Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

danielik79
26. nov 2010

Ahojte baby až sme konečne doma.Naša doktorka nadávala na doktora že nenapísal pravdivú správu o zdravotnom stave dieťaťa.Smarti už je Zuzke lepšie .Nemali aj ony pleseň na izbe . My sme sa prestahovali už v pondelok do Smreku , čo bolo štastie lebo naša Veronika mala laringitický záchvat a dusila sa .Doktori potvrdili že to má pravdepodobne s plesní ktoré boli na 1izbe ale do správi to nechceli dávať.Nebola sama čo ochoreli lebo tý chlapci čo boli ubytovaný na 1izbe ten 7 mesačný mal vysoké teploty. Śkoda inak nám tam bolo dobre až na tie plesne.Odpíšte ako sa máte či ste už na tom lepšie.

smarti
26. nov 2010

@danielik79 ahoj, no aj my sme už doma. Zuzke je už lepšie, vlastne sa zdá akoby jej ani nič nebolo. Len v utorok tá vysoká teplota, v stredu boli na CRP, už bola bez teploty, ale výsledok bol vysoký, tak jej dal Sumamed. Zajtra doberieme a v pondelok ideme k našej dr. tak uvidím, čo povie, keď ju uvidí a prečíta správu. Dr. vravel, že má zápal prínosných dutín, je mi to divné, lebo vôbec nemala ani zapchatý nos, ani sople. My sme pleseň nemali, len to tam zamákalo. Tak sa doma udomácnite a nech sú choroby čím skôr za vami. Som strašne zvedavá, či to liečenie bude mať nejaký účinok.

danielik79
26. nov 2010

smarti to dúfam aj ja že im budeme hádam lepšie ,ale už od tohoto pondelka som začala pochybovať o kompetentnosti doktorov v kúpeloch.Inak poviem kúpele sú fajn .

leka323
27. nov 2010

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, kde boli plesne a kde zamákalo??? Ma to prekvapilo, my sme sa s tým nestretli...

danielik79
27. nov 2010

leka323 plesne boli na 1 izbe po celéj dlžke vonkajšej steny a zo zadnéj strany stolíkov a postele už bola vytvorená huba.Taká plesseň nevznikne za 1týždeň.Tam kde bývala smartina dcera to bolo vlhké /to bolo hned oproti na 8/.Škoda že to tá baba nepozrela skôr a že si to nepofotila.Uzavreli to ako zlú izoláciu/ ved jedlu len tento rok robili/.

danielik79
27. nov 2010

No neviem či ten pobyt nebol vlastne aj zbytočný.Uvidíme či budú lepšie počas roka.

danielik79
27. nov 2010

sahana ak si chceš podať navrch podaj si ho už teraz aby si mohla s detmi prísť už vo februári.V smreku je tiež dobre ubytovanie akurát keby si chcela byť s manželom daj sa ubytovať do nadštandardu inak sa da manželovi ubytovať v dedine Lučivná alebo Margušovce.Na každý deň su dve procedúri/inhalácie, bazen,savna a cvičenie /.Našim sa najviac páčilo cvičenie a bazen ale aj sauna kde si môžeš vybrať medzi parnou a suchou ale musiš to striedať /saunu maš len 1 krát do týždňa/.Najlepšia je parná kde si so saunou možeš vybrať aj výrivku alebo vajíčko /do výrivký a savný ideš s nima/k suchej nemaš nič len saunu.Poviem pravdu že vo výrivke si poriadne odýchneš.Areál má tiež krásny park a 4 detské ihriská .Deti majú každý deň program .

prusakova.maria
27. nov 2010

Ahoj danielik79! Tak už aj vy ste doma? Mne moje deti ochoreli hned po príchode domov. Celý mesiac v Lučivnej boli v pohode a doma hned kašel a malá hnačky s teplotami. Asi si to doniesli z Lučivnej, lebo v smreku bolo veľa deti s hnačkou. Veľmi sa nám tam páčilo, len mi trochu prekážalo, že tam bolo veľa chorých detí, ktoré bežne chodili s nenormálným kašlom do jedálne a na divadielka medzi zdravé deti.

danielik79
27. nov 2010

prusaková maria ahoj aj mne dosť prekážalo že tam deti chodili choré a stretávali sa spolu .Ja som našich zavrela tam do izby na týždeň aby sme nepochodili ešte horšie.Nebola si sama čo odišli skôr .Lívia so Samkom odišli už v pondelok a neviem ako sa volala tá baba so 4 poschodia čo mala dvoch chlapcov tiež z Prešova odišla skôr lebo ich chceli dať do nemocnice za vysoké teploty a hnačku .Len sa dobre vyliečte .S našimi idem v pondelok na krv a stery .Uvidím ako to dopadne .

kurci
28. nov 2010

ahojte mamičky, ja sa c hcem opýtať, za aký čas ste dostali odpoved zo sociálnej poisťovne, ked ste dávali návrh?
Myy by sme chceli ísť cez letné prázdniny, ked je Matúš už školák. K dok. alergologičke mám ísť až v januári, tak neviem, či nepôjdeme niekedy skôr? poradť prosím a prajem skoré uzdravenie. Pekný zvyšok dna-. 🙂

danielik79
28. nov 2010

Ahoj kurci ja som nepodávala návrh do soc. poistovne ale do zdravotnéj poisťovni a odpoveť by ti mala prísť do mesiaca.V lete pochybujem že sa tam dostaneš .V tomto čase sú tam len prominentné deti .Preto som aj sahane odpísala aby si dala návrh teraz. Ja s deťmi som sa dostala až za 9 mesiacov ,ale boli tam mamy ktoré čakali 4 mesiace.Odporúčam dobre si prezri návrh aby si mala aj pečiatku od doktorky aby si nemusela čakať za admistratívne chyby /poistovniam to vadí/.Deti do 3 rokov neplatia .

danielik79
28. nov 2010

kurci ešte som chcela že ked ti príde návrh schvalený od poisťovne si zavolaj do kúpelov či chceš štandart alebo nadštandart a ony by ti mali dať termín .

leka323
29. nov 2010

@prusakova.maria Ahoj, my sme boli v októbri a tiež mi vadilo veľa chorých detí, s ktorými sme sa stretávali skoro všade. S nami do jedálne chodil jeden chlapček, ktorý keď zakašľal, ja som mala husiu kožu. To bol neskutočný kašeľ. Naši tiež vydržali tam v pohode, ale hneď doma mali obaja angínu a doniesli si aj mrle, ktoré nikdy predtým nemali. A ešte ma štvalo, že keď sme išli do bazéna, tak nás sa sestrička vždy pýtala, či sú deti zdravé, či nesoplia, ale v bazéne vždy nejaké sopľavé dieťa bolo. Keď si predstavíte, koľko sa detí vystriedalo v jedálni za deň, jedna skupina, potom druhá, a toto kýcha, toto kašle, bacily boli všade jedna radosť. A keď sme tam boli my, tak tie čašníčky vždy po obede, večeri otvárali dvere naširoko a vetrali, ale my sme mali v celku teplo.

prusakova.maria
29. nov 2010

leka323 ked sme boli my v bazéne tak tam bolo chorých deti neurekom, dokonca aj jedna mamička, ktorá bola predtým u lekára vo Svite so zápalom priedušiek. Myslela som , že ma tam hned hodí o zem. Ja som na tieto veci dosť háklivá kedže moje deti su naozaj veľmi často choré. Objednala som si inhalátor tak teraz už len čakám kedy mi príde aby som s nimi mohla inhalovať.

danielik79
29. nov 2010

prusakovamaria ahoj teba skoro hodilo o zem ale ja ked sme sa presťahovali do smreku na prvé bola jedna mamina tam vedla v izbe s chlapcom čo mal hnačku a ona bežne s ním behala do bazéna a medzi deti .Vyvcholilo to vo mne až tak že ked som sa presťahovala do smreku som sa sňou povadila /kvoli ním bol jeden chlapček v nemocníci dehidrovaný/.

sahana
29. nov 2010

@danielik79 Ahoj, ďakujem za info, ale už sme sa objednali do Trávnice. Chodím tam už 4 roky a deťom to pomáha, tak nebudem vymýšľať. Určite je to v Lučivnej pekne, ale podľa toho čo tu píše viac mamičiek problémy sa vyskytnú všade.

danielik79
29. nov 2010

sahana pozri si ip.Ak by si mala ešte nejaké otázky.

kurci
29. nov 2010

@danielik79 ahoj chcem sa opýtať, bola si tam s oboma deťmi. Dá sa to zvládnuť? ako ste tgo zvlládli? ja mám strach, muž sa mi smeje že ved si s nimi stále sama, ja domov chodím len spávať 😀 . a pre vás mamičky je tam aj nejaký program, alebo ráno deti odovzdáte a na obed Vám ich prinesú sestričky a potom ste s nimi vy?

danielik79
29. nov 2010

kurci pýtaj sa ak máš ešte otázky.
Denní program je že rano s deťmi ideš na raňajky bud o 7:30/smrek/ alebo budeš druhá skupina o8:15/jedla topol borievka javor/.Po raňajkách ideš na procedúry .Ked máš inhalácie môžeš ísť aj skôr .Bazén, cvičenie,saunu máš v určenom čase/ked prídeš do kúpelou dajú ti papier s procedúrama rozdelených nadeň/.Potom máš obed o 11:30 alebo 12:30.Potom si robýš program ako ty chceš.Na večeru ideš o16:45 alebo 17:30.Po večery majú deti program bud divadlo alebo kino alebo maškarný/ v spoločenskéj sále v javore/ alebo vysrihovanie a kreslenie / v smreku/.Po programe ideš už na izbu .Večierka začína o 19:00 to znamená nočný klud.Dá sa to všetko v pohdičke zvládnuť s 2 a viaceríma deťma.Kríza ťa chitý možno tiež.

katecameron
29. nov 2010

kolko krat za den inhalujete?

danielik79
29. nov 2010

katecameron ahoj.Inhaluje sa 1x za deň a to bud vincentku s inhalátora alebo máš skupinovú inhaláciu so sulinkou. Inhaláciu každý deň maníš /jeden deň vincentku ,druhý deň skupinovú so sulinkou/.

leka323
1. dec 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, či sa s vami menil nový turnus, či fungujú aj v decembri, alebo začínajú až v januári.

danielik79
1. dec 2010

@leka323 tento rok končia 10decembra a začínajú až v januári.Posledný turnus v tomto roku je do zajtrá a potom začínajú tam riadiť aspoň tak to hovorila sestrička s cvičenia.Postavili tam už aj novú telocvičnu pri čajovni len my sme si ju neužili.

leka323
1. dec 2010

Dík, tá telocvičňa mala byť dokončená už v oktróbri, keď sme tam boli my, tak nám bolo povedané, no my sme len pozerali cez okná, ako ju dnu dokončujú....

danielik79
1. dec 2010

@leka323 tiež sme kukali len cez dvere ked sa tam hrali starší chlapci s limbi .Inak tam ešte volačo mali robiť ale to som sa už nedozvedela len na ihrisku ako sa ide ku kostolíku mali nasladaní material.

simik.slabiarova
5. dec 2010

Ahojte baby,nedá mi nereagovať na Vaše príspevky.Ja som pobudla v Lučivnej s dcérou na jar 2010,ale pri spomienke na pobyt mám občas husiu kožu,prečo???Bývali sme v Smreku,takže o sople,kašle núdza nebola,deti sa tam premiešavali jedna radosť,podávali si to jedno druhému,druhé tretiemu a tak ďalej a od posledného sa nakazilo od znova to prvé.Išlo ma poraziť z toho ako boli niektoré matky voči tomu lahostajné.Sople-kašle to sa prežiť ešte dá,ale bohužiaľ boli tam aj horšie prípady,bolo tam jedno dievčatko a to malo už od nástupu doslova zelené sople,jej matka to obhajovala tým že to má ona stále,ja som bohužiaľ sprostá nevedela o čo sa jedná,keby som vedela tak ju vtedy asi nakopem do zadku,mne tam malá ochorela si tak v strede pobytu,osoplavela mi ako bola teda väčšina detí soplavá,boli sme dokonca vo Svite na ušnom lebo sa jej to dostalo až do ucha,10dní bola na ant.,v pon.sme boli na kontrole na ušnom,všetko bolo už ok,vo štvrtok mi chytila sople nanovo,nakolko sme pobyt už končili dokt.nám odporučila urobiť si výtery už u svojej dokt.doma,zistili nám v nose 4bacili,na antibio sme pobudli ďaľších 10dní,škôlka zakázaná na ďaľší 1mesiac.Prešli 2 mesiace,zelené sople sa objavili znovu,výtery potvrdili znovu bacile 4!Antibio 3x,neúspešné,škôlka zakázaná do konca roka,a ako bonus v piatok sme sa vrátili z nemocnice malej museli zobrať nosné mandle,nakoľko bacile sa jej v nose usadili tak že sme sa ich nezbavili ani po 2 mesiacoch.Takže pri spomienke na pobyt a na malé blonďavé dievčatko so zelenými soplami pod nosom ma doslova trasie!Aj som premýšľala nad budúcoročným pobytom,ale keď mi v piatok doniesli malú z operačnej sáli a pri pohľade na jej krvavý noštek som si to rozmyslela.A ako čítam Vaše príspevky,mrle,hnačky,infúzie a dehydratácie,plesne.... radčšej budeme mi doma na záhrade.Ja som si myslela že hádam som mala len ja zlú skúsenosť,tak som radšej nič nepísala,ale vidím že nepríjemných pobytov bolo viac.Nehovorím,bol tam aj pekný pobyt,ale na to aký máme"úspešný"koniec roka tie pekné spomienky sa vytrácajú v diaľ....

leka323
6. dec 2010

Ahojte, tak ja neviem čo sa deje, naši sú zasa chorí, za 5 týždňov čo sme doma z Lučivnej mali obaja angínu, mrle, afty, nádchu, boli zachrípnutí, teraz opäť nádcha jak hrom, sopeľ, kašeľ... pritom berú na imunitu isoprinosine.... a keď stretnem niekoho na ulici, otázky typu: ešte neideš do roboty?? ma privádzajú do zúfalstva, lebo susedy čo majú skoro rovnako staré deti všetky pracujú, deti majú choré sem-tam a popritom každá má doma mamu alebo svokru na rozdiel odo mňa. Som vďačná za to, že manžel má prácu..., že sa to dá ako tak utiahnuť....

danielik79
6. dec 2010

@simik.slabiarova keby len tie zelene sople a kasel.
@leka323myslíš že do kúpelov sa ešte ra odhodláš?Ja už asi nie radšej si zaplatím chatu v horách alebo sa s deťmi znova vyberiem na Podhájsku .Ale kúpele to už rozhodne nebudú.

prusakova.maria
6. dec 2010

Ahojte! Tak my sme z hnačiek ako tak vyšli a teraz má zase pre zmenu syn neskutočne zelené sople a kašel. Ja už ani neviem kedy sa ten kolobeh chorôb skončí. Dnes som si bola vybrať v zdravotných potrebách inhalátor , tak už inhalujeme o sto šesť! Neviete mi poradiť niečo dobré na imunitu pre deti? Na predpis sme toho brali už dosť no nič nepomohlo. Ja tiež neviem či ešte pôjdeme na liečenie, lebo tá chorobnosť ma odrádza.

leka323
6. dec 2010

@danielik79 deti sa stále pýtajú, či sa tam ešte vrátime. Pre ne to bol zážitok. Ja som si asi od tých kúpeľov sľubovala veľa, teraz som sklamaná. Nie, nehodlám sa tam vrátiť, aj keď bolo tam pekne, práve kvôli tým hnusným chorobám, bacilom... A na budúci rok bude aj druhý syn školák, takže nie. Jedna známa doktorka mi od začiatku vravela, že jednoznačne odporúča more. Lenže kto na to má, tak má. Ona je s deťmi dvakrát do roka pri mori. A to so štyrmi naraz. Ja mám pocit, že naši aj keď vyrastú aj tak budú furt chorí. Ja s manželom sme boli chorí raz za "uhorský rok. "
Mame keď spomeniem nejakého streptokoka, hemofila, pneumokoka, ani nevie o čom je reč.