Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mita30
8. apr 2013

@luy ak chceš mať všetko po hromade tak určite topol a manžel môže prisť kedykolľvek 😉 my sme boli potom na breze, ale tam je kuchynka spoločná! no ja som bola velmi spokojná až na výlety vtedy im to nejak nešlo, ale už ked som odchádzala sa to dávalo do starých koľají a personál no super, všetci milý a usmiaty 😎

luy
8. apr 2013

@mita30 takže v Toploi je samotka aj s veckom?dakujem za odpoved,a škola tam funguje?a tie luxusné apartmány?vieš o nich niečo?

luy
8. apr 2013

@mita30 bola som na ich stránke ale neviem sa vysomárit,to si ja mám zvolit kde chceme byvat?a nevieš ked tam pôjdem vlastným autom mám kde parkovat?

luy
8. apr 2013

@mita30 a ty si bola samoplatca?prepáč že mám tolko otázok,ale neviem sa rozhodnut či ist tam alebo inde a zajtra to mám nahlasit

maznacik007
8. apr 2013

@luy ty si tam zavolas a povies ze mas zaujem o ubytovanie na Topoli aj ja doporucujem topol ked som sa pytala na brezu tak mi povedali ze tam normalne neubytuvavaju ani to nemaju v ponuke na stranke...

ty budes isto ako samoplatca lebo dieta do troch rokov nejde ako liecene a k velkemu ti uz neschvalia doprovod...

inak teraz zajednavali ubytko na neskoru jesen takze tak.. rezervovat si mozes ubytko az ked mas schvaleny navrh od poistovne skor nie ...

podla sucasnych cien mimo sezony teda nie jun az september zaplatis ak pojdes na 4 tyzdne pri poistovni Dovera nieco nad 1000 EUR

luy
8. apr 2013

@maznacik007 dieta do 3 rokov nejde na kupelnu liečbu?potom načo pýtali vypis na kupelnu liečbu?

luy
8. apr 2013

@maznacik007 a vravíš že teraz nemaju volne nič?lebo mne povedali že do jula určite by sme šli,dik

mita30
8. apr 2013

@luy no veru ako samoplatca ta to bude pekne stáť, lebo detom do troch rokov neschvaluju 😖 a k tomu ked si zoberieš app, napr. 4 v topoli tak ked pride manzel už za neho nebudeš musieť platiť ale bude s tebou v app., keby to bolo inde nie v nadštandarte, tak by si mu musela zakaždým priplatiť cca 11 Eur noc 😒 a čo sa týka brezi, je to fakt luxusne ubytko a ubytuju tam asi podľa ich nálady 😨 Parkovala by si vnutri areali kde ti priradia miesto a ak budes v topoli je to hned kusok.

luy
8. apr 2013

@maznacik007 toto je v podmienkach mojej poistovne : ..............V prípade detských kúpeľov je možné požiadať o čiastočnú úhradu sprievodcu dieťaťa v kúpeľoch podľa platnej legislatívy u detí do 3 rokov veku.

maznacik007
8. apr 2013

@luy a pytala si sa na topol ... neviem ja ked som tam teraz bola tak mi vraveli ze na topol sa caka... ty este nemas schvalenie od poistovne vsak... lebo ano dieta do troch rokov nema narok na kupelnu liecbu to je zo zakona ... ale mozes si ho vziat so sebou ako surodenca lieceneho dietata a platis za neho 5,5O EUR na den a aky vypis od teba ziadali myslis ako ze si davala ziadost na kupelnu liecbu ...

luy
8. apr 2013

@mita30 no ja som z toho teraz zmätená,som zvedavá čo mi povedia na poistovni zajtra

luy
8. apr 2013

@maznacik007 hej normálne aj malej vypisovali návrh na kupelnu liečbu,plus komplet zdrav. dokumentáciu

maznacik007
8. apr 2013

@luy to su stare info .... kupelna liecba sa detom do troch rokov nepreplaca od januara 2012.
tu si o tom mozes precitat viac...
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/kupele-len-pre-deti-od-3-rokov-2/

maznacik007
8. apr 2013

@luy poistovna ma 30 dni na schvalenie ci neschvalenie navrhu je to divne ze ta na to neupozornila tvoja pediatricka lebo to je uplne zbytocne podany navrh aj vysetrenia co k tomu boli robene

luy
8. apr 2013

@maznacik007 a to alergologička písala návrh,a robí to každý den,ta čo nevie?som zhrozená ,tak načo som absolvovala všetko?zajtra je komisia na schvalovanie

maznacik007
8. apr 2013

@luy zavolaj si na infolinku tvojej poistovne a oni ta informuju ihned ... a budes vediet na com si ...

inak skola je tam superna naozaj .... velka spokojnost... my sme boli na Limbe tiez s dvomi detmi maly 4 roky a dcera 10 rokov tiez som platila 11 EUR za noc ked tam bol muz s nami a na rok by sme chceli ist do toho topola ... kvoli kuchynke samostatnej ...

luy
8. apr 2013

@maznacik007 dik idem volat

luy
8. apr 2013

@maznacik007 tak volala som dýchacie cesty -.dieta do troch rokov nič nepreplatia,len neurologické a kožné.Dik z info

rutt33
11. apr 2013

Ahojte dnes mi prišiel schválený návrh, len pre dieťa, ako ste mi hovorili. Aký je ďalší postup? Teraz čakať na termín? 🙂

maznacik007
11. apr 2013

zavolaj tam do lucivnej a povies ze kam chces ist do akeho ubytka a oni o povedia cca termin aky je volny ...

a treba povedat ze ci ides s nou ako samoplatca ... len je problem sa dovolat treba skusat

rutt33
11. apr 2013

@maznacik007 dovolala som sa a majú aj niečo volné v limbe, zlatá pani mi slúbila že sa mi ozve no neviem sa dočkať

povedala som že môžem nastúpiť aj okamžite,

maznacik007
11. apr 2013

@rutt33 super limba sa da v pohode.. tie dvojpostelove izby su mensie ale v pohode stacia...

zuzhufka
13. apr 2013

Ahojte maminy,idete niekto v júli do Smreku,alebo Javor???

rutt33
15. apr 2013

ahojte aj my máme termín 26.4. bude tam z Vás niekto?
🙂

lilianka851
18. apr 2013

AHOJTE VEDEL BY MI NIEKTO POVEDAT AKE POCASIE JE TERAZ V LUCIVNEJ levo mame ist 24.4a neviem co mu mam vziat na oblecenie lebo u nas je uz krasne teplucko

maznacik007
18. apr 2013

@lilianka851 tu sa spytaj resp. pozri aktualne foto z lucivnej ale minuly tyzden tam este bol sneh

http://www.facebook.com/#!/kupelelucivna?fref=ts

marianna79
18. apr 2013

ahoj ja som bola s Mariannkou od 1.2.2013 do 28.2.2013. Bolo tam neskutočne skvele. Mali sme celý čas sneh skoro po kolená. 🙂 Ja milujem sneh,. 😉 ubytovana som bola v Jedli - bola som schvalena poistovnou ako doprovod. Platila som za všetko cca 370 € . Za seba aj Mariannku na 28 dni - poistovna Dovera. Izby boli skvele, mala som minichladničku, Wc, telku a internet. Sprchy sme mali spoločne. Ale kedze to je barák s 8 izbami tak to vobec nevadilo. Proscedury boli iba doobeda a poobede sme mali volno. Mala sa naučila korčulovať a lyžovať - má 4,5 roka. Cez vikend bolo volno. Chodili sme na výlety. Aj od nich su výlety všade možne - pojde mikrobus zadarmo ale vstupy si platis sama. cca v 10/2012 som si dala ziadost a v 1/2013 mi prisla ponuka ale na máj 2013 a tak som tam zavolala a nahlasila sa na 2/2013. Tiez som volala cca 2 dni až tak som sa dovolala. Sestričky su super, boli sme aj v herni lebo sme boli v zime a herna je super. Da sa tam aj "odložiť" dieta - 1 € na hodinku. Ja som si dala masáž a malu som tam nechala. Ja sa na stravu nemozem stazovat - schudla som 5 kg 🙂 Lebo večeru sme mali o 17 a potom nič. Ale malá mala 2 večeru tak jej to stačilo. Ja som si tam nic nevarila ani som nemusela. Stačilo to mne aj malej. A na ubytovni je aj kuchynka - da sa navarit keby niečo. Bazen sme mali cca 4 x do týždna podla toho kolko ti napise Dr. Ja musim len len chválit Lučivnu 🙂

alami
19. apr 2013

@lilianka851 oblečenie ber prechodné, sú to Tatry. Ja som bola v Lučivnej toto leto, vtedy, keď boli po celom Slovensku tie 40tky, Najskôr bolo horúco aj tam a zrazu sa zmenilo a chodili sme dlhý rukáv, dlhé nohavice a na tom mikiny, alebo bundy. A ke´d som posedávala po lavičkách, kým sa deti hrali, bola mi ešte zima. A na kopcoch je ešte sneh.

mima595
19. apr 2013

ja som momentalne v Lucivnej..tento tyzden bolo super teplo, teraz bolo este o pol osmej vecer 16 st. vonku a aboli sme len v mikine....
ale take teploty uz asi nebudu..tak nejake prechodne oblecenie...bundy...tiez

maznacik007
22. apr 2013

@mima595 jeeej super tak si to tam uzivajte... isto je tam teraz krasne.... my sa uz doma borime s alergiami vsetko kvitne samy pel okolo ... 😝