Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

vlasa
8. mar 2014

Maminky myslite,ze to uz je cez prazdniny obsadene?nemam so davat ani ziadost?

ninatinko
8. mar 2014

@jule78 ahoj, no paráda, tak sa tam stretneme 😀

maminatatka
9. mar 2014

@liwka
aj moja dcéra mala podobný problém s krčnými mandľami a presne pobyt v Lučivnej jej veľmi pomohol, toho roku tam už ide 7x a neskutočne sa teší, už je z nej teenagerka, našla si tam kopec kamarátov, s ktorými je v kontakte dodnes. Zdravotný stav sa krásne upravil, už nebrala antibiotiká asi dva roky, ostala jej len alergia na niektoré potraviny, ale nič výrazné. Určite vrelo odporúčam 🙂

maminatatka
9. mar 2014

@vlasa
vždy sa ti oplatí dať si návrh... skúsiť treba. A aké máš staré dieťatko?

nela1006
9. mar 2014

@seuska ,ahoj,my ideme v aprili,asi do Limby,chcem sa spytat ,ako je to s kuchynkou,daju sa tam spravit palacinky alebo aj nieco uvarit?ako je vybavena? ,mam si vziat nejake taniere a pribor,salky?a este kolko je WC na chodbe-su delene zeny,muzi?,

vlasa
9. mar 2014

@maminatatkmoja ma v maji sedem.este sme nikdy neboli,velmi by som to chcela skusit😉akurat vsetci ma odhovaraju ze cez leto nieje sanca:'(

jule78
9. mar 2014

@ninatinko oni idú na 3 týždne kedže sme všzp.už sa tam strašne tešia 😀 !!!

maminatatka
9. mar 2014

@vlasa
Aj moja mala 7 keď tam bola prvý krát a teraz som pozerala na ich stránke, že otvárajú nový liečebný dom pre maličké detičky, tak to skús, ja mám s personálom kúpeľov naozaj dobré skúsenosti, skús tam zavolať a opýtaj sa, za to nič nedáš

vlasa
10. mar 2014

@maminatatka tak som tam volala,ochotne mi vysvetlili,ze leto bez sance,najblizsie az september aj to nie zaciatok.ale pani bola fakt zlata,vsetko vysvetlila a vypocitala.na 28dni cakumprask cena 680e 😅 keby chcela dcera sama tak v lete by sa dalo do tej novej sekcie 🙂 ale moje dieta bezo mna nepojde,tak uvidime co vymyslime.

maminatatka
10. mar 2014

@vlasa
To je dosť peňazí! Som si pozerala cenník na ich stránke, oni majú v septembri asi ešte letný cenník, ale v októbri to tam je už lacnejšie. Tak si skús dohodnúť termín na vtedy.

oktavia
11. mar 2014

Baby, čo ste tam boli, pomohol deťom pobyt? Mám často choré deti, neustále kašle a sople. Chodíme aj do imuno. alergologickej amb. Na pobyte sme už raz boli v Starom Smokovci, ale nijaké procedúry nemali, jedine preplach nosa a malý dokonca ani to.Ako je to s procedúrami v Lučivnej? Pomôže aspoň trošku pobyt? Viem že každé dieťa je iné, ale či sú tam vôbec nejaké procedúry. Ako je to s ubytovaním? Myslím, že by nám stačil aj pobyt v Jedľe, teda ak je tak ako píšu wc a umyvadlo na izbe. Je tam aj telka a chladnička? Ako je to so stravou? Keď sme boli v Smokovci, stravu som za dva dni pre seba odhlásila, nakoľko bolo toľko stravy, že moje deti už teplú večeru nejedli a tú som si brávala na obed pre seba. Oplatí sa zaplatiť stravu pre seba? ďakujem za všetky rady a skúsenosti.

ninatinko
11. mar 2014

@oktavia ahoj, no ja som tu s dcérkou od tohto pondelka a sme ubytované práve v Jedle a musím povedať, že je tu úplne úžasne 😀 Jedľa je na takom naozaj tichom mieste a ešte je skvelé to, že je odtiaľto všade blíííízko 😀 či do reštaurácie, wellnesu (to je fakt úplne na skok) a takisto aj od miesta, kde sa vykonávajú procedúry a cvičenia..Je to naozaj pekné ubytovanie, myslím, že naozaj postačujúce, izby sú útulné, je tu chladnička, rýchkovarná kanvica, umývadlo, WC a TV priamo na izbe + spoločná kuchynka so sporákom, veľkou chladničkou, mikrovlnkou a práčkou. Je tu aj herňa pre deti, ale my sme ju ešte ani nevyužili, lebo počasie nám naozaj vyšlo, tak sme furt vonku 😎 No a čo ma najviac teší, je tu naozaj čistučko, či už na izbách alebo spoločných miestnostiach a taktiež v sprchách 😉 My máme našu malú chorú hádam aj každý mesiac takmer od narodenia, tak uvidíme a pevne verím, že nám to pomôže. Procedúry sú (aspoň nám také dala doktorka, keď to vyhodnotila po vstupnej prehliadke) inhalácie skupinové - v skupine sa inhaluje 15 minút minerálna voda Vincentka, na druhý deň má individuálne - to už má každý svoj inhalátor a inhaluje sa 7 minút, a takto sa to strieda každý deň + po každej inhalácii preplachy nosa. Okrem toho nám dali 2x do týždňa telocvik - klasické cvičenia + učia deti správne dýchať, atď.., 3x do týždňa bazén, 1x za týždeň sauny, 2x za pobyt vírivku, no a veľmi dôležitý je pobyt vonku, to ťa budú aj hneď sestričky aj doktorky upozorňovať, že stále byť s deťmi von, volá sa to klimatoterapia. Čo sa týka stravy, tak je to na tebe.. Ja som si napríklad plnú penziu neobjednala, a urobila som to tak, že priamo na mieste som si "zakúpila" obedy (deň vopred si vyberáš z ponuky troch jedál) a máš to za 3,50€/polievka + hl.jedlo. No a raňajky si robím sama a tiež niečo na večeru. To som si ale doniesla veci z domu. A okrem iného je reštaurácia otvorená do 19:00, takže v prípade potreby si kľudne niečo objednáš aj tam, bez predchádzajúceho dojednávania sa. fuuu, som sa rozpísala 😅 😀

rainee
12. mar 2014

ahojte my ideme pravdepodobne v maji do javora, nejdete tam niektora s detickami? este by ma zaujimalo ci su tam male deti na procedurach same alebo ako to funguje? tiez ako s ubytovanim a stravou tretej osoby (mame rezervovany 3L apartman), staci to oznamit par dni predtym?

rainee
12. mar 2014

@vlasa ja som rezervovala pobyt v oktobri a leto bolo uz obsadene, akurat mali volny termin na maj 😠 trosku tomu nerozumiem ze je to pomaly rok dopredu obsadene,alebo sa tam da v lete dostat len po znamosti ci ako to funguje?

rainee
12. mar 2014

@ninatinko ahoj, su tam aj nejake potraviny kde by sa dalo nieco nakupit na ranajky,dzusy a tak ci treba vsetko brat z domu? ako je to s lekarom keby som nahodou ja ochorela a budem tam len sama s malou, asi by bolo nerelne ist niekam na pohotovost mimo lucivnej....napada ma milion veci k tomu pobytu 🙂

mima595
12. mar 2014

@rainee - oni v lete obsadzujú hlavne školákov....tam nemáš šancu sa dostať so školkárom....

ninatinko
12. mar 2014

@rainee ahoj, no potraviny priamo tu nie sú, a najbližšie sú dosť ďaleko a ak budeš bez auta, tak by bolo asi dosť zložité 😕 Ale džúsy a podobné prkotinky si môžeš kúpiť v reštaurácii Bonsaj, myslím, že aj nejakú základnú kozmetiku, ak by zachýbalo.. čo sa ale týka raňajok pre teba, tak to si zober z domu, lebo inak sa tu k pečivu nedostaneš..alebo ak si objednáš v Bonsaji. No, keď by si náhodou ochorela ty, tak to naozaj neviem ako riešia, ale myslím si, že klasika - lekár a sestry majú pohotovosť stále ako v normálnej nemocnici na oddelení Smrek, takže si myslím, že by ťa zobrali tam a niečo by ti dali, v tom nevidím problém.. 😉

mima595
12. mar 2014

@rainee - pohotovost u dospelych sa riesi tak, ze oni sice maju pohotovost,a le lieky ti nepredpisu...moj manzel tak dostal teploty, isiel do Smreku, ta ho pozrela, ze ma anginu, ale musel ist na pohotovost do Popradu si ist predpisat lieky....

nela1006
12. mar 2014

@ninatinko Ahoj ,tie obedy mas spolu v jedalni,kde aj Tvoje dieta? ak ano kde?

ninatinko
12. mar 2014

@nela1006 ahoj, áno, ak si ich objednáš, tak ich máš v jedálni s dieťaťom, je to v tej reštaurácii Bonsaj, len v inej miestnosti.

rainee
12. mar 2014

@mima595 dik za info, to moc doriesene potom nie je, lebo ja tam idem sama s malym dietatom a bez auta, cize ja by som sa nedostala hadam ani do potravin do lucivnej nie to este na pohotovost mimo arealu 😕 tak len dufat ze tam neochoriem pri mojom stasti...

rainee
12. mar 2014

@ninatinko hm, som myslela ze tam budu aspon mini potraviny,kedysi ked som tam bola ako decko tam tusim boli pri ihrisku, furt sme si tam kupovali cukriky 😅 . cize si musim tak ci tak objedat stravu lebo ranajky na mesiac by som tazko zobrala z domu 😀

mima595
12. mar 2014

@rainee - ak nemas auto, tak ta odvezie vodic z kupelov....ten, co chodi autobusom....a dieta ti medzitym postrazia bud vychovavatelky, co maju tych starsich, ale vacsinoou strazi jedna z kulturnych referentiek....

vlasa
15. mar 2014

Nejde niektore diea same v auguste do jedle?moja chce ist nakoniec sama,asi nevie co ju caka😀schvalila nieko.u dovera tri tyzdne?

kurci
15. mar 2014

@vlasa dá sa aj na tri týždne, len musíte o to požiadať poisťovnu

ciklamenka
17. mar 2014

@nela1006 ahoj, my sme boli vlani v Limbe, na 1 poschodí. Kuchynka je tam obstojná - taká menšia, môžeš si tam uvariť, sú tam aj nejaké hrnce, ale vzala by som si svoju panvicu a príbory. Na jednej chodbe je WC dámske aj pánske, my sme mali bližšie izbu k panskym tak sme chodili tam. Kludne sa pýtaj ak máš otazky, len mi klikni na nick, aby som si všimla správu. My ideme teraz 4.4. do Jedle. Kedy idete?

ciklamenka
17. mar 2014

@oktavia ja som si stravu odhlásila uplne a obed si môžeš dať kedy chceš - cez reštiku sa ide do jedálne, v jedalni si s deťmi ale ked nemáš stravu, tak obed ktorý si sama kupiš, musíš zjesť v reštike, takže až potom ked sa najedia deti, lebo s deťmi musíš byť v jedálni. Nato si tam ako doprovod, tak na tom trvajú. Ja som bola tiež pred tromi rokmi v šrobárovom, ale to sa nedá porovnať. V Lučivnej maš inhalácie, preplachy nosa, každy deň, a podla planu maš floating - to je kupel v slanom vajíčku a sauny - tie sú úžasnéééé.Ja si to tam s deťmi úžívam. Fantasticky relax.

ciklamenka
17. mar 2014

@rainee nemusíš sa báť, nahlásiš to - všade sú telefony na lekára a postarajú sa aj o mamičku 🙂 je to tam skvelé

ciklamenka
17. mar 2014

@mima595 mne dali normálne lieky na hnačku 🙂 nikam som nemusela chodiť od detí

ciklamenka
17. mar 2014

Ide niekto začiatkom apríla do Lučivnej? my ideme 4.4.2014