Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

sebokani
28. jan 2013

Automaticky odmietli sprievodcu s tym ze mam byt rada ze mi maleho schvalili.

lela1
28. jan 2013

@adulka1000 my prídeme 11.2.skoda,mozno sa tam este niekde stretneme 🙂 Sme z CA,som sa rozhodla ze pojdeme tym vlakom,maly bude mat radost.

mita30
28. jan 2013

@sebokani to čo sa system, teba zmeniť zdravotnu, lebo vravím nám to bez problemom!

lela1
28. jan 2013

@adulka1000 tak zmena,akurat my prišla navratka,tak nam posuvaju termin a prideme už v pondelok 4.2.tak sa tam hadam stretneme. 🙂

adulka1000
28. jan 2013

@lela1
Tak super, My bývame v Jedle, tak sa rada stretnem 🙂

adulka1000
28. jan 2013

žienky počula som, že pre schválenie sprievodcu je potrebné (pri probléme schválenia sprievodcu) uviesť ešte nejaké závažnejšie dôvody napr.ešte iná diagnoza, naviazanie dieťaťa na rodiča- bez rodiča zhoršenie zdr.stavu a pod.)ale píšem len čo som počula, My sme našťastie problém nemali, dokonca Nám veľmi rýchlo poslali aj schválenie aj papiere na nástup.Máme Union 🙂 Všetkým Vám držím palce!

lela1
28. jan 2013

@adulka1000 žeby to bolo poistovňou,mňa neschvalili a idem ako samoplatca.

mita30
28. jan 2013

no určite to je poistovnou, lebo nás sa na nič nepytali a rovno schválili, a to že má malá nárok ešte na jedno liečenie v roku a tri roky po sebe! Nechcem Doveru vychvalovať, ale toto bola paráda, bez problémov a rýchlo 😉

lela1
28. jan 2013

@mita30 no tam,asi to tak bude,my mame VZP.

adulka1000
29. jan 2013

No tak ak ides na Jedlu, tak budeme spolu 🙂 Tešíme sa!

lela1
29. jan 2013

@adulka1000 ak myslis nas,my ideme do Limby,ale beriem si notebook,vsak ti napisem a stretneme sa,alebo posli t.č. do IP 🙂

kurci
29. jan 2013

@lela1 a kedy idete? my odchádzame v pondelok.

maznacik007
29. jan 2013

@lela1 jeej super ja mam ist potom do limby v marci.... tak mi vsetko poreferujes... budem ta otravovat 😉

lela1
29. jan 2013

@maznacik007 v pohode,jasne 🙂
@kurci aj my ideme v pondelok 🙂

lubomirakokosova
30. jan 2013

@kasami neviem odkiaľ sú tie informácie o poplatkoch ale na stránke je Lučivná detské kúpele je to krásne všetko rozpísané a vyfotené, ubytovanie doprovodu s detmi je 2,5 eura na deň, a strava sa dá zaplatiť polpenzia ale nie je povinná , za deti sa platí kolo 36 euro na celý pobyt za jedno dieťa, je to tam ubytovanie od štandartného až po vilu...

mita30
31. jan 2013

@lubomirakokosova to čo píšeš je iba ubytovanie v jedli pre schválení doprod poisťovnou a ked je neschválení musí isť ako samoplatca ak nechce dieťatko poslať same ☹ samoplatca na 4 týždne 139,44 bez stravy a plus strava, a ked je schváleny zaplatí len príplatok za ubytko, ktoré si vyberie a ak chce za stravu, tak tú! Tak ja si myslim, že výhodnejšie je schválení doprovod!

adulka1000
31. jan 2013

@lubomirakokosova
Zdravím, no ked som sa pytala na polpenziu, nebola ziadna taka možnosť!Bud cela strava , alebo nic 🙂 Každopádne som bez stravy a aj napriek tomu, že tak fantasticky varia ju nepotrebujem, porcie su veľké a maly mi všetko nedojeda, a este ani raz okrem dnesneho rana(mali sme chut na parky) som tu nevarila lebo to nebolo potrebne. 🙂

mima595
31. jan 2013

@adulka1000 - a ty mozes sediet s nimi?? ty si schavlena ako doprovod???

mita30
31. jan 2013

inak baby stále sa mi nuka myšlienka či si dať tu stravu či nie? Malá zje málo! Len či to nie je blbé ako tam budem dojedať 😀 a variť nie, my ideme do jedle.

tessa
31. jan 2013

@mima595 to ti je teraz taká novinka, že ak je doprovod po celý čas s dieťaťom na liečení, aj bez stravy môže sedieť v jedálni spolu s dieťaťom...
Čiže zaujímavé situácie...keď vidíš ocinka+maminku+ 1 dieťa sedieť za stolom, kde ani jeden z nich nemá stravu....len hľadia na dieťa ako je, a zaberajú potom miesto a stravovanie je štýlom, že dobre že sa nechodí na 3 zmeny do jedálne stravovať... 😠 a vysvetľuj deťom potom, prečo ostatné deti už jedia a tie tvoje len čakajú v reštike, kedy príde naša zmena na rad a môžeme ísť konečne jesť... 😒
Ale hold, vymysleli zimnú akciu, tak majú v kúpeľoch perno...a to komplet personál kúpeľov má čo robiť... 😝

tessa
31. jan 2013

...toto teraz neberte ako výčitku voči niektorej z vás...to vôbec nie! 😉 Skôr som tým chcela poukázať na niečo, čo trošku "pokulháva" v kúpeľoch...
Po min. roky to bolo tak, že v cene sprievodcu bola automaticky zahrnutá strava, čiže ak som bola sprievodca deťom počas celého pobytu, tak som s ním sedela pri jednom stole v jedálni a mala aj stravu.. A ak prišiel niekto na návštevu, tak sa stravoval v reštike Bonsaj...
Teraz stravu mať nemusíš, ale sedíš v jedálni a je tam kopa ľudí a ako som už písala, dobre, že sa nechodí až na 3 zmeny jesť...lebo to by už bolo pre deti (ale samoška aj pre dospelých) neúnosné... 😝

A čo sa týka procedúr, hlavne sauny, tak sestričkám na saunách fakt nezávidím, lebo musia už chodiť robiť sauny aj v sobotu, čo pred tým nikdy nebolo...nemajú ani cez víkend kľud 😒

Ono je fajn, ak majú plno v kúpeľoch, prosperujú...ale zase na druhej strane "vrchnosť" nevidí, čo za tým všetkým asi je...že zamestnanci nevedia kam skôr skočiť, a majú toho po celom dni fakt dosť... A to musím zdôrazniť: "...že každý zamestnanec kúpeľov je milý, usmiaty, prívetivý, aj keď toho majú nad hlavu! 😒
Nikdy ma nikto neodbil, že nemá čas, alebo že sa zmeniť procedúra nedá, aj keď majú práve plno...proste klobúk dole pred personálom kúpeľov!!! 😉

mima595
31. jan 2013

@tessa - vidis, a to ma teda dost prekvapuje, lebo my sme boli v kupeloch od 27.8 do 17.9...teda este v sezone ani nie pred 4 mesiacmi a saunu v sobotu mali iba Limbaci /samostatni..velki chlapci a potom velke dievcata/..a so stravou bolo tak,že iba jeden dosplely mohol sediet s sdetmi..napr. nam nechceli povolit ani MM, ked tam bol tyzden, a mal tiež stravu, a pritom my mame 3 deti, takže sme pri stole sedeli sami a mali sme volne miesto.....

tak ta strava ma teda fakt zaujima, lebo ak pojdem s 3 detmi, tak mne stravu fakt netreba...ale zase je pravda, že už asi MM nebudeme vobec stravu objednavat, lebo potom ked chodil len na vikendy, tak sa v klude najedol z toho, co sme si priniesli na izbu....

30mamina3
31. jan 2013

@mima595 aj ked nebudeš mat stravu tak možeš byt s detmi v jedálni,ale manžel nie iba ak by tam bol s tebou počas celeho pobytu a mal by stravu objednanu-toto sa nezmenilo.Zmenilo sa len to že ty ako doprovod si možeš vybrat či chceš alebo nechceš stravu kedže sa plati samostatne 🙂pokial tvoje decká niesu velký jedáci tak sa aj naješ.Moje decka chodia pravidelne na duplu,alebo dojedaju za nami.Dnes dcera na obed mala zo všetkeho-zjedla svoje,trošku mojho a ešte aj manžel jej nechal-no ale ja som rada že im chuti 🙂

mima595
1. feb 2013

@30mamina3 - im chuti ako tak..su jedla, pri koryh si ani neskrtnem..pri inych nechcu..

30mamina3
1. feb 2013

@mima595 myslim že ti ani netreba stravu 🙂 ranajky sa popri nich naješ a obed aj keby si si mala dat každy den menu alebo jedlo s jedalnička čo je cca 3.50 a večera sa zase priživiš 🙂)))

mita30
1. feb 2013

@30mamina3 smiem sa spýtať, to sa dá tak, že si zaplatim len obedy? 😨

mima595
1. feb 2013

@30mamina3 - ved prave, a este ked k tomu chudnem...no uvidim..zariadim sa podal toho, na ako dlho bude s nami manzel...
lebo ked si predstavim to mnozstvo jogurtov a buchiet, co stamadial domov nosime..a rezne do mraznicky 😎 😎

mima595
1. feb 2013

@mita30 - nie, zaplatit ako take sa nedaju, ale vo vedlajsej restauracii /vlasne nou sa vchadza do jedalne/ sa da objednat obed, co je normlane na obed a stoji 3,50...ked si dlhodobo, tak si kludne objednas normlane z jedalnicka...2-3 dni vopred....

adulka1000
1. feb 2013

@mima595
Ahojky, jasné sedím s Nim v jedálni a poctivo dojedávam! 🙂 🙂

adulka1000
1. feb 2013

@mita30
Ahoj , kedy máte nástup?My sme tu teraz na Jedle a je tu super. Ja som bez stravy a vôbec nelutujem! Maly tiez všetko nedoje , tak poctivo dojedám za nho a je tu kuchynka tak v pohode a este ani raz som tu nevarila ( okrem parok, mali sme na ne chut)Porcie su velke a chutne, ale dojedat svoje a este jeho by som nezvladala.Tak mozno sa vidíme! 🙂