Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
22. apr 2013

@maznacik007 - no je tam krasne, deti si uzivaju, len ja som uz v praci 😝

lilianka851
23. apr 2013

no tak zajtra cestujeme hrozne sa tesime najme samko.najde sa tu niekto kto bol v limbe mam par otazok

rutt33
27. apr 2013

@lilianka851 ahoj aj mi sme v limbe..... 😵

lilianka851
27. apr 2013

rutt33 na ktorej izbe?my na 110

rutt33
28. apr 2013

@lilianka851 my na 207, nie Vám zobrala moja dcéra bicykel? 😉

ciklamenka
1. máj 2013

ahojte, aj ja som s deťmi v Limbe 🙂, zdravím ťa Rutt33, som rada, že si tu 🙂

rutt33
1. máj 2013

@ciklamenka Ahoj, som rada že sme sa tu stretli v takomto krásnom prostredí 😵 ozaj je tu nádherne túto krásu treba vidieť.......

nikkola16
2. máj 2013

Ahojte 🙂 Kto nastupuje koncom maja?Ja idem s malou 28.5.do Jedli..ideme prvykrat... 🙂 🙂 ..tak dufam ze jej to pomoze

zaneta54
4. máj 2013

@nikkola16 Ahoj aj ja idem 28.5 s detmi do javora už sa tešíme a dufam že to tiež pomože.Ideme tioež prvý krát.

nikkola16
4. máj 2013

@zaneta54 Ahoj Zanet. no tak super...ako stare mas deticky?Moja Vaneska ma 3,5 roka...

natalka445
5. máj 2013

my sme boli v termine 2.4.-23.4. boli sme tiež prvy krat v školke vydržal 3 dni a od tedy ma zapal priedušiek ☹ ☹

zaneta54
5. máj 2013

@nikkola16ahoj Niki ja mám tri deti namladšia bude mat 4 roky, potom 5 ročná a chalan 10.To je čo da to zabrať ale da s ato zvladnuť.A odkial si ? My s Kysuc. Dufam že sa tam stretneme.Zatial ahoj

mima595
5. máj 2013

@zaneta54 - zvladnes, neboj...my mame tiež 3 deti, 6 a pol,6a pol a 3a pol rocne...bol s nimi cely cas MM a zvladli to uplne v pohode..ty si na nich zvyknuta, vies, co na nich plati...zvladnes v pohode....

nasi dostavali vsade pochvaly, aj ocko aj deti 😉 😉

nikkola16
7. máj 2013

@zaneta54 Ja som zo Skalice. to je super ze najmladsia bude mat 4 roky..to su skoro rovnak stare s mojou malou, tak sa pekne pohraju..aj s 5 rocnou..no tesime sa velmi..

zaneta54
21. máj 2013

tak a za tyždeen odchadzame smer Lučivna už sa moc tešíme

nikkola16
24. máj 2013

@zaneta54 Aj my sa tešime, len dúfam že to počasie sa konečne umúdri ..

danielka_ma
30. máj 2013

dievcata, ked idem ako doprovod deti do kupelov, mam narok na OCR na urcitu dobu pocas pobytu tam?

maznacik007
30. máj 2013

@danielka_ma OCR nie ta je len na desat dni, ak tam budes cely pobyt tak to mas viac dni ... treba ist na PN v kupeloch ti ju vypisu ...

danielka_ma
30. máj 2013

ja idem na prvý tyzden - to by som chcela OCR, ten druhy tzyden pridu nasi a posledny tyzden si berem dovolenku...da sa ten jeden tyzden vybavit OCR u detskej? alebo sa dat vypisat na PN..a to ma vypise lekarka v kupeloch?

mummy01
30. máj 2013

dievcata neviete kolko by som platila za pobyt 3 rocne dieta so schvalenym sprievodom v najlacnejsom ubytku?

maznacik007
30. máj 2013

@mummy01 aku mas poistovnu ?

maznacik007
30. máj 2013

@mummy01
predpokladam ze mas poistovnu Doveru kedze pises o schvalenom sprievodcovi .. tak tam ta uplne najnizsia suma pre vas je bez tvojej stravy cca 80 eur na pobyt, cca 317 Eur aj so stravou.... v Limbe spolocne WC a sprchy

mummy01
30. máj 2013

@maznacik007 no nemam doveru ale vzp...oni to neschvalia?

maznacik007
30. máj 2013

@mummy01 myslis vseobecku ... tak to neschvalia doprovod... potom ti to vyratam znovu lebo oni maju 21 dnove pobyty a nie 28 dnove...

vseobecka schvaluje sprievodcu len ak je napr na voziku a pod... nestaci im ani psycholog, jedine ze pokial je tam dlhodoba psychiatricka liecba, sleduju vykony, lieky a tak...

potom to mas na 21 dni bez stravy pre teba cca 165 EUR na pobyt so stravou pre teba je to 344 EUR ...
inak je tam super vsetko ... uzasne...

mummy01
30. máj 2013

@maznacik007 tak to som v soku...☹...moj maly ma genet.ochorenie a vyzaduje spec.starostlivost ale fyzicky aj mentalne je ok...si teda ani vo sne neviem predstavit ze poslem chore 3rocne dieta s ojedinelou diagnozou o ktorej 99% lekarov nic nevie same na 3tyzdne...no to je logika ☹.... Ale vdaka za podrobne info.Nevies ako rychlo zvyknu schvalit od podania navrhu a ako rychlo by sme dostali termin od schvalenia?

mima595
30. máj 2013

@mummy01 - ono to schvalenie od poistovne je myslene tak, ze poistovna ti cast nakladov uhradi..t.j 5E na den...aj ta poistovna neschvali, ty mozes ist ako samoplatca..a teda rozdiel je za tych 21 dni cca. 100E..medzi schvalenym a neschvalenym rodicom....

mummy01
30. máj 2013

@mima595 ja chapem ako je to myslene a na to poistovna aj kupele vsadzaju-ze rodic si aj priplati aby tam mohol byt so svojim dietatom.No co uz...

maznacik007
31. máj 2013

@mummy01 ano poistovna neuhradza celeho sprievodcu tak ako ti pisala mima ... len prispieva 4,98 EUR na den ... inak nic... ani keby si mala potvrdenie o hmotnej nudzi aj tak ty ako sprievodca platis..

na schvalenie navrhu maju mesiac, a potom ked ti domov pride ze je tvoj navrh schvaleny mozes volat do kupelov kde sa s nimi dohodnes ze kam chces ist do akeho ubytka.. najlacnejsia je Limba vsetko je to ratane na tu Limbu a oni ti povedia kedy maju tam cca volne.... treba ratat ze to asi nebude hlavnej sezone lebo vtedy su v Limbe ubytovane deti bez sprievodu resp. tie su tam stale ale v lete ich je viac kvoli skole.... takze rataj ze tak na tu jesen oktober november by ste mohli ist... ale fakt to zavisi od toho ako to maju obsadene ... ja som volala v septembri a sli sme v marci prave do tejto Limby ... ale to je fakt individualne .... povacsinou ponukali smrek ... ale tam uz je teda vyssia cena ...
na ten navrh treba hore napisat ze Lucivna inak ti poistovna moze dat aj ine kupele ... on pojde na aku indikaciu .... s akou diagnozou, my sme museli mat aj aktualny nalez od alergoimunologa s krvnymi testami nie starsi ako tri mesiace ... ale my sme sli s diagnozou IDS dokazanym krvnymi vysetreniami s recidivujucimi ochoreniami HDC, v liecbe viac ako rok ...

mummy01
31. máj 2013

@maznacik007 no v lete kvoli syncekovej diagnoze ist nemozme takze to som ani neratala.V zime je zasa stale chory takze u nas iba jar a jesen prichadza do uvahy.U nas je to s diagnozou konplikovane,on ma HED kvoli ktoremu ma suche sliznice takze mame opakovane obstrukcne bronchytidy,zapaly pluc a laryngytidy ktore casom z najvecsou pravdepodobnostou vyustia do astmy a v dospelosti do CHOCHP.....tak len vskratke napisane.Ale menime teraz imunologa a hladam aj pneumologa takze si len dopredu zistujem co a ako aby som bola pripravena.Vdaka ti za podrobne info.

maznacik007
31. máj 2013

@mummy01 no sak lekari uz to vedia napisat tak aby to spadalo do tej indikacie.... inak v zime by som na vasom mieste nesla je tam dost silne slnko ako sa to odraza od snehu ... musite to dobre naplanovat ... a tam sa vlastne musis cely den pohybovat po areli... lebo sa neustale premiestnujes medzi budovami ...