Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

monline
7. jún 2016

@dfgabika ak ide s kuframi, nech si zavolá taxi, do kúpeľov ho to vyjde 5 eur. Ak idete na výlet, tak bližšie je vlak, my sme chodili na 13,40 vlak do štrby a odtiaľ zubačkou na štrbské pleso, rovnako naspäť. Spoje nájdeš na www.cp.sk Potom je ešte možnosť pri príchode a odchode do kúpeľov zajednať si odvoz, rieši sa to dopredu, potom by prišiel po vás správca na stanicu. Peši z kúpeľov na železničnú stanicu je asi 15min.

monline
7. jún 2016

@zuzi79 ja som mala dovolenku a potom PN, tak som si to podelila, aby som mala PN menej ako 10 dní. Vlastne- stalo sa to nedopatrením, lebo som si zabudla pýtať PN, ked ma to napadlo, tak sa spätne už nedalo mať PN. PN vypisuje lekárka v kúpeľoch.

monline
7. jún 2016

@dfgabika my sme do aj z kúpeľov šli autom, doviezol nás muž. Ale bola za nami na 4 dni dcéra a tá prišla vlakom do štrby a odtiaľ taxíkom do kúpeľov a potom aj z nich. Taxík sme využili aj na ceste z nákupov v Svite, to vyšlo 3,50 a aj do Starého Smokovca sme šli taxíkom, lebo boli blbé spoje, to vyšlo 11,20.

garicka
8. jún 2016

ahojte, hľadám nejakú mamičku ktorá nastúpila včera alebo niekedy teraz do kúpeľov a tiež tu nikoho nepozná.... tento rok tu ešte nikoho nepoznáme, a podľa skúseností z minulých rokov kým sa s niekym poriadne zoznámime tak to trvá aj pár dní 😀 bývame v smreku a som tu s oboma chlapcami 🙂

91monika
8. jún 2016

Dobrý deň. Moja dcera ma 23.mesiacov ma astmu dr.nam odporucila liečenie a ked som volala do lucivej tak mi povedali že nas nezoberu lebo beru deti až od 3 rokov.... mate niektora skusenosti aj s takymto niečím? Vopred ďakujem za info

mima595
8. jún 2016

@91monika - je to v zakone...poistovna schvali liecenie na horne dolne dychacie cesty pre deto od 3 rokov...inak samoplatca...

dfgabika
8. jún 2016

@91monika mala pravdu. Naozaj deti chodia do kúpeľov až od 3 rokov, respektíve poisťovňa schvaľuje od 3 rokov, ak by ste mali aj dieťatko staršie a šli by ste z ním do kúpeľov aj to malé by ste si mohli zobrať a priplatiť.

dfgabika
8. jún 2016

@monline náhodou tel. číslo na taxík z kúpeľov by sa nenašlo? 😉

miah
8. jún 2016

Ahojte, prosim Vas neviete ci je mozne liecenie ukoncit aj o den skor? 😕

mima595
8. jún 2016

@miah - da sa...je to na dohode s osetr. lekarkou....

kacenka78
8. jún 2016

@miah my sme takto o den skor isli domov, nemuseli sme sa nahlit a vyprata izby do 09:00, kludne sme sa zbalili, naobedovali a isli domov...

miah
8. jún 2016

@kacenka78 dakujem, velmi by mi pomohlo odist o den skor, tak sa skusim dohodnut s doktorkou 🙂

kacenka78
8. jún 2016

@miah doktorka s tym nebude mat problem, papiere vypise na den, kedy mas oficialne odísť a urobi zaverecnu vizitu o den skor... 🙂

livia341
8. jún 2016

@garicka ahoj citam, že ste v ubytovani v smreku a ste spokojný? lebo sme nedávno poslali žiadosť a dnes som do kupelov volala, že kedy by sme mohli nastúpiť a povedali ze si mame rezervovat, tak neviem sa rozhodnut pre ake ubytko je naj aj cenovo výhodné.Ďakujem.

livia341
8. jún 2016

ahojte, poradte mi ktoré ubytká by ste odporučili aj cenovo výhodné, lebo som volala dnes kvôli termínu a oni mi povedali, že podla ubytka zvolia termíny. Chceli by sme na jesen.A ešte sa chcem opýtať, že ši chodia aj tehotné s detmi? blbá otázka,ale chcem vedieť, lebo som tehotná a na jesen budem v 6 mesiaci.A kolko asi eur Vás to vychádza alebo vyšlo? dakujem 🙂

garicka
8. jún 2016

@91monika ja som bola s menším tak minulý aj predminulý rok na liečení, nemal ešte 3 roky tak bol ako samoplatca neschválený ale jeho brat bol schválený poisťovňou.....
@livia341 chodia aj tehotné mamičky a teraz som tuším nejakú zahliadla.... ja som bola prvýkrát v breze tá je ale najdrahšia ale je to top medzi ubytkom.... a minulý rok aj tento sme v smreku a dokonca máme aj tú istú izbu.... sme na prízemí a na poschodia by som ani nešla jednak preto že moje deti strašne dupocú a to tu sa strašne ozýva kedže tu nie sú koberce ale len linoleum a po ďalšie je tu balkon a deti sa na ňom vyhrajú ked vonku prší alebo ked nemôžu ísť z rôznych dôvodov von 🙂

livia341
8. jún 2016

@garicka dakujem za radu, tak nám by bolo jedno kde budeme ci na prízemi alebo na poschodí, ked je sám-jedináčik a balkon je dobrá vec ako ste uviedli, ale my by sme mozno v daždi chodili von aj s prsiplaštom a gumákmi.

garicka
8. jún 2016

@livia341 ešte takto, ak bývaš v smreku a v javori tak jedáleň máš priamo v budove... ubytovaní v ostatných budovách musia chodia do jedálne bud v smreku alebo do javora..... v smreku máš aj lekárov a aj telocvičňu a vedľa je inhalačná miestnosť

monline
8. jún 2016

@dfgabika nájdem ti ho zajtra, niekde mám vizitku, tam mám čísla aj na taxi štrba, aj svit.. Tento taxikár je zo svitu a viezol nás do smokovca. 0940/882 316

katus69
9. jún 2016

@91monika skuste SI zistit kupele stos.tam beru vraj aj malych pacientov na piece is.skuste SI tam zavolat

dfgabika
12. jún 2016

@monline nenašli ste?

monline
13. jún 2016

@dfgabika ale našla, len som sa tu nestihla pripojiť.
Čísla na taxi Štrba: 0917/149 437, 0902/534 533, 0948/534 533. A Svit: 0915/263 414, 0917/891 946, 0911/263 434.

livia341
13. jún 2016

Povedzte mi ako je to zo cenami v Lučivnej?, keď union nám napísala že nám schválila sprievodcu že budem platit ja len za stravu aj ubytko okrem kúpelného poplatku? a dieťa bude platit za seba tých 65,80 eur a ktomu je ubytko, strava a procedúry? pýtam sa lebo v živote sme neboli v kúpeloch a neviem ako to funguje, aby som sa neoklamala a aby som vedela, že aký je postup poplatkov aj kolko eur ma čaká na zaplatenie? chcela by som ubytko smrek alebo topoľ. ďakujem.

miah
13. jún 2016

@livia341 ako pises, dieta tych 65,80€ a ty kupelny poplatok, stravu + ubytovanie podla cennika 🙂

livia341
13. jún 2016

@miah Ďakujem a to čo je napísané v cenníku na stravu pre sprievodcu že nie je povinná ani zarátaná v cene ubytovania? to znamená, že strava je na mne či chcem platiť alebo nie?

miah
13. jún 2016

Strava pre sprievodcu nie je povinna, doplaca sa 8,50€ na den, zalezi na tebe ci sa chces stravovat s detmi alebo si budes varit/pripadne sa stravovat v restauracii.

luciahavesela
13. jún 2016

Ak v oznámení od poisťovne nie je ani slovo o sprievodcovi, to znamená, že je neschválený? Ako môžem poslať dve deti 6 a 4 (až v auguste) samé do kúpeľov?

reniko
13. jún 2016

dnes nám prišlo predvolanie z kúpeľov, nastupujeme 18.7. do LD Osika, deti sú nadšené, ešte nikdy sme neboli v lete, zatiaľ sme tam zažili nádhernú jeseň i pobyt v zime, tak som zvedavá aké to tam bude... 🙂

janet24
13. jún 2016

@luciahavesela mozes ist s nimi len si vsetko platis

leginca
14. jún 2016

@reniko - tak sa budeme striedať, my budeme v Osike od 28.6. - 19.7. Ja som bola aj minulý rok v júli a bolo to úplne super a Osika je veľmi dobré ubytovanie.