Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

katkas1979
16. aug 2014

Mám byť ubytovaná v Javori - nadštandard.

rainee
17. aug 2014

@katkas1979 neviem sa ti vyjadrit k lucivnej, dcera pred nastupom ochorela takze sme nemohli ist 😒 tiez sme mali ist do javora. Uz asi navrh ani nebudem davat, pretoze je dost mala sanca ze zas pred nastupom neochorie,kedze je dost casto chora, clovek caka vyse pol roka na termin a potom to takto dopadne. A tiez to nie je zrovna lacna zalezitost.

mikisa27
17. aug 2014

@katkas1979 vsetky deti maju rovnake pocedury- inhalacie inddividualne a skupinove,liecebny telocvik, bazen,saunu a este je tam virivka a floating-to je take vajicko so slanou vodou,tieto posledne 2 ale nie su povinne,to schvaluje lekar,treba si to pytat 🙂 dalsie procedury zavisia od zdravotneho stavu- este davaju biolampu ak je to potrebne,potom je este individualny telocvik no a samozrejme najdolezitejsia je klimatoterapia 🙂

mikisa27
17. aug 2014

@katkas1979 kanvica aj chladnicka su na izbe aj TV,neviem ako je to tam s prackou,ci je na izbe alebo je nejaka spolocna,ale urcite tam je 🙂

mikisa27
17. aug 2014

@katkas1979 no a co pobalit-hlavne veci na oblecenie,trochu teplejsie jesenne,plavky,prsiplaste, dazdniky,lieky ktore mala uziva+ nejake zakladne a teplomer ako ked ides na dovolenku,aspon ja som vzdy mala so sebou,aj ked oni su tam velmi zlati a lieky v pripade potreby ti daju,ak mas stravu,tak vlastne na jedenie nepotrebujes nic,potraviny tam nie su,len v dedine cca 2-3km odtial alebo vo Svite,ale to treba auto,teraz uz ale chodi raz do tyzdna poobede autobus z kupelov do Popradu do Tescaa,takze si mozees ist nakupit 🙂 kuchynky su tam dobre vybavanne,takze netreba nic nosit so sebou akura mozno salku svoju by som si zobrala...no a pre malu este bicykel alebo kolobezku,hracky do piesku 🙂 aj tam sice poziciavaju bicykle ale je tam presny rozpis kedy ktory liecebny dom,je lepsie ked bude mat svoj 😉 to je asi vseetko ak som este nieco zabudla,tak sa pytaj 🙂

mikisa27
17. aug 2014

@rainee navrh ti prredsa plati rok od vypisania,takze ak dcera je teraz chora,tak sa s nimi dohodni,ze ti zavolaju ked a im uvolni miesto,velakrat sa stane ze niekto ochorie a hladaju nahradnika.....a je pravda ze to nie je najlacnejsie,ale teraz je sezona,takze ceny su vyssie a navyse javor tiez nie je lacny liecebny dom,takze pozri aj ine moznosti ubytovania 🙂 my chodime do jedle a som maximane spokojna,teraz su tam sice deti bez doprovodu ale len do septembra potom bude zase normalne fungovat a napr. v oktobri stoji ubyt. len 2,5na noc a oktober je v Tatrach nadherny,aspon my sme mali daleko krajsi oktober ako napr.maj 🙂 a ubytovanie si mozes vybrat sama,kam chces ist a oni sa budu snazit ta kontaktovat ak sa nieco akutne uvolni....

zuzkasamko
17. aug 2014

@teruliatenko aj ja uz pomaly scvoknem,,,,neviem to ignorovat ako jeden bije druheho...no na druhej strane radsej nech su zli ako chori.s tym mensim som bola od februara do juna 7 krat v nemocnici.teraz sa drzi nastastie

vlasa
18. aug 2014

@mikisa27 myslim,ze jedla zostava uz pre deti bez doprovodu.neviem si predstavit,zeby to zase prerabali na povodny stav

mikisa27
18. aug 2014

@vlasa hmm tak podla mojich info to maju zase v septembri prerobit na povodny stav,aspon v maji tak vraveli,lebo, teraz su matky s detmi v budove skoly- tu tiez prerabali v maji/juni a tu budu zase od septembra potrebovat pre skolakov 🙂 no ved uvidime,ale bola by som rada,keby sa to vratilo na povodny stav,kedze buduci rok tam zase planujem ist a to je pre mna idealne ubytovanie

vlasa
18. aug 2014

@mikisa27 ved to je divne,ale kamoskin syn ide sam v septembri a dostal jedlu,tak ja som z toho tiez somar.moja je tam teraz a bola by skoda,keby to zrusili,je to tam fakt super.

mikisa27
18. aug 2014

@vlasa no tak to som strasne zvedava ako to bude,ja sa spolieham na to,ze to daju do povodneho stavu 🙂 ako sa malej paci,je spokojna? vsak ak za nou pojdete tak sa popytajte co sa planuje a ked budes mat nejake info,daj vediet 🙂

vlasa
18. aug 2014

@mikisa27 no v podstate je spokojna,paci sa jej,ale na druhej strane je to strasne dlha doba,je jej smutno.uz by sama nesla,ked do lucivnej,tak jedine so mnou 🙂 maju stale program,vyletikuju,akurat to pocasie maju strasne,ved ani leto nebolo pomaly ☹ stale im vraj prsi.ale sestricky a animatorky su super,tak sa nenudia.ked sa dozviem nieco nove,napisem,v nedelu uz startujeme za nou 😉

ellit
19. aug 2014

Ahojte maminky, je tu niektora, ktora nastupuje uz teraz v septembri? My ideme na rychly nastup uz 8.9.....to su fofry, hlavne financne. Idem sama s tromi detmi, to bude masaker. Bola volna jedine Villa Breza, ufffff, ale tie deti stoja za to, nech su hlavne zdrave a pomoze im to.

krakulka
19. aug 2014

@ellit aj my ideme do Brezy 29.8.

krakulka
19. aug 2014

Ak si zoberiem do kupelov aj svoje kolo, je tam niekde uschovna kol?
Ako ste v kupeloch riesili stravu? Ak chcem pre synabezlepkovu alebo bezmliecnu, ako postupovat?
Ako ste riesili stravu pre vas? Mali ste objednanu stravu aj vy?

ellit
19. aug 2014

@krakulka jeeeeeeeeej to je uzasne a kolko vas ide? myslim ake mas stare deticky? tak sa tam urcite uvidime 🙂 vraj v Breze je malo apartmanov, je tam vacsi klud, co sa aj tesim, lebo z mesta mam hluku akurat tak dost 🙂 Ale netusiiiim absolutne co pobalit.
Co sa tyka stravy je tam napisane, ze mas zavolat ten pani...je na stranke jej telefonne cislo a aspon tyzden pred nastupom.
Ja si napriklad stravu neobjednavam, moji traja budu mat stravu 5 krat za den a veeeelmi pochybujem, ze tam zjedia vzdy vsetko. Len si nakupim bezlaktozove mlieko pre maleho aby som tam mala. Ale moj stredny zije z lasky, takze budem sa krmit s nim 🙂

krakulka
19. aug 2014

@ellit idem len ja so synom 4r. Ja uz spisujem co treba zbalit, co dokupit. Dufam, ze bude aspon pekne a nebude velmi prsat.

mikisa27
19. aug 2014

@krakulka ano kazdy liecebny dom ma urcenu miestnost na odkladanie bicyklov 🙂 stravu treba dohodnut s dietnou sestrou,pytaju sa na obmedzenia....stravovat sa da v pohode s detmi a keby nahodou,ze zjedia vsetko tak sa da kupit denne menu v restauracii alebo sa da dopredu objednat jednorazovo aj priamo tam v jedalni. a Breza je take luxusnejsie ubytovanie,to normalne pocas roka ani neposkytuju,len teraz ked je vacsi naval....a je to fakt na takom tichom mieste,bude sa vam pacit @ellit

ellit
19. aug 2014

@mikisa27 ja verim ze sa bude paaaacit, my sme teraz v prenajme a tam kam ideme, to vyzera nadherne, detom sa ani nebude chciet ist domov 🙂 Najlepsie je to fitko tam.....bohuzial pri troch detoch nieje sanca ani len vyskusat 🙂))
a ze je na tichom mieste je super, my sme na namesti a hluk tu mame aj do druhej rano 😒

ellit
19. aug 2014

@krakulka ja netusim co zatial nachystat, netusim ake byva pocasie v Tatrach takto na jesen 🙂

krakulka
20. aug 2014

@mikisa27 dakujem za info. Este k proceduram. Vacsinu z nich davaju vsetkym detom, potom su tam napr. Vajicko, to si treba pytat. Mali ste ho? Odporucila by si ho?
Trosku zacinam stresovat. Najma ked idem do neznameho, ako napr. Teraz. :D
Ja budem brat gumaky, nepremok. Nohavice, bundu, plastenku, teplaky, tricka, mikiny, aj kratase, keby nahodou. Uteraky, osusku, pre syna zupan, slapky. Budeme aj varit, tak nejake potraviny, napr. Ryzu. Syn neje zemiaky ani cestoviny.

mikisa27
20. aug 2014

@krakulka no vajicko je slana voda z mrtveho more,je to superna ekzemy a pod.,pozor vvsak ak bude mat maly nejaku cerstvu odreniny,alebo ranku niekde bude ho to stipat a nebude tam chciet byt,dost sa tam deticky stazuju aj ze ich to tam stipe medzi nohami.....ale pytat si to mozes a uvidis ako bude maly tolerovat,aj virivka je ako extra procedura....no kratasy ti podla mna netreba,take teplo tam asi nebude,ale zbalit mozes,skor by som sla do teplejsich veci 🙂 na bazen a saunu nepotrebujes uterak ani zupan,tam ti zakazdym daju,aurat si zober vhodnu obuv ku bazenu pre seba aj maleho,kedzze vsetky tieto procedury absolvujes s nim+ do bazena koleso,rukavniky,alebo s cim plavate,aj ked to tam vsetko je k ispozicii,ale je lepsie mat svoje 🙂 no a samozrejme prasok na pranie a j tam dost vlhko,takze ekd nie je slniecko dost dlho tam schnu veci,takze treba s tym pocitat a tiez aspon 2topanok na von nech ma na vymenu

garicka
20. aug 2014

kočky nejdete niektorá na liečenie v termíne 29.8.-19.9.?

@katkas1979 kedy ideš? my nastupujeme 29.8. idem s dvoma čertíkmi na 21 dní, no netuším ako to zvládnem tam s nimi sama

katkas1979
20. aug 2014

@garicka Ahoj, ja idem od piatku (22.8. 2014) do 12.9. takže môžeme sa nakontaktovať a byť tam "kvázy" spolu ? Ja mám 3,5 ročného tiež dosť veľkého šintra. Ja mám nadštandard Javor a ty?

garicka
20. aug 2014

@katkas1979 mne sa ušiel už len nadštandard breza.... mal ísť len sám miško do javora ale musím ísť aj ja a aj kubko tak ideme do brezy

katkas1979
20. aug 2014

@garicka myslím, že sa tam isto stretneme a keby nie, tak si dáme "rande" cez koníka 🙂

krakulka
21. aug 2014

@garicka ja idem so synom do brezy v rovnakom termine ako vy. Uvidime sa.

garicka
21. aug 2014

@krakulka no paráda, teším sa 🙂 koľko má malý rokov?

krakulka
21. aug 2014

Andrejko ma 4,5 r.

ellit
21. aug 2014

tak nas bude v Breze dost 🙂 my ideme ale az 8.9. 🙂

chcela som opytat na ten bazen, mne nevie ani jedno dieta plavat :( ako to mam zvladnut s tromi v bazene????