Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

andybay1
21. sep 2015

@mmaarrttiinnaa teším sa na stretnutie 🙂

mmaarrttiinnaa
21. sep 2015

@andybay1 budete v limbe na 2 alebo 3 poschodí ?

veronicka1901
21. sep 2015

Ahojte, my nastupujeme. 28. 9., idem s takmer stvorrocnou dcerkou ako sprievodca a beriem aj nasi dvojmesacnu malu, no teda to bude zaujimave. Baby, je niekde nejaky zoznam, co treba? Napr. uteraky, gumaky a posobne veci neviem, ci brat. Pojdeme velmi nabaleni, lebo pre babatko treba vela. Mam prihlasenu aj stravu, neviete, ci bude mozne to aj odhlasit, ak by nebolo treba? Dakujem.

janula2511
22. sep 2015

@veronicka1901 ahoj uprimne povedane ja neviem ci by som tam zobrala aj 2mesacne babetko.je privelmi mala a tam je strasne vela deti na kope a same bacile.ja by som sa bala.a do ktoreho ubytka idete?

leginca
22. sep 2015

@janula2511 - ja som bola so synom v kúpeľoch v júli a nestretla som sa tam so žiadnou virózou.

janula2511
22. sep 2015

@leginca ale urcite tam boli take deti co kaslali alebo sopel maju.tam je aj niekolko stoviek deti po kope.a 2mesacne dieta je velmi male.stakym malym babetkom by sa mala este vyvarovat takymto velkym skupinkam.ale to je moj nazor.ja ked som tam bola tak tam bol kasel sople hnacky a zvracanie.

andybay1
22. sep 2015

@mmaarrttiinnaa neviem presne, ale asi na treťom

leginca
22. sep 2015

@janula2511 - tie virózy čo si spomenula vraj boli ale len pri tých deťoch čo boli bez sprievodcu. Tak ja si myslím, že je jedno, či je doma s dieťatkom alebo pôjde do kúpeľov. Ak jej dcérka chodí do škôlky, aj odtiaľ môže domov doniesť bacile.

janula2511
22. sep 2015

@leginca nie len pri tych detoch boli.ja som tam bola v maji.a aj vela matiek s detmi brali do popradu do nemocnice na infuzky.ja by som to neriskla.

mima595
22. sep 2015

ono je to na zvazeni mamicky, ale tu ide aj v 1. rade o choroby..ale v druhom rade aj o rezim....dieta v kupeloch ma byt co najviac vonku...az 5 hodin...dalej je tam bazen, sauna a TV..a inhalacie....do sauny s malym babom sa ist neda...a pustit samu 4-rocnu??

doporucila by som este jeden doprovod...babku, dedka, kamosku....
@veronicka1901

janula2511
22. sep 2015

@mima595 mas pravdu.

veronicka1901
22. sep 2015

Babulky dakujem za rady. Bohuzial nema s nami kto iny ist. Pobyt vonku bude ok, ostatne nejako doriesim.

veronicka1901
22. sep 2015

Joj a zabudla som, budeme v smreku.

veronicka1901
22. sep 2015

@leginca ano nosi choroby zo skolky, mladsia je proti rotavirusom cerstvo zaockovana.

evik4
22. sep 2015

Ja ked som bola na jar, presne tento pripad tam bol, prisla mamicka so 4 r.dcerkou a par mesacnym babom, mali aj babku pri sebe, no malicky dostal vysoke teploty a musela s nim ist do nemocnice, zatial bola babka s malou v kupeloch, po niekolkych dnoch ich pustili z nemocky a malicky na druhy den znova ochorel. Nakoniec dievcatko ostalo same v kupeloch a rodicia chodili za nou cez vikendy. Nastastie dievcatko bolo velmi rozumne, stretavali sme ju na procedurach so sestrickou, ani nemukla. No ked som si predstavila, ze by som tam nechala moje dieta same, tak mi bolo z toho vsetkeho smutno.

leginca
23. sep 2015

@veronicka1901 - tým, že budeš v Smreku, tak myslím, že tam je aj jedáleň, kde budeš chodiť jesť, sú tam lekári a aj inahalácie,preplach nosa a telesná.

veronicka1901
23. sep 2015

@leginca ano, preto sme chceli ist aj do Smreku, snad to prezijeme v zdravi 🙂.

veronicka1901
23. sep 2015

@evik4 ja by som malu samu nenechala, predsa len zda sa mi byt este dost mala.

evik4
23. sep 2015

@veronicka1901 ano a tato mamina nemala na vyber, lebo s babkou nechcela mala byt. Ale fakt ze mala bola velmi zlata. Zvladla to bez problemov.

veronicka1901
23. sep 2015

Dnes sme mali poradnu a dr. ma upokojila celkom. Dcerka chodi do skolky, kde ke 250 deti, takze to nebude velky rozdiel. Malinku dojcim a mala Rotarix vakcinu, takze uvidime 😉

x_shushu_x
24. sep 2015

Maminy, kto bol prosim vas ako schvaleny sprievod a bol v Smreku?...potrebujem sa na nieco spytat- budem vdacna 🙂..

eunomia
24. sep 2015

Maminky co ste boli uz v kupeloch. Pokracujete aj doma s preplachom nosa? Ja som tam bola len par dni (zvysok niekto iny z rodiny) a aj to s dvomi detmi, nebola som na ziadnej konzultacii s MUDr. a neviem ci je vhodne kazdodenne preplachovanie, resp. rano aj vecer. Poradte, ako casto preplachujete vy?

mima595
25. sep 2015

@eunomia - kym nemaju zelene sople..tak sa odporuca denny preplach

veronicka1901
25. sep 2015

Zienky, ako znasali vase deti procedury? Inhalacii by sme mali zvladnut, lebo aj doma inhalujeme Omronom, ale ten preplach nosa a saunu, teda neviem, mala neoblubuje teplo ;).

mima595
25. sep 2015

@veronicka1901 - preplach nosa moze byt problem...ale sauny sa neboj..ked, tak si pytaj infra, tam nie je tak horuco a su tam svetielka....

lucijag
25. sep 2015

@x_shushu_x ja som bola

eunomia
25. sep 2015

@mima595 dakujem za odpoved, zda sa mi, ze mu to pomaha a zatial sa drzi

leginca
27. sep 2015

@veronicka1901 - tak u nášho Adamka, bol nástup do kúpeľov ťažký, nastúpili sme v utorok, takže procedúry mal od stredy. Pred každou procedúrou mi chytil riadny hysák a j pred inhaláciami. potom to už bolo v poriadku. Preplach nosa si sám robil na piaty deň.

eunomia
27. sep 2015

@leginca To si drzi sam tu konvicku a leje si do nosa?

leginca
28. sep 2015

@eunomia - áno presne tak, on si to chcel sám