Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

aixy
6. okt 2013

Z topola do jedalne max5minut...procedury tiez ...nsjdalej je skola max 10 minut s 2 detickami 3-6rokov..., mi sme v topole stale je tam malo izieb cca 11 a to je super mas tam klud...

natali_pn
6. okt 2013

ahojte, ako sa mam dopracovat k cene, vsak tomu cenniku nerozumiem. chceme ist do topola a ten sa za trojlozkovy mimo sez plati 13e a + k tomu (ked mi neschvali poistovna doprovod,co asi neschvali) este musim zaplatit tych 4,98€ na den (na 21 dni 104, 98€) ? mysleli to takto? a stravu si musim objednat, alebo si mozem varit, nakolko mam na pankreas zlcnikovu dietu. diky za info....

maznacik007
6. okt 2013

@natali_pn za svoje dieta doplatis 50 EUR na cely pobyt plus ty doplatis tych cca 105 EUR lebo poistovna ta neschvali, plus ubytko topol doplatis 273 EUR a este ty doplatis kupelny poplatok 6,30 EUR spolu bez stravy to mas na pobyt cca 434 EUR
co sa tyka stravy to mas k tomu cca 180 EUR ... ako da sa tam varit ale musis tam mat svoje auto ... lebo v areali nemas potraviny ... tak ze by si si normalne varila ... kupovala si rozky a tak ... to tam neni ako s autom ze budes chodit si nakupovat do svitu sa to da ...

natali_pn
6. okt 2013

jaaaj uz chapenzi 🙂 dakujem a kam sa chodi z topola do jedalne to asi nieje v jednom objekte ze? a jest budem spolu s dcerkou alebo deti tam maju zvlast jedalen.... a ako varia pre dospelych, nakolko vela veci jest nemozem hl. ktore nafukuju, mastne, pomazanky a cerstvy chlaba a rozky, cibulu,cesnak, smotanu a syry tucne a pod... ☹

mima595
6. okt 2013

@natali_pn - oni tam varia ja dietne jedla pre dospelych..ak to nahlasis vopred dietnej sestre....uz tu baby myslim vopred pisali, ze teda tie diety si musis aj tak ustrazit ty..hlavne bol problem u takych tych krizenych diet...
ale kamoska bola celiaticka a tam sa dieta dohodla v pohode...

angi75
14. okt 2013

Ahojte, baby. Neviete ako je to s tým notebookom. Na stránke majú, že zdarma požičiavajú. To akože celý pobyt by som ho mohla mať so sebou, aj na izbe, alebo sa požičiava len na určité hodiny? Máte nejakú skúsenosť? Svoj notebook nechávam doma manželovi a ja som pôvodne chcela byť na nete cez mobil. Tak neviem...

maznacik007
14. okt 2013

@angi75 nie tak to nie je ako si to predstavujes... ten notebook poziciavaju len v tej restauracii v bonsaji a len tam neda sa zobrat mimo .. a vecne ho okupuju deti ... takze dostat sa k nemu je narocne /resp. to neviem presne ja som mala svoj so sebou / ale teda okolo tohto erarneho tam bolo plno deti stale ... mozno doobeda sa da na chvilu ked su deti v skole ... 😉 ze si das kavu a pozries mail ..
ja som mala svoj ale teda ja som musela pracovat aj obcas na nom ... a muz ked siel za nami tak tiez si bral svoj. 😉

angi75
15. okt 2013

@maznacik007 díky za odpoveď. Tak mi zostane mobil, iba na nejaké e-maily, prípadne prevody z účtu.

seuska
16. okt 2013

@zemankacv tak som si to dnes overovala ako je to s tou PN. PN ti vypisu v kupeloch. Vraj nemozes ist na OCR z tychto dovodov:
OCR je maximalne 10 dni, pri OCR sa nesmies nachadzat kvoli kontrole v kupeloch, musis byt doma. Pritom OCR plati stat a je lepsie platena ako PN. Ak sa predsa len rozhodnes risknut OCR, tak tu ti vypisuje detsky lekar doma, nie v kupeloch.

mima595
16. okt 2013

baby, nechapem, preco riesite tu OCR...a PN..ved PN vam vypisu na cely pobyt...22 dni a OCR iba na 10 dni...a rozdiel medzi PN a OCR je len v tom, ze PN je prve 3 dni 25% a potom zvysok takisto 55% ako OCR...tak nie je vam lepise si usetrit dovolenku??? lebo tych 10 dni sa rataju aj vikendy....tak mate zaplatenych iba pol pobytu....

podla mna zbytocne spekulujete....

30mamina3
16. okt 2013

@mima595 ale ja ked som šikovna tak som mala ocr na cely pobyt 10dni den pauza a zas 10dni na druhe dieta 🙂) a tak dookola na cely pobyt.ale ak by nas teraz schválila poistovna v čo dufam tak asi vezmem PN a mam pokoj.

mima595
16. okt 2013

@30mamina3 - no nam dr. nechcela dat OCR, lebo vraj sa to velmi sleduje...

seuska
17. okt 2013

@mima595 ja to riesim kvoli manzelovi, ktory ma pride vystriedat na tyzden, ja som zamestnana na dohodu mne je jedno, ja ked nemam hodiny tak nie som zaplatena a manzel pride len na tyzden takze mne sa viacej oplati OCR pre neho. Ak ma velky zaklad tak je vyhodnejsia OCR aj keby mu to vyslo len o 20 eur viacej, ale je to viacej... babka k babce budu kapce 😀 😉

mima595
17. okt 2013

@seuska - tak ano, na prestriedanie je to vyhodnejsie...aj u nas, kedze mam 3 deti, by bola OCR vyhodnejsie..ale aspon tak, lebo 1x, ked sme boli, tak PN sa nedala vybavit a OCR tiez nie...

angi75
23. okt 2013

Sme zbalene, zajtra rano smer Lucivna!

rainee
3. nov 2013

baby, len tak pre zaujimavost neviete ako sa da dostat k terminom jun-august? lebo mi v oktobri povedali ze je to uz na buduci rok obsadene 😝 alebo su to len nejake VIP terminy? 😉

mima595
3. nov 2013

@rainee - a kde si chcela ubytko??

rainee
3. nov 2013

@mima595 javor prip. smrek...tie lacnejsie hromadne ubytka su urcite tiez uz obsadene podla mna

mima595
3. nov 2013

@rainee -- aj Smrek?? lebo ze Javor a Topol bude rezerve, mi je jasne..ale ze aj Smrek 😨 😨

rainee
3. nov 2013

@mima595 hej. my by sme mali ist do javora april-maj, tak som zvedava....tie letne terminy si asi rezervuju ludia rok vopred.

mima595
3. nov 2013

@rainee - my sme boli minnuly rok april..super bolo..v lete nie je moc dobre, je tam strasne vela deti....

seuska
4. nov 2013

Tak ja som už doma, malá zostala ešte týžden s ockom. Najlpší relax aký som za poslednú dobu zažila. Malá je tam neskutočná 🙂 , areál super, procedúry super, personál na jednotku, aktivity, atrakcie, no naozaj ako v rozprávke. Jediné mínus je strava, ale dá sa aj to zvládnuť. Ubytovanie v Limbe mi vyhovovalo, stretli sme sa tam super partia. Urcite pojdeme aj buduci rok, podam si hned v januari a isto pojdem takto v oktobri, je tam aj menej deti a dokonca do vcera nam aj pocasie vydrzalo krásne. Každému odporúčam, je to neskutočný relax pre deti a aj pre rodičov.

30mamina3
6. nov 2013

v sobotu sme si zašli zaspominat a na obedik do bonsaja.🙂 zistila som že Lučivna je moja srdcovka tak mi bolo fajne pri srdiečku,dufam že v januari sme tam 🙂

angi75
9. nov 2013

@30mamina3 Ahoj. Kukam tie fotky a na druhej fotke za tvojimi deturencami som ja s dcerkou (hore na obrubniku). Je tu uzasne aj pre deti aj pre rodicov. Skoda, ze uz vo stvrtok koncime. Buduci rok sa isto vratime, ale uz o mesiac skor.

seuska
12. nov 2013

@angi75 AHOJTE kočky. No ako? Uz sa Vam to krati.... Super bolo, ze? Buduci rok ideme aj my zasa...

angi75
12. nov 2013

@seuska Ahojte. Veru, sa nam krasne chvile koncia. Zajtra balime a vo stvrtok domov. Ja by som tu vydrzala aj 2 mesiace🙂

mmaarrttiinnaa
18. nov 2013

@seuska my sme tam boli v rovnakom termine vasu Sašku si pamatam hlavne z bazena plavala krásne nato aka je mala 🙂

seuska
19. nov 2013

@mmaarrttiinnaa hej, mamka robi kurzy plavania dojciat a batoliat tak to by bola hanba keby sa bala vody 😀
A uz ste doma ja vy? Ako sa Vam pacilo?

mmaarrttiinnaa
19. nov 2013

@seuska ano sme doma boli sme tam od 28.10-18.11 . veľmi sa nám páčilo už sme zapísaný na september 2014 🙂

ciklamenka
19. nov 2013

@mmaarrttiinnaa ahoj ako sa to zapísať tak dopredu? my sme boli v apríli a až po novom roku budem žiadať nový návrh na liečenie... 🙂