Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

monline
14. jún 2016

@luciahavesela platíš 5 eur na deň za sprievod, ak ťa neschvália, inak platíš všetko rovnako ako schválený doprovod...ubytko, stravu, podľa toho čo si zvolíš...nie je v tom zas taký rozdiel..100€ za 21 dní
a inak v kúpeľoch je Jedlička, sú tam samé deti tuším 3-7 ročné, taká škôlka...bez rodičov, neviem si ale predstaviť, že môj by tam bol sám

dfgabika
14. jún 2016

@monline ďakujem...

slavka1307
14. jún 2016

@luciahavesela Ja riešim to isté, len mám o rok väčšie deti (7 a 5). Asi nepôjdeme nikde. To sú hrozné peniaze.

milka2008
14. jún 2016

ja som bola celé 3 týždne bez platenej stravy pre sprievod, dojedala som po mladšom synovi... a stačilo.. .obom.

reniko
14. jún 2016

@leginca nooo tak to sa určite uvidíme...

dfgabika
14. jún 2016

@luciahavesela aku máte poisťovňu?, tipujem všeobecnú...neschvaľuje skoro nikomu, výnimky zťp a pod.

janet24
14. jún 2016

@slavka1307 neboj da sa neni to take drahe az nebudes byvat v drahych domoch

milka2008
14. jún 2016

@luciahavesela ja mám všzp a mne sprievod na mladšieho (5r.) poisťovňa schválila... a je to tak zle vidieť, v poznámke je že "sprievod/áno" .. takto som to mala ja napísané... ja by som už svoje mladšie aj samé poslala .. od 6-7 rokov...

slavka1307
15. jún 2016

@janet24 Na jedno dieťa sú poplatky 14,49 eur a 34,86 eur a plus tých 49,35 eur čo je spolu 98,70 eur.
A na mňa n 10,50 eur poplatky, 178,50 eur strava a plus ubytovanie je minimálne 5 eur na noc za Limbu a 8 - 14 eur na noc za Osiku. Ja som z toho na prášky. Bojovala som za to, aby sme to vybavili a vraj okolo 400 eur ma to celé vyjde. Ale toto ma zabilo. A to nepočítam cestovné a oblečenie a neviem čo ešte k tomu. Aj mama rozmýšľala, že by nás prišla pozrieť a to vraj 11 eur na noc. Ako ste to zvládli ? Či si mám vziať pôžičku ?

monline
15. jún 2016

@slavka1307 platíš:
na dieťa doplatok 1,66x21 dní, za teba 0,5x21 dní (podľa ubytovania), sprievodca 4,98x21 dní (ak ťa neschvália), kúpeľný manipulačný poplatok na dieťa 0,69x21 dní. Ak máš dve deti, toto ťa vyjde spolu 213,78 EUR. To je základ. Termín si môžeš zvoliť. Leto je čo sa ubytovania týka drahšie, takže zvoľ si jeseň, vtedy môžeš byť v Limbe ubytovaná bez doplatku, stravu si nemusíš objednať, deti nezjedia všetko a keby aj, môžeš si niečo kúpiť v Bonsaji alebo si spraviť jedlo v spoločnej kuchynke. Napr raňajky mi chlapec nikdy nejedol, pomazánky nemá rád, brala som mu rožky aj džemík a maslo a mal to inokedy, ked nechcel jesť iné jedlo (vlastne stále). Ja som mala plnú stravu, ale už by som si ju nedala, bolo to zbytočné. Chlapec mi tam žil na jogurtoch, guličkách s mliekom, suchých rožkoch a najmä na krupicovej kaši a párkoch.
Ja som bola v Limbe na 3.posch, lebo som chcela mal WC na izbe, tam je doplatok 3€ na noc, čiže 63 eur na pobyt. Aj tak by to vyšlo spolu 276,78 €. Ak pôjdeš vlakom, deti sú zadarmo a vlak z BA do Štrby je cca 12-13 eur. Na výlety potrebuješ cca 100 eur (ja som minula 3x toľko, ale zas stále sme niekde behali a využívali aj taxík a platila som vstupné aj dcére, ktorá za nami na 5 dní prišla).
Neboj sa toho.

monline
15. jún 2016

@slavka1307 ak máš otvorený cenník pre sprievodcu samoplatcu, tak tam sú konečné sumy za ubytko vrátane poplatku za sprievodcu, čiže ubytko je v limbe grátis na 1.a 2.posch, tých 4,98 je za doprovod, nech ťa to nemýli..porovnaj si oba cenníky

luciahavesela
15. jún 2016

@dfgabika som si myslela, že to tak bude. Zdá sa mi to na hlavu postavené, chcela by som vidieť, že niektorá z tých pracovníčok, čo to schvaľujú by poslala svoje dieťa samé

luciahavesela
15. jún 2016

@milka2008 nikde nevidím žiadnu poznámku

monline
15. jún 2016

@luciahavesela až na papieroch z kúpeľov budeš mať poznámku o sprievodcovi, na tých z poisťovne som ani ja nič nemala
každopádne tam môžeš ísť, ide o to, či ťa to bude stáť 104,58 € za doprovod, alebo to platí poisťovňa.

monline
15. jún 2016

@luciahavesela ak ti už prišlo schválenie z poisťovne ale z kúpeľov ešte nič, tak zavolaj do kúpeľov, oni budú vedieť, či ťa schválila poisťovňa..a aj si dohodni predbežne termín

miah
15. jún 2016

@luciahavesela moj syn bol sam v Jedlicke a pacilo sa mu 😅

luciahavesela
15. jún 2016

@monline aha, vďaka

mima595
15. jún 2016

@monline -uz na papieroch z poistovne to je...je tam len krizik ...alebbo nie je ..ak je schvaleny sprievodca..tak je tam krizik, ze schvaleny je....

monline
15. jún 2016

@mima595 no...z toho vyplýva, že pre neschváleného tam nie je žiadna informácia 🙂

luciahavesela
15. jún 2016

@mima595 no žiadna info o sprievodcovi, iba v návrhu od Dr. Je krížik na sprievodcu. No nič, zajtra skúsim zavolať do kúpeľov. Kedy mi príde vlastne papier z kúpeľov, až tesne pred nástupom? Ideme prvýkrát, neviem ako to chodí

milka2008
15. jún 2016

@miah a koľko mal rokov? ja tiež uvažujem, že dám syna o rok samého už , to bude mať 6 r.

milka2008
15. jún 2016

@luciahavesela treba zavolať do kúpeľov... ak tebe prišiel papier z poisťovne, tak čoskoro dorazí aj do kúpeľov.. tebe príde skôr ako do kúpeľov, ale v každom prípade do kúpeľov zajtra zavolaj a informuj sa...

miah
15. jún 2016

@milka2008 mal skoro 6 🙂

monline
15. jún 2016

@miah v jedličke sú deti tiež tri týždne? ako to tam funguje? návštevy? videla som detičky ako sa na dvore hrali, ako šli na prechádzku, všetky veselé, ukecané...zvládali to asi lepšie ako ich rodičia 🙂

miah
15. jún 2016

@monline tiez si mozes vybrat ci 21/28 dni.. my sme na navsteve neboli, aby nebol zbytocne smutny.. ale viem, ze niektori chodili 😅 kazdy vecer sme mu volali na pevnu linku a hovoril nam co robili a kde boli, cez den mali po procedurach bud nejaky program alebo isli niekam na vylet 🙂

janet24
15. jún 2016

@slavka1307 ja som platila s jednym dietatom limbu bez stravy 178 eur tusim.Pre seba som si chodila kupovat do obchodu.Ani 200 eur som neminula za tie tri tyzdne a to sme chodili aj do restiky.

milka2008
16. jún 2016

@miah ďakujem ... a tak je rozhodnuté, pôjde sám 🙂 .. a sestrička pri odchode povedala, že už sa na neho tešia.. lenže to ešte netušia, čo je to za výkvet ten môj mladší syn 😀 ... tak im ho tam pošlem...

monline
16. jún 2016

@milka2008 fííha, držím palce aby to pekne zvládol 😉 ja by som asi nemala odvahu toho môjho pustiť, tak ale deti sú rôzne, môj je málo spoločenský a má problém skamarátiť sa s deťmi

milka2008
16. jún 2016

@monline ve´d skúsim, uvidím, čo to s ním spraví... starší syn chodil už od 3 rokov sám (teraz má 15r.) .. do kúpeľov.

miah
16. jún 2016

@milka2008 urcite to zlvadne, bude sa mat dobre 😉