Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

garicka
4. júl 2014

@mikisa27 to sa dá takto? však mi písali v odmietnutí že nie je schopný absolvovať procedúry kvôli nízkemu veku, ďakujem za info, potešila si ma

maznacik007
4. júl 2014

@garicka ano tak sa to da .. ak je to súrodenec schváleného dietata a ma menej ako tri roky platis 6 eur na den a normalne si tam aj s nim aj chodis na procedury akurát asi telocvik liecebny on nebude mat ...

dieta do troch rokov nema narok na kupelnu liecbu v indikacnej skupine ochorenia dýchacích ciest... je jedno aka poistovna .. proste nema ... k dátumu kedy podavas navrh musi dovrsit tri roky...

ellit
4. júl 2014

@maznacik007 ahoj chcem sa ta opytat, na odporucenie ORL, pneumologie aj detskeho idem podavat papiere na schvalenie do Dovery. Netusis ako dlho by tento proces mohol trvat? a este mam otazocku, bol mozny vyber nastupu na pobyt, alebo vam bol presne urceny. Nechcela by som totiz chytit december, januar...vtedy sa stahujeme. Neverim vsak, ze sa mi podari stihnut napriklad 9-10/2014

mikisa27
4. júl 2014

@ellit v dovere trva schvalenie kupelov presne mesiac,malokedy to poslu vcassie.zavolaj do prijimacej kancelarie a informuj sa tam o volnych terminoch,vsetko zavisi od toho kde chces byt ubytovana a keby aj nebolo volne tak ich popros ze chces byt aspon nahradnicka.casto sa stava ze niekto nemoze nastupit na pobyt a budu ta kontaktovat.ak by to vsak bolo uplne beznadejne plne na jesen tak ich popros ze chces ist az po februari.schvaleny poukaz ti plati rok odo dna vypisania lekarom.a inak ja som aj s dvoma kamoskami minuly rok zacala vybavovat kupele o takomto case a boli sme tam vsetky v oktobri 🙂 takze sanca je stale 🙂

matveja
6. júl 2014

Baby, pred týždňom som zaniesla návrh na kúpeľnú liečbu pre dcérku 3 r. a máme poisťovňu UNION....ako dlho sa čaká na odpoveď ? ....musím si už teraz nahlásiť voľno / budem si brať náhradné voľno /....ďakujem

mima595
6. júl 2014

@zuzkasamko
@garicka - ale kedze mladsi maju menej ako 3 roky, ani za nich nemusite platit tych 6E..stravu im ani netreba...ked si budete davat vy, najedia sa z vasich porcii...na procedury mozu chodit v pohode...do bazena a sauny a na inhalacie v pohode ..a zdravotnu TV im netreba, nebudu spolupracovat.....

mikisa27
6. júl 2014

@mima595 no len strava pre dospeleho stoji 8,50 a pre dieta do 3 rokov 6eur a to je 6x denne,takze je vyhodnejsie zaplatit za dieta do 3 rokov a pre seba si stravu nedavat 🙂

garicka
6. júl 2014

@mima595 ja už som z toho jeleň.... a starší ktorému schválili liečbu, tomu tiež treba platiť stravu?

mima595
6. júl 2014

@mikisa27 - ano, to je vyhodnejsie...ale ked som ja bola s sdetmi v kupeloch, matky, ktora stravu nemali, nemohli jest v Bonsaji..mozno sa to odvtedy zmenilo....

mima595
6. júl 2014

@garicka - nie, jemu netreba...

mikisa27
7. júl 2014

@garicka schvalene dieta ma vsetko hradene poistovnou-procedury aj stravu 6x denne,platis len kupelny poplatok.mladsiemu ktory ide s vami ako dieta do 3rokov mozes zaplatit 6eur na den-bude teda ako liecene dieta a bude mat v tom procedury aj stravu 6x denne,ty si potom stravu nemusis davat lebo to vam bude v pohode stacit.alebo za neho nemusis platit nic,na procedury ho zoberies s vami,stravu mat ale nebude a ty si potom zaplatis 8.50 stravu na den,alebo si budes varit🙂

tulipanikdiddlina
7. júl 2014

@ellit mne prislo az po mesiaci vyjadrenie, ale volala som do prijímacej kancelarie naiku dobu po, ako som to odoslala. Dali mi 2 terminy - oktober na cakacku a november na 100%. Teraz sa to zmenilo, takze u nas november je isty.

gastanka2
7. júl 2014

@mikisa27 mozem potvrdit Vas komentar aj ja som brala 20 mesacneho so sebou ako prirucnu batozinu, beriem ho vsade aj do bazena, do sauny na skupinove inhalacie, lebo tie individualne by nerobil sam a neplatim za neho nic a stravu na seba si platim 8,50 na den a je to 3x jedlo pre Vas a dcera 6,5 rocna ma stravu preplatenu cez poistovnu 6x za den a syn 20 mesacny sa prestravuje s nami. Dokonca si mozete vyskusat tyzden dat stravu ako by Vam chutila a ci vam vyhovuje mnozstvo a mozete si aj dokupit alebo mozete sem tam varit, ked chodite na vylety si beriete stravu a nam sa stava ze nam este zostavaju jogurty,ovocie, mineralky....zoberte si lieky pre to male, lebo sa Vam bude odhlienovat a muz mi podonasal aj odsavacku na vysavac je k dispozicii

ellit
8. júl 2014

@gastanka2 ta odsavacka je uzasne upozornenie 🙂

bykatka
9. júl 2014

@mikisa27 Ahoj, tiež sa pridám do debaty. My sme sa teraz vrátili z lučivnej, a bola tam maminka s nami v skupine, ktorá mala neschválenú, ale zaplatila si za ňu, ako sprievod so schváleným súrodencom, keď sme sa o tom rozprávali, tak povedala, že je povedali, že keď nebude mať malá zaplatené a ochorie tak ju neošetria, myslím si že to by neurobili, oni sú tam úplne perfektní, ale kvôli papierom

mikisa27
9. júl 2014

@bykatka ano maminka mala pravdu ak by mala ochorela tak oni jej nemozu predpisat lieky.aj s nami tak boli a ked im mladsie neliecene dietatko ochorelo tak s nim museli do svitu

betka999
14. júl 2014

ja som mala dcerku velmi casto choru.. stale kaslik a soplik. nepomahali nam ani lieky.. nakoniec nam lekarka odporucila kupele..pravidelne chodime do kupelov Lucivna.. nakolko su perfektne a teda podla mna nemaju konkurenciu na SR.. podla mna ked byvaju deti casto chore. je lepsie ich preliecit takto ako napchavat liekmi..

maminatatka
15. júl 2014

Baby, tak už tam mám decká aj ja... už po niekoľký krát si nevedeli predstaviť leto bez kúpeľov Lučivná. Pred časom, keď sme mali cestu okolo sme boli pozrieť Jedľu. Vtedy ju len robili a dnes tam už detičky od 4roch rôčkov prežívajú liečivé leto. Keby ste ich videli, aký sú nádherní a spokojní 🙂 , bola som unesená z toho, ako to to tam prerobili pre drobcov 🙂 , je to tam ako v domčeku pre trpasíkov. Naozaj sa nemusíte báť tam dať detičky, keď sú choré a vy nemôžete ísť s nimi...

vlasa
16. júl 2014

@maminatatka ahoj .mas ich v jedli?moja nastupuje 5,8.

maminatatka
18. júl 2014

@vlasa nie, ja už mám "adolescentov" 🙂 , oni si nemohli užiť to, čo čaká tvoju kočku 🙂

gastanka2
22. júl 2014

Moja skusenost s ochorenim dietatka 21 mesacneho, ktore nebolo schvalene poistovnou, vysetrit ho vysetrili popocuvali a stanovili diagnozu v Lucivnej, ale co sa tyka predpisu liekov a urobenia CRP, na to nas poslali detskej doktorke do Svitu, vysetrila nas pediatricka Ammerova a sme jej povdacni, ze nam hned nedala antibiotika a poradila nam, lebo aj moja detska lekarka mala dovolenku....este velke plus bolo ze nam kupele vybavili prednostne vysetrenie. Ja si myslim, ze je to kvoli poistovni ona im tento ukon nepreplati a zase je pacient rukojemnik, ale si myslim, ze je dobre vediet aj tieto veci a zobrat dietatku potrebne lieky, ked opakovane trpi chorobami. Ja som bola velmi spokojna v Lucivnej, len nezaspite na Vavrinoch ze vsetko je perfektne, pracovat treba stale na sebe

dominikos
28. júl 2014

Ahojte má tam niekto dieťa samé v jedli? napíšte prosím ako sa majú??? ďakujem 😉 Môj syn tam ide 4.8. tak som zvedavá....

ivetka1981
7. aug 2014

ahojte..môj syn je tam už druhý týžden a kedže sme tam boli spolu už dvakrát vždy spokojnosť na 100%.Jednoznačne kúpele TOP1.AAAAAAALLLE!!!! Tentokrát tam šiel syn sám...☹ Neskutočneeeee niečo. ŠIKANA 1 stupňa. Hovorím o spolubývajúcich...akurát zajtra to ideme riešiť z najvyššími...je nemysliteľné,aby nášho syna (9r.) takto šikanovali...a tie nechutné nadávky na každom kroku(mala som možnosť to počuť)...a to nehovoriac o ešte starších chlapcoch...☹ ☹

vlasa
7. aug 2014

@ivetka1981 toto nemyslis vazne☹ to je prva negat.skusenost z lucivnej.velmi ma to mrzi,neviem si to ani predstavit.daj potom vediet co si vybavila.ja tam idem zajtra za dcerou.drzim palce

ivetka1981
7. aug 2014

@vlasa vybavilo sa to k našej spokojnosti...syna preložili do inej izby,ku chlapcom jeho vekovej skupine...konečne je on spokojný a my tiež..aj my ideme zajtra do Lučivnej 😉

teruliatenko
12. aug 2014

@zuzkasamko my ideme takisto v oktobri mozno sa stretnem s dvoma chlapcami..juuj

zuzkasamko
13. aug 2014

@teruliatenko to bude veselo uz sa tesim,ti moji su ako dvaja certi,stale si robia zle....pobiju sa za vsetko...do ktroreho kupelneho domu idete?uz vam prisli aj papiere z kupelov?mne este nie

teruliatenko
16. aug 2014

Mne prislo iba schvalenie mame rezervovane v jedle ...moji su taky isty...uz som si zvykla a ignirujem inak by sme scvokli

katkas1979
16. aug 2014

ja idem so synom o týždeň, prosím Vás, aké procedúry mávajú 3,5 ročné deti? Nechce sa mi čítať 60 strán spätne, vie mi, prosím, niekto zhrnúť, čo si do kúpeľov určite vziať? Čítala som, že na izbe by mala byť kanvica aj chladnička,TV, je to tak?
Ďakujem, Katarína

katkas1979
16. aug 2014

@rainee aj mňa by to zaujímalo. Idem po 1x s 3,5 ročným synom. Nastupujeme bud. týždeň. Ď.