Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

janula2511
17. máj 2015

@janet24 a preco si odisla?

alexatami
17. máj 2015

@milluska nám sa celkom páči, žalúzie na oknách nie sú iba záves, tak ráno sme skoro hore, na izbách je dosť teplo. Aj my e si prešli jednodňovým vracanim.

janula2511
17. máj 2015

@alexatami chory nie ste?

alexatami
17. máj 2015

@janula2511 zatiaľ nie, dúfam, že to vydržíme bez choroby.

lienka1983
17. máj 2015

@milluska ahoj..ani nas chorobi neminuli..kasel.sopliky a ja zapalene hrdlo..bolo celkom dobre ale uz sa tesime domov..

milluska
17. máj 2015

@lienka1983 aj ste na antibiot? Co sa ti tam nepacili a co bolo super?
@alexatami a s izbou si spokojna, aj kuria? Cez den sa nenudite?
@leginca treba sa na to divat s nadhladom a co manicka, to iny nazor, takze neboj, vsetko dobre dopadne a uzijete si 😉

leginca
17. máj 2015

@milluska - ja sa nebojím, ja verím, že to tam bude super

rebecca2006
17. máj 2015

@x_shushu_x ano, skusala som to riesit s primarkou, vyzerala velmi ustretova, ale v podstate nic neurobila. 8no, kadý sa i osparavedlňuje, že mu je ľúto, že synček tu ochorel- a ochorel parádne, má vysoké CRP a už sme na Augmentine a celý den sme nešli pod 39- dúfam, že nemá zápal pˇlúc a neskončíme v nemocnici.
Ale nič sa nedeje. Je možné , že teraz po víkende spuhstia nejaké opatrenia, lebo obe službukonajúce lekárky v so aj ne mi povedelai, že tu malú soomu gomoru a že je nenormálne veľa chorých detí- ale!!! dnes kino pre deti bolo.... čo na to mák povedať? zákadné opatreni- separovať choré decká a zrušiť VŠETKY kolektívne aktivity. Choré decká na ATB by mali ísť domov... len aj ke´d nejaké opatrenia budú, nákm to bude prd platné, viac sa sem, ani inam nevrátim... možno v budúcnosti, ak buidem mať teenagerov s astmou, tak ich sem pošlem vćez prázdniny.. ale nie malé deti s nedostatočne vyvinutozu imunitou....
ak ti môžem poradiť, naopuj dieťa vitamínmi, imunoglukánmi alebo ak máte liečbu od imunologa, tak daj aj tú- Imunor a pod, zober kopec liekov, dezinfekčné mydlo na ruky, umývajte ruky všade, nechoďte na ŽIADN kolektívne akcie- ani typu výlety, pnpo sa to zdá, že pohodnička, ale realita je plný autobus deciek, mnohé chrchlú, na ihriskách ávaj pozor, s kým sa hrá tvoje dieťa, ak máš možnosť, vybav ubytko mimo veľkých budov- aj ke´d nám to bolo prd platné, bazén ožeľte a so saunou uvidíš, aj tam decká chrchlali, detto spoločné inhalácie, dajú sa miesto nich dať indiiduálky. Ak si toto niekto perečíta, tak si musí pomyslieť, že som úplne rbnutá paranoidná matka- áno- vedľa mňa spí veľmi choré dieťa...
toto nie sú 2 dňové sračky.... ani banálne sople a kašle...

lucijag
17. máj 2015

@rebecca2006 uplne chapem

rebecca2006
17. máj 2015

@katka5 dík Kati, no my nemáme virosu, á nejakú bakteriálnu infekciu a parádnu... bojím sa, aby nemal zápal pľúc.. včera zdravé dieťa, ráno asi 3x zakašlal, a na obed sa povracal a do pol hodiny 39 horúčka... dnes sme po 39 ani nešli a pridal sa kašel.... dnes slúžila super doktorka, veľmi precízna, poriadne ho pozrela, brala crp a mal 58, tak sme dali Augmnetin. dúfam, že sme trafili na 1x a neskončíme v nemocnici..
sme na tom ako vy, maťo nie je schopný cestovať, musím počkať, kým mu bude lepšie a beriem ich preč...nes som o tom hovorila s doktorkou, aj som jej vysvetlila, prečo tak rozmýšľam. Toto nie je na 2 ni, je parádne chorý, vidím to min, na 7D ATB, OK, možno po 2-3 4 dňoch by sme boli v stave ísť von- ALE! celé kúpele sú choré, decko po ťažkom injfekte nedám ani o škôlky a nchám ho týžden doma sa zotaviť- s tuto by bolo okamžite zas v infektoch... aj keby som do konca pobytu úplne zrušila pôrocdúry, tak bohužiaľ stravu nám nedovolia nosiť z jedálne- a už aj to stačí na infekt... dobre že ste oišli, neviem, čo sa stalo,že sa to tu takto do....., že vraj toľko chorých deciek šte nebolo... no, smola...budeme hľadať nabudúce privát🙂))

lucijag
17. máj 2015

baby prosim vas ako je tam v zime

janet24
17. máj 2015

@lienka1983 nam je smutno za vamiiii cmuuuk

janula2511
18. máj 2015

Mi si asi zaobstarame ruska na usta.

janula2511
18. máj 2015

Pevne dufam ze do stredy sa to tam skludni situacia.alebo to je tam taka chorobnost po cely rok?

x_shushu_x
18. máj 2015

@rebecca2006 ahoj, to ma mrzi, ze ste akurát vychytali- ocividne toho "najlepsieho bacila" :o/.....ono ich to moze mrziet- ale to ti povedia vzdy, ze to tam tak nebolo- pokym to niekto nezacne riesit, tak ani oni nie.....to uz tam mam odsledovane......a inak to co si napisala- mi tak fungujeme nonstop aj tu.....ked tu dieta zachrchle na ihrisku, tak ideme na smyklavku- mala to uz chape a vie, ze ma slabe zdravie- smykneme sa a ideme radsej do lesa sa prejst......my vstavame skoro rano a vychytame nakupy a ihriska ako-tak bez deti a potom idem domov varit obed- mame to opacne ako vacsina domacnosti a funguje nam to....
Najhorsie na tom je, ze vsetky vitaminove-imunorove a ine opatreanie mame neustale, aj ked nie je v kolektive- ale svoje opatrenia na lucivnu mam veru prichystane a pevne verim, ze budeme mat max len sople a hotovo...hnacky v porovnani s tym, co mate vy je asi tiez lepsie- na ne uz mame vychytane lieciva a za den mame prec aj silnu crevnu virozu.....
Mame aj dezinfekciu na izbu, takze snad to tam zvladneme.....vy mate tiez aj problem s imunitou ci len nejaky iny?.....my mame poruchu imunity aj alergiu- takze ked nas to chyti, velmi zle sa dostava aj zo soplu....nam lekarka zakazala aj tanecnu :D.....tak som jej teraz vybavila s malymi detickami doobeda, ktore nechodia do skolky a akurát aj ideme.....pevne verim, ze sa date velmi skoro do poriadku a sup ho domov a tam uz bude dobre 🙂.....moc moc drzim palce....🙂

lienka1983
18. máj 2015

@janet24 aj vy nam ☹ ..Davidko stale chodi otvarat vase dvere 🙂

rebecca2006
18. máj 2015

@x_shushu_x tak ideme domov. V noci nemal teplotu, ale už zasa stúpa...zhoršil asa kašel, ale dýcha nie má čisté. vyzerá lepšie na pohlad. pustili nás bez problémov, síce trochu prehovárali, nch skúsime preliečiť a ostatť, že sme boli krátko- veď ja viem 😖 ale ja na to tu už nemám odvahu ☹ je mi to tak strašne ľúto, strašne veľa som si od kúpeľov sľubovala... Maťo je alergik, plus má aj slabú imunitu- ale podla imunologičky už má obré hodnoty a sme bez imunologickej liečby.... Tak či tak, ja mám také "chorobné" deti, my aj v škôlke chytíme všetko, nech robím čo robím, a keď už ochorejú tak parádne. A ja s nimi ☹ No, ide leto, tak dáme snáď nejaké more, začnem pozerať pobyty....
Aby som nebola len negatívna, toto sú fakt kkrásne kúpele, nádherné prostredie, mne je to tak ľúto, že ideme domov, ešte je aj prekrásne počko....
Azdravotný peronál je super, aj lekári, nie len tak pre palrádu ako niekedy v kúpeľoch, oni tu fakt decká poriešia.. ked už ochorejú.. a starajú sa, včera u nás bola dr non stop a sestrička každú chvíľu volala že ako...po tejto stránke sa strachovať nemusíte. K´D to porobnám so Smokovcom, tak toto je tu oveľa lepšie, v Smokovci fakt bolo nebezpečné ochorieť...

lucijag
18. máj 2015

baby idete teraz behom dvoch mesiacov niektora z vas do borievky?

david93
18. máj 2015

@rebecca2006 ale kúpele nemajú byť nemocnica... ak majú taký počet chorých detí, mali by vyhlásiť karanténu

mima595
18. máj 2015

@rebecca2006 - skús si dať urobiť testy na mononukleozu...moja BAska mala take teploty...vacsinou poobede, az do 39, velka unava, kasel taky "nijaký" určite keby bol iba kasel, nebolo by to na extra chorobu...nakoniec to boli aj mykoplazmy, aj infekcna mononukleoza...aj ked hranicne hodnoty...ale 3 týždne sme sa dávali dokopy...ale pre upozormnenie, nebolo to v kupeloch, bolo to normlane doma🙂))

rebecca2006
18. máj 2015

@david93 to je aj môj názor. prto odchádzame preč a už sa sem nevrátime. som zvedavá, či urobia teraz nejaké protiepidemické opatrenia.

rebecca2006
18. máj 2015

@mima595 dík, monošku už máme za sebou, tak toto nie. toto je klasický bacil. malý už obžíva, tak s doma doliečime.

janula2511
18. máj 2015

@lienka1983 jak je vam dobre uz to mate za sebov a mi len predsebov.

x_shushu_x
18. máj 2015

Maminy, ktoré ešte riešite prvú fázu kúpeľov- podávam oznam- DOVERA mi schvalila už za 14 dní pobyt aj so sprievodom ....

Vie niekto, čo znamená kúpeľná starostlivosť "A" ???- ďakujem za info 🙂...

leginca
18. máj 2015

@x_shushu_x - mne tiež dôvera schválila pobyt aj so sprievodcom za 2,5 týždňa.

x_shushu_x
18. máj 2015

@leginca vedela som, ze to tu niekto pisala, ale som si nepamatala :P....sikovni su v tej dovere, paci sa mi to :P....

janula2511
18. máj 2015

@x_shushu_x presny termin este tak nemas ze?

x_shushu_x
18. máj 2015

@janula2511 ked som im volala naposledy, dali ma na cakacku, lebo uz mali len na november oficialne volne....ale zajtra im budem volat, dnes som uz po praci nestihla....potom ti mozem napisat, ale do IP....vy idete teraz niekedy,ze?

lucijag
18. máj 2015

@x_shushu_x ja som dnes volala tiez sme na cakacke a nic volne

janula2511
18. máj 2015

@x_shushu_x mi ideme v stredu.