Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

x_shushu_x
18. máj 2015

@lucijag no....zacinam rozmyslat, ze aj po lete by to nebolo zle....

x_shushu_x
18. máj 2015

@janula2511 aspon to budete mat za sebou- vas to tusim aj dost stresuje- tak uz je aj na case tam ist, nech ten tres opadne :P...

x_shushu_x
18. máj 2015

@lucijag vam inak kedy schvalili?

x_shushu_x
18. máj 2015

a mal niekto kupelnu starostlivost skupinu "A" ??? na stranke poistovne som si precitala, ze je to skupina pre vaznejsie diagnozy????......aku ste prosim vas mali vy skupiny maminy?.....resp vase deticky...

x_shushu_x
18. máj 2015

tak takto: V Kúpeľoch Lučivná liečime výhradne pacientov, ktorí nedovŕšili 18-ty rok veku – v indikačnej skupine XXV Netuberkulózne choroby dýchacích ciest. V tejto kategórii sú indikácie zaradené do skupiny A = Indikácie, pri ktorých je zdravotná starostlivosť plne hradená z verejného zdravotného poistenia a služby sú čiastočne hradené z verejného zdravotného poistenia.

janula2511
18. máj 2015

@x_shushu_x ano stresuje lebo momentalne aka je tam situacia.

janula2511
18. máj 2015

A to po cely rok je to tam takto co sa tyka chorobnosti a virozam?alebo len tieto jarne obdobia su tam taketo?

mima595
18. máj 2015

A- preplacaju vsetko,to su vacsinou deti, alebo stavy do pol roka po operaciach...
B---napr. pohybove ustrojenstvo, co nie je po operaciach...napr. nasa teta tak chodi, plati si ubytko a stravu, oni jej platia iba procedury....

leginca
18. máj 2015

@x_shushu_x - áno rýchlo to schválili, mne sa hlavne páči, že bez problémov schvaľujú aj sprievodcu - lebo všeobecná schvaľuje sprievodcu len na základe psychologického posudku dieťaťa. Kategória A by mala znamenať to, že dieťa má všetko hradené poisťovňou - teda platíš len ten minimálny poplatok okolo 1,60 Eura na deň.

x_shushu_x
18. máj 2015

@janula2511 tak nech vam to rychlo ubehne

x_shushu_x
18. máj 2015

@leginca no vseobecna vraj naozaj málokedy schvaluje sprievod....a vraj to aj dlho trva vo vseobecnej :o/....hmmm nechapem...

lucijag
18. máj 2015

@x_shushu_x november no potrebujeme cim skor nakolko su skoro stale chore

x_shushu_x
18. máj 2015

@lucijag myslela som, ze ked vam prislo schvalenie z poistovne?...

lucijag
18. máj 2015

@x_shushu_x mam doveru prislo so 14 dni

x_shushu_x
18. máj 2015

@lucijag a v aky datum vam prislo schvalenie do schránky?.....kedy ste si zajednavali termin?....kedy ste volali do lucivnej?

x_shushu_x
18. máj 2015

@mima595 a prosim ta vypisuju tam len PN alebo aj OCR mi daju ? alebo pediatricka?....vraj sa prvy a posledny den rataju ako jeden, cize musim pocitat 22 dni ak riesim aj dovolenkou?....vdaka

lucijag
18. máj 2015

@x_shushu_x fuha to veru neviem nemam toomentalne pri sebe no volala som tam este pred schvalenim este ked nam to len dr vypisal

x_shushu_x
18. máj 2015

@lucijag ja som volala 28.4 a uz len november volny...preto sa pytam....ze ako dlho cakate na uvolnenie skorsieho terminu....ach...tolko chorých deticiek je teraz....:o/...aj kupele su plne...

katka5
18. máj 2015

@janula2511 My sme boli v septembri, po lete a vôbec tam neboli také choré detičky.

lucijag
18. máj 2015

@x_shushu_x no to som volala isto skor 🙂

mima595
18. máj 2015

@x_shushu_x - vypisu ti tam, povies hned pri prijme, ze potrebujes ocR...a dni uz nepamatam...ale asi mas pravdu, lebo zacina sa obedom a konci ranajkami v ten den, ktory je zaroven aj nastupnym..myslim teda napr. pondelky....

x_shushu_x
18. máj 2015

@mima595 a nevies, ci si tu OCR mozem vyziadat len na 10 dni a zvysok zoberiem dovču?.....no mna to inak ani nenapadlo, ale tak mi to napisali na schvaleni, cize vlastne o den viac musim pocitat...

mima595
18. máj 2015

@x_shushu_x - mozes, kludne...mozes aj prehadzovat OCR medzi rodicmi...napr. ty 7 dni, potom ťa vystrieda manzel, vypise novu a potom sa vratis ty a vypisu novu....

x_shushu_x
18. máj 2015

@mima595 vdaka 🙂..

leginca
19. máj 2015

@x_shushu_x - ja som si do Lučivnej volala, keď mi pediatrička vypísala žiadosť. Ja svoj pobyt v kúpeľoch idem riešiť PN-kou na celý čas - tá sa mi viac oplatí ako OČR-ka.

mima595
19. máj 2015

oni OCR nevypisu...ale teda vypisuju PN...som si na to spomenula...je tam speci diagnoza...Z01, alebo niečo pod Z...je to doprovod dieťaťa v kupeloch, alebo v nemocnici....ono je to už 2 roky, čo som to riešila,

@x_shushu_x - tak to je pre teba...ze oni tu PN vypisu na kolko chces, aj rozdelia, na manzela, na teba...ale je to PN, nie OCR....včera to bola neskorá večerná hodina 😉

rebecca2006
19. máj 2015

@x_shushu_x daju ti PN. v prijímačke. Mne pediatrička povedala, že OČR sa nedá, ale pre istotu si over, je možné, že som mala zlé info. ja som to plánovala kombinovať s DV, abz som mala aspon nejaký príjem, nakoniec k čerpaniu PN ndošlo....

rebecca2006
19. máj 2015

už som doma, tak yhrniem postrehz y kúéľov, možno to niekomu pomôže. Chorobnosť vnechám, uť som sa o om napísala osť, kebz niekto chcel viac, tak IP.
Prostredie nááádherné, kopc ihrísk, krásnz areál, podla mna aj v yime to môže bzť pekné. Trošku škoda, že teray oganiyujú menej výletov, nám vzchádyali ya celé obdobia dva.... to je škoda, lebo ak nemáte auto, tak trčíte v areáli, ten je síce super, ale predsa len, hlavne väčších deckám to leyie na nervz, a potom už aj maminám.... a škoda,že tým pádom človek vidí Tatrz len y okna.... super je mať auto, ak máte veymite, potom môžete labyovať kade tade....Inak tie spoločné výlety sú osť masovka, u nás plný autobus kšlošov, ale yas som tam kde som nechcela byť...
trobia aj nejaký program pre deti, sú tam animátorky, každý deň je niečo ale podla mna to ya s nie je nejaká sila.... sem tam sme na niečo cgceli ísť, ale nás nezaujalo, porla mna animáorkz sú dosť slabé, aspn tie čo sme yaťili mz, nejak nevedli dacká zaujať....
ale to je vedľajšie...
ubztovanie yávisí na tom aké máte, ja neviem až tak moc posúdič lebo okrem Borievkz som nč nevidala, a v Smreku je to rozne...
strava nám nevyhovovala. aj ked asi yávisí od kuchára, prvý týžden OK, potom nechutné. plus podla mna vobec nie zdravé . decká stále dostávali biele pečivo, nejaké sladké rožkz, musli napr. nebolo ani raz....ovocie blo, ale ani nie každý den, ovocno yeleninovým tzom doporyučujem vziať si so sebou, čaj bol sladký, také jedálnvý, tieť si vezmite, ak vám nevyhovuj,e mne ho deti odmietli po 3 dnoch... celkovo im to tam nechutilo a po prvom týždni mi nechceli jesč skoro nič.. nakoniec sme varili tvarohové rezance....mne tam bolo asi 2 dni mirne yle, neviem, či od virozy, alebo z jedla bolel ma žalúdok... a na jedlo som sa už nemohla ani kuknúť....
škoda že tam nie sú potraviny... až v dedine, to je dosť ďaleko...ray do týždna je výet do Tesca, takže nákupz treba poriešiť tam... v Bonsaji sme sa najesť neboli, ked decká pochorei, tak to na hranolkz už nebolo....
voči ným veciam výhrady nemám....

lucijag
19. máj 2015

@rebecca2006 prosim vas a obliecky ste si mohli dat svoje?

x_shushu_x
19. máj 2015

@leginca
@mima595
@rebecca2006 no, lebo ja mam zas info ze OČR je v poho....ved je to vlastne osetrovanie clena rodiny...u mna PN je nula bodov co sa tyka penazi- preto chcem 10 dni OCR 2 dni paragraf a zvysok dovolenka- spytam sa teda asi najskôr pediatricky- ved ona vie,c i moze....dakujem 🙂...