Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

maznacik007
21. jan 2013

@mangostyle super cena za instruktora.... dufam ze v marci si este zalyzujeme

tessa
21. jan 2013

@lela1 no moja, zatiaľ sme žiadne kombinézy nedostali...niečo nám hovorili na príjimacej kancelárii, že v piatok, abo dnes nám ich dajú...ale je ticho okolo toho... 😖
Ale po pravde, ja som to ani nečakala, že nám to dajú a ani nerátam s tým...
@mima595 bývame už druhý rok v izbe č. 8 😀

mima595
21. jan 2013

@tessa - my sme mali minuly rok tiež rezerve 8-cku, ale ža na oktober..no a ked otvoriliSmrek, tak sme radsej isli tam v auguste🙂)))
nase deti len o 8-cke snivaju🙂))))

lela1
21. jan 2013

@tessa ďakujem,tak sa nebudem vytešovať 🙂

tessa
21. jan 2013

@mima595 ja by som ani nemenila...ani za javor nie, lebo to by som už bola max. lenivá napr. v takom počasí ako dnes, vytiahnuť vôbec päty z baraku...takto apartmán je super, a aj klimatoterapiu máme, lebo sme nútení ísť na stravu (teda, ak nechceme byť hladní 😀 ).

@lela1 ono možno tie kombinézy aj dajú...ale otázka znie, že komu... lebo len vďaka tejto akcii sa dali na to nahovoriť viacerí a len počas januára nás tu má byť 140 a to každému sľúbili tie kombinézy...tak som zvedavá, že ako ich budú deliť...teda ak vôbec budú 😅

lela1
21. jan 2013

@tessa no tak to som zvedavá aj ja,však uvidíme 🙂

luciferix
22. jan 2013

zimné súpravy boli pre prých 50 detí, ktoré boli prihlásené na pobyt v januári,,ciže ak ste boli medzi prvými 50timi tak vám ich daju,,napr v maji ste sa zahlásili na január a ste napr 49 alebo 50 ty tak ich máte,,ked ste sa prihlasili už po 50tke tak bohužial nie 😉

tessa
23. jan 2013

nie je pravda, čo tu píšete...teraz v januári je tu cca 140 detí a všetci dostali zimné súpravy...asi to nakoniec dajú všetkým...

tessa
23. jan 2013

a ešte ma napadlo, že sú to súpravy z Exisportu, zn. Authority napr. takéto oteplováky http://www.exisport.com/katalog/product/958-AUT...
a bunda takáto napr. http://www.exisport.com/katalog/product/3300-AU...
a čiapka + šáľ (rukavice nie) takéto: http://www.exisport.com/katalog/product/5232-AU...

Tak si dajte cenu do kopy a dostanete sumu cca 63€...takže žiadnych 200€, oni to nakúpili v zľave a ešte k tomu dostali hromadnú zľavu, čiže ich to možno tak vyjde na 40€ na dieťa...tak prečo by nedali všetkým prihláseným deťom, ktoré tam budú v období jan.-marec 2013??! 😀

Apropo, všetko sú to úzke strihy, teda ak máte dieťa trošku silnejšie, tak hold smola, napr. oteplováky nezapne vôbec.. a tie čiapky a šále sme dostali veľkosť " S " a to nedá na hlavu ani môj 4roč. syn...

lela1
23. jan 2013

@tessa však uvidíme,bolo tam napísané že po povrdení účasti na liečení prvých 50 detí,ja ked som si zajednávala termín ešte cez leto tak mi sama tá pani hovorila že máme nárok na tú súpravu,tak sa v tom teraz vyznaj 🙂

lela1
23. jan 2013

@tessa prosím ťa,možem mať na teba pár otázok?ako je to tam z netom?je tam wifi?chcela by som si zobrat notebook ? Vy zostávate aj cez víkend či idete domov?poprípade sú procedúry aj cez víkend?dúfam ze neotravujem 😉

tessa
23. jan 2013

@lela1 jasné, pýtaj sa, čo budem vedieť, odpoviem 😉
Net by mal byť všade, v každej ubytovni, i keď sem-tam počujem, že niekomu nejde... mne napr. fičí dobre, a to sme v Topoli...ale napr. kamoška oproti v izbe, má problém sa pripojiť na net.. Ale je všade myslím, aj v reštike, či herni 😉 a funguje na wifine 😉
No netuším, či niekto na víkendy odchádza preč... nám sa to neoplatí,lebo sme až z Ba...ale ak bývaš niekde blízko...hm, čo ja viem..
Ale napr. v sobotu je poobede aj voľný vstup do bazéna...a ak nestíhajú sauny dávať cez týždeň, tak aj v sobotu doobeda je sauna.. my budeme mať teraz napr. v sobotu saunu 😉
ale plánujem nejaké tie výletíky, keď príde muž za nami, takže strava formou balíčka a ideme niekam von 😉

lela1
23. jan 2013

@tessa Ďakujem,my to máme asi 2 hodiny cesty,sme z Ca,tak to nie je take hrozne,ja zvazujem víkendy doma,lebo doma nechávam druhého malého,s tým netom to je super 🙂

tessa
23. jan 2013

@lela1 hm, len neviem, ako by si to mala s tou klimatoterapiou (chodenie po čerstvom vzduchu) čo je vlastne najdôležitejšia "procedúra" v kúpeľoch...lebo sestričky podpisujú na kúpeľných poukazoch aj to, či si bola cez víkend vonku, či nie...a ak by si šla na víkend domov..oj, to netuším...či by poisťovňa potom po predložení tých poukazov, nerobila problémy...alebo jedine, že sa dodohneš so sestričkami, že ti to podpíšu akože si bola vonku...

lela1
23. jan 2013

@tessa no vidiš,to ma ani nenapadlo,budem to musiet premysliet,dakujem ti 🙂

mima595
23. jan 2013

@lela1 - sestricky ot nekontroluju..oni to automaticky podpisuju....

adulka1000
23. jan 2013

Ahoj Lela, areál sa dá na víkend opustiť, ale musis o tom informovať ošetrujucého lekára, podpísať reverz, odovzdať kľúče a môžeš ísť. Jasné záleží od stavu dieťaťa a situácie , ale s každým sa dá dohodnúť. 🙂

lela1
23. jan 2013

@mima595 dakujem,ja tam skusit este zavolat a presne sa informovat 🙂

lela1
23. jan 2013

@adulka1000 dakujem,si zlata 🙂

tessa
23. jan 2013

@mima595 tak nám tento víkend kontrolovali, či sme boli na klimatoterapii 😀

mima595
24. jan 2013

@tessa - a ako kontrolovali?? vas fyzicky kontrolovali, ci ste vonku???? 😕 😕 😕 ci sa len spytala v pondelok??

tessa
24. jan 2013

@mima595 tak poznajú nás už, nie sme tu prvý krát...a potom v pondelok keď podpisovala, pýtala sa, či sme boli a kde sme vonku boli, ako dlho... 😅

mima595
24. jan 2013

@tessa - ved aj nas sa to pyta--ale co..spyta sa...boli se vonku?? ano, boli. 😉 ..my napr. chodime cez vikendy prec..teda ale na noc sa vraciame..ale mame blizko mojich rodicov, tak trebars skocime k nim..
ale nam sa odtial nechce..tam je pekne, vsetko poruke, maju kamosov...navarene je...tak co... 😉 😉 my sme poctivi v dodrzani klimatoterapie 😉 😉 😉

lela1
25. jan 2013

Dievčatá,prosím vás ešte jedna otázka,aké tam boli cesty,odhrnaju?neviem či isť autom alebo vlakom?ako daleko je vlaková stanica? 🙂

adulka1000
25. jan 2013

@lela1
Cesty sú fajn, urcite udrziavané, ale más dobrý spoj 6 39 hod.ráno zo Ziliny 8 14 Hod. si v Strbe, kde môžu pre Teba prísť z liečebne ak im zavolaš. Ja som tak šla a super a bez starostí 🙂

lela1
25. jan 2013

@adulka1000 ten spoj mysliš v pondelok ráno? a to ide rýchlik alebo osobák? a volať treba na informacie?lebo sa tam cely tyzden nemozem dovolat 🙂

adulka1000
27. jan 2013

Myslím, že ten premáva stále, určite je to rýchlik. Musíš volať 052/ 4314511 slečna Alexová a nahlásiť , aby pre Vás prišli na stanicu do Strby, neviem preco sa Ti neda dovolať sú tam stále.A kedy prídete?Ste priamo zo žiliny? My sme tu do 12.2.Je tu super akurat malého máme uz od stredy chorého ☹

sebokani
28. jan 2013

Vedeli by ste mi poradit, ako treba vybavit aby poistovna schvalila sprievodcu? Nam totiz minuly rok neschvalili sprievodcu 3 rocnemu dietatu. Ale tento rok by som to rada vybavila. Dakujem.

sebokani
28. jan 2013

@tessa ahoj, mohla by si aj mne poslat ako sa ti podarilo vybavit scvalenie sprievodcu. Mne to min.rok VsZP neschvalila , , ale tento rok by som to znovu skusila. Dakujem.

mita30
28. jan 2013

@sebokani a prečo ti ho neschválili aký dovod udali, lebo nám to automaticky! Malá ma teraz 4 a bez problémov, nebude to tým, že máš VsZP ja mám doveru!