Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

janula2511
10. apr 2015

@lienka1983 zato chce aby si potom napisala nieco o limbe lebo aj mi ideme do limby.

leginca
10. apr 2015

@evik4 - ja tam idem až v júli a mala by som byť ubytovaná v Osike - vraj sa to tam teraz ešte prerába?

evik4
10. apr 2015

Je tu krasne slnecno, na vestu uz. Prisli sme v utorok a to bolo na zimnu bundu, teraz sa velmi oteplilo, sneh sa rozpustil. Podla mna je v kazdom ld dobre, lebo vsetky su poprerabane. Tu v smreku pocut vlak, no mne to nejak neprekaza, chodi ich malo.

lienka1983
10. apr 2015

@evik4 do kedy tam budete? mozem ti napisat par dni pred nasim nastupom ze ake je tam pocasie?dakujem..

evik4
10. apr 2015

Mozes, sme tu do 28.4.

rebecca2006
10. apr 2015

@katka5 ahoj Katka, všimla som si, že ste boli v Borievke, prosím ťa, všetky izby sú tam hlučné? Alebo bol problém len s tou vašou? Prípadne čo ešte bolo na Borievke negatívne? ďakujem

mikisa27
10. apr 2015

@lienka1983 tak to potom idete na prve poschodie, my ideme na tretie 🙂 a co sa tyka pocasia,v tomto obdobi je tam strasne premenlive, my sme boli minuly rok tiez takto na prelome april/maj a vyuzili sme aj zimne veci aj jarne, hlavne nam dost casto prsalo.....15.5 sme odchadzali a bolo teplo na kratky rukav, kamoska nastupovala po nas a vravela,ze mali nadherne cely cas.....takze ja balim prevazne jarne veci,ale beriem aj teplejsie bundy a nohavice 🙂

mikisa27
10. apr 2015

@leginca Osika je momentalne skola,ale od septembra uz bude trvalo sluzit na ubytovanie pre mamicky s detmi...minuly rok to skusali prvykrat cez leto,takze tie hlavne upravy su tam uz od minuleho roka hotove.....ale oni su tam velmi sikovni,do jula to vsetko urcite dorobia 🙂 nasu oblubenu Jedlu menili za 2tyzdne na nepoznanie 😉

katka5
10. apr 2015

@rebecca2006 Takže jediná hlučná izba bola tá naša,číslo2. Ostatné boli uplne tiché, nič tam nebolo vôbec počuť , ale my sme mali smolu. Ale asi sa tam sťažovalo veľa mamičiek na tú izbu , lebo že vraj teraz ju ani nedávajú k dispozícii. Ináč tá Borievka je vynikajúca, len máš všade tak dosť daľeko, či už do jedálne, do školy....My teraz koncom apríla ideme do Smreku, lebo s nami vybabrali, objednala som si dopredu ešte v septembri Borievku, a v ked mi prišli papiere, tak tam bol Smrek, ale nevadí, vyskúšame aj to, je to hlavná budova, čiže na ranajky sa nemusíme nikam náhliť a hlavne obliekať ked prší, alebo je ráno veľmi zima.

lienka1983
11. apr 2015

@mikisa27 dakujem ...za info..takze nesmiem zabudnut na prsiplaste..chcela som ist aj ja v maji ale asi nebolo volne,tiez si myslim ze tam bude skor krajsie pocasie ako na prelome a zaciatkom maja...no uvidime..

evik4
11. apr 2015

@katka5 Kati, uvidis, ze sa ti v Smreky bude pacit viac, mame na nasom poschodi, jedalen a to je na nezaplatenie. Podla mna ubytko v pohode, akurat tu pocut ten vlak, ale mne to absolutne neprekaza. Taktiez mame na chodbe telocvicnu a v budove aj inhalacie. Chodime akurat prec do bazenu a sauny.

katka5
11. apr 2015

@evik4 Evi,je na izbe aj chladnička?A vešiak na prádlo?Či ten je spoločný?Lebo na Borievke sme mali všetko vlastné,tak nech som v obraze. Chodievaš do kuchynky?Varia si tam niektoré mamičky?Ešte ked ma niečo napadne tak ti napíšem.ok?Tak si to užívajte.my vas vystriedame.

leginca
11. apr 2015

@mikisa27 - tak mne sa tam dá ísť len v júli a keď som si vo februári telefonovala, tak mi ponúkla len túto Osiku a že v júli to už bude prerobené.

mikisa27
11. apr 2015

@lienka1983 jasne prsiplaste treba urcite,v Tatrach je pocasie nevyspytatelne.....my sme minuly rok z 28dni mali len asi 5 takych o vobec neprsalo....inak kazdy den prsalo aspon chvilu.....tam sa z hodiny na hodinu zmenilo pocasie z krasneho slncneho na dazd a zimu.....ale v pohode sme to prezili,chodili sme von aj v dazi v prsiplastoch 🙂

mikisa27
11. apr 2015

@leginca no leto je v lucivnej obadene pol roka dopredu,tam a tazko dostat,ale aj v Osike budete spokojni 🙂 je sice trosk mimo hlavny areal,ale nie moc daleko a je tam klud,ticho 🙂

leginca
11. apr 2015

@mikisa27 - pozerala som si mapku, aspoň sa s Adamkom prejdeme. Je to v lete akurát dosť drahé - za izbu budem platiť 9 Eur za noc a od októbra do mája sa za takúto izbu nedopláca nič, ale v pohode.

janula2511
11. apr 2015

@mikisa27 shoj osika je aka?bola si tam?kolko sa tam doplaca v septembri oktobri?

mikisa27
11. apr 2015

@leginca leto je tam vseobecne drahsie,ale jedine izby bez doplatku celorocne su v Limbe na prvom poschodi,kde je spolocne WC aj sprchy.....v Osike je momentlne skola,tam sa teraz neda ubytovat....ona fungovala len minule leto ako ubytovna pre matky s detmi prvykrat,preto je v tom cenniku "zadarmo" od oktobra do maja 😉 ale ma to byt nahrada Jedle,tam sme platili 2,50/noc, takze predpokladam,ze aj v Osike sa bude priblizne tolko platit mimo letnej sezony 😉

mikisa27
11. apr 2015

@janula2511 ked sme boli v lucivnej my tak Osika bola ako skola.....az od tejto letnej sezony by mala fungovat trvale ako ubytovna,takze neviem vobec ako to tam prerobili...ale o tyzden odchdzame na lecenie,tak tam mozem ist kuknut a dam ti vediet 😉

leginca
11. apr 2015

@mikisa27 - je to izba bez WC a bez kúpeľne - tie majú byť na chodbe. Mne iné ubytovanie neponúkla, tak som zobrala aj toto. 😀 Aj tak sa na izbu človek pôjde len vyspať.

janula2511
11. apr 2015

@leginca myslis osiku?alebo ktore ubytovanie?

leginca
11. apr 2015

@janula2511 - áno myslím Osiku 🙂

mikisa27
11. apr 2015

@leginca fuha tak to je celkom dost 9eur/noc za izbu so spolocnymi WCkami......no pojdem sa tam kuknut,ked tam budeme,co su to za izby 😉

janula2511
11. apr 2015

@mikisa27 ale to neni poplatok 9euro len jun jul august?
@leginca a kedy idete?potom napis ako vyzera ubytko.

leginca
11. apr 2015

@janula2511 - áno - to je poplatok za izbu v mesiacoch jún, júl, august a september. Ja by som mala ísť v júli, ešte neviem presný termín, ten čakám poštou.
@mikisa27 - ak pôjdeš pozrieť, tak mi potom prosím napíš aké sú tie izby a ako ďaleko je odtiaľ WC.

Ináč dievčatá ja netuším ako sa zbalím - ešte som nikdy nebola z domu preč 3 týždne a ešte aj so synom. Našťastie manžel nás pôjde zaviesť.

janula2511
11. apr 2015

@leginca zato nieco si pobal.a kolko ma rokov syn?

lienka1983
11. apr 2015

mozete mi niektora napisat ako je zariadena izba na Limbe?prve poschdie spolocne WC a kupelka, co odporucate zobrat a brali ste si aj vodu ? myslim napr . mineralku ?dakujem..

leginca
11. apr 2015

@janula2511 - syn má 4 roky aj 2 mesiace, tak ja už mám zoznam napísaný teraz, aby som na nič nezabudla 😀 😀 😀

rebecca2006
11. apr 2015

@katka5 ďakujme ti veľmi pekne. To, že je to ďalej mi až tak veľmi nevadí, aspoň sa prejdeme a keby bolo veľmi zlé počasie, tak deťom jedlo donesiem. Viem, že by sa to nemalo, ale snáď výnimočne povolia.
Skôr mi ide o to, aby sme mali kľud, rada by som niečo "súkromnejšie", luxus byť nemusí, ale nech je to "fuknčné". Prosím ťa, ako je to tam zariadené? Čo je na izbe? Bola tam aj nejaká kuchynka? A nejaká hernička pre detičky? Resp, ak ťa napadne niečo, čo by sme si určite mali doniesť, rada uvítam typy.
Je tam dobre chytite&ľná wifi? A v telke sú aké programy? Aj nejaké detské? ďakujem🙂)

katka5
11. apr 2015

@rebecca2006 Takže je tam chodbička, niektoré izby z tejto Borievky majú kuchynku na chodbe, ale my sme ju mali v jednej z izieb. Je tam dres a zabudovaná dvojplatnička.A mikrovlnka. Teda má to ešte dve izby, jednu klasickú spálnu s manželskou posteľou a druhá izba ma dve postele, ale také samostatné. Je tam záchod a kúpeľna spolu. Všetko je prerobené, čisté, takže v pohode.Ešte v každej izbe sú nočné stolíky a v spálni je jedna veľká skrina. V kúpelni je práčka a sušiak na bielizen.Jednoznačne si dones nožík, ak by si deťom robila desiatu, aby si mala čím krájať, sú tam iba príborové .NO wifi som niekedy chytila, inokedy nie, tak neviem......Ale viac krát som chytila.Programy sú klasika obyčajné, je ich asi 8.Jeden je detský ale nepamätám sa aký.Deti ked boli choré, tak pozerali ropzrávky na notebooku.A už máte termín?