Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

ada11
21. aug 2012

ahojte...pripojím sa aj ja do diskusie 😉 ja som bola vlani s mojimi dcérami v D. Smokovci, bolo tam dobre, všetko má za aj proti, mne išlo aj o diagnostiku, procedúr bolo málo, ale mi sme boli v júli 😉 budúci rok v lete by som chcela ísť do lúčivnej. . Pozerala som cenníky 😝 Pravdu povediac ani v D.Smokovci to nebolo lacné, lebo my sme mali apartmán- teda 2 izby spoločné sociálko a kuchynku 😉
Čo by ste mi odporučili? Jedľu alebo radšej investovať a Smrek? V tom Smrek-u s obývačkou je 1 izba + obývyčka+ vlastné soc. zariadenie? Dá sa ísť aj na menej ako na 21 dní, napr. 14 dní? Nerobí poisťovňa problémy skrz kratší pobyT?
ďakujem za odpovede

angel11
22. aug 2012

@ada11 Podla toho aku mas poistovnu.Ak doveru, tak tam mas schvalene kupele na 28 dni, mozes to sktatit na 21 dni.Mozno sa bude dat v inej poistovni skratit na 14 dni, treba sa spytat.

maznacik007
30. aug 2012

no nam nakoniec schvalili Lucivnu s oboma detmi a mna ako sprievodcu, a ze ked chcem mozem poziadat aj o srobarov ustav .... ze schvalia mi aj ten... 😉

tak teraz to nejako len pospekulovat s tym terminom na lucivnu.... bohuzial ten oktober nemozem ... kvoli robote... takze mi ostava niekedy v zime... asi...

rozmyslam ze hned by sme sli od toho siedmeho januara ak by mali volne....

mima595
30. aug 2012

@maznacik007 - a teraz nemožes??? teraz je tu uplne super....

maznacik007
30. aug 2012

@mima595 nie pravezenie.... kvoli auditom ..... jaaaj tak mi je to luto... ale neda sa....ani september ani oktober, v novembri mame tie kramare.... dokelu.... no co uz...

tvik
31. aug 2012

chcela by som sa aj ja zapojiť, my ideme s dcerkou v marci 2013 lebo teraz my to nevidá! ja som to zarezervovala už teraz a vzhľadom k tomu že je to drahé som si dala tú Limbu, neviete niekto ako to tam vyzerá? to že je wc a sprcha na chodbe viem ale na izbe? 😉

tvik
8. sep 2012

@lela1 viete kedy presne idete, lebo my sme sa nakoniec rozhodli pre jedlu a rezervovali nám marec? Neviem či som dobre čítala, či je na izbe Tv a DVD a rychlovarná kanvica? 😨

alami
8. sep 2012

@tvik tv a kanvica je na izbe a DVD na spoločenskej

tvik
8. sep 2012

@alami dakujem, akurat ked som listovala spätne tak som sa kadečo podozvedala 🙂 U mna už teraz panuje cestovná horúčka a hlavne to kolko tých veci budem potrebovať a či sa tam s dcerkou aj za tie dni navzájom nezožerieme 😨

lela1
9. sep 2012

@tvik My ideme vo februári,tiež to už máme rezervované,všetko o tom ešte nemám naštudované,pozriem keď budem mat čas 🙂

annatomi
17. sep 2012

@rainee tak presne na toto si pamätám aj ja bola som tam asi 4x od roku 1985 ,mohla som si vybrať oddelenie na ktorom som bola 2 mesiace.

rainee
17. sep 2012

@annatomi tak ja si nepamätam ze by som si mohla vybrat oddelenie, len si pamätam ze tam bol oddeleny dievcensky a chalansky pavilon a este do restiky sme chodili kusok peso. som pozerala teraz tu stranku ako to tam vyzera a padla mi normalne sanka, vobec by som to nespoznala. a tiez je super ze tam mozu ist aj mamicky s detmi, my sme tam boli sami ako uplne male decka na 1-2 mesiace a teda som mala z toho celkom slusnu traumu, na tyzdnovu navstevu rodicov som cakala ako na spasenie 😕 a co sme tam stvarali, hlavne ked mala 1 sestricka nocnu sluzbu na celu chodbu 😉 este si pamatam ze som ticho "zavidela" deckam v heliose na strbskom ze mali lepsi vyhlad na tatry 😀

gawin
17. sep 2012

jej baby to tam este funguje ja som tam bola asi pred 20 rokmy asi tak 7-8 rokov kazdyy rok stale na 2 mesiace nebolo zle mam super spomienky odtial hlavne ak uz som bola vacsia

gawin
17. sep 2012

jej a teraz citam ze uz tam rezervacie mamicky a poplatky a ja neviem co..... ja ked som tam bola po prvy krat ako 4-5 rocna kde som ja tam mohla mat rodicov tak som plakala sa pametam a nechali ma tam na 2 mesiace..bolo dobre ale pametam si ako som tam kazdy den vystrajala lebo som nevedela po sk😀 a tam som sa super naucila:_9 to boli casi limba smrek kino jaj pametam si vsetko🙂

rainee
17. sep 2012

@gawin no veru, my sme to este mali vtedy zadarmo 😀 to kino bola pecka, take stare drevene sklapacie stolicky tam boli nevedela som tam obsediet...a fut tie iste filmy.

kaciatko1909
18. sep 2012

JA SOM BOLA V ROKU1999

annatomi
18. sep 2012

@rainee no mňa , to si pamätám primala primárka a dala mi na výber a ešte som si mohla vybrať či chcem dietnu stravu alebo nie,a ešte si pamätám blondínu sestričku ostrihanú na páža alebo hrniec a tá bola dosť prísna ,a balíky ,a olovranty polku horalky a jablko. 😀 🙂

smiesko
18. sep 2012

Ahojte zienky, ide niekto do kúpeľov v októbri?

lipo128
18. sep 2012

@smiesko my nastupujeme 12. 10. 2012 budeme byvat v dome Javor 🙄

smiesko
19. sep 2012

@lipo128
my nastupujeme 23.10.2012 a budeme bývať v Smreku. 😕

lipo128
19. sep 2012

@smiesko my ideme prvykrat na liecenie, mam z toho strasne zmiesane pocity, dufam, ze to nebudu vyhodene peniaze a ze aspon trosicku sa zdravotny stav zlepsi 🙂

mima595
19. sep 2012

ahojte, davnejsie som tu davala odkaz, že tie, co ste boli v kupeloch, ci ste si dali vystavit PN..tak ja som si dala a vcera mi prislo rozhodnutie zo SP, že mi ju uznali...
takže tie, co mate funkcne DNP, prip. este stihnete lehotu 270 dni za posledne 2 roky, tak si dajte vystavit PN a aspon nejake peniazky sa vam vratia...

smiesko
19. sep 2012

@lipo128 aj my ideme 1x,ja som nikdy nebola v kupeloch,takze neviem ako to chodí.... No uvidime😝 ,tiež mám zmiešané pocity, ako to tam bude,aké bude počasie,atd. A hlavne či bude mala zdravá,lebo sme momentálne doma a chorí, a to len škôlka začala.Minuly rok sme ani jeden krát neboli v škôlke dlhšie ako dva a pól týždňa.Myslela som, že začneme lepšie ako minuly rok.Tak nám to zase krásne začína...😠 Aj ja dúfam,že to malej pomôže a bude lepšie.

smiesko
19. sep 2012

@mima595 ja asi nemám nárok,nesledujem to ....lebo ja som na platenej rodičovskej dovolenke, z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa.
Ak vieš drobec porad..... Budem rada....😉

mima595
19. sep 2012

@smiesko - ty jedine v pripade, ak mas DNP alebo i skoncilo max. pred 14 mesiacmi..alebo napr. sa ti zrusil pracovny pomer cca. pred 14 mesiacmi

smiesko
19. sep 2012

@mima595 dik drobec za info, pekný deň

🙂

lipo128
19. sep 2012

@smiesko my presne tak isto s tou skolkou, ani neviem ci sme dokazali 2 cele tyzdne chodit do skolky bez choroby, a tento rok sme chodili prvy tyzden a potom to hned prislo, sme doma ☹ juuj ja uz staviam len na to liecenie, ze to pomoze, ved co si tie chudatka deti musia pri tych chorobach vytrpiet 😢

smiesko
19. sep 2012
smiesko
19. sep 2012

@lipo128 mi hovor.......mojej malej keď sa zapcha nos uz viem že je zle.Teraz mi ešte aj od nedele každý večer vracia nastekane hlieny.Pred chvíľu som bola tiez odbehnuta nebo mi chudatko zase vracala, bože tak by si tým drobcekom chcel pomôcť a nemáš ako.....musia si chudatenka tým prejsť.

ivka567
23. sep 2012

@mima595 ahoj, zaujal ma Tvoj príspevok. Mala som DNP, zaniklo mi ku koncu januára, keď to zrušili, teraz som SZČO, platím si len zdravotné poistenie, keďže podľa príjmu nemusím platiť ostatné odvody. V stredu nastupujem s deťmi do kúpeľov ako sprievodca schválený zdr. poisťovňou. Mám podľa Teba šancu získať ešte niečo zo SP? Kde si si dala vystaviť PN - v kúpeľoch? Ako ošetrovné? Vďaka za odpoveď 🙂