Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

merikac
2. feb 2016

@monline jedlo sa nesmie vynasat..tak zabudni na nadoby. Strava cez kupele je len celodenna..cize nedaju sa zaplatit len obedy. Strava cez restauraciu sa da nakombinovat..len toto neviem ako potom riesia stravu deti, kedze oni maju stravu uz v cene( neda sa preniest inemu stravovatelovi, cize tej restike) Neviem si predstavit, ze pojdem s emmou na JEJ obed..a potom zvlast so sebou do restiky...to emme nevysvetlim..ze ona musi papat tam kde je a ja inde...

merikac
2. feb 2016

@monline zatial som si zaplatila len na tyzden...akoze jedla je dost.porcie velke.len ta chut..hmmm...no vyrastla som zo zavodnych jedalni 👀👅

monline
2. feb 2016

@merikac hm, tak toto začína vyzerať ako problém...pozerala som si minule jedálny lístok a - fajn jedlá, ale Danko mi z toho takmer nič neje alebo nemôže jesť, spolieham sa síce na to, že poriadne vyhladne a zje to, tak ale za tri roky v škôlke nezje takmer nič, tak čo môžem čakať? 😖 nakoniec ja budem jesť jeho obedy a on v reštike moje 😀

merikac
2. feb 2016

@monline moni.v tom pripade chod bez stravy, mas po nom dojedat nepotrebujes stravu..davaju toho dost a na izbe ke chlanicka..cize sa mizes zadobit a v spolocnej kuchynke ktora je aspon v smreku na kazdom poschodi mozes zohriat v mikrovlne co potrrebujete..

tanana22
2. feb 2016

Strava sa dá kombinovať všelijako. Dieťaťu vyberate s 3 jedál. Vždy 1 deň dopredu. Ak nemáte stravu vy tak si môžete v reštaurácii bonsaj vypýtať externu kartu a stravu si regulujete ako chcete sama. Či už obed alebo večeru. To je úplne jedno. Platíte to až na konci pobytu v reštaurácii. A ste spolu s dieťaťom v jedálni. Taktiež máte na výber s 3 jedál. Takže nieje žiadny problém čo sa týka stravovania.

merikac
2. feb 2016

@tanana22 toto ma zaujima..dieta berie stravu priklad v ubytovacom dome smrek v jedalni..ja keby som chcela stravu v restauracii..tak musim s dietatom najskor na jeho obed a potom prejst do restauracie..alebo ako sa da toto tandemovo regulovat...neviem ci som sa spravne vyjadrila..dakujem

tanana22
2. feb 2016

Dieťa berie stravu v jedálni a keď si v reštaurácii vybavíte externu kartu na stravu tak ste spolu v jedálni. Nemusíte si objednávať kazdy deň ,ale regulujete si stravu ako chcete. Či si dáte obed alebo večeru to je úplne jedno. Nedá sa to od prvého dňa ale cca 3deň po nástupe. Kľudne sa opýtajte ak niečomu nerozumiete. 🙂

merikac
2. feb 2016

Cize stravu by mi nejako vozili do jedalne?

tanana22
2. feb 2016

Samozrejme vy nemusíte nikam chodiť. 🙂

matken
2. feb 2016

@reniko prepac deti mi hned ochoreli tak som nestihala. Nie co som videla tak nie. Iba sa dalo sankovat a korculovat. Dnes sme boli cely den zavreti tak neviem.
@zuzka767 ano da sa povedat, ze sa to celkom podoba na obrazky. My mame obyvku s kuchynkou a 2 izby a kupelnu s wc. Je tu tichucko, lebo je tu malo ludi. Ja som s dvoma schvalenymi detmi a jednym schvalenym sprievodcom + jeden doprovod plateny. Max cenu aj so stravou pre oboch dospelych nam vyratali na 929 €. Ale komplet stravu sme mali iba na tyzden, od dalsieho sme jednu dospelacku zrusili. Takze to vo finale bude cca o 110 € lacnejsie ako dobre ratam.

merikac
2. feb 2016

@tanana22 dakujem..pojdem sa zajtra na to popytat.

reniko
2. feb 2016

@matken ďakujeeem

oksu
2. feb 2016

@merikac jedlo pravidelne vynasaju ... ked dieta zje jeden rozok na ranajky, prečo by si mu nemohl azobrat druhy na desiatu ... ved to platiš! a obed ... tak isto, čo nezje mozes zobrat. samozrejme ked druhy co nemaju stravu si naberu do sackou dobre ze nie 4krajce chleba, zeleninu,... tak to dost blbo vyzeraju!!! ale ked im to neni trapne ...

merikac
3. feb 2016

@oksu my sme boli na to vyslovene upozorneni..ze jedlo (okrem ranajok) sa nesmie vynasat...Takze akceptujeme pravidla a ozaj som nevidela, ze by niekto vynasal obed alebo veceru..

psyxooo
3. feb 2016

@oksu
@merikac ani ked som bola ja, tak sa nemohlo ziadne jedlo vynasat, dokonca ked bol s nami jeden tyzden muz, ten nemal nahlasenu stravu, tak nemohol s nami ani sediet v jedalni. Kym sme my jedli v smreku, zatial sa on isiel najest do bonsaja.

lucy56
3. feb 2016

baby ked uz ma maly liecenie schvalene poistovnou aky je postup, budu mi volat z liecebne alebo si ja mam zavolat tam ohladom terminu ,ale ide maly do Horneho smokovca nie do lucivnej,len tu je zivsia diskusia

merikac
3. feb 2016

@lucy56 nas kpntaktovali.ale co viem,niekyore dievcata bolali koli zajedmania si terminu hned ako vedeli,ze su schvaleny.

miah
3. feb 2016

my sme boli v lete a jedlo si niektori normalne brali do nadob, hlavne ked dieta nic nezjedlo.. ked bol za nami muz, normalne chodil s nami do jedalne, nikto s tym nemal problem

merikac
3. feb 2016

@miah keby sa to dalo teraz bolo by fajn hlavne ak vidim deti ktore ozaj nechcu nic jest...ale zas neverim, ze ak to nechce zjest v danom momente lebo to nelubi..ze bu to zjedlo neskor...

reniko
4. feb 2016

dôvera je veru fakt rýchla, 29.1. sme podávali návrh do poisťovne a dnes 4.2. nám už prišlo, že návrhy pre deti sú schválené a ten mladší 4- ročný so sprievodcom, deti sa už teraz tešia, už len dojednať termín ....

miah
4. feb 2016

@merikac my sme tento problem nemali, mne zjedli obaja skoro vždy vsetko 😀

andybay1
5. feb 2016

@reniko ahoj Reni, veru rýchlo si vybavila 🙂, kedy plánuješ pobyt tento rok ?

matken
5. feb 2016

Zienky neviete ci nejako poistovna hodnoti, ked nevycerpate dobrovolne niektore navrhnute procedury? Konkretne mi ide o virivku. Sme tu tyzden, obe deti chore, ale napr syn uz od pondelka moze ist na procedury. Dr som povedala, ze bazen a saunu urcite nechcem po takom tazkom infekte, tak nam dala virivku. ale tu tiez neplanujem vyuzit. S ich imunitou si raz lognu, ofukne ich a sme tam kde sme teraz. vdaka

reniko
5. feb 2016

@andybay1 jeej, ahoj, no sama som prekvapená, teraz by sme chceli ísť v lete, len ktovie či sa podarí, vyskúšali sme už aj jeseň aj zimu, tak radi by sme aj leto a ešte niekedy aj jar. 🙂 🙂 🙂 🙂

andybay1
6. feb 2016

@reniko my ideme 25.februára na alergológiu, dúfam, že nebude robiť problém s návrhom do kúpeľov, podľa toho uvidíme 🙂, v robote nebudú nadšení...

mskorica
7. feb 2016

mame schvalene kupele od vzp, zajtra vola o termin orientacne chcem april/maj. Dotaz na stravu. Moze mat samoplatca sprievod len obed. je tam aspon bufet kde sa da kupit pecivo ci jogurt ci zakladne potraviny. Nie velmi mi vyhovuje tepla vecera, ranajky vobec. Poradi niketo skusenejsi. Velmi pekne dakujem.

30mamina3
7. feb 2016

@mskorica môžeš mať len obed ale pečivo a jogurty tam nekupis. Najbližšie v dedine je obchod ale keď si bez auta tak je to dosť ďaleko.Jogurty sa dajú kúpiť do zásoby a pečivo teoreticky sa možno zvýši z raňajok- dieťa má 2ks rohlik, a niekedy je aj chlebík ešte na stole navyše ale neviem keď nebudeš mať raňajky tak to bude asi dosť blbne brať.

danusica83
8. feb 2016

@mskorica ahoj, mozem sa, prosim, opytat, ako dlho si cakala na schvalenie od VsZP? Vopred dakujem 🙂

mskorica
8. feb 2016

@30mamina3 ufky to fakt ☹. By som nepovedala ze v takom velkom liecebnom koplexe nie je nic. Mala je taka zla jedacka, hm premyslim to. Dakujem velmi pekne za info.

mskorica
8. feb 2016

@danusica83 asi mesiac +- par dni.