Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

danielik79
6. dec 2010

@leka323 preto som išla na tú Podhájsku .Voda sa zložením podobá mrtvemu moru .Našim to minule pomohlo aspoň za čas.Oplatí sa tam chodiť len v zime, v lete je tam moc ludí.Trávnické kúpele fungujú len na túto vodu.Aj to tie deti z nich nosia na Podhájsku .Tá voda je dobrá aj na exemy.
@prusakova.maria na imunitu už tiež neviem čo vymysliť.Už aby ti aspoň na vianoce boli zdravé .

simik.slabiarova
6. dec 2010

Ahojte baby.Nechcem byť zlá ale myslím že na opakovaný pobyt sa už asi s malou nedám,aj keď som schopná pre malú urobiť čokoľvek,ale myslím že jedna skúsenosť my postačila.A leka323,tie ohromné otázky kedy nastúpim do roboty,tie trhajú žily aj mne,tak keby to bolo také jednoduché ja by som tiež išla do roboty aj hneď,a nie 5 rokov trčať doma s jedným dieťaťom,radčej budem hlušiť v robote ako sedieť doma a merať horúčky a utierať sople.Táto doba je celá nejaká padnutá na hlavu,my sme boli 3 sestry boli sme malé a mama chodila do roboty,nás nosila každé ráno o 6h do škôlky a do jaslí a všetko klapalo a teraz?Mama do dôchodku ďaleko,svokra ešte ďalej a kto Ti má merkovať choré dieťa,asi sused!

danielik79
6. dec 2010

ahoj simik.slabiarová už sa len doliečujete po operácii nosných mandlí .Dopadla dobre.Aj ja by som chcela ísť po materskéj do roboty ale to asi nebude možné .Už som s tých chorvob tiež celá unavená a leze my to doma na nervi.Ozaj neskúsila si diskutovať o nosných mandlách so strapco 13 je to krčna doktorka.

simik.slabiarova
7. dec 2010

Ahoj danielik79.Ono sa to s tými mandľami odohralo tak rýchlo že ja som s nikým ani nediskutovala,malá bola doma 2 mesiace,antib žiadne nezaberali,nakoniec jej ich museli aj tak vysadiť začalo ju už z nich bolieť bruško,preháňať, výsledky z výterov boli stále horšie a horšie,nakoniec jej tie bacile zliezli aj do moču,a ako bonus nás detská vyradila úplne so škôlky,tak ja som už potom ani neuvažovala,čo ďalej išli sme rovno na krčné za primárom,ten si ju pozrel,popozeral výsledky z vyšetrení a hneď nás objednal.Teraz sme po operácii 4 deň,musím si zaklopať(ťuk-ťuk)zatiaľ sa jej dýcha lepšie,tak uvidíme 20.12.ideme na krčné na ko budú aj výsledky z hystológie,tak uvidíme.

danielik79
7. dec 2010

@simik.slabiarova nášmu Maťovi vybrali nosné pred rokom ale nezdá sa my že by bol nejak zdravší skôr ide s choroby do choroby.Včera som ho po 2 mesiacoch dala do škôlky a už má znova sople a to bol v škôlke len deň vytery mal v poriatku ale odkial sa to všetko bere to neviem

simik.slabiarova
7. dec 2010

Tak ja s tým aj počítam že sa môže stať že to lepšie nebude ale chytám sa už každej slámky,ja sa tiež pýtam sama seba čo je toto už za dobu a jak sa hovorí"na posratého aj haj....padne"každé ráno vstávam s otázkou čo nás dnes čaká a čo sa na nás zase prilepí.Ale mám na mysli že aj deti ktoré sú na tom ešte horšie,s horšími a ťažšími chorobami,tak sa utešujem že toto my zvládnuť musíme.

danielik79
7. dec 2010

@simik.slabiarova myslím že tú otázku si ráno povie viac ludí.Ja hovorím že to všetko má pôvod v potravinách.Ked si do rúk vezmeš len obyčajné mlieko určite tam nájdeš nejaké E-čko.Nuž túto dobu my nezmeníme ostáva nám len dúfať že tie naše deti budú postupom času zdravšie

danielik79
12. dec 2010

čo sa deje

motuzik
1. jan 2011

V tomto novom roku 2011 želám všetkým detičkám veľa ZDRAVÍČKA a ich rodičom k zdraviu ešte veľa radostí z detí 😉 .

Nám sa na pobyte veľmi páčilo. Syn tam bol síce raz zahlienený a na konci pobytu mal mierne zapálené očká. No odvtedy sa tiež striedame s chorobami. Tak snáď si už užijeme aj zdravíčko. Tohto roku by sme chceli pre zmenu vyskúšať v lete more.

janinah
1. jan 2011

dievčatá,možno toto niekomu pomôže,máme 2 izb. byt v Štôle,majiteľka je v zahraničí,je to od Lučivnej cca 4 km /neviem presne,kde tá budova kúpeľov je/,ak by tam najaká vaša návšteva chcela prespať,tak mi môžete napísať IP,...teda ak mi toto nezrušia,píšem to s dobrým úmyslom 😉

danielik79
1. jan 2011

tak praje vám v tomto novom roku vela ,vela ZDRAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIČKA aby ste už nemuseli po doktoroch.

kurci
4. jan 2011

ahojte mamičky aj ja prajem Všetko dobré v novom roku 2011. Mamičky, ktoré ste tam boli s dvoma deťmi, poprosím popíšte aký tam bol program, či ste si aj oddýchli, či to bol zaberák pre mamičky. Ja mám strach, že ako to zvládnem? A aká je tam strava a tak, Ďakujem

motuzik
4. jan 2011

Kurci s dvomi deťmi je to určite náročnejšie, ale dá sa to zvládnuť. Záleží aj ako sa vedia Tvoje detičky spolu zahrať. Zrejme Tvoj starší už chodí do školy a tak doobeda bude v škole a budeš si ho len vyzdvihovať na procedúry. Program býva väčšinou podvečer, alebo poobede. A ešte tie výlety čo tu baby spomínali, ak si teda trúfaš sama s dvomi na výlet.

Strava je perfektná. Myslím že každý si vyberie čo má rád. Obed a večera sú výber z 3 menu aj pre Teba aj pre detičky. Deti dostanú jedlo 6x a Ty 3x denne.

danielik79
4. jan 2011

@kurci motuzik zabudla dodať že na inhalácie si môžeš ísť podla potreby dá sa to tak zariadiť .Niektoré procedúry sa dajú aj zameniť.Strava sa nadá zmeniť ,jedine ak prídeš im hned povieš že ti to nevyhovuje .Motuzik tak menil.Inak to nechceli tam meniť.

danielik79
4. jan 2011

baby viete že vám môže inhalátor na inhalovanie vincentky predpísať alergologička ?Ja som sa to tiež len pred nedávnom dozvedela ,konkrétny postup a mailovú stánku mi dala jedna baba na diskusii alergia a kašel odporúčam si to prečítať.

kurci
5. jan 2011

@danielik79 ja som to tam nenašla. A zaujalo ma, že tvoja malá máva okolo pusinky herpesy, čo jej dávaľ, lebo u nás to má Matúš a ja sa toho vôbec neviem zbaviť, že čo s tým. Porad prosím

danielik79
5. jan 2011

@kurci ja som malú tiež toho nevedela zbavyť .Najprv jéj dala locoid ale to jéj vôbec nezabralo .Teraz jéj celkom dobre zabrala advantan masť.Je to dosť silné a môžem to používať len 3 dni a na zvyšné 4 dni používam od avonu krém na tvár alebo niveu.

kurci
5. jan 2011

@danielik79 tú masť môžeš kúpiť aj bez predpisu, či len na predpis?
A Ďakujem za odpoved, ale mi by sme chceli ísť do Lučivnej v lete, aby nevymeškal zo školy. Tak dúfam, že si oddýchneme. Pekný den

danielik79
5. jan 2011

@kurci to o tom inhalátore je na 18 strane píše tam jaya47 .Masť mi predpísala alergologička.Neviem či sa do kúpelov dostanete v lete lebo ako mi bolo povedané že v lete sú tam len prominentné deti ,dúfam že si tam aspoň trocha oddýchneš.

kurci
7. jan 2011

@danielik79 ahojky, uvidíme, že kedy sa dostaneme. ja som tam volala a zatial majú volné termíny. Chcem sa opýtať, ty si bola kde ubytovaná. Mala si štandard, alebo niečo viac. A ešte jedna otázočka. Dá sa byť 3 týždne normálne ubytovaná a potom na jeden týžden nadštandard? čo bolo na izbách, brali ste si aj bycikle, či také nič ste nebrali?

danielik79
7. jan 2011

@kurci ja som bola ubytovaná na Jedly sú tam izby s wc a umyvadlom dá sa povedať že celkom dobre ked môžem odporučiť a chcela by si ísť do nadštandardu tak Javor ohladom toho že máš tam priamo schody do jedálne ,komplet vybavenú kúpelnu a izbu kde môže tam na izbe prespať s vami a byť ubytovaný manžel alebo člen rodiny a to že sú s tebou je zahrnuté v sume ktorú platíš za pobyt v nadštandarte,v štandardoch ako je Smrek,Borievka,Jedla nemôžu prespať s tebou na izbe a nedá sa tam v areály nikde ubytovať len v okolitých dedinách.Striedať počas pobytu štandart s nadštandardom sa nedá len v nevihnutných prípadoch ako som požiadala ja aj to som išla na smrek do nenadštardu ohladom tých plesní čo boli na Jedly v jednéj izbe.

danielik79
7. jan 2011

ešte som chcela že Smrek je dobrý z toho dôvodu že tam máš blízko inhalácie a cvičenia a po ruke lekárov a bližšie je do školy ale kupelne a záchody sú spološné a ked sa pýtaš na smrek tak neodporúčam 2 poschodie lebo tam je vyšetrovňa a každý deň je pri nej ludí a malá ti určite po obede spinká.

danielik79
7. jan 2011

@kurci bycikle by som nebrala lebo tam sa dajú požičať bez poplatku pri vchode.

kurci
7. jan 2011

ďakujem, aby som vedela, ale ked budem mať konkrétny termín, tak sa potom budem ešte pýtať. Tak zatial pekný dník a díky

maznacik007
14. jan 2011

dievcata... planujeme ist do kupelov s dcerou /8 rokov/ ona ma indikacie na kup. liecbu /aj ja som do tychto kupelov chodila ako dieta/ ale mam este maleho mozem si ho zobrat so sebou aj ked on nema indikacie na kupelnu liecbu?
ja by som sla ako samoplatca sprievod s oboma detmi...

a este otazka ake ubytko doporucujete ak chceme aby tam obcas prisiel tatko za nami...? som si pozerala cenniky a vychadzalo to tak 840 EUR na pobyt...

danielik79
14. jan 2011

maznacik007 samozrejme že zo sebou môžeš zobrať ešte jedno dieťa ak nemá 3 roky ale to treba zahlásiť predom.Ja by som ti doporučila na ubytovanie Javor ked chcete aby bol tato s vami máte skoro všetko po ruke čo sa týka jedálne ,spoločenskéj a bazéna a do smreku na inhaláciu a cvičenia je asi 2 min. cesty pešo.Topol je tiež na ubytovanie s druhou osobou ale ten je daleko od všetkého.

livika75
17. jan 2011

Ahojte baby.
Riešim veľkú dilemu či ísť s malou (5 r.) na 2-3 týždne k moru, alebo na mesiac do Lučivnej. Preto sa pýtam: "pomohlo či pomáha vašim detičkám liečenie? Recenzie sú rôzne, niekto povie nikdy viac Lučivná, že dieťa si odtiaľ prinesie všetko možné, niekto chodí každý rok.Prosím poraďte.Dík.

danielik79
17. jan 2011

@livika75 treba vyskúšať možno to maléj pomôže inak prostredie a program je tam perfektný aj ubytovanie je tam pekné .Len netreba čakať od toho zázraky na počkanie.

30mamina3
21. jan 2011

ahojte...ja som prave teraz v Lučivnej na liečeni s troma detičkami a aj s manželom ktory tu je ako samoplatca a je tu super..bola som tu už v roku 2009 ale len s jednym dietatom takže som vedela do čoho idem a povedala som že sama s troma detmi nikdy.Dufam že si pobyt zopakujeme každy rok.Sme ubytovany v borievke a je to v pohode za rok sa tam pytam zas.pobyt ma vysiel 861eur ale nie 28dni ale len 21dni lebo všeobecna skracovala pobyt ☹

dosi
28. jan 2011

Ahojte? Chcela by som Vás poprosiť o info, aké je ubytovanie v Borievke?? Ako ďaleko to je od jedálne atď...? Čítala som, že v Jedli mali plieseň, ako to je v Borievke???? Koľko ste platili? Mám 11-ročného syna a 4-ročnú dcérku. V apríli by sme mali nastúpiť na liečenie. Zatiaľ ale neviem, či si máme vybrať ubytovanie v Jedli alebo Borievke????Ďakujem!