Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

kiluci
4. okt 2014

Ahojte,prosím Vás ako je to s prezuvkami ? Treba si ich nosiť so sebou,napr.keď sa ide do jedalne,na procedury a tak....Dakujem 😉

modra1
5. okt 2014

@kiluci ja som zatiaľ nikde nepotrebovala, do sauny mam nachystane žabky. Možno záleží aj od ubytovania, neviem. Na dverách herne je napísané, že treba prezuvky.

kiluci
6. okt 2014

@modra1 Dakujem pekne za odpoved ☺

somairot
7. okt 2014

mne boli schválené kúpele začiatkom 09.04/2014 a hneď som volala do Lučivnej kvôli termínu, a pani mi povedalal že komplet štandart aj nadštandart je už obsadený, a ponúkla mi termín v novembri, načo som jej povedala že to je absurdné keď malý mal zápal pľúc v 02, ako tak čítam tak je toto bežné tak neviem či si robia srandu v tých kúpeľoch, mne pediatrička povedala že do 2 mesiacoch určite pôjdeme čo sme aj očakávali, nasratá som strašne a ešte ma neschválili ako doprovod k 6 r. dieťaťu, takže mám vraj zaplatiť 632 €, tj celú moju mesačnú výplatu, na štandarti vedia robiť akcie lebo to nikto nechce, čo sme v stredoveku aby sme mali hazle na chodbe

mikisa27
7. okt 2014

@somairot vseobecna poistovna neschvaluje doprovod ani k mensim detom,iba dovera a union schvaluju doprovod 🙂 bezne sa na kupele caka aj viac ako pol roka,ja som si uz napr.teraz rezervovala termin na buduci rok na maj.....mala si ich viackrat otravovat a volat tam opakovane,ze ked sa niekde nieco uvolni nech ti daju vediet a su tam aj izby za 3e na noc s vlastnymi zachodmi 😉

somairot
7. okt 2014

@mikisa27 jo díky, to my sľúbili že sa ozvú keď sa niečo uvoľní mňa fakt nebaví sa niekomu doprošovať, sami si kazia takto meno, ja to zruším napíšem im litánie a dám si žiadosť o predlženie a pokus na jar

ellit
8. okt 2014

@somairot ahoj, k 6 rocnemu dietatu neschvaluju doprovod, mamy si to poctivo platia veru. Mna neschvalili k 6 rocnemu ale k 4 rocnemu nastastie ano 🙂

Prezuvky budete potrebovat do herne. Do sauny a k bazenu mozete ist bosí, ale my sme mali obuv k vode radsej.
Do jedalne a ani na inhalacie sa neprezuva a na telocvik sa chodi na boso 🙂

kika25
8. okt 2014

Mnohe ste este ani neboli a uz frflete. Nie je vina kupelov ze sa k nim hlasi tolko deti a preto su cakacie doby take dlhe. Nech sa paci,horny smokovec ma na oktober akciu k 2 detom doprovod zdarma. Su to tiez detske kupele zamerane na liecbu dychacich ciest.
Tito ludia tu, roba nieco uzasne a prospesne pre deti, vsetci su tu strasne mili a ochotni a urcite keby to dovolovala kapacita zariadenia zoberu vsetky deti aj v lete.
Malo kto vidi, ze za tym v akom stave su v sucasnosti kupele nemozno vdacit statu, ale ludom, ktori do toho vlozili vlastne peniaze. Je to obrovska prevadzka, ktoru je treba financovat, od lekarov, sestriciek, ineho zdr. Personalu, kucharov, upratovaciek, personalnej agendy ci technicky pracovnici....
Ubytovanie je uzasne delene na standard a nadstandart a podla toho sa aj doplaca, ale to vsetko sa tyka iba vybavenia izby. Dokonca sa tu organizuju pre deti a aj sprievod vylety autobusom, pricom doprava je zdarma.
Rozpisovat sa tu nebudem, ale skuste pozriet na vec aj z druhej strany.

mima595
8. okt 2014

@kika25 - super si to napisala 😉

maminatatka
9. okt 2014

@kika25 výstižnejšie sa to ani napísať nedalo 😎

mia18112
10. okt 2014

@somairot
@kika25
Ahojte kočky. Ja pridam tiež vlastnu skusenost. Cakali sme od 01/2014 na termin a zobrali nas teraz - oktober !!!!! Volala som kazdy mesiac a ze nic nie je volne.....takze termin som si vybrat nemohla, ubytko uz vôbec nie , rovno ma umiestnili do Smreku. Nie že by som nebola spokojna a nepacilo sa nam tu.....je to tu super, pre deti ozaj skvele, zamestnanci neskutocne mili, ALE......stalo nas to 600 eur a nemame ani termin, ani ubytko ake sme chceli. Hlavne, ze na ich web stranke je na celu A4 rozpis ubytovania + cennik. Dalej sa mi nepaci, ze mne tvrdili, ze zaraduju vsetkych od Nového roka podla schvalenia poistovnou - co je ABSOLUTNA SOMARINA, lebo ako vsetci vieme, uz teraz si niektore sikovne maminy vybavia a rezervuju izbu na rok 2015. To kde sme ?????? O par rokov budeme cakat kolko ? Rok ? Dva ?

mima595
10. okt 2014

ono treba byt trosku tolerantny..lebo velmi silne pochybujem, ze pri akojkolvek dobrej voli si im vsetkych ziadatelov podari umiestnit na letne obdobie...co su pri dobrej voli 5 mesiacov...máj, jún, júl, august, september...este januar, februar..kvoli snehu je mozno ziadany....

je pochopitelne, ze cez leto musia mat prednost deti bez sprievodu a hlavne skolaci...takze to by mali mamky na rodicaku pochopit, ze oni tam mozu ist s dietatom hocikedy, ale rodic, ktory pracuje a potrebuje pokryt aj prazdniny, aj liecenie...sa to snazi dat na jeden termin.....

lupege
11. okt 2014

ahojte maminky, potrebujem troska poradit od tych, ktore ste uz v kupeloch boli a to konkretne nastup takmer v polovici novembra do polky decembra. Mam dve deticky, 5 rokov a 2,5 roka. Ubytko mam najobycajnejsiu Limbu, co by sme snad prezili. Len sa desim toho terminu, lebo to uz nie je ani jesen ale este ani zima. Tie co ste tam v takomto obdobi boli, isli by ste zase? Lebo to uz sa nedaju ani preliezky bohvieako absolvovat, skoro je tma... no fakt neviem co spravit a termin sa blizi... dakujem!

maminatatka
12. okt 2014

Ahoj, myslím, že sa nemusíš obávať, v kúpeľoch majú pripravený program s animátormi celoročne. A v zime tam majú lyžiarsky vlek priamo v areali a keď by aj nebol sneh, je tam chladené klzisko, takze keď sa tvoji drobci nevedia lyžovať či korčuľovať, tam sa môžu naučiť. Lyže aj korčule ti požičajú. A co sa týka počasia, chladnejšie s vyššou relatívnou vlhkosťou je určite vhodne pre liečbu dýchacích ťažkosti, samozrejne je super, že to bude pod dohľadom lekára. Myslím že nebudeš ľutovať, tam sa oplatí ísť celoročne, vždy to ma svoje výhody a nevýhody.

mima595
12. okt 2014

@lupege - je tam velikansky areal...kde sa da prechadzat..mozno vam napadne sneh..keby vam ten napadol, tak mas po probleme...lebo je tam kopec na sankovanie....
a preliezky..no prinajhorsom im das tenke rukavice na ruky a trosku po tych preliezkach polozia....

lupege
12. okt 2014

@maminatatka
@mima595 dakujem vam baby, stale som nerozhodna. Potrebovala by som niekoho kto mi povie "chod a hotovo!" 🙂 Snad by sme to nejako s tym pocasim vydrzali, mozno bude pekne, len kedy budeme chodit tych 5 hodin denne po vonku, ked doobeda su procedury, potom obed, maly mi este spava a o stvrtej je tma ☹ Asi aj potme po veceri budeme behat po arealy 😀

modra1
13. okt 2014

@lupege vonku budeš, už len ranná prechádzka na raňajky, potom do Smreka na procedúry, niektoré sú párminútové a potom je celé dopoludnie voľné. Pre staršie dieťa môžeš požičať bicykel pri Topoli - to je ďalšia prechádzka. Deťom vezmite prsiplaste a gumáky. Kto chce byt vonku, bude, je tu kopec zaujímavých miest pre malé deti. My behanie von aj potme, ale jasne, že teraz je to super, lebo je krásne počasie.

lupege
14. okt 2014

@modra1 takze vy ste tam teraz? A vies si v pohode predstavit travit tam cas aj v polke novembra, hej? Myslim za akehokolvek pocasia 🙂 A deticky nie su chore, ci uz tvoje alebo aj ine deti co su na lieceni? Lebo hodne maminiek tu pisalo, ze im ochoreli a deticky tam behali normal zasoplene, chore, chrchlajuce...

modra1
14. okt 2014

@lupege viem si to predstaviť. Moje nie je choré, nechodim do bazéna ani do herne, sme veľa vonku, nekupujem nanuky. Nestretla som žiadne zasoplene dieťa, ale dvaja ľudia mi povedali, že ich deti ochoreli po návšteve bazéna. Voda ma 29 stupňov, pre mna malo, preto som to neriskovala. Choré deti su izolovane, nechodia ani do jedálne. Su tu deti s kašlom, chronickým, toto su kúpele na liečbu respiracnych problémov, alergií, nečakala som, že sem prídu zdraví jedinci 🙂

lupege
14. okt 2014

@modra1 dakujem za odpoved, snad sa uz konecne rozhodnem. Tiez planujem nechodit do herne a travit cas vonku co najviac. O bazene som citala, ze je studena voda a nanuky im rozhodne nekupim 🙂

modra1
14. okt 2014

Bude dobre, neboj. Dobre počasie je skvele, ale v tomto príjemnom prostredí sa dá byt vonku stále. Môžete si priniesť bicykel, odrazadlo, kriedy na chodník, ...

sylvia78
15. okt 2014

Ahojte maminky, prosím Vas viete mi niektorá poradit ako je to s detmi a doprovodom? Nemam na to velmi peniaze, aby som tam bola a dovolenky tiez nemam tak vela. No neviem ako by to dopadlo, keby tam zostal sam a ani neviem ci je to mozne, aby 4 rocne dieta tam bolo bez doprovodu. Budem sa musiet snazit nasetrit, len este neviem z coho a ako dlho mi to potrva kym pozbierym potrebnu sumu, ale tak pre dieta asi rodic urobi vsetko. Len preto sa pytam ci nahodou niektorá neviete poradit ako to je u deti bez doprovodu a od kolkych rokov to je. Dakujem pekne

mikisa27
15. okt 2014

@sylvia78 ahoj,teraz prerobili jedne cely domcek pre deti bez doprovodu,chodia tam deticky od 4och rokov,maju tam animatorky,stalu sluzbu,niektore maminy aj tu pisali,ze tam mali deticky,tak skus pohladat 😉 neviem aku mas poistovnu,ak doveru alebo union,tak oni schvaluju aj doprovod a v kupeloch je moznost ubytovania v podstate zadarmo,je to v oddeleni Limba,tam mas spolocne WC aj sprchy na chodbe a nedoplacas nic za ubytovanie,platis len kupelny poplatok nejakych 0,50eur na noc,plus za syna nejake poplatky cca 70eur na cely pobyt,on ma v tom aj stravu 6x denne.....ak mas vseobecnu poistovnu tak oni doprovod neschavluju,cize platis za seba 5eur na den+ ten kupelny poplatokk 0,50eur no a etse stravu pre seba si musi k tomu priratat,ale to sa da aj svojpomocne obcas nieco navaris,dojes po synovi prip. si das menu v restauracii 😉 ....s dovlenkou si starosti nerob,na cely pobyt v kupeloch ti vypisu PN ku......

sylvia78
15. okt 2014

@mikisa27 dakujem ti velmi pekne, vela mi to pomohlo, no maly mal doveru, ale nakolko je velmi chorlavy a potrebuje lieky, kde su konzultacie lekara a poistovne tak mi poradili ho prehodit do vseobecnej kde som ja, uz je ziadost ppodana a teraz mi ponukli pobyt v kupeloch a teraz ked citam ze dovera schvaluje a vseobecna nie, tak mam hlavu v smutku, no co uz.. Uz s tym nic neurobim. Ja aj ked budem bez stravy mi neuskodi trochu diety, no uvidime ako dopadneme. Ale v kazdom pripade dakujem za rady.

baboa
15. okt 2014

@sylvia78 Ahoj o stravu sa neboj pokial mas slabeho jedaka tak hladna nebudes my sme sa teraz vratili z Lucivnej isla som bez stravy tam som si dala len ranajky a veceru a po troch dnoch som aj ranajky zrusila a popri tom maju aj ovocie,jogurty a aj kolaciky co sme ani nestihali jest 🙂

sylvia78
15. okt 2014

@baboa dakujem pekne, prosim ta a kolko vas to vyslo? A kolko mam brat na vreckove,teda setrit,ja tam budem max ja a krpec a bez auta. Dakujem moc pekne

baboa
15. okt 2014

@sylvia78 mna to stalo aj ubytovanie,strava a vsetky kupelne poplatky 470 eur a plus co sme sem tam nieco v restike kupili ale mala som nadstandart .

sylvia78
15. okt 2014

@baboa dakujem,tak to snad nejak nasetrim,dufam,co najskor

baboa
15. okt 2014

@sylvia78 ak by si byvala v Limbe tak to je lacnejsie 🙂

sylvia78
16. okt 2014

@baboa dakujem,popozeram ich stranku a zacnem setrit,ako sa mi bude dat. Dakujem pekne