Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

evik4
16. máj 2015

Ziemky, ale naozaj by som potrebovala niektoru, ktora je tam aktualne, najde sa?

lienka1983
16. máj 2015

@evik4 ja som tu teraz

evik4
16. máj 2015

@lienka1983 napisala som vam spravu

lucijag
17. máj 2015

baby prosim vas co odporucate borievke alebo smrek?

garicka
17. máj 2015

@lucijag určite smrek 🙂 ty máš možnosť výberu ubytovania?

inak baby ktoré ste boli s 2 deťmi na smreku, aké je tam ubytovanie? myslím tým či ste mali len 1 izbu alebo 2... my sme boli zatiaľ iba na breze a tam sme mali len predizbu a 1 izbu a na smreku netuším ako to je, ked sme 3ja.... vďaka za info

lucijag
17. máj 2015

@garicka netusim vobec este sme tam neboli len co som kukala ich stranku

garicka
17. máj 2015

@lucijag lebo oni to tam majú dosť husté, majú viac žiadostí ako voľných ubytovaní ☹ asi ťa sklamem ale vyberať si nebudeš môcť, aspoň z mojej skúsenosti tak viem....

rebecca2006
17. máj 2015

@evik4 aj my sme tu

rebecca2006
17. máj 2015

@lucijag no ja by som fo smreku nesla za nic na svete. ono je to individuálne, závisí to od priorít. aké máš očakávania? čo je pre teba dôležitejšie? Ubytko na smreku je možno krajšie, ale je tam kopc ľuí na malom priestore, strašne sa tam šíria infekty, mnohé maminy , čo majú choré deti na ATB ich bez problémov pustia pohrať sa na chodbu, zovšadial počuť kašel. Pre mňa celé zlééé. Žiadne súkromie. Ale zas keď chcú byť maminy veľká partia, nevadia im infekty, a chceš chpdiť všade v papučkáchm, tak ber Smrek. Mne Borievka sadla.

rebecca2006
17. máj 2015

inak maminy, toto čo tu je teraz čo sa týka infektov jke des a hruza. My sme boli vo štvrtok v bazéne, bolo zlé počasie a nič sa nedalo roiť a synátor nma ukecal,,, o piatka rána chorý... inde sme nechodili s deckami, žiadne herne, výlety, len inhalácie a jedálen čerstvý vzdcuch. Okrem toho nešťastného bazéna. Kelš, horúčkuje, bolí ho bruško a vracia. Výborne. Rozhodla som sa, že končím a pôjdeme domov skôr, je tu teraz veľmi veľa chorých detí, skutočne ako keby sme boli v nemosnici, neverím, že toto môže niekomu pomôcť. Bojím sa, že aj keď náhodou máme len nejakú virozu, tak budeme po nej takí oslabení, že okamžite schytáme niečo ešte horšie..stačí na to jedáleň..... vyzerá to tak, že dieťa, čo tu nemá ATB je tu pomaly raritou, dnes som mala mať s malou Biotron tm kde je lekárka a plnááá choba chorých detí, otočili sme sa na opätku a okašlala som celý bioptron....nechápem to, ja by som tot tu na týždeň zavrela....Domov by som šla okamžite, ale cez víkend mi asi nikto nevypíše papiere, plus malý by v tomto stave nevzláde cestu...je tu niekto, klto končil prdčasne? Kedy je možný ochod? Treba tiež uvoľniť izbu do 9,00? Doprčic, som z toho strašne sklamaná a je mi to tak ľúto, veľmi som chcela pomôcť deťom aby neboli choré a vyzerá to tak, že najviac mi pochoreli práve tu.....je to podľa mňa na podnet na hygienu.... som veľmi nespokojná a viem, že do ŽIADNYCH detských kúpeľov už nepôjdem.....

rebecca2006
17. máj 2015

jaj až teraz som prčítala staršie príspevky, tak prdpoklaám, že ma zmjazíte za šírenie negatívnej energie, ospravelňuájme sa, príspevok som napísala v nie veľmi dobrom emotívnom rozpoložení, a plus som chcela, aby maminy mali reálny pohľa na to, ako to v kúpeľoch chodí... ja by som pred príchodom sem takýto pohľa ocenila, inak y som sa rozhodla. mne to každý vrátane lekárov maľoval ružovými pastelkami, jasné, že som s nejakými soľami a kšlíkmi a aj grckami počítala, ale realita je oveľa horšia..... nikoho neobvinujem len konštatujem....holt, asi máme smolu. držím palce všetkým, čo ešte majú kúpele pred sebou aby sa tu mali obre, užili si to krásne prostreie, pookriali a aby im kúpele pomohli. Mamina, čo sa infektov boja alebo majú skutočne chorľavé detičky, nech si zvážia, či nezaplatiť radšej more aleo indididuálku....

x_shushu_x
17. máj 2015

@rebecca2006 ja si tiez myslim, ze to sem patri- sama si povedala, ze by si to rada pred nástupom vedela...o tom to podla mna je....ale kazdy si to asi musi zazit, aby pochopil- mrzi ma, ze aj vas to tam zastihlo.....jedna mamina tiez odisla skor- nasla si prispevky?.....drzte sa :o/....

x_shushu_x
17. máj 2015

@katka5 odchadzala skor
@rebecca2006 , ale vidim, ze ste si tu aj pisali 🙂....

x_shushu_x
17. máj 2015

@rebecca2006 inak prosim ta, skusala si to tam aj s niekym riesit?....lebo jedna moja znama (aj ked konkretne tato tam bola v Lucivnej pred 11 rokmi ) ked videli dieta so zelenymi svieckami- nahlasili riaditelke a malo po pobyte....ocividne to uz takto jednoducho nefunguje, ale ci sa da nejakej "spravodlivosti" dosiahnut ked je tam naozaj takato nepekná nákaza.....už som ochotna aj zeleny sopel prehliadnut- aj ked by som mala pravo sa ozvat, ale zas odtial-potial :o/.....ak by to malo byt na ATB, urcite ticho nebudem....tym si skor imunitu este viac zabijeme ako posilnime....dakujem za odpoved...

mikisa27
17. máj 2015

@rebecca2006 ahoj,my sme pred 2tyzdnami odchadzali domov predcasne....ono nie je ake jednoduce sa odtial dostat vcassie,mui s tym suhlasit lekar a musi byt nato naozaj vazny dovod....s nami na pobyte bolo dievcatko co lezalo 8dni zavrete s hnisavou anginou na izbe,malo trojo ATB a dmov ich nepustili.....ak ide len o nejaku virozu,tak vam nariadia kludovy rezim,teda ak nemate teploty,tak vam zrusia vodne procedury na isty cas,dovolia len lake prechadzky po areali a vybavia nosenie jedla na izbu...ono je fakt,ze hlavne tie spolocne priestory nie su prisposobene na take mnozstvo deti a separaciu chorych a zdravych esp. len alergickych deti....minule razy ked sme boli tak maly mal zakazdym herpeticku anginu 3-4 dni kludovy rezim a fungovali sme dalej,domov nas nepustili.....teraz to bolo vaznejsie a podla mna zavazili aj ine fakty...ked deti zaspia napisem ti IP

david93
17. máj 2015

veľká škoda, že je to takto, ja som plánovala kúpele pre syna ako pomoc, ale vidím, že naopak, ešte by mu to viac uškodilo a tak sme sa s manželom práve dohodli, že radšej pôjdeme po vlastnej osi

všetkým vám želám, aby detičky boli zdravšie a pekné leto!

evik4
17. máj 2015

@rebecca2006 dakujem, uz som to riesila s jednou maminou. Inak ja neviem ci sa to tam zvrhlo alebo co, no ja som bola v aprili s dvoma a bolo nam super, asi sme mali obrovske stastie a sme vychytali. Ale domov mala doniesla nejaku skaredu virozu, nastastie nie tam, leno zavret dvoj rocne dieta na izbu, neviem ako by sme gydrzali. Chvala bohu, chore deti ani nebehali po chdbach, vonku zvykli byt, ale nie na preliezkach, tak na prechadzku a tak. Asi sme tam boli aj dost uvedomele matky. Ja som chodila s detmi aj do herne, kina, telocvicne a nebala som sa.

janula2511
17. máj 2015

Taka situacia je tam ako citam ze by som si najradsej prehodila na iny termin.

lucijag
17. máj 2015

fuha tak my sme dali podmienku ze borievka inak asi nepojdem ved som chcela aby detom pomohli nie aby tam zas pochoreli ☹

x_shushu_x
17. máj 2015

@janula2511 nechcem do vas rypat....teraz naozaj bez ironie....ale preco menite nazor, ked vam choroby nevadili? a chcete trenovat imunitu v predskolskom veku a nie az v skolskom? lebo to co sa tu rozobera, je to iste, ako som rozoberala ja ... a vtedy ste mali iný nazor.. :o/

katka5
17. máj 2015

NO my sme teda prišli s tými hnačkami a vracačkami domov, a veľmi som sa bála, či tam nechytili aj tie kašle a aj ich chytila staršia dcéra. Takže asi tri dni čo sme prišli jej začal hrozný kašel, okamžite som ju dala do postele, nasadila Echinaceu,vit.C ,Pleumolysin ale každý den to bolo horšie a horšie,dostala veľký sopel, už sokm myslela, že to skončí na ATB, ale našťastie dnes je už dobre. Sem-tam zakašle, vykašliava, takže vďaka Bohu. Dobreže sem prišli, lebo zase by sme tam boli len na izbe zatvorené a nemali by sme z tých kúpeľov nič a ani peniaze by nám nevrátili. Ale boli sme tam pred rokom v Borievke a malé mali len 2 dni soplík a prešlo to. Tento rok sme nemali šťastie.......

x_shushu_x
17. máj 2015

@katka5 toto je....nemam slov :(.... dajte si rychlo dokopy 🙂....detickam posielam srdiecko na uzdravenie 😉

katka5
17. máj 2015

@rebecca2006 My sme odchádzali v nedeľu. Izbu sme mohli obývať až do 10,00 h. Papiere ti vypíše lekár čo práve slúži, a ostatné sa vybaví poštou. Aj ja už čakám na poštu, lebo som im poslala bloček od platby a majú my časť vrátiť. Aj my sme tam všetci ochoreli a staršia ešte dovliekla aj kašel a sopel. Musí tam byť nejaká silná viróza na hnačky a vracanie +horúčka a druhá je horúčka s kašlom.Držím palce.

katka5
17. máj 2015

@lucijag Obidve majú svoje plusy aj minusy, ale kvôli chorobám odporúčam Borievku.

katka5
17. máj 2015

@x_shushu_x dakujeme!

lucijag
17. máj 2015

@katka5 dakujem jedine teda borievka 🙂

milluska
17. máj 2015

@lienka83 vy ako? Tiez to vnimas tak kriticky, ste tiez chori? Ja nestracam optimizmus, vitaminy nasadene, v utorok horsa do kupelov 😝
@alexatami vy ako? Ako sa ti paci v Smreku? Su tam zaluzie na oknach?

leginca
17. máj 2015

@milluska - páči sa mi Tvoj prístup a teším sa na Tvoje príspevky a zhodnotenie situácie, keď tam už budeš.Samozrejme prajem Tebe a Miške krásny pobyt bez akýchkoľvek komplikácií a aby to hlavne zdravotne pomohlo. 😀 😀 😀
Mne Adam na Štedrý deň chytil tak silnú laryngitídu a to len z toho, že sme doma vetrali - lebo 4 dni pred vianocami som s ním už nikde nešla a aj tak chytil chorobu. To mal zatiaľ najsilnejšie záchvaty v noci ako to máva 2,5 roka - našťastie som mala po ruke rectodelt. Ja som toho názoru, že dieťa sa môže nakaziť kdekoľvek. Vidíš ja som teraz tiež chorá a to fakt riadne - naposledy som takto bola asi pred 6-timi rokmi a ani netuším, kde som to chytila. Mám hnisavú angínu a riadny kašeľ tak som od minulého utorka na PN-ke. Moji chalani boli tiež chorí od pondelka, ale výter mali bez bacilov, tak mali teda len nejaký vírus.
Ja som si v piatok volala do kúpeľov, tak ešte mi nevedeli povedať presný termín, tak mne dali vtedy len možnosť ubytovania v Osike a podľa mapky je to ďalej od všetkého, tak by tam mal byť kľud. Prerábajú to teraz tak, že to už bude celoročné ubytovanie - predtým to slúžilo ako škola. Potešilo ma to, že je tam tiež spoločná kuchynka - náš Adam stále pije mlieko aj tesne pred spaním a niekedy aj v noci.

janet24
17. máj 2015

@rebecca2006 ja som odisla vcera

mima595
17. máj 2015

ja to nechcem zlahcovat, lebo my sme boli 3x a len raz mal Vladko 2 dni teploty...mal vtedy 2 roky....ale zase 2x sme byvali v Topolo araz v Smreku, hned ako ho nanovo otvorili, tak mozno este bol "bezbacilovy"

ono vracacie virozy zuria teraz vsade. V Kosiciach a Presove su brutalne....a kedze v kupeloch je velikanska koncentracia deti, tak sa to tam bude tocit....
raz si spomunem, ze boli v Lucivnej vyhlasene chripkove prazdniny...asi na 2tyzdne....lenže pre nich je to asi obrovska komplikacia....tym padom akokeby 1 turnus zrusili....

no pravdupovediac, nezavidim vam, ale aj chapem,moje deti maju ist na buduci tyzden do skoly v prirode a tiez sa len modlim, aby boli zdrave, aby dobvtedy nic nechytili ☹