Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

zuzi79
22. sep 2016

@dadus0607 ja som tu teraz a prijala by som aj zimnú bundu a obuv, dlhé tričká, mikiny, určite zober

marcella5
22. sep 2016

Dievcata, ktore ste boli v topoli v apartmane, su tam uteraky, alebo treba vlastné? A naozaj sa caka pri prichode aj do poobedia, kym nas prijmú? Keby prideme skoro rano, je sanca skor na vybavenie sa, ci ani nie? Ďakujem

marianna35
22. sep 2016

dobry den my sme mali nastup 13.9.a le ked sme prisli do lucivnej tak sme sa otocil,lebo zdravotny stav malej nebol ok.chcem sa opytat o pocasie ako je tam lebo v pondelok mame nastup a neviem ci mam brat aj veci na zimu? chcem sa opytat aj maminki timuskin ako je to tam v limbe lebo my sme mali izbu 318 a ze je je volna

timuskin
22. sep 2016

@dadus0607 ja som nezobrala zimne bundy a je tu zima.takze urcite teple bundy.ciapky,lebo minimalne 3 hodiny musite stravit vonku pri kazdom pocasi.nam je tu zima

timuskin
22. sep 2016

@marianna35 je tu zima,takze teple veci urcite

timuskin
22. sep 2016

@marianna35 my mame na izbe umyvadlo,WC a sprchy su spolocne ale da sa v pohode odprchovat. Nam sa velmi paci

marianna35
22. sep 2016

🙂 dakujem

dadus0607
22. sep 2016

@timuskin no super a ked je vonku zle pocasie tak ako travite tie 3hodiny vonku

timuskin
22. sep 2016

@marianna35 chladnicka aj kanvica je na kazdej izbe

timuskin
22. sep 2016

@dadus0607 prechadzky vonku su zaklad liecby.min.t.bolo velmi teplo,deti sa vyhrali na preliezkach,teraz je to horsie....ale kvoli cistemu vzduchu sme tu,tak ci sa nam chce,alebo nie,snazime sa byt vonku co najviac ako sa da

dadus0607
23. sep 2016

@timuskin no super tak dakujeme dufam ze ked prideme my bude pocasie dobre aby nam bolo super 🙂

monline
23. sep 2016

@dadus0607 počasie v Tatrách je nevyspytateľné. Určite si vezmi tenšiu zimnú bundu alebo aspoň jesennú bundu a vestu. Čiapku, dvoje boty, aspoň. A najlepšie jedny také, ktoré sú teplé a nepremoknú. Ak bude chladno, tak vonku v areáli sa vám nebude chcieť prechádzať, choďte na výlet, napr na Štrbské pleso. My sme tam 2x zažili parádny dážď, ale boli to prehánky, čiže skryli sme sa v reštike a dali si čaj a hranolky, druhýkrát sme v pršiplášťoch napriek dažďu obišli jazero...nebol silný vietor, takže sa dalo, nejaký dážď nás predsa nezastaví? 🙂 My keď sme šli na výlet, v batohu som mala + oblečenie do zimy a dažďa, priebežne som obliekala, vyzliekala 🙂

monline
23. sep 2016

@dadus0607 a v areáli keď bola zima, sme pod altánkom maľovali, kreslili kriedami na chodníky, zbierali šišky a listy, maľovali kamene, hrali sa skrývačku...dá sa hrať s loptou, šachovými figúrkami,..

marianna35
23. sep 2016

my sme boli v marci a bol v kuse sneh a najmenej 5hodin vonku sme mali byt.niekedy sa to da ale niekedy nie
🙂

mima595
23. sep 2016

minimalne oteplene vesty...lebo to je uz dost chladno a ana konci pobytu bude este chladnesie...3 týždne sú 3 týždne

timuskin
23. sep 2016

@dadus0607 dnes bolo paradne stacili jesenne bundy,ale predchadzajuce dni boli uz zimne a rano sa pohybuje teplota kolo 3-4stupnov

dadus0607
24. sep 2016

@timuskin a denny rezim mavate asi aky?kedy chodievate von len poobede?

oksu
24. sep 2016

My sme bolo hneď začiatkom roka S 1,5 A 5,5 ročnými deťmi A boli sme vonku stále. Ráno raňajky. Inhalácia potom vonku, lyžovanie, korčuľovanie, prechádzka.... Obed, von až do večere. Mala vonku aj cez obed spávala. Klop, klop... Neboli odvtedy chorí

dadus0607
24. sep 2016

Ešte sa chcem opýtat máme pisane v papieroch ze Limba 2poschodie neviete ako to tam vyzera?

amea76
25. sep 2016

Ahojte kocky.chxem sa spýtať či schvalila niektorej z vás vszp doprovod aj k dietatu čo ma 5 rokov.dakujem

marianna35
25. sep 2016

chcem sa opytat ako je to s vodou na oddeleni myslim pitie

sara1980
25. sep 2016

@amea76 ano schvalili

monline
25. sep 2016

@marianna35
My sme boli v Limbe na 3.poschodí. Voda bola v bareloch, ale aj z vodovodu tiekla pitná voda. Na fotkách naša izba, spoločenská časť na chodbe, hneď pri kuchyni, kde boli stoly stoličky, plne vybavená linka, pračky, chladnička s mraziacou časťou, sprchy so sušičmi.

monline
25. sep 2016

@amea76 vszp málokedy schváli staršiemu diečatu doprovod, to ale neznamená, že tam nemôžeš byť, akurát budeš platiť 21x5 € za doprovod. Len tých 100 eur je rozdiel v schválení. Možno schvaľujú deti, ktoré majú väčší zdravotný problém, napr úplne špeciálnu diétu, kedy rodič asistuje v tom, čo dieťa zje, alebo pri psychických problémoch, pohybových...

monline
25. sep 2016

@dadus0607 nebola som na druhom, neviem, či majú izby wecka a umývadlá ako izby na treťom - rozdiel je napr v oknách- na druhom sú pekné veľké okná, na trečom len strešné, ktoré majú privŕtané zarážky, takže odchýliť sa dajú len na 10cm, čo na vetranie nestačí, boli sme v máji a fakt strašne teplo tam bolo väčšinou.

baklik
25. sep 2016

@amea76 zmen zdravotnu poistovnu, nam union schvalil doprovod bez problemov a syn bude mat 5 r. v novembri

leginca
26. sep 2016

@amea76 - ja mám poisťovňu Dôvera a v kúpeľoch som bola so synom dva roky po sebe, prvýkrát mal syn 4 roky, teraz mal 5 rokov a obidva roky ma poisťovňa ako doprovod bez problémov schválila.

andybay1
26. sep 2016

@dadus0607 ahoj , pozri fotky http://tkl.sk/liecebny-dom-limba ... na 2.poschodí sú izby priestranné, svetlé -ako školské triedy, zmestí sa tam stôl aj stoličky ( tie sa do izby na 3.poschodí nezmestia...) bez umývadla a WC, tie sú spoločné na chodbe ( pánske aj dámske ) ... v pohode sa dá hygiena zvládnuť 🙂
k dispozícii je vybavená kuchynka - chladničky, mikrovlnky, dvojplatnička, základný riad; práčky a sušiaky na prádlo

livia341
28. sep 2016

chcem sa opýtať, že ako doprovod ked sa nebude stravovať tak či je nablízku obchod s potravinami? alebo radšej z domu donies a varím v kuchynke?

lucinkask
28. sep 2016

Ahojte, bol niekto ubytovaný v LD Smrek, prosím? Mám pár otázočiek. Ďakujem