Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

adulka1000
1. feb 2013

@mima595
Kedy nastupujete?Idete tiez do jedle?

maznacik007
1. feb 2013

tak baby hlaste sa kto ide v marci... my by sme mali nastupit 28.2. do limby s dvomi detmi ... 9 a 4 roky... stravu si ja nedavam moji su bohuzial slabi jedaci... ja si skor musim do kupelov doniest mlieko, cerealie a bezmliecne kase... pre nich ... 😀
dcera neje maso a syn zasa prilohy.... proste dvojka na pohladanie... inak zevraj na ubytku su ladnicky tak ja si dam doniest aspon dve plata jogurtov pre nich ...

mima595
1. feb 2013

no amne risli dnes schvalene navrhy a neschvalili mi Matusa!!! takže zase problem...joj, kazdy rok nieco...

mima595
1. feb 2013

@maznacik007 - jogurty si urcite nenos, o jedine je tam kvantum...oni deti maju vlastne ku kazdemu jedlu..ranajky, ku obedu a k veceri..este nieco, lebo oni maju narok na 6 jedal..a to je bud jogurt, alebo nejaka buchta, alebo ovocie...
jogurty sa kazdemu!!!! ale fakt kazdemu zbieraju v chladnicke, tak ak vy svoje zjete, potom si dokupis...ale urcite nenos....

mima595
1. feb 2013

@adulka1000 - a neviem, kedy nastupujeme..lebo mam rezerve na Borievku, ale chcem to zmenit na topol, lebo chcem vziat aj Matusa so sebou...budem volat hned v pondelok, a už vidim, aka nervozna budem cez vikend....
ale my aj tak až april..maj....

maznacik007
1. feb 2013

@mima595 to je na jed ze ti matusa neschvalili...nechapem.... diky za info o jogurtoch... dobre vediet... mne sa uz vsetci smeju lebo ja si uz kupujem ze na liecenie... a tak... no sibe mi statocne.. dufam ze nebudem sklamana... decka nebudu cely pobyt chore na izolacke... 😀

mima595
1. feb 2013

@maznacik007 - neboj, oni na izolacke nebudu..max. budete spolu zavreti v izbe 😉 😉 ..ale fakt, my sa chystame 3x a je mi fakt strasne, že matusa neschvalili...bol tam už 2x a bol mi strasne smutny, ak by nesiel.... ☹ ☹ ☹

natalka445
1. feb 2013

@30mamina3 ahojky môžem sa opitat čo sa tika stravy môžem si objednat len obedy ???

mita30
1. feb 2013

@adulka1000 mali by sme isť v marci, ale zatial nič neprišlo, tak si myslim, že skor sa nestretneme ☹ Len ako som písala nie je to sprosté, že tam budem sedieť a malá jesť, je mi luto vyhodiť peniaze ked bude zo mna aj tak dojíždak 🙂

30mamina3
1. feb 2013

@natalka445 takto sa to nedá bud celá strava,alebo nič polpenzia nieje.

30mamina3
1. feb 2013

@mima595 prečo ho neschválili?to udali aj neaký dovod?ja mám obavy či mi o rok schvália najstaršiu tak som sa pýtala a doplacala by som len 5.50 a v tom ma dieta už aj stravu ubytko aj procedury,takže myslim že v pohode sa to dá a aj do školy by mohla normalka chodit aj ked tu nebude cez poistovnu.

mima595
1. feb 2013

@30mamina3 - vazne?? to by bolo super...ja som mylsela, že o plati len pre deti do 3 rokov
ano, napisali mi dovod, že od poslednej kupelnej liecby /vratili sme sa 17.9.2012/ mal len raz diagnozu J.30 a len raz predpisany ZODAC..akože v pohode, ved aj som sa bala, že ich neschvalia, lebo od kupelov fakt neboli chori...myslim, že nebola chora ani jeho sestra, dvojca ..a ju schvalila....chapes?? preto ma to stve

keby som bola vedela, tak si dam predpisat aj Ventolin aj Flixotide a s kazdym soplom idem k dr...

ono keby sme mali Topol, nebol by to problem..už aby bol pondelok

30mamina3
1. feb 2013

@mima595 myslim že je jedno v akom budeš ubytku ta cena bude stale 5.50 ja som sa to pýtala včera a tiež som ostala dost prekvapena,lebo som niekde čitala že liečene dieta ako samoplatca je cca 33ečka,ale povedala mi že to sa tyka ak je len to dieta ,ale ked je tu s niekym kto je schvalený tak je to ta suma 5.5 ja som mala v pláne že jej popripade zaplatim len stravu,ale ta je možno drahšia ako všetko dokopy 🙂tak dufám že ma tetuška v prijimačke
pochopila čo sa jej pýtam 🙂daj vediet čo povie tebe.Ale inač su v tej poistovni na hlavu,ved práve o tom je to liečenie aby deti boli počas roka zdrave ved o tom to je.Ja už stresujem lebo maly mal dobru spirometriu a mám strach že práve preto nás neschvalia,hoc primarka tu povedala že dnes je dobra a zajtra može byt zla,ale uradnici to nevedia ☹

mima595
1. feb 2013

@30mamina3 - aha..tak fajn, inak strava je iba 4,25E..tak som mala pred 2 rokmi Basku..ale teda ja som pre nu extra stravu nemala, ale ked som sa bola pytat, tak mi povedali, že strava by bola taka ..vlastne polovica z dospelej...

my sme vtedy boli v Topoli a schvaleneho som mala Matusa a Vladka /Basku som ani nedavala navrh/..ale zase Vladko mal iba 2 roky, takže vela nejedol...

maznacik007
1. feb 2013

@mita30 na marec ti este len pride predvolanka ani mi nemame ju este fyzicky doma ale teda uz to mam vytelefonovane...

inak ako si dopadla @monalisatko

monalisatko
2. feb 2013

@maznacik007 jéj, ahoj. Tak si predstav, že som otravovala poisťovňu a včera mi už došli papiere a poslali ich aj do Lučivnej. No ale ja som vedela už 2 dni pred tým že to mám schválené, lebo som tam volala, tak som rýchlo volala do Lučivnej aby som si rezervovala ubytko. Žial v sreku miesto už nebolo, ale navrhli mi borievku. Takže nastupujeme 18.2. na 3 týždne. Teším sa že som to predsa len stihla 🙂

maznacik007
2. feb 2013

tak sa potom stretneme aspon teda na nejaku cast pobytu... super ze ti to takto vyslo.... tesim sa s tebou...

mita30
2. feb 2013

@maznacik007 no to máš super, lebo ja som to potrebovala vedieť aspon predbežne kedy asi nastupujeme, či náhodou nevedia, tak mi povedala, že musim počkať na predvolanku ☹ a tebe povedali kedy?

mita30
2. feb 2013

@maznacik007 no teda myslela som či ti to povedali aj skôr 🙂

maznacik007
2. feb 2013

@mita30 ano mne to povedali min. tyzden predvolanku nemame ta pride az po 7 februari ... na nastup 28 februar ale neni to uplne na sto percent... mne to povedali lebo my mame 27. este na kramaroch gastrokontrolu resp. kontrolne testy kvoli celiakii a ten termin nam oni dali takze tak... lebo ti co su na nasej izbe tak nastupuju 7.2.

mita30
2. feb 2013

@maznacik007 takže dosť možné, že pôjdeme aj 28.2.! no škoda, že mi to nechceli povedať mohla som sa predbežne zariadiť s pracou, ale no čo už 🙂 Inak to znamená, že možno pojdeme naraz 😉

dominikos
2. feb 2013

Ahojte kto nastupuje 6.2.2013 do kupelov v Lučivnej ja mám byť so synčekom v Smreku??? Ozvite sa rada by som sa dopredu s niekým kontaktovala ďakujem pekný večer všetkým!!!

natalka445
3. feb 2013

dievčata môžem sa ešte opitat maminky ktore pracujete ako to robite ked liečenie trva3-4 tyždne beriete si dovolenku alebo očr lebo ja si chcem vybrat očr ale veduca mi povedala že sa neda ist s očr do očr s jednym dietatom ako to vy riešite dakujem za odpoved

kurci
3. feb 2013

@natalka445 v kúpeloch vypíšu Pn.

mima595
4. feb 2013

ahojte, takže som volala do kupelov....nastastie mame rezerve Topol, 4- miestny, takže Matusa možme mat so sebou..len sa teraz rozhodnut, ci za 5,50E s preliecenim alebo len za stravu..co je tych 4,25..ci kolko...
takže ja si asi nebudem davat stravu.

monalisatko
4. feb 2013

@maznacik007 veru aj ja sa teším 🙂 Ano, ten náš posledný týždeň sa pravdepodobne stretneme 🙂

mita30
4. feb 2013

žienky tie čo ste už absolvovali s detičkami pobyt v kupeloch chcem sa spýtať pomohlo vám to aspon trošičku? My ideme teraz od novembra z jedných soplikov do druhych a potom sa k tomu pridruží ďaľšie, mandle máme von a predsa! potom nás chytí kašel, ktorý prechádza do astmy 😖 Tak ja sa na tie kupele tak spolieham a dufam, že nie nadarmo 🙂

tessa
4. feb 2013

@mita30 Včera sme sa vrátili z Tatier, boli sme tam po 2.krát...
Za seba musím povedať, že min. rok moje deti : starší mal len 1 ATB za celý rok a mladší nemal za min. rok vôbec ATB!!! 😉 Rok pred liečením, deti mali za 4 mes. každý 5tore ATB!!! 😝
Čiže, u nás to malo určite perfektný efekt!
Tak dúfam, že po tomto druhom liečení to bude ešte lepšie s deťmi 😉

mima595
4. feb 2013

@mita30 - aj u nas malo liecenie velmi pozitivny efekt..sice soplikov velmi neubudlo, ale ATb sme nebrali ani raz do roka....to bolo po 1. lieceni....v aprili sme boli u starsich vybrat mandle, lebo aj Barborke sa zhorsil sluch..ona bola v kupeloch iba tak, s nami na 2 tyzdne, nebola ani schvalene....
teraz v septembri sme boli 2. v kupeloch..odvtedy starsi mali mozno raz sopliky, ale inak okrem 2 vracacich 2 dnovych viroz uplne v pohode /mozno aj tie mandle to bolo super/..

najmladsi...po 2. kupeloch nastupil do skolky, takže sa znova vratil k zvysenej chorobnosti, cely dcember som ho nechala doma, ale od januara už chodi poctivo do skolky..tu ale vidim, že predsa len skolkarske bacily 1. rok robia velku sarapatu...

mita30
4. feb 2013

jaaaj tak sa tešim aj bojim 😀 my moc ant. nemáme, možno niekto si povie tak čo chcem len tie noci ked nespíme a kašlame je stále viac ☹