Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

marcella5
13. okt 2016

@luvis ano dodrzuje, ale treba sledovat, ci sa nahodou nezmeni nieco, aj teraz je herna zavreta, tak sa to casto meni, robia sa aktivity vonku

krt_82
13. okt 2016

@monline moj zje práveže vela, ale napr.kuracie na prírodno, ryby, cestoviny..uplne iná strava ako ponukaju, ľahšia. Ani na školkarsku stravu si nezvykol..polievky zje všetky ale druhé ryža, zemiaky, tarhoňa mu stačia len keď su poliate štavou. Len potom je hladný. Aj teraz keď idem po neho do školky tak vždy mu musím aspoň suchý rožok doniesť lebo mi celú cestu autom plače. Ráno mi aj 3 krajce chleba zje na raňajky, cestou zo školky suchý rožok, a doma ešte 2 - 3 jogurty, a potom sa dorazí jablkom..... a to je chudý ako osa a má len 14.5 kila..neviem kam mu to ide 🙂

monline
13. okt 2016

@krt_82 😀 to je dobrý jedák...2-3 jogurty máme na 2-3 dni 😀 a 3 krajce chleba- na celý deň. Kuchyniek je tam dosť, budeš mu niečo variť ešte..

livia341
13. okt 2016

ahojte, chcem sa opýtať, že keď syn máva len ráno nádchu aj zakašle a ide do školky a večer nič nemá, tak nás pustí detská dr.na liečenie? či musí byť zdravý ako ryba?či mám ísť pre istotu k dr.aby ho pozrela tesne pred víkendom a aby sa doliečil cez víkend, lebo nástup máme o týždeň v piatok.

krt_82
13. okt 2016

@monline kolkokrát si len tak pre seba zanadávam že aký malý a kolko toho už teraz zje 😀 😀 ale radšej nech zje ako keby som ho mala nútiť.
ale zvyknem mu povedať, nech si niečo nechá aj na ďalší deň, že mu to nikto nezje 😀
keď ideme dakde na kolibu si dať halušky..celý tanier zošrotuje a ešte sa objednávaju komunistiské chrumky..mi už nevládzeme a on ešte chrúme

monline
13. okt 2016

@krt_82 jaj toto som nezažila, ja tak obdivujem deti, čo sa vedia najesť...my bojujeme od malinka s jedlom, kojila som ho skoro 2,5 roka, čo mi nechcel iné jesť...on nechce ani ochutnať, len sa pozrie na tanier a strasie ho či napne...ani náhodou neochutná mäsovú šťavu a ryžu dá do úst len čistú, na tanieri nesmie byť nič iné..a zistili sme, že ju zje iba doma, lebo- "to nevarila maminka" tak si nedá....no strašné to je a neplatí na neho ani vyhladovanie, stiahne sa mu žalúdok, ale nedá si 😖

x_shushu_x
13. okt 2016

@livia341 pred nástupom potrebujes potvrdenie o pediatricky, ze je zdravy......ako ho chces ziskat bez navstevy? 🙂

livia341
13. okt 2016

@x_shushu_x to viem, že mám ísť 2 dni pred odchodom, ale mne ide o to či je zdravý podľa dr.? keď len ráno máva nádchu aj zakašle,či povie dr.nie.Neviem ja vobec, nie som dr.,ale vy náhodou neviete ako to vlastne býva ked chodíte pravidelne na liečenie? či idete 1 krát?Lebo v predchádzajúcich článkoch som čítala, že deti užívajú antibiotika a sú choré tak teraz neviem či ochoreli z domu alebo až tam na liečení.

x_shushu_x
13. okt 2016

@livia341 no to rozhodne lekarka, ked pôjdete pre to potvrdenie- ona ho kvôli tomu potvrdeniu musi prezriet, ci je ok......ale keby nebol zdravy, tak ani do skolky by predsa nechodil, nie? by ho ucitelky poslali k lekarke.... Neviem, toto sme neriesili, lebo mi ju vzdy nechávame 7-10 dni pred Lucivnou doma, aby sa nenakazila v skolke.....samá Dr. nám to takto odporucila riesit....

livia341
13. okt 2016

@x_shushu_x ďakujem za radu, tak by som aj ja ho mohla nechať doma aby sa náhodou nezhoršil stav, lebo pri dr. sme boli naposledy na jar, tak nám nevravela nič a mňa to ani nenapadlo sa jej opýtať.Uvidím do rána ak nič tak potom cez víkend.No veď to, že by učitelky sa už ozvali ked by sa im nevidelo.

oksu
13. okt 2016

@hotelka ako?! aka akcia?! surodenec liečiaceho dieťaťa plati 8,50€/deň za ubytko, stravu aj procedury, či?!

hotelka
13. okt 2016

@oksu ja ked som tam volala, tak pani mi povedala, ze TERAZ MAME AKCIU tak preto som to napisala

oksu
13. okt 2016

ako viem tak stale to tak je celé roky že sa tolkoto plati za surodenca liečiaceho dieťaťa. už som sa potešila ... zajtra im zavolam, skusim sa na to popýtať-🙂

hotelka
13. okt 2016

V pondelok nastupujeme...zacinam byt s nervami v koncoch...cim sa to blizi tym vacsi strach ze co tam budem s dvoma detmi..na to mi dnes klakol notebook :/ a este k tomu som sa mi dnes tajne zenil brat....

luvis
13. okt 2016

@hotelka dont stres 🙂 v stredu sme tam za vami..ja idem tiez s dvoma babami..zacala som kopkovat veci..urcite bude fajn

slavka1307
14. okt 2016

Maminky, ktoré ste vracali návrh do kúpeľov, lebo nemôžete nastúpiť kvôli nedostatku financií, zakrúžkovali ste aj to, že sa má návrh vrátiť späť do poisťovne ? Ďakujem.

sykorka27
14. okt 2016

@monline ja som si objednala izbu s kuchynkou. Kôli tomu, že ja veľmi vymýšľam s jedením. Budem mať priestor na jedenie, keď je taký nabitý program?

monline
14. okt 2016

@sykorka27 najedenie áno, na varenie trocha menej, tak ale variť sa dá aj rýchle jedlá 😉 ideš do topoľa? kedy? ja tiež zvažujem radšej izbu s kuchynkou ako stravu pre seba.

misinka26
14. okt 2016

Ahojte,
nám na imunoalergológii odporučili liečenie v Lučivnej, malý má 4 roky...viete mi povedať ako vybaviť všetko potrebné ??? chceli by sme ísť niekedy v máji...je možné, že pri 4 ročnom dieťati neodsúhlasia doprovod ??? nechce sa mi čítať celú diskusiu, prosím o súhrn čo kde vybaviť ... Veľké ďakujem 🙂

monline
14. okt 2016

@misinka26 žiadosť ti vypíše pediater, k žiadosti prilož kópie správ od iných lekárov. Cca o mesiac ti príde schválenie z poisťovne, následne si môžeš dohodnúť termín v Lučivnej, ak si nedohodneš, sami ti ho určia a pozvú ťa na pobyt. Neodsúhlasený doprovod znamená, že tam môžeš ísť, ale bude ťa to stáť viac. Či ti schvália doprovod záleží aj od toho, čo napíše pediater do žiadosti, aj od poisťovne, ale rozdiel v sume je cca 100 eur na pobyt, ktoré by ti uhradila poisťovňa, pokiaľ ťa schvália, inak si stravu aj ubytko platíš podľa výberu sama. Informácie nájdeš na webstránke kúpeľov, majú tam cenník, fotografie, podrobné popisy ubytovania, stravy,...

sykorka27
14. okt 2016

@monline ano, ja som to kvôli tomu tak vyberala. Navarím si niečo večer rýchle. Ideme 25.10.2016. Len si neviem predstaviť celý deň čo budeme robiť. Či budem mať čas si odskočiť do izby a naobedovať sa.

misinka26
14. okt 2016

@monline Ďakujem 🙂 A náhodou nevieš aký dôvod je na zamietnutie doprovodu ??? však nemôže ísť 4 ročné dieťa samé, či ????

monline
14. okt 2016

@slavka1307 nebola to naša situácia, nič sme nekrúžkovali.
Je škoda ak nemôžete nastúpiť, pokiaľ by dieťaťu mohli kúpele pomôcť.
Všimla som si, že je možnosť mať zľavu z poplatkov na dieťa, ak je rodič v hmotnej núdzi. To by pobyt na dieťa vyšiel cca 7 eur. Platí sa za doprovod- izba môže byť v Limbe bez doplatku, za doprovod rodiča je suma 104,58 €. Stravu si doprovod nemusí objednať, má možnosť niečo si kúpiť v potravinách a v kuchynke pripraviť (aj doma musí rodič niečo jesť, čiže nie je to navýšenie). Potom je možnosť mať deti v Jedličke bez doprovodu, je to ako škôlka, videli sme to, keď sme v máji boli v Lučivnej...detičky cca 5-7 ročné s animátorkami boli samé a stále usmiate a veselé, zvládli to super.

monline
14. okt 2016

@misinka26 samozrejme, že nepôjde samé, rozdiel je v tom, že si zaplatíš tých 100 eur. Zvyčajne VSZP neschvaľuje deťom nad tri roky doprovod.

monline
14. okt 2016

@sykorka27 času budeš mať habadej 😉 Ideš do apartmánu v Topoli? trojlôžkového? idete dvaja či traja?

sykorka27
14. okt 2016

@monline ano do 3lôžkového - taký som si pýtala, ideme dvaja.

misinka26
14. okt 2016

@monline My máme Union, no nič popýtam sa Mudr. nech napíše tak aby mi to schválili ... Ďakujem ...

monline
14. okt 2016

@sykorka27 nemali s tým problém? Tiež by sme boli dvaja, tam je noc za 14 eur. Koľko dopredu si si zajednala izbu s kuchynkou?

krt_82
14. okt 2016

@monline no neviem si predstaviť , že moj bude mať 4 a išiel by sám... pokial dieťa chodí do školky malo by to byť také automatické, že schvália doprovod.

sykorka27
14. okt 2016

@monline to ich nezaujímalo, veď platím. Povedala som čo chcem a čakala som. Schválené to máme asi od júl- august. Bola som prekvapená, keď som tam volala, tak tam boli nahlasene mamičky čo ešte nemali ani schválenú liečbu a čakali.