Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

monline
28. sep 2016

@livia341 obchod je až v Lučivnej, v areáli kúpeľov nie je. Je tam reštaurácia, kde si môžeš kúpiť jedlo, ale nie suroviny na varenie. Lučivná je od kúpeľov pár km. Ja som raz bola na nákupe v Svite v Lidli a Bille, šli sme tam vlakom a späť taxíkom. Mlieko, krupicu, cukor, som si priniesla z domu, ale aj som dokupovala v Svite. Mala som stravu ja aj malý, ale on je nejedák, bol problém niečo do neho dostať, preto som ho "zachraňovala" kašou a pod.

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
livia341
28. sep 2016

@monline dik za info, aspon viem ako to tam vyzerá. Lebo dnes nám prišiel papier na predvolanie a píšu, že koľko by som mala platiť za stravu tak je to dosť eur a dá sa nahlásiť, že nechcem na 21 dní ale menej? lebo syn bude mať až 6 x denne počas dna a neviem, či to zje všetko alebo budem po nom dojedať. A ešte dalšia chcem vedieť, že či cez víkend bývajú aj procedúry? alebo je volno že môžem ísť na celý den na výlet? a máme ist na smrek? je tam dobre?

livia341
28. sep 2016

@kvevka a spokojný ste boli s ubytovaním? lebo aj my máme ísť, dočítala som že v 2 ložkovej izbe sa nenachádza pisací stol? je to tak? a jedálen je priamo v budove? dočítala som sa že áno.

leginca
28. sep 2016

@livia341 - ja som bola so synom a ja som si stravu neplatila a v pohode to stačilo. Ak sa Ti veľmi rozje, vieš si stravu doplatiť, alebo si dať niečo v reštaurácii Bonsaj.

livia341
28. sep 2016

@leginca čiže ak dobre rozumiem, tak sa dá na predvolanie napísat bez stravy a už ked budem na liečení tak sa prihlásim,že kedy chcem.A ešte sa chcem opýtat, že cez víkend bývajú aj programy pre deti, či skor v týždni? dakujem a v tej reštike je aj denné menu?ak áno tak kolko vychádza?

lulik01
28. sep 2016

Ahojte maminky. Chcem poprosit tie, ktore ste uz boli v kupeloch o info na kolku treba prist v den nastupu. Lebo vela maminiek sa pyta ci stravia cely den na prijme, ale cesta z Ba mi bude s detmi trvat tak 5hod tak neviem ze ci vyrazit skoro rano alebo den predtym.

maykaaa1122
28. sep 2016

ahoj, jasne, bola som v kupeloch aj s malou..super wellness, odporúčam.. 😉 malej sa velmi pacilo

lulik01
28. sep 2016

14.10. Ideme do kupelov, ld Smrek. Je nieco na co sa mam pripravit? Chcela som totiz ine ubytovanie (javor, breza) ale tam boli az neskorsie terminy. Budete tam niektora?

leginca
28. sep 2016

@livia341 - cez víkend nie sú procedúry, a väčšinou jeden deň z víkendu je výlet, na ktorý sa môžeš prihlásiť. Menu v reštaurácii si treba objednávať dopredu a neviem koľko stojí.

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
livia341
28. sep 2016

@kvevka dik za info velke,ja som zvolila izbu bez obývačky kvoli cene.Aj kvoli jedalni ze nemusime veľa chodit z dialky.a restika bonsaj sa nachadza v ubytovni smrek.Tesim sa ale sa trocha obavam ze budem vo vysokom stádiu tehotenstvu v 34tyzdni.

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miah
29. sep 2016

@lulik01 ahoj, my sme z BA, do kupelov sme vyrazali okolo 7dmej, volala som im, ze prideme az okolo 11-12tej, nemali s tym problem 🙂

katus69
29. sep 2016

@lucinkask ja dom bola a opat v polke oktobra ideme na tyzden na doliecenie

sykorka27
30. sep 2016

ahoj, volala som do Lučivnej, a pani mi dala termín. Chcela by som sa spýtať, ako skoro by mi mal prísť papier domov o nástupe. Či sme sa správne pochopili s pani na recepcii, nie som si teraz istá a nechcem tam vyvolávať.

sykorka27
30. sep 2016

Tie, ktoré chodíte ako sprievod so svojimi detičkami, čo robíte keď sú oni na procedúrach? Čakate ich pred dverami? Wellnes je iba pre deti bez rodičov? Alebo tam môžu isť aj rodičia?

monline
30. sep 2016

@sykorka27 Všade si s dieťaťom.....v saune, v bazéne, vo vírivke, vo vajíčku, na inhalácii...ak má telocvik, tak sedíš vnútri a sleduješ alebo aj pomáhaš..

andreakarinka
30. sep 2016

ahoj @sykorka27, ako sprievodca chodis vsade s detickami, aj do welnesu, do sauny, bazena...vsade idete spolu, 🙂

sykorka27
30. sep 2016

@monline, @andreakarinka a keď bude obdobie, že nebudem môcť ísť do bazénu? ☹

monline
30. sep 2016

@sykorka27 dopredu zájdeš za inštruktorom a prehodíš si bazén o týždeň skôr či neskôr

sykorka27
30. sep 2016

@monline dakujem

monline
30. sep 2016

@sykorka27 väčšie deti v pohode zvládnu hranie v bazéne aj samé... stačí ak na ne rodič dozerá z okraja bazéna...ale tam sa nikto o dieťa nestará, nedozoruje okrem rodiča, čiže k malým deťom musí rodič do vody...bazén predpisujú cca raz do týždňa a v nedeľu je možnosť ísť tiež do bazéna, mimo procedúr, v stanovenom čase podľa liečebných domov

livia341
30. sep 2016

@kvevka viem, že tie kúpele už máte zasebou a my ešte pred sebou, tak sa chcem opýtať, že kolko budem asi platiť, lebo na papieri predvolanie, je toho popísané, že kolko asi sa má platiť, tak chcem si pre istotu overiť, ja idem ako sprievodca schválený ZP, ideme na 21 dní, ubytko smrek bez obývačky to je 21x7, kupelný poplatok 0,50x21, a zo stravou je 21x8,50, a ešte za dieta poplatky 49,35 eur.To by sme mali asi všetko, čo potrebujeme zaplatiť, ale v papieri nerozumiem nad jednou vetou, ze samoplatca bez stravy má platit 21x4,98? a za čo, že sa nejde stravovať tak ma aj tak platiť.Vysvetlite mi.Ak chcem zrušiť stravu, že nemám záujem sa stravovat, či sa dá počas týždna doobjednat strava? ak áno tak kolko dni dopredu musím nahlásit,lebo pre návštevníkov treba 3 dni dopredu náhlasit.Alebo sa nedoobjednáva, len prídem do reštiky Bonsaj a kúpim si obed ako na bežný deň? Hádam ste ma pochopili, že čo asi chcem od Vás.ďakujem pekne.

monline
30. sep 2016

@livia341 napísala si to dobre. Tých 4,98 denne sa platí za to, že tam môžeš byť - tebe by ich mala platiť poisťovňa, ak si schválený doprovod. Strava sa objednáva na týždeň, menej sa asi nedá, pokiaľ do návratky udáš, že nechceš stravu, tak ju nebudeš mať, môžeš si vybrať v reštike to, čo je na stránke v ich jedálnom lístku a pripravia ti to, alebo si môžeš vybrať aj jednotku z denného menu. Ak si rozmyslíš, že stravu chceš, tak si ju objednáš aj počas pobytu.

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
30mamina3
30. sep 2016

Strava je na cely den 8.50eur vzdy sme za cely pobyt t.j.21dni vyplatili stravu v prijimacej kancelarii.na 3den sme si uz stravu vyberali vyberas z 3 jedal.dopredu treba hlasit stravu ak mate dietu napr.celiakia a ine.ak chcd doprovod specialnu stravu musi mat papier od lekara.ja osobne som mala problem aj s tym ked som chcela iba grahamove rožky ☹ ak niekto nechce ranajky tak vtedy sa uz strava plati nie v prijimacke ale priamo v restike.ak cakas navstevu da sa zarezervovat menu ale treba v cas hlavne cez vikend,lebo pocet menu je obmedzeny.ak by ste sa nieco chceli opytat kludne ak budem vediet odpoviem.Bola som tam s detmi uz 6krat 😉

mima595
3. okt 2016

ono da sa strava vybrat, alebo teda dohodnut už pred nástupom...my sme boli 3x, stale sme mali stravu, a posledne 2 navsetvy som si tyzden pred nastupom pozrela jedalny listok, napisala veducej jedalne mail, že nastupujeme vtedy a vtedy a chceme toto a toto...a nebol problem....