Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

janulka204
20. júl 2013

Ahojte mamicky, mam 4 ročneho syna a od 5. augusta mame nastupit na liecenie do Lucivnej- LD Smrek, nechystate sa tiez niektorá cez prazdniny? co hovorite na ubytovanie, a animácie ktoré tam sú? vdaka 🙂

musa7
1. aug 2013

Ahojte.Moj syn ma 8 rokov,imunologicka navrhujeLucivnu....mate skusenosti ze tam bolo dieta same? Mam z toho obavy....rozmyslam o tej PNke.Prosim dajte vediet ako to zvladaju deti bez rodica. P ostaraju sa o ne dobre?????napr.v zime????? Aj ked je syn velmi samostatny,mam vazne obavy.dakujem

karin878
2. aug 2013

Ahojte, ja som sa nedávno vrátila z Lučivnej a vôbec som nebola spokojná. Zažila som rôzne kúpele, ale tieto nemajú úroveň oproti iným. A ešte keď si človek zaplatí 400,- eur a to nerátam nakupovanie potravín a partnera. Keď som to spočítala, tak radšej som mohla ísť k moru. Strava hrozná, detské a dospelé porcie rovnakej veľkosti, 4 dni som si nemohla objednať, na raňajky sme dostali KONZERVU - bravčovú paštétu, raz za 10 dní šunku, inak maslo, syr alebo marmeládu. Jogurty deň pred dátumom spotreby a takisto aj buchty na desiatu. Neodvážila som sa to dať malému. Myslela som si, že nebudem stíhať chodiť na procedúry a sme sa nudili s malým. Žiaden program pre malé detičky. Stále to isté ihrisko, prechádza v parku, herňa....no neviem, ja som si to úplne inak predstavovala. Som si myslela, že to bude akoby tábor pre deti a stále budú od rána niečo pre nich vymýšľať. Žiadna rozcvička v prírode, putovanie v noci lesom....asi som veľmi náročná. Prvý deň nástupu som nevedela, kde mám ísť a správca so mnou rozprával s nohami na stole. Trocha som sa tým pádom blúdila, ale nakoniec som to našla. V prijímacej kancelárii som čakala pol hodiny, kým vypočítali ubytovanie a aj to som dostala nie také, ako som mala sľúbené, takže muž a dcéra, keď prišli dostali rozťahovací gauč, na ktorom sa nedalo spať. Ja ľutujem, že som tam išla. A mimochodom musa7, ja by som tam malého nepustila samého. Videla som, ako sa tam k sebe správajú deti a aj tie teroristické sestričky... Veľa menších detí som tam videla plakať za mamou.... ☹

30mamina3
7. aug 2013

@karin878 ja som tam bola už 4krat s 3detmi a nemožem povedat ani jedno zle slovo bolo užasne a dufam že v zime sme tam zas.a ja tam nechávam stále cez 800eury ☹netreba si to mylit s taborom ako si aj ty napisala je to liečenie a dietatu sa venuje doprovod teda ty.Ja chodievam v zime a nemenila by som.Ale asi si fakt náročnejšia lebo ak už tam si nebola spokojna tak neviem 🙂ja som rada že sme pekne 3tyžne spolu lebo na celý pobyt chodi aj manžel a pekne si upevnujeme vztahy a užívame si.a čo sa stravy týka nestalo sa mi aby nedali deckám dublu nikdy tam neschudli 🙂ale čo človek to iný názor

musa7
8. aug 2013

@karin878
@30mamina3 Dakujem za info.Asi sa budem snazit,aby som tam isla aj ja so synom.Len neviem ako je to s tou PNkou. K to mi ju vypise????A mozem pnkovat 3 tyzdne?Asi prvy krat pojdem s nim,pozriem co a ako a mozno potom bude chodit sam.

30mamina3
8. aug 2013

@musa7 ja osobne by som určite išla s 8ročným ved si tam aj ty oddychneš,ale záleži od decka moja by tam sama "trpela" alebo možno si to len ja myslim lebo mne sa tam pači a chcem tam ist 🙂)) pokila viem PN vypišu tam,len neviem ako to potom doručiš zamestnavatelovi to si musiš zistit.

mima595
8. aug 2013

@musa7 - PN ti vypisu v prijim. lekarni..normalne hned v ten den, ked pridete..ked vas pojde odviezt manzel, nech to on hned vezme na postu, ak nie, spravite si vylet do Svitu, alebo popytas nejaku casnicku, alebo niekoho, aby ti to poslal...oni davaju PN na 3 tyzdne, ak s tym nema problem zamestnavatel, kupele urcite nie....

ja by som isla s 8-rocnym...uzasne si oddychnes, povenujete sa ...a ked to uznas za vhodne, buduci rok moze ist sam...
my sme tam boli 3x, ale sama by som ich este nepustila..aspon nie cez leto...je tam strasne vela deti, chalani pubertiaci....ale v septembri je to uz napr. ine..uz je tych deti menej, su aj inak deleni v skupine....

musa7
9. aug 2013

@30mamina3
@mima595 jeeej,normalne ste mi dali chrobaka do hlavy,rozmyslam ze vezmem teda aj 4 rocnu dcerku. Zacinam setrit,este som neposlala ziadnu prihlasku,predpokladam ze pojdeme v zime,preto mam obavy ako sa sam pooblieka....atd.Ste mi velmi pomohli.Doktorka to tak samozrejme povedala,ze deti tam bezne chodia v jeho veku same,tak ma to tak poplietlo.dakujem za info.pekny den prajem.

maznacik007
9. aug 2013

@musa7 no len za tu stvorrocnu by si vela doplacala ... to sa oplati len u deti do troch rokov ak idu bez schvalenia poistovnou... takze ak sa da ja by som poziadala o kupele aj na nu ak ma teda indikacie...

ja som bola s dvomi v zime a bolo super... s 10 rocnou a 4 rocnym ako podla mna 8 rocny to tam zvladne aj sam aj mensie deti tam boli same ... ale teda zavisi aj od povahy dietata ... a radsej by som ho dala potom na jar alebo na jesen ... ked sa tolko neprezlieka, neprezuva pri presunoch ...

musa7
9. aug 2013

@maznacik007 dcera nema indikacie,nastastie. T a je chora fakt raz za rok,syn raz do mesiaca.Ved uvidime aj podla ceny,aj terminu. Ten termin mi daju oni,alebo si mozem aj sama vybrat? Predpokladam ze v zime tam nieje taky natresk akomv lete.

musa7
9. aug 2013

Ozaj,este spominala aj Bielu skalu. Len som sa tu o tejto liecebni nic nedocitala. Vie niekto nieco o tejto liecebni?VDAKA

maznacik007
9. aug 2013

@musa7 ja len preto ze neschvalene dieta poistovnou mas 35 EUR na den

rozdiel je medzi lucivnou a bielou skalou v tom ze to prve su detske kupele a to druhe detska zotavovna... do Bielej skaly sa da lahsie dostat .... resp. tam neni take schvalovanie poistovnou ako pri kupeloch ... bola tam moja neterka ona tam chodila sama aj menej ako osem mala ...

termin sa da upravit ak tam zavolas ... az ked mas odsuhlaseny navrh poistovnou ... a podla toho ake chces ubytko tak podla toho ti povedia kedy maju volne ... ja som takto pred rokom davala navrh a sla som na konci februara... ono ta to so synom vyjde ked pojdete mimo sezonu a do toho najlacnejsieho spolocne sprchy a wc tak cca 350 EUR ... v tej Lucivnej ... do Bielej skaly co viem tak uz sprievodcov k velkym detom nechceli brat ... ale to si u nich over... ja som zistovala minuly rok...

musa7
9. aug 2013

@maznacik007 dakujem,ideme 19 teho na imunologiu,zasadne rodinna rada a uvidime. Kazdopedne velmi cenne info,dakujem a zelam len same zdrave deticky.

pink_lady
9. aug 2013

ahojte ja som trosku v soku, v lucivnej sme sa 11.7. dohodli, ze na pobyt si nas zapisali na januar do Limby a dnes mi prisla pozvanka na september do NADSTANDARDU do Javora. ked som sa tam snazila dovolat tak ma len prepajali a prepajali a nakonec mi to nik nedvihal 😖 stretli ste sa niekto s tym uz?

maznacik007
9. aug 2013

@pink_lady posli im mail .... ako odpoved s tou povodnou dohodou .... pravdepodobne je to len omyl ....

pink_lady
9. aug 2013

@maznacik007 uz som im napisala - ako pises - odpoved na ten mail, obavam sa ze skomolili meno...dufam ze to bude ok ...lebo 658,35€ - ako mi tam zavalilia 😀 nemam ani ked sa pose*em

maznacik007
9. aug 2013

@pink_lady ty mas doveru ci vseobecku ... ja tiez chcem ist aj buduci rok s deckami moj muz zasadne v zime ... by chcel ... ja som bola tak ze v Limbe s dvomi detmi ako schvaleny sprievodca... ale teraz idem menit poistovnu na vseobecku, ja by som chcela aj na jesen ist tak mozno spracujem muza...ale teraz uz dam si nadstandard kvoli kuchyni a muzovi ... lebo chce byt tam s nami aspon dva tyzdne ... 😉

pink_lady
9. aug 2013

@maznacik007 vseobecnu mame...tiez mame schvaleneho sprievodcu...ako rodinna dovolenka to moze byt dobre 😀

maznacik007
9. aug 2013

@pink_lady a co si dokladala aby ti vseobecna schvalila sprievodcu? ja som teraz este s deckami v dovere ale teda menim to na vseobecku a oni strasne tazko schvaluju sprievodcov... ale teda my mame aj pedopsychiatricku diagnozu a neviem si ani predstavit ze by maleho zobrali sameho ...

no dovolenka neviem ako tam si dost viazana procedurami a moja starsia ma aj skolu ale teda da sa po vikendoch a tak ... ja len to budem musiet so stravou doriesit moj tam nechcel jest ... a chudol dost ... takze teraz by som chcela nieco s kuchynkou ...

pink_lady
9. aug 2013

@maznacik007 no nam stacil papier od pedopsychiatra - ADHD s prvkami autizmu a oneskorenym PM vyvojom...+ ale mame aj neuro diagnozy

mima595
9. aug 2013

@pink_lady - to si teda mala "naozaj" stastie..lebo nadstandardy su velmi ziadane a tak rychlo sa tam dostat..myslim, ze teraz ti vela zienok zavidi....

@maznacik007
@musa7 - to s tymi 35 E na liecene dieta nie je celkom pravda...lebo ak mas 1 surodenca schvaleneho poistovnou, , tak nelieceneho surodenca ti vezmu za 5,50E na den...a ma vsetko ako ten schvaleny poistovnou...dokonca, ked dieta este nema 4 roky..ale ma viac ako 3....tak ho este kludne daju do tej kategorie do 3 rokov.....

a k pocasiu...boli sme uz v roznych termionoch....najhorsie je asi koniec oktobra, november..to uz by som nesla..to radsej v zime...lebo zima je uz dost....musia byt aj zimne vetrovky, aj rukavice...na ihrisku uz sa moc neda, bicykle a trampolina su uz prec, vecer sa rychlo stmieva, uz o piatej je tma ako v rohu..teda ostava uz len herna....

to by som uz radsej volila zimu, lebo v snehu sa tak deti nezaspinia ako na jesen a potom, co sme tam zazili snad 4 dni sneh...boli sme teraz zaciatkom aprila...je to naozaj vyborne...svah pod nosom, poziciavaju vsetko...asi by som volila zimu

a urcite by som vzala aj 4-rocnu...vies, ako by ti bolo luto, ze ona je doma a nemoze si to tam s vami uzivat?? 😉 😉

musa7
9. aug 2013

@mima595 jeeej to si ma potesila s tym platenim 😉 😀 Ked uz pojem ja,tak aj malu beriem,nemal by ju ani kto zo skolky brat a bolo mi nenormalne smutno.Tiez skor v zime chcem ist ako na jesen.Ake vsetky procedury nas cakaju? A mozem aj ja snimi? Asi ano 😀 .A ko to je v tej skole? Ja uz sa tesiiiiim.

mima595
9. aug 2013

@musa7 -skolu neviem, nasi este nechodili, ale co som sa rozpravala s tymi, co deti chodili, tak boli spokojne...
ked je dieta skolak, je to trochu hektickejsie, lebo musis niektore procedury stihnut este pred skolou...

co sa tyka procedur, nie je ich vela, kazdy den inhalacie, bazen 1x do tyzdna povinny a potom este aj 2xmimo, sauna x1 a zdravotna telesna 2x do tyzdna...inak by si mala byt hlavne na cerstvom vzduchu...vylety...areal je tam velmi pekny....ja to beriem ako balzam na dusu...skoda, ze my asi tohto roku nebudeme skusat kupele...deti su prvaci....no uvidim, ako zvladneme jesen.....

kazdopadne s 8-rocnym by si sa nudila...doobedu by bol v skole a ty co??? tak sa budes moct venovat malej, budete si chodit po ihriskach...uvidis, ako vam bude fajn....

pink_lady
9. aug 2013

@mima595 no uz mi volali oni, ze sa pomylili a ze teda si ma prehodia na januar 😀 hadam aj pokorculujeme aj polyzujeme 😀 len dufam ze nebudeme ako vzdy od stedreho dna az doneviemkedy /tentorok to bola polka juna/ chori chori chori...

maznacik007
9. aug 2013

@mima595 vidis na teba som zabudla ze ty budes mat skusenosti s tym neschvalenym surodencom.... no super ze sa to da aj inak ako maju oficialne na stranke...

ja si skolu mozem len pochvalit .... mne chodila tam dcerka cely ten mesiac ... co sme boli do tretej triedy a bola velmi spokojna super pani ucitelka a tak ...
my sme to mali dost hekticke s procedurami ... lebo pred skolou som obehala inhalacie ... potom do skoly a potom doobeda procedury s malym a poobede po skole zasa s dcerou ... medzitym som musela hocikedy robit nieco na notebooku do roboty... akurat saunu mali spolocnu .... a este aj to vajco ... poobede zasa zvykli mavat aj hodiny s instruktorom na lyzovanie ... ale ako v pohode ja som aj doma zvyknuta ... stale kruzky a tak ... lebo robim z domu ...

no ako nam tiez predpokladam vseobecka schvali sprievodcu .... my mame aj predlzeny RD aj na psychiatricku diagnozu ... moj muz sa strasne tesi .... ze si polyzuje ako ten kopcek tam nic moc ale ked ides normalne do lucivnej na svah ... mas tam aj zlavy na vlek ... a vela sme pochodili po strbskom, lanovkou na hrebienok a okolite salase a restiky .... 😀 😀 😀

mima595
9. aug 2013

ako ja len priznam svoj postreh...akoze to nie je dovolenka, ani tabor....je to raz liecenie...a podla mna netreba cakat zazraky...ked je tam clovek raz schvaleny ako dozor, alebo tam chce byt ako sprievod, tak tam aj nech ako sprievod je...a nespoliehat sa na inych, ze vymyslia program...

a ruku na srdce...za 800E na 3 tyzdne....ved len vikend na hoteli pre 2 s polpenziou stoji cez 200E....keby si chcel niekto zaplatit 3 tyzdne..tak mozno v penzione ...

30mamina3
11. aug 2013

ja idem s deckami aj s mužom v januari,len už teraz mám "depky",že čo budeme robit doobeda kedže teraz už budu všetci školáci.pred rokom sme to mali super staršia v škole a s dvojčatami v kuse vonku v snehu 🙂myslím že sa tam straaašne unudim a poobede nebude stihat kedže decká chcu aj lyže a korčule a proste všetko 🙂

30mamina3
11. aug 2013

teraz som volala s mužom že či si uvedomil,že decká už budu v škole tak že ano a na to sa najviac teši na romanticke prechádzky 🙂)))

mikisa27
12. aug 2013

@mima595 @30mamina3 baby a ked chodite do Lucivnej takto pekna cela rodina,v ktorom LD byvate?A stravujete sa tam,alebo mate stravu vo vlastnej rezii.Ja idem s detmi koncom septembra,jedneho mam schvaleneho poistovnou,druheho 2-rocneho beriem ako samoplatcu a ja idem ako schvaleny doprovod.Ideme na 28dni,do Jedle a ked som to zratala,tak nas to vychadza cca 560eur.Chcela som aby siel s nami aj manzel aspon na cast pobytu,ale to by bolo asi hodne drahe 😖 asi by sme potrebovali vacsi apartman,izba v Jedli by nam vsetkym nestacila,ci ano?

30mamina3
12. aug 2013

@mikisa27 my sme chodievali do Borievky,ale naposledy sme skusili Topol nadštandart a super.Myslím,že tam je každe ubytko fajn len si musiš vybrat čo ti viac vyhovuje čo využiješ a čo nie a teda aj cena je rozdielna.Neviem ake velke izby su v Jedli,ale ved ked pride len na pár dni tak snad neva.My chodievame na cely pobyt všetci a stravu mame normalka tam určite by sa my nechcelo ešte riešit varenie a hlavne nieje tam obchod na pečivo a ine potraviny.Sice v apartmane sme mali kuchynu,ale v rure som raz piekla hranolky 🙂