Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

moni1h
13. sep 2014

@liliana82 Ahoj,chcem sa opýtať na podmienk ubytovania,,ja mám nastupiť s deťmi oktobri,,tiež na Smrek,,ak je možné vieš mi odporučiť čo si mám zobrať,,ako to je so stravou,voĺným časom..Díky 🙂

kiluci
13. sep 2014

@maznacik007 dakujem ☺ A este co sa tyka susiakov na bielizen,je ich tam dostatok,nebude problem kedy oprat a kam vyvesit tie veci?Mozno su to hlupe otazky,ale zaujimalo by ma ako to tam funguje aj po tejto stranke....

maznacik007
13. sep 2014

@fiona8 ja by som si stravu vzala .... pokial nemas taky ten uplny nadstandard ze mas vlastnu kuchynu / tie ostatne kuchynky ako napr. v Limbe co su spolocne to je len na ohriatie mlieka a pod.. tam sa varit nejako neda... a pokial nemas auto ze budes chodit na nakupy potravin tak by som si stravu dala... 😉 mas to bez starosti .. vyberes si zo styroch jedal ci troch .. uz si nepamatam a v pohode....

maznacik007
13. sep 2014

@kiluci ano susiaky su tam aj dve pracky ... to sa da dohodnut .... s ostatnými ... v pohode...

fiona8
13. sep 2014

@maznacik007 a cenovo ta strava ako vyjde cca 80 eur na 3 tyzdne? dik lebo v tom co mi prislo sa moc nevyznam...musim im tam zavolat 😉

kiluci
13. sep 2014

@fiona8 Ahoj,mne čo prislo,tak strava pre sprievodcu vychádza 8,50eur na den,takze krat 21alebo 28 dní,zalezi na kolko idete.My ideme na 28dni takze za stravu budem platit 238eur

fiona8
13. sep 2014

@kiluci jáj to som sa pomýlila ja tam mám 178 eur stravu ideme na 21 dni dakujem 😉

kala
16. sep 2014

aojte ja nastupujem 1.10. do smreka aké to tam je vie mi niekto povedať čo tam možno očakávať, ..... aké su izby....

psyxooo
16. sep 2014

@moni1h
@kiluci
@fiona8
@kala
mamicky, mam otazocku, kedy ste si ziadali o liecebny pobyt? Ja totiz este v aprily, v maji mi prislo schvalenie a odvtedy ziadna pozvanka, tak teraz neviem, ci na mna zabudli alebo to tak velmi dlho trva.

kiluci
16. sep 2014

@psyxooo Ahoj,ja som ziadala koncom aprila a 15.5.nam prislo schvalenie a potom som hned volala do kupelov a dohodla si s nimi termin. Do toho kupelneho domu čo sme chceli ísť bolo volne az zaciatkom oktobra.

fiona8
16. sep 2014

@psyxooo my sme tiež posielali v máji...mne to prišlo len minulý týždeň...zavolaj tam 😉 majú toho veľa...ja som s nimi dnes volala ale sú tam veľmi zlaté 😉

fiona8
16. sep 2014

@mikisa27
@garicka babeny....ako je to z tou stravou mate ju zaplatenu? alebo chodite papat do toho Bonsaja a kupujete si niekde ranajky vecere? ako je to vlastne co by bolo lepsie mam si to dat zo stravou alebo bez? dik

baboa
16. sep 2014

@psyxooo ahoj nam prislo schvalenie v juli a uz teraz 22.9.ideme ale sme tam volali

garicka
16. sep 2014

@fiona8 no ja pri mojich 2 čertoch som tu tuším aj pribrala 😀 neviem akých jedákov máš ty... ale polievky ked naberieš plný tanier tak si vieš doložiť, ale ja nie som polievková takže nechýbala mi veľmi 🙂 varia chutne a podľa mňa dávajú deckám veľké porcie 🙂 kde budete bývať? my už v piatok ideme domov

garicka
16. sep 2014

@kiluci vezmi si aj štipce, lebo tie tu nemajú 🙂

fiona8
16. sep 2014

@garicka mame byt v Limbe 🙂 maly velmi malo papa takze neviem ako to poriesim...a asi pojdem autom takze by som chodila aj do obchodu len neviem ci je tam dobre vybavena kuchynka....a kedy byva prosim Ta vecera? ak bude drobec vecer este nieco chciet...nech som pripravena 😉

fiona8
16. sep 2014

@garicka vy ste kde ubytovany?

garicka
16. sep 2014

@fiona8 podľa mňa ked ti málo papá tak ja by som si neobjednávala stravu... inak raz do týždňa chodí z kúpeľov autobus do popradu do tesca, ak potrebuješ nakúpiť, na 2 hodky vás tam vysadia a ty si kľudne spravíš nákup, strava je pre detičky 6x za deň,na olovrat a druhú večeru dávajú bud ovocie, jogurt, výživu alebo pečivo so syrom... raňajky máš medzi 7,30-8,15 ale my sme chodili na tú cca 8,20 lebo sme nestíhali sa z brezy vyštverať hore 😀 obedy sú od 11,30-12,30 a večera je od 17,20-17,40 tuším 🙂desiatu ti priložia k raňajkám a 2.večeru dostaneš k večeri.

garicka
16. sep 2014

@fiona8 my sme boli v breze, ale na druhý rok by som rada šla bud do smreku alebo do topoľa

fiona8
16. sep 2014

@garicka dakujem 🙂 a celkovo ste spokojni? aj na vyletiky sa chodi? 😉

garicka
16. sep 2014

@fiona8 je tu úžasne, krásne a personál je stále milý aj so sestričkami 🙂 chodí sa na výlety, tak cca 2x do týždňa, do jaskýň, minulý utorok sme boli v spišskej v ZOO a teraz vo štvrtok ideme na popradské pleso 🙂 do jaskýň som nešla lebo kubi je ešte maličký a nedalo sa tam vytrepať s kočiarom. inak program robia pre deti aj tu v areáli, o 15,00 a o 18,00 tuším, ale to budeš mať rozpísané na programe a ten visí v každej budove 🙂

fiona8
16. sep 2014

@garicka si zlatá veľmi pekne dakujem za info 😉

garicka
16. sep 2014

@fiona8 za málo, nech sa vám tu páči 🙂

melanche
17. sep 2014

ahojte. neviete nahodou ci mame sancu na termin jul august? este som nezacala vybavovat kupele, tak ci sa mi to oplati, lebo nechceme pocas skolskeho roka, dcerka je prvacka, tak aspon nech prvy rocnik chodi cely, potom by nam uz nevadilo ani pocas skolskeho roka.

kiluci
17. sep 2014

@garicka vdaka za radu 😉 A vies mi prosim ta poradit v tomto- mame dvojicky,kupele má schvalene iba jedna,ale samozrejme beriem ich obe,stravu som si ja objednala,len neviem či mám stravu objednat aj pre Zuzku?Neviem či by nestacilo moja porcia a Andrejkina. Alebo keby teraz dopredu nenahlasim Zuzke stravu a uvidím ako to bude,že pokial by bolo malo,nie je potom problem stravu pre Zuzku kedykolvek doobjednať? Dakujem

katka5
19. sep 2014

@kiluci Stravu si kľudne môžete doobjednať hocikedy, takže vyskúšajte, a je tu aj reštaurácia kde varia, ak by vám to nestačilo. A koľko majú dvojičky?

katka5
19. sep 2014

@fiona8 Limba?Dúfam, že ti nevadí hluk detí, veľkých detí, lebo celé prvé poschodie v Limbe sú deti bez doprovodu rodičov, takže iba s ošetrovateľmi. Je tam nenormállny rámus, my bývame v Borievke, sme len jednou stenou spojení s Limbou ale to je nenormálne čo tu robia nielen deti, my máme stenu spoločnú s ošetrovňou a od 5,40 sme kvôli nim hore a niekedy aj do pol jednej. Ak ti však deti bez problémou spia v hluku a ty tiež, tak kľudne ale ja by som sem v živote nešla. Je to ale iba izba č.2. Ostatné sú v pohode . Vieš koľkokrát som sa bola sťažovať, všetcci to majú na háku. Toto jediné mi tu strašne vadí. Teraz pre zmenu, dnes, tu začali vrtať do steny, robotníci, prerábajú druhé poschodie. OTRAS. My sme teraz aj chorí, teda deti a spia všelijako a ten rámus, ja už sa teším na bud.štvrtok,ked ideme domov. No a s chorobou počítaj, tu všetky deti ochorejú ked nie do týždna , tak do dvoch.

katka5
19. sep 2014

@psyxooo Rovno hned po schválení si ty musíš volať do kúpeľov!!!!!

katka5
19. sep 2014

No ja tu píšem samé negatíva, ale tak aby ste neboli prekvapené, lebo ja som tiež všetko čítala samé superlatívy na všetko . V bazéne je strááááááášne studená voda, čo som sa na to aj pýtala a tiež som to hovorila lekárom, neoponovali, je to voda pre otužilé deti. Čiže my sme v bazéne absolútne neboli ani nepôjdeme, sauna je super, ak vám deti vydržia. Viaceré mamičky povedali, že do bazéna deti nedajú a ktoré dali, tak na tretí den boli choré. Potom, spoločné inhalácie, tam tiež chodia deti ktoré kašľú , majú sople, takže sme tam išli, ak sme nepočuli deti kašľať, niekedy sme vyšli von, takisto nejedna mamička hovorila, že sa tu dajú perfektne nachytať bacily. Ale ten vzduch je perfektný, samozrejme detské ihriská, okolie. Dúfam, že nám to teda pomôže , sme tu prvý krát, uvidíme. Sme strašne veľa vonku na vzduchu. Ale neviem si predstaviť prisť sem napr. v októbri, ked ihriská sú mokré, kde sa deti potom hrajú, lebo moje sú stále na ihriskách, tramplíne, šmýkačkách, hojdačkách. Prechádzať sa im veru veľmi nechce, teda najmenšiu dám do kočíka, ale staršiu to nebaví.

kiluci
19. sep 2014

@katka5 v oktobri budu mat 4rocky, zrovna nam to vyjde tak,ze akurat budeme v kupeloch oslavovat. 🙂 Tak to je fajn,že sa dá hocikedy doobjednat,uvidim podla porcii,ake budu velke.Inak aj my budeme v Limbe,tusim 3.poschodie, comu celkom nerozumiem preco,lebo sme mali dohodnutu Jedlicku.