Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

milluska
27. mar 2015

@x_shushu_x tak popravde ja som to nevidela ako dovod, aby mala ostat dlhsie doma mala,.aj ja
.. Chora zatial nebyva nejak, to je v kolektive stale... A ja uz idem do roboty od septembra aj skrz financie...

x_shushu_x
27. mar 2015

@milluska jj jasne, len som pisala ako sme na tom my, ale ja chodim tiez do prace, aj ked ma pauzu v skolke...

x_shushu_x
27. mar 2015

@milluska ja som rodicak predlzovala z velkej casti aj preto, ze v lekarni nechame mesacne aj do 200 eur- alergia a vitaminy a jedno s druhym, ....takze ked ma na to narok, nech jej to vsetko v úvodzovkách preplacaju...tak to beriem..

janula2511
27. mar 2015

@x_shushu_x v ktorej si poistovni?

x_shushu_x
27. mar 2015

@janula2511 pisala som- DOVERA 🙂

janula2511
27. mar 2015

@x_shushu_x asi som to prehliadla

x_shushu_x
27. mar 2015

@janula2511 🙂...aj som rozmyslala, ze ju napisem caps lockom :D

janula2511
27. mar 2015

@x_shushu_x caps lockom to co je?

x_shushu_x
27. mar 2015

@janula2511 velkymi písmenami :D....hehe som to pisala do textu normalne, tak sa to tam stratilo- nechaj tak 🙂....tebe este stale neprislo rozhodnutie? :/

janula2511
27. mar 2015

@x_shushu_x neprislo.vcera som tam volala a este stale to tam maju.ze sa mam informovat buducy tyzden.a ty kedy podavas?kedy by si chcela ist do kupelov?

milluska
27. mar 2015

@x_shushu_x sak jasne.. A vy tak vela dávate za lieky a vitaminy? 😲 Ake presne alergie mate, ake jej davas lieky? Mne bola dnes ppnuknuta vyzivova formula od Just, nemas s tym skusenosti?!

milluska
27. mar 2015

@x_shushu_x a nie je podmienka tej predlz rodicovskej, ze musi byt dieta doma? 😕 Ak sa ti ma kto o malú staray, tak to mas.fajn, ze aj robis...

milluska
27. mar 2015

@lienka1983 kamoska si dnes volala na termin, nakolko jej dned došlo schvalenie a vraj do oktobra beznadejne plni... Neviem ci mame este nejaku nadej... 😖

janula2511
27. mar 2015

@milluska ano je to podmienka alebo na 4hodiny denne moze ist do skolky.

janula2511
27. mar 2015

@milluska ja by som chcela ist az okt nov.v lete nie

lienka1983
27. mar 2015

@milluska tak to si ma moc nepotesila..ked som tam volala ze som podala ziadost napisala si nas predbezne na maj..no tak uvidime..

x_shushu_x
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula2511
28. mar 2015

@lienka1983 v maji by ste chceli ist?a do ktoreho hotela?

milluska
28. mar 2015

@x_shushu_x fuuuu tak vy mate toho riadne.. A asi mate aj problemy s imunitou vsak? A mate aj atopicky? Bo my katastrofa. To je u nas asi najhorsie zo vsetkeho ☹ Bez antihstaminik a silnych kortikoid kremov sa kolkokrat ani nepohneme... Vam co zabera na pokozku? Ja som uz vyskusala x znaciek a jedine krem Atoderm akotak z tych nehormonalnych, ale to je mala tubicka, za dva tyzdne je po nom...
@lienka1983 mne odpisali, ze uz pozyvaju májových a ze jedine ak sa niekto odhlasi, tak by bola sanca aj na ten maj.. Inak az na jesen... Vcera som im pisala..

janula2511
28. mar 2015

odpisali ti?a po jakom dlhom case ti odpisali?

x_shushu_x
28. mar 2015

@milluska na koznom to nevyhodnotili ako atopicky....z jedla sa jej to zhorsi- kedysi som to brala ako alergiu na mrkvu- vzdy po nej sa jej spravili ekzemy.....ked alergologicka pisala posudok na predlzenie rodicovskeho , tak som tam videla vetu- hodnoty z krvi ma ako atopik...

svrbi velmi, niekedy az mokva, drzime to ale v takej prijatelnej faze.....kortikoidy som odmietla hned- poznam ludi, ktori na ekzemy brali kortikoidne masti a teraz ich cely zivot trapi astma- sada to na priedusky/na pluca....aj lekarka na ORL mi povedala, ze som urobila dobre, ze som malej nedala kort. ...

najviac nam pomaha sledovat stravu- ziadne pridavne latky - NIC....potraviny len zakladne, to znamena napríklad chlieb: muka, zemiak, kvasnice, sol....jednoducho len zo zakladnych potravin- ani jedno Ečko navyse aj keby bolo dobre- hlavne ziadne farbiva- ani karoteny....tie nie su skodlive, ale malej na ekzemy velmi vadia- treba to sledovat- jahody jej nerobia dobre, nechcem jej ale odopierat vitaminy, tak sa snazim davat co najviac veci- jahody ked tak upeciem v kolaci alebo tak, potom nie su take agresivne....tie farbiva su najhorsie...ziadne konzervovane veci (uhorky, calamady, kompoty, konzervy...)- tam sa drzi vela histaminu- alergici s nim maju problem- ja to poznam, nemam alergiu vôbec ziadnu, ale mam histaminovu intoleranciu...samozrejme bavlnene pancuchy- aj ked skriabu :D....kazdy den mazeme MIMI konopny krem-velmi pomaha, morska sol do vane, ked uz bolo veeeeeelmi svrbive a mokvajuce, tak prave ta pytiolova mast- ta to krasne vysusi- ten ekzem po nej az zlezie 🙂....hlavne probiotika...teraz mame tu liecbu od alergologicky- ATB mast na tyzden a potom 8 tyzdnov antimykoticku masticku.- vraj sa to drzi hlboko v poroch....no a potom zase konopna masticka kazdy vecer- drzi to pokozku v pohode- aby nenabehol ten ekzem....imunoglukanova mast je vraj ešte dobra na obranyschopnost koze, nam ale lekarnicka povedala, ze ked berieme imunoglukan vnutorne- sirup, tak to staci.....inak aj tie sirupy nie su moc dobre- sorbitol je vsade aj v AERIUSE- a to je tiez inak alergen- prave sposobuje ekzemy.....podla alergo, to ale nie je z toho- tak sa ju teraz pokusam posluchnut 🙂....

x_shushu_x
28. mar 2015

@milluska toto je ten krem- perfektny fakt...celu zimu nas drzal v pohode:

https://www.google.sk/search?q=mimi+konopna+mas...

janula2511
28. mar 2015

@x_shushu_x a kde ho kupujes?

milluska
28. mar 2015

@janula2511 v Lucivnej odpisuju najneskôr na druhy den, aspon mne...
@x_shushu_x dakujem za typ. Ale konope sme zial skusali a po nom sa nam to zhorsilo. Taktiez maste s vysusovacim efektom nam vobec nie su vhidne, bo prave na suchych miestach jej vznika ekzem. Nam robi dobre Oilatum do kupela ale morsku sol urcite vyskusam. Aj.kvoli yomu volim Lucivnu, bo maju tam jednu z procedur floating (kupel vo vode z mrtv mora).. My mame atooicky ofic potvrdeny. Z krvi jej vysli otrasne vysledky. Alergia na vsetky zakladne potraviny: mlieko, vajcia, muka, zemiaky, ryza ☹
Niekedy je to riadne financne narocne dodrziavat to uplne a priznam sa ze sem tam polavim a hnef ekzem nabehne... A ma tiez krizene reakcie, ze ak zje jablko a kvitne bteza, na.ktoru je alergicka,.vyhadze sa aj z jablka..
A tiez mam.pocit ze ani Aerius jej nerobi az tak.dobrex ale ona netolerovaka zatiaľ ani Zyrtec, ani Fenistil, aj keď alerg nam tiez tvrdila ze z toho vyhadzana nemoze.byt... Ale bývalá aj.nervoznejsia, placliva a to zatiak z Aeriusu nebyva a konecne prespi sem tam.aj.celu noc, bo to my nepozname doposial...
Staci silnejsi alergen a celu noc.sa skrabe a pisti a kycha ☹

milluska
28. mar 2015

@janula2511 aj tvoj je atopik?

x_shushu_x
29. mar 2015

@janula2511 nemala som s tym problem v ziadnej lekarni 🙂..vzdy som bola v nejakej osobne u nas v Bratislave...

@milluska zo zyrtecu sa aj nam cela hned vyhadzala koprivku mala na celom chrbte... :o/...sirupy vo vseobecnosti nie su nic moc.....naucila som ju prehltat tabletky :D....paralen, vitaminy aj ten ribomunyl, vsetko mi krasne prehltne...a z toho problemy nema.....

a o tom spanku vieme svoje, ale tie ekzemy drzime pod uzdou, ju skor bolia stale kolienka :/- na to inak zase kupujeme dalsiu mast :D...

ale ocividne sa nam obom potvrdilo, ze je to velmi prepojene so stravou ..... aj sa je to v skolke dost zhorsilo, musim sa priznat, vybrali sme novu a tam to bolo fajn, aj stravu malu taku "ako doma".....a inak mali sme aj streptokoka zo skolky a ten jej tie ekzemy tak zhorsil- ze vtedy to bola katastrofa :o/....je tam vela faktorov no.....ekzemy su na dlhe lakte a vacsinou na cely zivot :o/....

a mala uz chodi do skolky?

janula2511
29. mar 2015

@milluska ano je.

janula2511
29. mar 2015

@x_shushu_x to re ju bolia kolienka moze byt aj stoho ze rastie

janula2511
29. mar 2015

@milluska a na kedy vam zapisali termin?a do ktoreho hotela by ste isli?