Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

merikac
19. mar 2016

@tatiana1985 je tam telocvicna..posilnocna( uspesne som sa im vyhla pocas celeho pobytu..takze neviem ako to tam chodi..ale moznosti na vyizitie casu je istotne dost)

tatiana1985
19. mar 2016

A sauna, bazén je ako. Mám si brať plavky aj ja s mladšou, alebo to len niekomu odovzdám staršiu a tí ju tam vezmú?

psyxooo
19. mar 2016

Baby, ktore ste teraz tam /alebo boli tento rok/ aky cennik ubytovania plati? Mne poslali domov stary, co som nasla na ich stranke, ale oni maju uz aj novy na rok 2016 a tam su ine ceny.

merikac
19. mar 2016

@tatiana1985 vsade chodis s dietatom, nema sa ti kto on postarat ( teda ak neratam, ze tam posle niekto dieta same- vtedy funguju skupinovo) do sauny idete "na holo" daju vam plachty, do vyrivky a bazena treba plavky, ale nemusite brat uteraky, tie vam tam daju...ak mate floating, tam idete tiez na holo a tiez vam daju uteraky..A co sa tyka mladsej..moze vsade s vami...ak by si nemohla ist so starsou..tak zial, nemoze ist sama...ale napriklad ak nechces ist do vyrivky, co bazena..nemusis..ale musis byt pri nej a dohluadat si na nu.

danusica83
19. mar 2016

Kocky,ked este nemam schvalene ZP pobyt,(cakam kazdym dnom, budu 4 tyzdne od podania)-mozem si zavolat do Lucivnej a zarezervovat si termin/pobyt alebo musim cakat na schvalenie?

andybay1
19. mar 2016

@danusica83 ja som volala do kúpeľov ešte pred podaním žiadosti, povedia aké sú termínové a kapacitné možnosti v ubytovacích zariadeniach...

danusica83
19. mar 2016

@andybay1 dakujem

Este by ma zaujimalo ubytovanie, resp.izby? Do coho ist/neist? Ponuku ubytovania som videla,ale mna by skor zaujimala osobna skusenost (ci zainvestovat,alebo netreba? Pojdem len ja s dcerkou, bez navstev 🙂 ). Dakujem za akekolvek info.

merikac
19. mar 2016

@danusica83 odporucam preto smrek..

nadka2
20. mar 2016

@merikac ďakujem 🙂

nadka2
20. mar 2016

@stankapk dúfam, že dovtedy malý neochorie, lebo sme boli skoro mesiac stále chorý ...

oksu
22. mar 2016

@ivicka0502 nam pri vsrupe dr. pozrela malu, ale dohodli sme sa, ze ju nedame liecit, no mohla chodit s nami, no vo februari mali velku virozu v liecebni mozno preto nedovolia.

monline
22. mar 2016

ahojte, tak včera konečne prišlo schválenie, o sprievode ani slovo, čakala som, že tam bude niečo jasne napísané. Pred chvíľou som volala do Lučivnej a voľná bola posledná izba v Limbe na treťom, nástup 19.4., tak som ju vzala...chcela som apríl máj v smreku či kdekoľvek s kúpeľkou na izbe, no ale čo narobím, bola som už tri týždne na "čakačke" na smrek, ale pani vravela, že nie je veľká pravdepodobnosť, že by sa mi apríl-máj v smreku ušiel...
trocha blbý termín kvôli práci, stále by som radšej šla buď o týždeň skôr alebo neskôr

maruska360
22. mar 2016

@monline hore mas vpravo napisane so sprievodom alebo bez sprievodu cervenou farbou

monline
22. mar 2016

@maruska360 červenou ani riadok, na oznámení o schválení mám vpravo hore svoju adresu, potom text o tom, že schválili, číslo indikácie, trvanie 21 dní, forma ústavná, do Lučivnej, termín najneskoršieho nástupu, na druhej strane doplňujúce info o štandardnom ubytovaní, strave a procedúrach, že budeme PLK uhrádzať za služby súvisiace s poskytovaním kúpeľnej starostlivosti, ak nie sme oslobodení od povinnosti úhrady a info o liekoch, pečiatka podpis
priložená kópia návrhu a tam nie je okrem pečiatky revízneho lekára VZP nič iné ako dala pediatrička

maruska360
22. mar 2016

@monline odfotim ti moje

monline
22. mar 2016

@maruska360 dík
ja predpokladám, že ma neschválili, však malý má 5 rokov, ale aj tak to mohli napísať, nie? 😉

stankapk
22. mar 2016

@monline mne schvalili k 6 rocnej - dovera. nastupujeme 11.4. do Smreku, tak sa tam asi uvidime 🙂

monline
22. mar 2016

@stankapk super, tak sa vidíme 😉 dokonca aj deti sa zahrajú spolu ..a ideš len s mladšou?

stankapk
22. mar 2016

@monline obidve mam schvalene, takze aj so starsou 🙂 ja idem na 2 tyzdne, potom ma vystrieda manzel. inac pochadzam zo senca 🙂

monline
22. mar 2016

@stankapk ja bývam v Novej Dedinke 🙂 mňa bude striedať dcéra, asi ten stredný týždeň

maruska360
22. mar 2016
monline
22. mar 2016

@maruska360 aha, takže toto už máš z Lučivnej, nie zo VZP...ja mám zatiaľ iba schválenie zo VZP, z kúpeľov papier ešte nemám

marcella5
22. mar 2016

@maruska360 kedy si žiadala o topol prosím ta? Mne povedali az po lete

zuzinabila
22. mar 2016

ahoj,bola som s mojimi malymi detmi a bol to raj na zemi{aj preto,ze nam cely cas pomahal nas dedko,ktory tam s nami stravil celych 4 ci 5 tyzdnov}medzitym na navstevu prisli manzel,babka,krstna mama-ked mas svoj apartman,mozu tam byvat .jedlo perfektne,servis,program,ubytko {zavisi od toho,kde presne,ale vsetky budovy su uz zrekonstruovane}.priprav sa ale,ze Ta to vyjde skoro ako dovolenka pri mori.preto sme volili nasledujuce roky radsej rodinny pobyt pri mori ,cenovo je to skoro to iste.ale co bola obrovska vyhoda kupelneho pobytu je,ze Ta naucia nejake finty,ako s dietatom rehabilitovat,otuzovat,zvysovat imunitu a pod.ja som si zapamatala a dodnes praktizujem:vyplachy nosa vincentkou takou specialnou sklenenou bankou,ktoru som si v Lucivnej kupila, dlhe pobyty na cerstvom vzduchu {tam odporucali az 5 hodin denne-boli sme v jari},otuzovanie,cviky na rehabilitaciu,spravne dychanie nosom atd.takze sa da vela naucit a ta zmena zivotneho stylu ti ostane kdesi v krvi:}

zuzinabila
22. mar 2016

inak ma vtedy ta suma aj dost nahnevala,pretoze tam bolo vela ludi na bavorakoch,solventni a uvedomila som si s hrozou, ze zdravie na Slovensku asi nie je zadarmo.hrozne.deti,ktore to potrebuju a nemaju na to peniaze sa proste na taketo liecenie nedostanu?aj nam vtedy velku cast pobytu dotovali stari rodicia.ked si to clovek uvedomi,je mu z tejto krajiny zle.kebyze dcera nema nabeh na astmu a mala vtedy strasne zachvaty nocneho kasla,tak tam urcite nejdeme.no a kedze dalsie dve boli tiez male ,vzala som aj ich preventivne:}a kedze sama s tromi malymi detmi by to bolo nerealne,dedko isiel varovat,preto sa suma splhala hore.chvalabohu,dcera sa z toho dostala ,lieky vysadene,astma nepotvrdena a byva malo chora.mozno to pomohlo vtedy ,ked bolo najakutnejsie,takze ak mas podobny pocit,chod tam.

zuzinabila
22. mar 2016

@danusica83 ahoj,bola som s mojimi malymi detmi a bol to raj na zemi{aj preto,ze nam cely cas pomahal nas dedko,ktory tam s nami stravil celych 4 ci 5 tyzdnov}medzitym na navstevu prisli manzel,babka,krstna mama-ked mas svoj apartman,mozu tam byvat .jedlo perfektne,servis,program,ubytko {zavisi od toho,kde presne,ale vsetky budovy su uz zrekonstruovane}.priprav sa ale,ze Ta to vyjde skoro ako dovolenka pri mori.preto sme volili nasledujuce roky radsej rodinny pobyt pri mori ,cenovo je to skoro to iste.ale co bola obrovska vyhoda kupelneho pobytu je,ze Ta naucia nejake finty,ako s dietatom rehabilitovat,otuzovat,zvysovat imunitu a pod.ja som si zapamatala a dodnes praktizujem:vyplachy nosa vincentkou takou specialnou sklenenou bankou,ktoru som si v Lucivnej kupila, dlhe pobyty na cerstvom vzduchu {tam odporucali az 5 hodin denne-boli sme v jari},otuzovanie,cviky na rehabilitaciu,spravne dychanie nosom atd.takze sa da vela naucit a ta zmena zivotneho stylu ti ostane kdesi v krvi:}

maruska360
22. mar 2016

@monline takto som to mala pri 9 r synovi papier z poistovne lebo idem s 3 detmi 15 r 9r a4r s samozrejme som sprievodca len ako 4 rocnej no sme na apartmane

maruska360
22. mar 2016

@marcella5 v januari

zuzka767
22. mar 2016

@marcella5 ahoj ja som tiez ziadala v januari ( dokonca v decembri 23. ked mi to schvalili) ale museli sme sa nejako minat s pani maruskou lebo ja som tiez dostala termin na topol az v septembri.A pozor na to nezalezi kedy si ty zaziadas pretoze oni maju ine kriteria a uprednostnuju viac detne maminy a preto ti nedaju apartman .Tak preto asi p. maruska dostala topol od 30.3. a ja ked idem len s jednym dietatom schvalenym poist. + doprovod a druhe beriem zo sebou tak az v septembri.

marcella5
22. mar 2016

@zuzka767 ahoj, ano, ona mi tak aj povedala, ze uprednostnia viacdetne mamičky.. ja chcem apartmán kôli kuchynke, navstevam.. A tiež, neviem si predstaviť hygienu na chodbe... Mate už aj presný dátum? Lebo mne povedala, ze mesiac pred nástupom, ale ja by som to potrebovala vedieť čím skôr, lebo chodíme aj do zahranicia, aby sme mohli vsetko naplánovať