Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
29. apr 2016

@isis - neviem preco kopes dokola....HLAVNOU liecebnou procedurov kupelov Lucivna je pobyt vobku, na cerstvom vzduchu aspon 5 hodin denne...sú to klimaticke kupele...vsetky ostatne procedury...okrem inhalacie su pre deti...podla mna velky ucinok nemaju....hlavne aby boli von, otuzovali sa a terbars sa vyhli alergenom , ktore su v akom takom case....

ak je niekomu vhodnejsie ist v zime, preco ti to vadi....akože si myslis, že vziať si 3 tyzdne volno z prace je uplne ze jednoduche? 😕

isis
29. apr 2016

pretoze tento system je nepsravodlivy, preto...a znuziva ho jedna skupina rodin, preto... neviem co na tomto nechapes

danielka_ma
29. apr 2016

ako sorry,ale aka stipka ohladu na ostatne mamicky???
ked mam deti, ktore to liecenie potrebuju a na ktore maju raz do roka narok, tak si hladim hlavne svoje, aby mojim detom bolo dobre ...vy nie,
a ked mam skolopovinne deti, tak je jasne, ze je pre mna prednostny termin cez letne prázdniny!

a este sa mi ani raz nestalo, aby odo mna nieco v prijmacke vzali, alebo aspon nejako inak naznacili..
panie tam su velmi mile a ustretove!!!

tak utocit ze tam prevlada korupcia je dost odvazne, hlavne ked ste tam etse neboli!!!!

danielka_ma
29. apr 2016

@isis vybav si kupele, chod tam a potom ries ci je system spravodlivy, ci nie!!!

mima595
29. apr 2016

@isis - nechapem...aka jedna skupinka rodin...poznam jednu paniu...ma 5 deti....chodi tam cez leto, do najvasceiho apartmanu v Topoli..to jej mam akoze vycitat, ze si ho zabezpeci rok dopredu? ma deti skolakov, potrebuje vykryt prazdniny a potrebuje velke ubytko...tak si to riesi dopredu....

ani si tam nebola, a uz vidis vsetko zle....

leginca
29. apr 2016

Dievčatá, treba si uvedomiť aj to, že keď tam máš ísť s dieťaťom ako sprievodca nie vždy je ľahké vybaviť si uvoľnenie z práce na súvislé 3 týždne. Ďalšia vec je tá, že v mesiacoch júl a august sa za ubytovanie platí najviac. Tí, ktorým sa nedá ísť s deťmi, tak idú deti samé bez sprievodcu - boli tam deti aj od 4 rokov samé bez rodičov. Ja si myslím, že keď dieťa na to nárok nemá, tak mu pobyt zdravotná poisťovňa neschváli.Keď som tam bola minulý rok v júli, tak dosť maminiek boli na letný termín ako náhradníčky a volali im v polovici júna, že môžu nastúpiť začiatkom júla.

ph123
29. apr 2016

Zdravim. Pripajam sa k diskusii - tiez by sme radi nastupili na liecenie v lete. Boli sme tam uz viac krat, ibaze... neskoro sme sa tento rok "rozhybali" co sa vypisania navrhu tyka. Ked som volala do prijimacej kancelarie, bolo mi povedane, ze rezervacia je len predbezna a termin liecenia urcuju az mesiac pred nastupom na liecenie najskor. Musia prihliadat na platnosti navrhov. Tak neviem ci nam leto tento rok vyjde. Nevadi, tento rok skusime jesen - v Tatrach je prekrasna.

milka2008
29. apr 2016

@leginca super... a po dnešnom dni a rozhovore s tetou v poisťovni, riešim zmenu poisťovne i ja... tak som nakoniec zistila, že mladšie dieťa nie je posúdené ešte vôbec (1.5. bude 30 dní...) a že vraj na to majú až !!! 60 dní !!! ... takže starší pôjde zrejme sám ... a s mladším sa uvidí, či mu to vôbec poisťovňa schváli... nechápem tomu vôbec ... takže tak... tiež bola akási prekvapená, ked videla, že starší má liečenie schválené už dávno... aj papiere prišli mne i do kúpeľov, kde mi to potvrdili. tak som zvedavá, ako to nakoniec dopadne.

milka2008
29. apr 2016

aj mne sa to zdá nefér, mať rezervovaný termín dosť dopredu.. hlavne na leto... ked mi to teta v kúpeľoch povedala, nevedela som, či to myslí vážne... alebo nie... pri opakovanom telefonáte mi zasa povedala niečo iné...

leginca
29. apr 2016

@milka2008 - aj iné maminky spomínali, že vo Všeobecnej trvá schvaľovanie kúpeľov aj 2,5 mesiaca, ja som to mala v Dôvere schválené za dva týždne.

nellynka
1. máj 2016

nezvyknem sa vyjadrovat... ale.....

my sme minuly rok boli 1x a to v lete, je pravda, ze som si rezervovala termin este v zime, avsak je to len nezavazne a nikto ti nezaruci ci ho ozja dostanes. Chceli sme jul a dostali sme august, bola som rada aj za ten. A schvalovali mi maleho VSZP 8 tyzdnov. Pricom ked som volala povedali mi, ze zakon im neurcuje dokedy maju rozhodnut. Teraz zase mame zarezervovany termin na leto, lebo mam dceru skolacku a verte mat 3 tyzdne vkuse volno nie je jednoduche pre zamestnane maminy a hlavne nie je to lacna zalezistost, ale ked to ma detom pomoct, nech to stoji co stoji.

A stiktne odmietam debaty o korupcii, co sa tyka prijimacej kancelarie alebo podobne. Zlatsie panie som nikde nestretla a celkovo personal. Kto ich nepozna nepochopi, tie by Vam splnili aj posledne, vsetci lekari, na procedurach ako aj spravcovia. Snazia sa vyjst v ustrety kazdemu, len je to tazko pri takom pocte deti a ziadossti. Ale fakt niekto nevie co povedal, ked napise, ze sa rozhoduje aj na zaklade nejakej korupcie.

milka2008
1. máj 2016

@nellynka súhlasím, je to iba ako predbežný termín, pretože aj mne teta povedala, že všetko závisí od toho, kedy prídu už schválené (ak budú schválené) návrhy zo zdravotnej poisťovne, a to je pre nich už naozaj záväzné, až prijatý schválený návrh z poisťovne... a podľa toho sa aj ten predbežný termín môže úplne od základov zmeniť a posunúť... to tiež na vysvetlenie... ...
@nellynka - a ak sa môžem opýtať - píšeš, že na mladšie dieťa Ti VšZP schvaľovala návrh až 8 týždňov... čiže naozaj, ako mne tvrdila teta z poisťovne v telefone, že 60 dní.. pritom tiež si chcela ísť s oboma deťmi naraz? a naraz ti aj pre obe deti rovnako schválili? Lebo mne sa stalo, že starší mal návrh schválený ani nie za 2 týždne.. a mladší.. doteraz nič nemá... a práve ubehlo 30 dní od jeho odoslania do Prešova.. Tak len čakať zostáva.

nellynka
1. máj 2016

@milka2008 ja mam dceru v Dovere takze ju som mala schvalenu hned. Ale pekne pockali v Lucivnej kym budem mat aj syna. Ja som ho mala schvaleneho a o dva tyzdne sme mali nastupit. Takze sme to len tak tak stihli.

milka2008
1. máj 2016

@nellynka aha, ja mám oboch vo VšZP a preto mi je tento postup dosť divný... jeden schválený takmer hneď a druhého musím čakať ... ale tak u vás, hlavne, že ste to stihli...

nellynka
1. máj 2016

@milka2008 a tento rok mi ho schvalili za dva tyzdne a to aj s tym, ze to slo postou od nas k nim a opacne. Podla mna to je tak, ze si rozdelia navrhy a zalezi to od toho kto to ma asi pridelene. Asi mate tu istu pani ako my minuly rok.

janet24
3. máj 2016

Kocky komu teraz prisiel schvaleny navrh aky ste si dali termin.

milka2008
4. máj 2016

@janet24 závisí od počtu osôb, a aký termín chceš ty. leto je už asi obsadené.. a s kým ideš? s mladšou dcérou.. a máš schválený aj doprovod?

@nellynka tak si predstav, že nakoniec mi aj mladšieho schválili ... a dokonca vraj aj môj doprovod k nemu schválili.. tak som zvedavá, tak som volala hned do Lučivnej... uvidím, aký termín mi nakoniec dajú.

janet24
4. máj 2016

@milka2008 ja som si dala predbezne september oktober

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadka2
10. máj 2016

@kvevka Rozdiel je hlavne v tom, že keď je bez obývačky, všetko je v jednej izbe - postel, chladnička, kanvica, televízor, skriňa, stolík ..... Ja som bola s obývačkou a maximálna spokojnosť. Keď chcel syn spať, uložila som ho do spálne (mala som tam síce iba manželskú posteľ a dva nočné stolíky) a ja som si kľudne v obývačke mohla pozerať telku, prípadne si niečo iné robiť. Z obývačky som mala dvere do samostatnej kúpeľne - uteráky, osušky som si musela doniesť z domu. Toaletný papier a mydlo je k dispozícii, netreba vôbec nosiť, pravidelne dopĺňali. Skriňu som mala v obývačke a boli tam aj vešiaky. Keď by som išla znova na rok, stopercentne beriem izbu s obývačkou. Je síce drahšia, ale predsa len tri týždne prípadne štyri je dosť dlhá doba a človek určité pohodlie potrebuje ... a určite sa tam dá vytvoriť. Ja som bola na prvom poschodí. Syn bol tiež spokojný a už sa teší, že tam pôjde aj na rok.

monline
12. máj 2016

dievčence ako ste riešili kúpele v zamestnaní? moje pôvodné plány stroskotali a teraz pravdepodobne v utorok nastupujeme na pokračovanie liečby, teda na 16 nocí. To mi vychádza na 13 pracovných dní. pokiaľ ste mali PN - ktorý lekár to vypisuje? váš obvoďák? či lekár v kúpeľoch? je možné využiť aj očr? rozdeliť to napr na 10 dní očr a zvyšok dovolenku?

andybay1
12. máj 2016

@monline ahoj, na jeseň som mala OČR, lebo som bola iba 1/3 pobytu, teraz som mala na celý pobyt PN, vystavili mi ju priamo v kúpeľoch ( iba pre deti do 6 rokov ) 😉

monline
12. máj 2016

@andybay1 aha, čiže nemusím ísť za obvodnou. A očr vypísala tvoja pediatrička, či v kúpeľoch?

andybay1
12. máj 2016

@monline OČR vypísal pediater, ale nebol veľmi nadšený ( nechápem prečo ...), v kúpeľoch OČR nedajú

nellynka
12. máj 2016

presne tak, ja som mala tiez PNku ako doprovod v kupeloch, vypisala mi ju pani doktorka v Lucivnej na cely pobyt.

milka2008
12. máj 2016

@andybay1 Ahoj, ak sa môžem opýtať - OČR bez problémov vypísal pediater? to sa dá, aj ked je dieťa v kúpeľnej liečbe? lebo my sme to preberali, či mi to dr. dá, skúsim sa opýtať ... a tiež som nad PN uvažovala, lenže.. 3 týždne PN je dosť ... @monline

merikac
12. máj 2016

@milka2008 tvoj pediater neda..ale lekarka v lucivnej ti da...na dobu aku potrebujes

milka2008
12. máj 2016

@merikac očr mi dajú v Lučivnej? veď očr je iba na 10 dní, nie? Ale ty asi myslíš PN - to mi je jasné, že PN mi pediater nevystaví.. tú mi dajú v Lučivnej.

stankapk
12. máj 2016

Mne nasa pediatricka bez problemov vypísala ocr.

merikac
12. máj 2016

@stankapk moja nechcela..ale tamuzovi vypisali..oni sa hned pri prijme, nastupe pytali, ci nepotrebujeme....tak muz ked prisiel si dal vypisat na tyzden