Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

sara2
autor
13. mar 2010

simik, čo sa týka toho ubytovanie neposkytovali oni nejaké info.Iba jedna sestrička z Smreku ponúkala nejaké ubytko ale v Štrbe.My sme si to vyhľadali na nete.
A keď bude pršať neboj zábava bude.Sestričky majú za úlohu v takom prípade robiť deťom program.Vymyslia nejaké súťaže.Omaľovánky donesú,balony-deti pretekali kto skôr nafúkne a pod.A v spoločenskej miestnosti v tom prípade premietali rozprávky pre deti na veľkom plátne 🙂

henrieta.filkorova
13. mar 2010

ahojte, baby 🙂takze na ten vikend som vyslala len manzela so starsou dcerou, lebo fakt nestiham prat a zehlit a balit a potom vybalovat a prebalovat a redukovat, hihihihi. popritom ma, samozrejme, napada kopec veci, ktore nemam zabudnut 😀 Jooj, Simik, super, ze mate termin, budeme sa striedat na Smreku, keby ste mali nastup o den skor, tak si dame poznavacie znamenie (ako napriklad ruza za uchom, alebo pat kufrov a dve deti 😀 ) a mozno by sa nam podarilo prehodit aspon par slov... Fajn, ze na Smreku je internet aspon budeme v kontakte so svetom. Sara, ja normalne pocitam s tym, ze tam schudnem, uz som si aj pribalila starsie nohavice, do ktorych sa na konci pobytu musim zmestit 😎 Ked sa rozhodnes, ze zbalis kufre a prides, daj vediet!!! 😀

sara2
autor
13. mar 2010

henrieta keď vybavíš ubytko tak dorazíme 😀 😀 😀 Počuj,ale net je k dispozícii v kaviarni kde bude hneď vedľa aj papať ,nie v Smreku...to len doplňujúce info 😉

simik.slabiarova
14. mar 2010

Henrieta,keď mi príde dátum kedy presne nastupujem,napíšem Ti ale keď som tam volala povedali mi,že keď nastupuje tá baba od nás čo ide tiež s dvomi deťmi tak že tiež mi dajú termín 14.4.tak uvidím,či to bude tá streda alebo skôr.No a nás by si určite spoznala,budem mať tašku ako hokejista výstroj,len neviem či sa do toho nášho minipunta aj zmestíme,hlavne keď si moja hviezda chce zobrať aj kočík so Zuzkou,podľa neho by si nás spoznala určite červený s bledo-modrými kvietkami 😀 😀 😀

jana.
16. mar 2010

ahojte,
tiež máme ísť na liečenie, ale ja už chodím do roboty, neviete mi niekto poradiť, či môžem ísť na liečenie na OČR-ku? príp. kde to zistím?

sara2
autor
16. mar 2010

Jana ahoj

S nami tam bola jedna maminka z BA.A tá sa v kúpeľoch dozvedela od ich mzdovej pracovníčky,že OČR jej napreplatia.A na druhej strane bola jedna maminka z VT a tá tam bola bez problémov ako na OČR.Takže si to najprv zisti u vás na mzdovom ale pre istotu by som určite si zistila info aj na sociálnej poisťovni.

henrieta.filkorova
21. mar 2010

Caute, kockyyyyyyyyyy 🙂))) konecne som sa dostala na net, tuna notebooky okupuju od rana do vecera deti. No, kde zacat 🙂 ubytko je super, mame izbu c.205 na druhom poschodi, na celu sirku izby su velke okna, izba je velmi priestranna s peknym vyhladom, aj ked aspon umyvadlo na izbe by urcite dobre padlo. ale kupelnu mame v podstate hned pri izbe, ked sa potrebujeme sprchovat, kazdy akceptujeme sukromie ostatnych... Na chodbe je 6 izieb a aj izba sestier, takze mame lekarsky dohlad hned pod nosom. strava je celkom v pohode, dostavame aj desiatu, aj olovrant - ale iba pre deti. vsetci sa snazia byt mili, ustretovi, citime sa tu naozaj velmi dobre. ZAtial sme neboli na ziadnom vylete, pretoze sa nam terminy kryju s procedurami, ale v pondelok sa chystame na Hrebienok, snad nebude prsat. simik, nepotrebujes tu zvlast priniest v podstae skoro nic, ale odporucala by som nejake ovocie, ak ste zvyknuti na pravidelnu dennu davku, lebo nie kazdy den je ovocie na desiatu a este mineralku... obchodik tu nie je a v cajovni Bonsaj sa da kupit iba perliva ochutena mineralka Matusov pramen. Do dediny Lucivna je odtialto vraj 20 minut peso, ale nemaju tam napr. lekaren, takze odporucam lieky pre Teba ako dospeleho v priapde, ze Ta chyti nadcha, a podobne.. ja som od vcera chora a celkom dobre by mi padlo nieco, co ma postavi na nohy.... Aj ked lekara tu mame, ale vies, ine lieky potrebuju deti a ine dospeli a predsa je to liecebna pre deti... co ma velmi potesilo je, ze k dispozicii mame taky maly svah na lyzovanie - odkedy sme prisli, odvtedy starsia lyzuje a ja s mladsou dcerou snowtubbingujeme kym sa sneh neroztopi, co sa v podstate uz deje 🙂 je tu aj klzisko, dnes sa chystame prvykrat ho vyuzit, snad sa este bude dat.

henrieta.filkorova
21. mar 2010

vcera sme boli na karnevalovej lyzovacke v Lopusej doline, prisiel za nami manzel, polyzovali sa so strsou dcerou dosytosti. este ma napada, ze asi je celkom dolezite, ake baby sa stretnete na chodbe, predsa len cas od vecere (ktora je uz o piatej) travime v podstate spolu vacsinou v spolocenskej miestnosti, tak je fajn, ak si mate co povedat. momentalne je velky odmak, sneh sa uz skoro roztopil a ostala tu vodda a blato, co deti obmedzuje pri hrani na vonakjsom ihrisku.... ostavaju nam zatial prechadzky po areali... simik, bola by som rada, keby sme sa pri odchadzani a prichadzani pozdravili 🙂 izbu mame opustit do deviatej, ale realny odchod hrozi tak predpokladam okolo desiatej, tak uvidime, ci stretneme aj vas kvietkovany kocik 🙂Baby, zatial tolko, neskor sa este ozvem, deti mi tu stale chodia okolo, ze teta, kedy uz skoncite 🙂)))))))) ani sustredit sa neviem 🙂)) lucim sa zatial, majte sa pekne .

henrieta.filkorova
21. mar 2010

este jedna vec---- to, ze sme v &smreku ma asvoje vyhody - procedury mame hned pod nosom, nemusime sa obliekat a chodit niekam von (iba do sauny a na bazen)... je tu spolocenska miestnost, deti sa spolu zahraju, nie sme tak izolovani... nakoniec som celkom rada, ze nie sme inde.

ivka567
21. mar 2010

Ahoj,Henrieta,
super, že si sa ozvala s čerstvými informáciami, my sa už nevieme dočkať, kedy pôjdeme do Lučivnej, momentálne je staršia dcéra zase chorá, tak som veľmi zvedavá, čo s nami spravia tie kúpele. My ideme 15. 4., takže so Simik by sme sa mali stretnúť, snáď už bude aj teplejšie a nebude vonku blato. Tak si to tam užite a hlavne nech to pomôže deťom a Tebe tiež skoré uzdravenie 🙂 !

simik.slabiarova
21. mar 2010

No nazdar baby 🙂 🙂 🙂 Ani nemám kedy sem pozriet a tu tolko noviniek,Henrieta na Teba myslím každý deň,vždy pozriem do kalendára a povzdychnem si,že vy ste už tam,no škoda že sme nešli spolu myslím že by sme si výborne rozumeli,super že nám píšeš čo a ako pri balení sa nám tvoje poznatky určite zídu.My staviame dom a práve nám robia kúrenie(čo som sa teda veľmi bála že nám príde majster zrovna keď budeme na liečení)tak zatiaľ vôbec nevnímam že o pár dní niekam cestujeme,tá panika nastane možno tak týždeň pred nástupom,ale poznámky si už píšem na čo nezabudnúť.Malá je zatiaľ ako tak zdravá,ale zo škôlky som ju odhlásila,nech mi zase niečo domov nedonesie pred nástupom do kúpeľov.Majte sa zatiaľ pekne,Henrieta vy sa liečte a niekedy keď ťa tam deti zase pustia,tak nám zase popismenkuj,budeme sa tešiť 🙂 🙂 🙂

henrieta.filkorova
23. mar 2010

cauko cauko cauko 🙂 simiiiik, este ma napadlo par uzitocnych veci 🙂 a fakt skoda, ze nie si aj ty tu, uricte by sme si riozumeli, citim to vo vzduchu 🙂 vezmi si nejaky obedar, alebo uzatvaratelnu krabicku na jedlo, zide sa ti v pripade, ze nebudes moct prist na obed, alebo veceru a podobne, samozrejme pribor, nejaku kavu, ak pijes, caj.. na izbe je varna konvica... mozes si sice nabrat cajik na ranajkach do termosky, ale predsa.. ja mam aj mensi lavorik na preplachnutie par veci (plavky, ponozky a podobne). pracky su tu riadne vytazene, prave preto posielam domov nejake veci po manzelovi, zbytocne som si ich nabrala vela, hihihihi. dalej noz a utierku. pohare su na izbe k dispozicii. je dobre mat nejake slapky do sprchy. vezmi si aj par vesiakov, v skrini je ich dost malo. este napisem, musim koncit zatial paa

leka323
3. apr 2010

Ahojte, tak ja som ešte len dala žiadosť do poisťovne, mala by som tam ísť s dvoma deťmi, 4 a 7 ročným. Mamičky sú s deťmi automaticky na izbe spolu? Dúfam, že nie niekde oddelene. A koľko ste prosím Vás približne čakali od podania prihlášky? Prosím, napíšte mi.

henrieta.filkorova
5. apr 2010

ahoj leka323.. od podania prihlasky prislo odobrenie zo ZP v priebehu asi 2 tyzdnov... no a potom sme uz len cakali na termin z kupelov.. myslim, ze teraz to maju obsadene az do septembra. no a na izbe su mamicky spolu s detickami. my sme ako som uz pisala vyssie v liecebnom dome Smrek - standardne ubytovanie, ale je to tam uplne v pohode, velmi fajn a neprekaza ani spolocna kupelna a wc na chodbe. ak by Ta cokolvek napadlo, kludne sa opytaj 🙂

simik.slabiarova
5. apr 2010

Ahoj Henrieta 🙂 Ako ste tam zvládli sviatky?Už sa Vám to pomaličky kráti,asi sa aj tešíte domov...Ja s dcérou sme boli od soboty u rodičov na sviatky,bez ocina,že nech si od neho"oddýchneme"a včera večer nás prekvapil,bolo mu smutno tak došiel za nami,táááke sme boli šťastné,tak si neviem predstaviť ako tam zvládneme mesiac bez neho,myslím že často chodiť za nami nebude,z Prievidze je to predsa len nejaký ten kilometer.No ale ja ešte dokonca stále nemám doma papier,že budúci týždeň nastupujem,volala som do Lučivnej a tam som sa po troch telefonátoch nakoniec dozvedela,že my sme vlastne náhradníci na ten budúcotýždňový termín,že ak niekto nepošle návratku naspeť,tak ideme my,že oni my dajú vedieť až tesne pred nástupom,tak možno sa nám to posunie až na jún,čo nám vôbec nevyhovuje. 😢 😢 😢 Tak vlasne tento týždeň ešte čakám na papier,či ideme tento termín alebo o mesiac.Ak sa Ti bude dať prosím ťa poinformuj nás o počasí,čo si hlavne pobaliť,či aj ešte zimné vecí,šále,čiapky,rukavice.....alebo či je tam už nejak normálnejšie.Síce dnes tu u nás prší a je dosť chladno,ale už bolo aj na teplomery 20 a malá mi behala v teplákoch,bez pančúch,v pulóvriku a v teniskách 🙂Tak nemám predstavu čo pobaliť.Ak sa Ti podarí,ohlás sa nám 🙂 🙂 🙂papa

leka323
6. apr 2010

Ahoj Henrieta, Simik, prosím Vás, ak mi príde odsúhlasenie z poisťovne, treba potom volať do kúpeľov a dohodnúť sa s nimi na približnom termíne? Poisťovňa mi napíše do kedy si to mám uplatniť? Alebo ako to je. Posiela sa aj tam nejaký papier dopredu? alebo sa prinesie až pri nástupe tam?

simik.slabiarova
6. apr 2010

Ahoj leka323...Mne keď prišiel papier z poisťovne o schválení pobytu(poisťovňa Ti aj napíše dátum do kedy si pobyt môžeš uplatniť),volala som hneď do Lučivnej,chcela som si rezervovať ubytovanie-ale nadštandart ale ten je asi vždy už na polroka dopredu rezervovaný,tak nám zostala len možnosť štandartu a pýtala som sa aj na najbližší možný voľný termín.Ale veľa možnosti aj tak nieje,lebo termíny nástupu sú vždy jeden týždeň v mesiaci,t.z.mne prišiel papier o schválení z poisťovne v polovici marca a kedže poisťovňa mi dala termín vyčerpania pobytu do 30.6.2010 tak som mala len dve možnosti nástupu buď apríl-máj alebo máj-jún.A keď som tam v marci volala tak mi povedali že termín apríl-máj majú ešte voľné pobyty tak som sa tam hneď aj dala nahlásiť.Inka by som bola nastupila asi až termín máj-jún.Tak keď Ti príde papier z poisťovne o schválení,tak si zavolaj do Lučivnej a dohodni sa s nimi aj podľa toho ako to vyhovuje Tebe.Ale pokiaľ viem prázdniny sú už plne obsadené,tak pravdepodobne dávajú termíny až na jeseň.Mne dnes ráno volali,my nastupujeme budúci týždeň 14.4.do 12.5.Ak budeš ešte niečo potrebovať,pýtaj sa 🙂 Henrieta,na Teba mám ešte otázky,ozvem sa Ti 🙂 🙂 🙂

leka323
6. apr 2010

Simik, ďakujem, už som v obraze. Ďakujem za vysvetlenie. 🙂

simik.slabiarova
6. apr 2010

Ahoj Henrieta.

Dnes ráno keď mi konečne volali z Lučivnej že teda budúci týždeň nastupujeme,tak som bola trošku sklamaná,lebo mi povedali že nastupujem od 12.4.t.j. v pondelok a ja som si spomenula že Vy končíte až v utorok takže by sme sa aspom na jeden deň stretli čo by bolo fakt super,ale bohužiaľ musela som si to posunúť lebo ja mám ešte na 13.na utorok alergológa,tak mi dali nástup až na stredu na 14.4.No škoda,bolo by fajn strenúť sa s tebou 🙂 🙂 🙂 Ak sa Ti podarí,napíš nám prosím ťa hlavne o počasí,nemám ani potuchy čo pobaliť,či aj zimné bundy,čižmy....či stačia už prechodné bundičky,nejaké poltopánky,či tenisky...Zatiaľ ahoj 🙂

henrieta.filkorova
7. apr 2010

ahoj, Simik,
no tak vidis, len malicko stacilo a stretli by sme sa 🙂 ak by si nahodou bola na izbe c.205, tak si na mna spomen hihi... co sa tyka pocasia, je tu stale chladno, dnes som dokonca znova musela dat detom pancuchy a teple vetrovky, predsa len si v Tatrach. ale ma prist oteplenie. sal podla mna netreba, skor si hadam pribal nejaky ten rolak, ale ciapku by som si vzala. ale staci len taku na prechodne obdobie. inak vacsinou chodime sportovo, deti v teplakoch, mali sme tu blato, tak si vies predstavit, ako deti vyzerali. takze aj nieco do blata 😎 a trebars gumaky a prsiplast ak bude prsat. zimne vetrovky uz ani nie, myslim, ze april nebude tak chladny ako bol marec, skor teplu mikinu a vzala by som aj teplejsiu (hoci aj zimnu) vestu, myslim, ze to bude celkom prakticke 😉 a mozno uz budete hrat aj tenis na kurtoch. zatial sa lucim, klasicky deti chcu malovat omalovanky na pocitaci, taksa zatial vsetky majte, paaa

leka323
10. apr 2010

Ešte sa chcem spýtať: dá sa počas liečenia odtiaľ odísť na dva dni preč? V lete sa žení môj brat-moje dvojča, a mám taký ciťák, že tam akurát vtedy budeme. Dá sa odísť preč na sobotu, nedeľu, v rátane noci? 😉 🙂

leka323
10. apr 2010

Lebo, ak by mi nedali na výber iný termín, no neviem.....

simik.slabiarova
10. apr 2010

No to neviem či sa dá opustiť liečebňa,ale pokiaľ viete termín svadby tak termín liečenia si možte určite s nimi dohodnúť,keď už budeš mať doma papier z poisťovne o schválení pobytu,tak si zavolaj do Lučivnej a dohodni sa s nimi,sú veľmi-veľmi ústretoví,mne tiež vyšli v ústreti,ja som mala ísť s malou až termín máj-jún ale chcela som ísť naraz s jednou babou od nás,tak aby sme išli spolu,tak ma ešte potlačili a ideme teraz apríl-máj.Zavolaj tam,určite sa s nimi dohodneš 🙂

leka323
11. apr 2010

Ďakujem Simik... 🙂 A ešte ma napadla jedna vec: poisťovne napíšu termín, dokedy si môžeme uplatniť liečenie? Zhruba dajú termín do tých troch mesiacov? Alebo dávajú trebárs termín, že do pol roka. Lebo ide leto a možno sa tam ani nedostaneme. Škoda, že som to nezačala vybavovať skôr.

simik.slabiarova
11. apr 2010

Ahoj leka323.
Ja som si podávala návrh na poisťovňu začiatkom februára,odsúhlasenie mi prišlo do troch týždňov,asi tak začiatkom marca a termín na uplatnenie pobytu mi dala poisťovňa do 30.6.2010.A keďže som počula že prázdniny júl-august sú už plné,lebo tieto mesiace majú vyhradené hlavne pre deti školou povinné(jedna mamina od nás si podávala návrh naraz somnou,ale ona chcela ísť cez prázdniny,lebo je učiteľka tak jej povedali že Lučivná je na prázdniny už plná,tak jej dali na výber iné kúpele)tak si myslím že teraz budú dávať termíny,asi až na september ☹

Ahoj Henrieta 🙂 🙂 🙂

Tak čo už balíte domov??U mňa už začína panika,všade kopu tašiek,kopky s oblečením,kade-tade zápisky čo nezabudnúť....No už aby sme boli tam,lebo ani nespávam.Chcela som sa ťa ešte opýtať,či sa izby zamikajú,či máte kľúče vy so sebou alebo je tam nejaká recepcia kde sa kľúče pri odchode z izby odovzdávajú,alebo nebodaj sa izby vôbec nezamikajú!!A ohľadne osušiek,či si na kúpanie do bazénov mám brať osušky,alebo dávajú oni plachty?Ak stihneš ešte mi odpíš,díky.papa

sara2
autor
12. apr 2010

simik ahoj, ak môžem tak ti odpoviem ja.
Izby sa zamykajú.Pri nástupe dostaneš kľúče a máš ich stále u seba.Nieje tam recepcia kde by si si ich odkladala.Ak ideš aj do spoločenskej miestnosti na poschodí tak si izbu určite zamkni.Detičky sa zvyknú naháňať po chodbe a zájsť aj do izby
:-
A čo sa týka tých osušiek.Tak dostaneš od nich uteráky veľké teda osušky a zo sauny aj plachty.

bibuschka
12. apr 2010

ahojte,
neviete nahodou, ci sa da ist do lucivnej aj ako samoplatca? nikde na webe to neviem najst.

lenka2601
12. apr 2010

Ahoj simik a ivka, my s dcérkou ideme do Lučivnej v stredu,takže by sme sa tam mali stretnúť. Tiež som si chcela vybaviť to nadštandartné ubytovanie,ale bolo to beznádejne. Pani,ktorej somsa dovolala mi vravela,že nás može zápísať do zoznamu náhradnikov a boli by sme desiaty v poradí 🙂 . Aj mňa už chytá cestovná horúčka, neviem, ako všetky tie veci pobalím 😝

ivka567
12. apr 2010

Ahojte,
s tým balením je to fakt ťažké, už aby sme tam boli a mohli konečne oddychovať 🙂 🙂 🙂 . Neviete, aké sú prognózy počasia na apríl - máj? Či sa nechystá nejaké veľké ochladenie alebo oteplenie - rozmýšľam, že sa asi treba pripraviť na všetko, ale tiež mi to už prerastá cez hlavu ☹ , zbaliť veci pre 3 baby je veru fuška 😀 .

simik.slabiarova
13. apr 2010

No nazdar baby,ale nás je,super že sa stretneme,je sranda že sa"poznáme" 🙂 🙂 🙂 a ešte sme sa ani nevideli,aké si dáme zajtra znamenie??Mňa spoznáte podľa malej,tá bude na mne zavesená ani krok bezomňa,bojím sa že po mesiaci keď prídeme domov tak to potom bude ešte horšie.A čo s tou batožinou???Nooooo,tak my sme dve a máme"zatiaľ"5 tašiek a také malé bokovky to zatiaľ nemám ani potuchy,malá stále zvláka,muž keď to zajtra zbadá čo chcem natrepať do toho našeho"minipunta" tak sa zblázni!!Ale myslím si že až tam pochopíme že niektoré veci sme brali asi aj zbytočne 😀 No ale čo už,mesiac je mesiac a myslím že prania mám za posledný týždeň vyše hlavy,takže aspom týždeň nechcem práčku ani vidieť.No dobre idem,ja sem dnes večer ešte nakuknem,teraz idem ešte pozvlákať,drogériu,topánky,zaviesť mamu na vlak,behnúť do záhradkárstva kúpiť tyčky na rajčiny,dokúpiť ešte mužovi zásoby aby nám doma nezomrel od hladu 😀 .....atď,do rána hádam stihnem 🙂 🙂 🙂