja som chcela tu 6 miestnu izbu a oni mi povedali, že to možu dat iba ked ide 4 a viac deti

jakubfilip
14. jún 2012

to neviem ani ja podla coho to rozhoduju a ty kedy ides?

mima595
14. jún 2012

@jakubfilip - 7.9.

maznacik007
14. jún 2012

@smiesko ja davam ziadost na obe deti na liecenie jedna 9 rokov a maly 4 roky ja budem ziadat aj o schvalenie sprievodcu kvoli malemu a na poistovni mi povedali ze neni problem s tym mame Doveru len dokladame potvrdenie od pedopsychiatra ale my tam chodime pravidelne uz dlhsie a mame oficialne diagnozy... mne by pedopsychiatricka ani neschvalila liecenie bezo mna ... zeby bol maly sam...

smiesko
15. jún 2012

@maznacik007 Jaj, no ja mám VšZP. Mima595 mi písala, že by sa dalo vybaviť potvrdenie od pedopsychiatra, ale keď dáš všimné ako písala ona, tak sa na to vykašľala. Že keď to prerátala, že tam bol rozdiel nejakých 100E.
Díky za tvoje info a prajem pekný dník, už dúfam, že slnečný............................ 😀 😵 😵 😎

maznacik007
15. jún 2012

@smiesko no ved jasne to sa neoplati nejakeho nahanat a oni to aj tak v poistovni vidia ze aku diagnozu mu vykazuje ked si na neho uctuje a kolko tam dieta chodi.... ci berie lieky a pod.. co preplacaju... mne by maleho ani sameho nevzali do kupelov..