Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

merikac
12. máj 2016

@milka2008 ano Pn😊

luciahavesela
13. máj 2016

Dievčatá, prosím Vás ktoré ste už boli na liečení, poraďte či dať ročnému dieťaťu procedúry a vystravovať sa s deťmi, beriem ešte ďalšie dve (3 A 6),alebo si normálne zaplatiť stravu bez procedúr pre malého. Neviem ako to tam chodí. Ďakujem

evka32
13. máj 2016

@luciahavesela myslim si ,ze na procedury bude chodit vsade s vami.Strava,co som videla ,tak mamicky ,si zaplatili len na 7 dni.A potom uvidis,lebo niektore ani nepojedli ,lebo deticky ,nezjedli vsetko.Kludne sa pri nich prestravujes.Zaplat si stravu,len na 7 dni a uvidis..A kde budete ubytovani?

monline
13. máj 2016

@luciahavesela prečítaj si pár strán dozadu, niekto tu písal, že je dobré ak sa aj menšie dieťa prihlási na procedúry a stravu (ktorú aj tak zje rodič), lebo v prípade, že dieťa ochorie, tak mu v kúpeľoch poskytnú lekársku opateru, inak by si s ním musela niekam do Svitu. Neviem už detaily, lebo nebol to môj prípad, tak som si nezapamätala. Ale čo sa týka choroby- môžem potvrdiť, že starostlivosť bola úžasná a neviem si predstaviť, že by trebalo chodiť s dieťaťom niekam mimo, najmä ak tam budeš mať viac detí.
Ale zas- ja to asi vidím čierne, lebo mne tam malý na druhý deň ochorel a po 4 dnoch izolácie v izbe a komplikovaní choroby sme aj prišli domov. Teraz v utorok nastupujeme na zvyšných 16 dní, teším sa.

evka32
13. máj 2016

@monline Podla mna je najlepsie tam zavolat a informovat sa tam. 🙂

mima595
13. máj 2016

@luciahavesela - ak ho buds chciet prihlasit na procedury, tak ta to bude stat 30€ na den...staci, ak ho nahlasis na stravu a jest budes ty....vyjde ta to menej a adeti maju stravu 5x denne, rodič iba 3x...chybaju tie olovranty, desiate..keksiky, jogurtiky....

evka32
13. máj 2016

@mima595 deti maju stravu 6x denne a dospeli 3x denne. 🙂

milka2008
13. máj 2016

@mima595 @evka32 tiež tak zvažujem, že ja si stravu objednám možno iba na 3 dni a potom sa uvidí. ale .. neviem, príde mi to také.. nebude nik zazerať, ked sa bude dojedať synova strava? lebo on nie je dobrý stravník...

mima595
13. máj 2016

@evka32 - no tak este lepsie

mima595
13. máj 2016

@milka2008 - to ja neviem posudit, to su musis zvazit sama...ja som stale davala stravu aj sebe aj detom....mne to pride blbe...stale cakat, kym niektore dieta doje...lenze ty mas ročne dieta...to tanier mat pred sebou nebude...tam to nikto nebude skumat, ze ty mas tanier a az neho krmis rocne dieta...kolko ono toho poje??

evka32
13. máj 2016

@milka2008 nie nebude nikto zazerat,neboj.Da sa minimalne na 7 dni..

merikac
13. máj 2016

@milka2008 ak stravu budes platit cez prijmaciu kanc. Tak tam sa da minimalne na tyzden obuednat..al chces len na 3 dni ..musis si to zajednat cez restiku kde mas na vyber z menu len jedno jedlo ( je to vzdy jednotka z luecebneho menu- tam mas na vyber z 3 jedal)

milka2008
13. máj 2016

@merikac @evka32 @mima595 ďakujem za odpovede.. dám si stravu na 7 dní cez prijímaciu kanceláriu... a mám 5 ročného syna 🙂 ... ale nie je dobrý jedák, ako som už spomínala. Ja práveže nechcem po ňom dojedať, vôbec nie ... Možno, ked uvidí jesť nás a aj ostatné deti (v škôlke to tak u neho zatiaľ funguje...), tak sa rozje.. okrem toho - procedúry, zmena vzduchu, pobyt vonku .. to všetko možno urobí "zázraky" a dieťa sa rozpapá 🙂 ...

evka32
13. máj 2016

@milka2008 Ak ti mozem poradit a ides autom,zober mu aj bicyklik,alebo odrazadlo.Vlastne auto tam mat je super.papa

milka2008
13. máj 2016

@evka32 ďakujem auto ešte zvážim.. ale netrúfam si tak daleko... sama s deťmi autom ... a s parkovaním je to tam ako?

evka32
13. máj 2016

@milka2008 Zalezi kde si ubytovana,parkuje s apri niektorych vilaach,alebo pred kupelmi,aj vo vnutri,zalezi ci je miesto volne.Ides Prvy krat?

evka32
13. máj 2016

@milka2008 A varia super,budes si mat z coho vyberat.1x tyzdenne sa chodi do Popradu do tesca.Tam si mozes nakupit.

sylvia75
14. máj 2016

tak syn je už doma,nadšený, so super zážitkami a novými kamarátmi ...už teraz sa teší na budúci rok ak nám schvália... 🙂 😉

psyxooo
14. máj 2016

ESTE RAZ VAM TO PISEM, CO JE VYHODNE 🙂

Ak beriete so sebou neschvalene dieta do 3rokov, oplati sa dat mu zaplatit procedury, tj 8,50 eur na den. V tom ma vsetky procedury, 6x denne stravu plus lekarsku starostlivost. Treba to ale dat na cely pobyt /21 alebo 28dni/ nedaju to len na skusku. Napr.dcerka dostala nadchu, tak som s nou zbehla k lekarke a dali jej liecbu biolampou. Minuly rok som ju zaplatenu nemala, tak ma odviezli do Svitu k detskej lekarke, tam som si vystala 3 hodiny v cakarni, isla pre lieky do lekarne a naspat ma odviezli. Takze zabite cele dopoludnie.
Ak je neschvalene dieta starsie ako 3 roky, tak sa to uz neoplati, lebo cena je 35 eur na den. Vtedy by som dala dietatu len stravu, do 12 rokov je to 6,50 na den a od 13 rokov je to 8,50 na den. S neschvalenym dietatom vas tiez pustia na vsetky procedury, pretoze ste sprievod pre schvalene dieta, a zodpovednost mate za obe, nemozte poslat jedno do bazena a s druhym byt vonku a ani naopak.

Este k strave:
NIKTO PO VAS NEBUDE POZERAT KED BUDETE DOJEDAT PO SVOJOM DIETATI, BOLA SOM TAM 2x A MAM POCIT ZE TO TAK ROBI 80 PERCENT RODICOV.
Casto sa stalo to, ze sme prisli na obed, k obedu davaju automaticky olovrant /jogurt, syrovy baleny rozok, puding atd/ a mala mi chcela just zjest olovrant miesto obeda. Takze cely obed ostal mne. Kebyze mam stravu aj pre seba, tak automaticky ide druhy obed do kosa. Zobrat jedlo do nadoby si totiz nemozte. /aspon teda je to pisane na jedalni/ A k veceri zas davaju automaticky druhu veceru, cize ta situacia moze nastat znova.

milka2008
15. máj 2016

Peknú nedeľu prajem. Chcem sa opýtať, ako tam funguje škola/škôlka (info ako rozvrh ... som už pozrela na stránke,to je ok). Mňa zaujíma už tá praktická vec - mám školáka - 9-taka, vlastne už stredoškoláka .. Boli Vaše deti spokojné s vyučovaním? Ja potrebujem iba, aby počas tej školy tam vydržal. Keďže už je prijatý na strednú .. veď už aj doma "tlačí" tie dni očami, nech je už koniec. A k mladšiemu - ten je škôlkár - funguje tam aj nejaká akoby klasická škôlka? Ďakujem.

@psyxooo dobre napísané..ďakujem... . tiež som zvažovala,že mu niečo budem brať v miske z jedálne na izbu, ale to je zakázané, tak ok ..

milka2008
15. máj 2016

@oksu ahoj, našla som tvoj príspevok z januára t.r., Ak sa môžem opýtať - aké bolo ubytovanie v Osike- boli ste spokojní? Lebo ja tam. do Osiky, tiež idem s oboma deťmi čoskoro.. ďakujem..

evka32
15. máj 2016

@milka2008 ahoj,aj ja som bola v Osike a bola som max.spokojna,cistucko vonavucko,izby velke.akurat mi vadil prve dva dni vlak.Ale zvyknes si. 😀

evka32
15. máj 2016

@milka2008 Co som videla,brali si do misky na izbu a v pohode. 🙂

luciahavesela
15. máj 2016

@psyxooo ďakujem pekne za info

kacenka78
15. máj 2016

@milka2008 bežná škôlka tam nie je, ale od 10-12 hod môžeš nechať dieťa v herni s animátorkou, okrem toho času je možné za poplatok taktiež dieťa nechať hrať sa bez dozoru rodiča 🙂 starší mal škol a uplne v pohode, postrehla som že mladšie detičky sa učili s rodičmi, náš štvrták sa nič neučil navyše 😀

my sme sa pred pár dňami vrátili z Lučivnej a už teraz viem, že o rok by sme radi navštívili kúpele opäť 🙂 boli sme ubytovaní v Smreku, plne vyhovuje, nakoľko, v tejto budove je aj jedálen, lekári (kam sme chodievali vecer napr. na bioptron) a inhalácie a preplachy (aj ked treba vybehnut von a vojst do budovy iným vchodom).....

STRAVA - ranajky som bezne brala na izbu, keď chalani ešte spali. Obedy a večere - tie sa nesmeli brať, aj keď jeden krát som brala lievance do dózy 🙂 zvažovala som obedy pre seba, niektoré dni boli také, že chalanom ani vlastný obed nestačil, inokedy by som sa popri nich najedla aj ja.... ale nakoniec som si zaplatila po tyždni stravu aj na ďalšie dva týždne...

oksu
15. máj 2016

@milka2008 mne vyhovovala, velmi ... ako stare su deti?! my sme bývali na prízemý, nakolko malá mala len rok a ppol vyhovovalo mi to, nemusela som behat tolko po schodoch, xi. akurat sa chystame k dr. a ideme pýtať znovu pobyt - a dom určite osiku. vyhovovala mi tam herna kde sa mohli deti spolu hrat,... ta velka v Limbe ... vela deti vela bacilov .. vela chorob. mne osika pride taky rodinny typ domu ...

oksu
15. máj 2016

@luciahavesela my sme boli ked malal mala rok a pol, maly 5rokov ja som malej nedala stravu ani procedury ... jedla z mojeho stacilo nam to, aj ked maly nechcel tak dojedala - uplne nam to stacili a mohla ist vsade s nami bez toho aby som zbytocne platila. aj tak preplach nosa nevie robit a ani na telesnu chodit, na to je male

oksu
15. máj 2016

@milka2008 radsej dojedat ako vyhadzovat podla mna, pre deti su to podla mna dost velke porcie ak nieje velky jedak pripadne prebera!

milka2008
16. máj 2016

@oksu super, ďakujem.. ja mám už väčšie deti -teda jedno "veľké" (15 r.) a druhé menšie (5 r.).. a ja tiež budem na prízemí, tak som si vypýtala... nemáš náhodou nejaké foto izieb? - pošli mi do IP, ak máš, ďakujem....

leginca
16. máj 2016

@milka2008 - ja som bola so synom v Osike minulé leto a teraz ideme tiež do Osiky, ja som bola maximálne spokojná. Tu na stránke sú fotky izieb, stačí si kliknúť na fotku dole a potom Ti to pekne ukáže: http://www.tkl.sk/liecebny-dom-osika