Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

maznacik007
12. aug 2013

@mikisa27 podla mna sa v pohode zmestite aj v Jedli manzel ale bude doplacat za noc 11 EUR .. mozno uz viac lebo zvysovali ceny moj takto platil teraz v marci ... takze ono je to lepsie si preratat ak tam chce muz dlhsie ostat potom sa oplati aj nadstandard kde si mozes priubytovat zadarmo niekoho ... treba si to preratat... stravu by som si tam kupila ... aby si nemala stresy aj ked ja osobne planujem nabuduce aj s kuchynkou ale to kvoli mojmu on mi tam nejedol a chudol a tak ..

mikisa27
13. aug 2013

@maznacik007 no zatial planujeme tak,ze manzel bude chodit od stvrtku do nedele kazdy tyzden,tak neviem,nadstandard by bol asi zbytocne drahy....no uvidime,snad sa nejako pomestime 😉

kurci
14. aug 2013

@mikisa27 práveže si myslím, že nadštandard by s Vám lepšie oplatil........

mima595
15. aug 2013

@mikisa27 - my sme boli aj v Topoli...nadstandard aj v Smreku...v Smreku sme si doplacali 11E na noc....a tam je to dost male...a Jedla je este mensia......ono to myslim, vyjde zhruba narovnako....ak tam nechce byt s vami cely byt..lebo ak cely pobyt, jednoznacne nadstandard.....

mikisa27
16. aug 2013

@mima595 no cely pobyt tam s nami mm byt urcite nemoze,planujeme zatial ze bude chodit bud stvrtok alebo piatok a do nedele.....nahlasila som si tu Jedlu,tak uvidim ako to bude...aspon to teraz okukame a nabuduce budeme vediet 😉 este sa chcem spytat ako je to, ked dietatko ochorie pred nastupom?Ide sa aj tak,alebo sa to da odlozit?

mikisa27
16. aug 2013

a este ma napadlo...neviete ake tam byva pocasie v oktobri? My by sme mali ist koncom septembra,tak neviem ci uz detom pozhanat aj zimne olecenie/topanky,alebo si vystacime este s prechodnymi. 🙂

30mamina3
16. aug 2013

@mima595 nahodou neviete ako to teraz je lebo na nete je novy cenník a tam píše že Topol a Javor teda nadštandard tak tam sa doplaca za noc 6eur inde 11eur ,ale zmienka o tom že 2osoby možu byt v nadštandarde zdarma tam už nieje.Mám pocit,že to už zrušili a jediny rozdiel bude v tom doplatku 6a 11eur ☹

danielka_ma
17. aug 2013

@30mamina3 mas pravdu, po novom sa plati uz aj v nadstandarde....my sme boli jun/jul a man
zela som uz platila zvlast....

30mamina3
17. aug 2013

@danielka_ma tak škoda že to zmenili,už sa to až tak velmi neoplati ten nadštandard ☹

danielka_ma
17. aug 2013

financne nie, len je vyhoda, ze mas zvlast spalnu, ked deti zaspia tak sa da este v obyvke normalne fungovat... my sme boli spokojni...

30mamina3
18. aug 2013

@danielka_ma to je jasne mne v smreku vadia tie chodby nemaš sukromie a kedže ja idem s manželom tak sukromie potrebne 🙂takže Topol ostava aj ked pomenili cenník.včera som si to ratala a budeme doplacat 1144eur....dost,ale aj tak to tam stojí zato

klaudiiika
24. aug 2013

Ahojte , chcela by som sa spytat ci neviete ako tam byva na prelome septembra- okotobra. A hlavne tiez ako to tam chodi s malickymi detmi. Mam 22 mesacnu dcerku a imunologicka nam doporucila tieto kupele. Mame termin 9.9 ale ideme si ho prehodit na koniec septembra. Da sa tam vobec nieco robit s takymito malickymi detmi? ktore ubytovanie je najlepsie, mame zatial zarezervovany javor. Da sa objednat strava aj iba na 1 tyzden, aby som zistila ci je dobra, boli ste tam s nou spokojny ? a pocedury?

mima595
25. aug 2013

@klaudiiika - termin 9.9 je vyborny....nerus si ho...my sme boli raz od 27.8. do 17.9 a bolo vyborne...prvykrat smeboli od 10.10 a to uz je chladno, vecer sa skoro stmieva..po piatej uz velmi malo vidno...

aj ubytovanie mas super, aj si ho chces presunut, pochybujem, ze ti daju Javor....

mima595
25. aug 2013

@klaudiiika - a vlastne ako ides do kupelov,ked detom do 3 rokov kupele neschvaluju??

maznacik007
25. aug 2013

@mima595 ktovie asi tam ma
@klaudiiika preklep lebo deti do troch rokov narok na tieto kupele nemaju ... a k proceduram tak podla mna asi z nich mat vela nebudete lebo nie su vhodne pre tak male deti resp. si neviem predstavit ako by take deticky spolupracovali .. hadam s vynimkou bazena a sauny...

klaudiiika
25. aug 2013

Fuuuha.. Neni to preklep, pretoze mala vazne nema este ani 2 roky. Neviem alergologicka nas tak poslala, a pediatricka nam to normalne podpisala. tak to ste ma teraz sokovali. A ked som vybavovala ubytko tak som nahlasovala dieta a aj vek a nic mi nevraveli.

mima595
25. aug 2013

@klaudiiika - ale schvalene z kupelov to uz mas?? ci na zaklade coho si sa tam "nahlasila"??

klaudiiika
25. aug 2013

Z kupelov mi este papier nedosiel, ale volala som tam. Povedali ze je to vsetko v poriadku. Ale papier este nemam.

mima595
25. aug 2013

@klaudiiika - ja som vlastne myslela, ci to mas schvalene z poistovne....ci si samoplatca??
neviem, nejake sa mi to zda cudne

klaudiiika
25. aug 2013

Ano to mame schvalene. Mame doveru. Co som sa informovala, praveze maju problem skor rodicia ktore chcu doprevadzat starsie deti - vtedy nechce poistovna preplacat rodicom, pretoze tie deti uz rodicov tak nepotrebuju.

maznacik007
25. aug 2013

@klaudiiika to je nejaky omyl ty mas normalne doma schvaleny navrh z poistovne pre svoje ani nie dvojrocne dieta do kupelov v Lucivnej?
lebo zo zakona deti do dovrsenia troch rokov nemaju narok na kupelnu liecbu v kategorii netuberkulozne choroby dychacich ciest /teda do kupelov typu Lucivna/ Taketo male dieta ma narok ist jedine do Dolneho smokovca do Srobarovho ustavu kde je to chapane ako hospitalizacia...

Toto proste nie je mozne ... aby ti to poistovna schvalila ... dieta do troch rokov moze ist iba ako surodenec lieceneho dietata nad tri roky ... to nie je o preplacani sprievodcov ... Dovera preplaca automaticky sprievodcov pre deti do 6 rokov veku ...

Teda si v akom stadiu ze ti to podpisala pediatricka na zaklade odporucani imunologicky a len ste to poslali do poistovne?
alebo uz mas doma papier z poistovne kde mas napisane ze ti schvaluju kupelny pobyt? ako to velmi pochybujem lebo proste zakon nepusti ... vid dolu napr tu http://www.dovera.sk/poistenec/aktuality/a158/p...

maznacik007
25. aug 2013

a okrem toho ak mas nastupit na zaciatku septembra uz si mala mat doma predvolanku z kupelov ... to posielaju tak mesiac, tri tyzdne pred nastupom .... 😉
Na základe novely zákona č.577/2004 Z.z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti (zákon č.363/2011), ktorá nadobúda účinnosť 1.12.2011, zdravotné poisťovne budú hradiť iba náklady spojené s kúpeľnou liečbou dieťaťa, ktorého dolná hranica veku sa stanovuje na 3 roky.

morzsi
26. aug 2013

@karin878 moja nepotesila si ma ozaj je to tam take hrozne lebo mala by mala ist sama ale je neskutocne citliva a mne vyratali ako sprievodcovi 758 eur ak s nou chcem byt tam 3 tyzdne ved jej citlivej dusicke by som este viac ublizila nez pomohla keby tam mala byt sama

seuska
27. aug 2013

My ideme v polke oktobra. Snad tam nebude este taka zima?! Minuly tyzden som bola osobne za pani v prijimacej kancelarii, lebo som potrebovala zmenit termin, na polku oktobra a mozem Vam povedat, ze areal, personal, ubytko vsetko sa mi velmi pacilo, personal bol mily, nemali s nijakou otazkou problem. Akurat panulky v restauracii boli trosku mimo, nestihali obsluhovat, o 13:00 uz nebolo menu a take boli nevrle, ale inak sa uz neviem dockat, som zatial velmi milo prekvapena. 🙂

timka10
27. aug 2013

morzsi.ahoj.ta karin co opisuje situaciu v kupeloch,nieje to tak.ona si myli dovolenku s liecenim.ja som tam bola,som obycajny clovek a mali sme sa super.jedlo ti netreba ani kupovat.maju vsetkeho dost,a naozaj program si robia skor mamicky s detmi a tie prechadzky su potrebne.len tolko.pekny pobyt.

rainee
28. aug 2013

ahojte baby, nam tiez dala teraz dr.navrh na kupelnu liecbu a zaujimalo by ma toto:
- navrh odnesiem do zdrav.poistovne,kolko im cca trva schvalenie?
- ako dlho od schvalenia poistovnou to trva do nastupu na liecenie? som pocula ze aj par mesiacov. my by sme chceli nastupit az na jar/leto buduceho roka, nie na zimu, da sa to nejak dohodnut v kupeloch?
- tatino by tam chcel byt s nami minimalne polovicu pobytu, je to mozne?
-ubytko sa mi pozdava smrek alebo topol, kedy ste nahlasovali typ ubytovania v kupeloch?
dakujem za vsetky infosky.

inak ja som tam bola 3x ako decko v 80tych rokoch, to bola vtedy katastrofa, ale teraz to uz vyzera super 😉

rainee
29. aug 2013

@mima595 ahoj,mozem si rezervovat ubytko aj ked nemam este schvaleny navrh poistovnou? My by sme chceli smrek,javor alebo topol a niekedy jar leto 2014

mima595
29. aug 2013

@rainee -mozes....

adulina
30. aug 2013

Kocky môžete mi poradiť ktorá poisťovňa je lepšia co sa týka liečenia s deťmi? Či dôvera alebo union, chcem sa prihlásiť lebo sme vo vszp a velmi veľa sme platili. Chcela som ísť do dôvery ale v poslednom čase počúvajú samé negatíva, tak či viete poradiť ďakujem

adulina
30. aug 2013

Jaj este má napadlo, že koľko dni poskytuje ta určitá poisťovňa a či schvaľuju sprievodcu...