Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

alami
3. dec 2011

@mima595 som schválená ako doprovod.
Tak super, ak je to v cene, lebo cena je to už aj tak celkom dobrá 😝 😀
v pondelok tam hneď volám, som zvedavá, aké termíny teraz obsadzujú. No a hlavne ako mi prestravujú malého s troma dietami dokopy, si bude musieť dietna sestra pri nás asi čo to dostudovať 😅

ďakujem ti za info, si ma potešila s tou izbou 🙂

aska
4. dec 2011

@alami no superdakujem za tipa uz sa tam tesime🙂 vyzera to ze nastupujeme hned 3tieho februara bo ze otvaraju az 31.1.2012 tak sme sa dohodli ze nastupime v piatok 3tieho ci ako to tam vychadza....
🙂

alami
5. dec 2011

Tak Borievka je už na leto obsadená, tak sme si rezervovali na júl Jedľu.

danielka_ma
5. dec 2011

@alami ahoj aka si poistovna, ze ta schvalili ako doprovod? moja mladsia bude mat tri roky az v maji a vraj teraz 1. dec. schvalili zejaky zakon ze deti az od troch rokov mozu ist na liecenie s respiracnymi problemamy...tak mam trochu problem, lebo som chcela ist v maji, no to este len vtedy mozem dat navrh...
a starsia je julova, teraz ma styri a pol a vraj ma k nej ako doprovod neschvalia, ze pokial nema zdravotne indikacie 😲 😲
ja som poistena vo vseobecnej a aj deti...a mam e taku "super" reviznu tu v ba..... 😝 😝

alami
5. dec 2011

@danielka_ma skús sa ísť opýtať do poisťovne, či nemôžeš dať návrh skôr,ako dovŕši 3 roky. majú to aj na stránke, že do 3 rokov neberú - nechápem, veď aj mladšie deti potrebujú kúpele.
Tiež vôbec nechápem, prečo schvaľujú doprovod len do 3 rokov (vlastne teraz nikomu, ke´d do 3 nastúpiť nemôže a od troch už doprovod neschvália) - no ale však č ročné dieťa je veľmi maličké na pobyt bez rodiča.
Ja som bola v poisťovni, pýtala som sa na schválenie doprovodu a pani mi povedala, že revízny mi to neschváli, že striktne sa drží veku do 3 rokov. No ale malý má ťažkú dietu - refluxnú, bezmliečnu a bezsójovú - všetko spolu, sója aj na stopové množstvá (sá sa nachádza v neskutočne veľa potravinách, čo bežný človek netuší - v chlebe, rožkoch, šunke, v bujónoch at´d atď ). tak som jej to povedala, že neviem, ako ho tam vôbec prestravujú, tak mi kázala ísť za Dr, nech to tam ako dôvod doprovodu napíše - a zabralo. sama som neverila.
ale fakt neviem, ako to tam bude s tou dietou 😖
Poisťovňu máme tiež všetci traja všeobecnú.

mima595
5. dec 2011

@danielka_ma - ty si možes 3-rocne dieta vziat so sebou bez naroku na stravu alebo mu doplatis detsku penziu cca . 4E na den....a ono v podstate absolvuje vsetky liecebne procedury s teboou...keby ste nesli v letnom termine...my sme boli napr. v oktobri, to už nemaju tolko ludi, tak s tym vobec nebol problem
....ja som totiž mala kupele schvalene na chlapcov, ale mala som potom aj Basku a ta chodila vsade s nami, na vsetky procedury, vobec s tym nebol problem...ale to bolo aj tym, že mali menej deti, v lete sa to vraj neda, vtedy je tam strasny natresk....
my sme iež chceli ist este buduci rok, ale ked do 3-rokov neschvalia a doprovod iba do 3 rokov, tak to je o nicom, dufam, že VsZP spravi nejaku zmenu...
inak, ty možes ist ako samoplatca, vyjde ta to o 100E viac....

danielka_ma
5. dec 2011

@alami
@mima595 ahojte, ja som dnes volala s nasou reviznou a ta mi neschvali mladsiu kym nebude mat 3 roky.. 😠 a ja som chcela ist do lucivnej v maju, tesne pred nastupom do prace...takze teraz som nahrata...asi dam schvalit poukaz starsej a mladsej poslem do poistovne koncom aprila s nadejou, ze to akurat stihnem kym nastupime 😖 😖
lebo aj ubytko sa objednat da len ked mas schvaleny poukaz a tiez minim. pol roka skor..chcela by som ten nadstandard, apartman, kde moze dojst aj navsteva....

a este nerozumoiem ako moze absolvovat mala so mnou procedury...? ved to idem liecit starsiu a nie seba....a to ako by som im este pichla aj mladsiu? lebo aj tu chcem preliecit ked tam uz budeme....

mima595
5. dec 2011

@danielka_ma - lebo ak tam budes s tou starsou....ako sprievod....tak ju budes vsade sprevadzat...a tam sa procedury ake spolocne...inhalacie...su bud spolocne, že vsetci sedia v takej miestnosti...a tam sedis aj ty a ked mas mladsie dieta, beries ho tiež so sebou...
potom si inhalacie individualne...proste si odinhaluje 7 min...ty možes ist potom este do spolocnej s malou...tam to nikto nekontroluje, im je jedno, ked ta miestnost nie je uplne plna /co mimo sezony nehrozi/, tak im je sumi fuk, ci pusta ten stroj pre 10 ludi alebo pre 3

potom je tam zdravotna vychova....tam ides tiež ..si tam celu hodinu...oni sa tam ucia spravne dychat, a ine cvicenia na spravne drzanie tela...
a potom su len bazen a sauna...to ides tiež tam a malu možes vziat so sebou....a potom ti možu predpisat vajicko...to je taka strasne slana voda.... o tu ani velmi nebojuj, ta voda je strasne slana, dievcata velmi stipe, nasi vydrzali 10 sekund
a potom virivka...tam možes ist tiež s nou dnu, alebo možes dať obe dievcata

oni su tam skutocne velmi mili, a ten maj podla mna nie je velmi naplneny, tak sa to da....

ja by som to urobila takto...dala by som ziadost na starsiu, ked ti schvalia, rezervovala nadstandard..na maj....keby sa dalo koncom maja aa potom v aprili skusit osobne zajst za reviznou...že taka a taka vec......

mima595
5. dec 2011

moj Vladko bude mat 3 roky až v novembri a to je už zima, to sa mi tam nechce ist...skusim nejako vybavit aj Basku /sice neviem ako ☹ / a Vladka zobrat so sebou ako dieta do 3 rokov....

alami
5. dec 2011

@mima595 a na čo je dobrá tá strašne slaná voda? na dýchanie to pomáha, či?

@danielka_ma ja by som tiež tak, zarezervuj si ubytko a potom si daj chytro schváliť malú a termín už budeš mať.

mima595
5. dec 2011

@alami - hej je to nieco ako morska voda, strasne silne koncentrovana...
pozri si www.tkl.sk....procedury a tam floating

danielka_ma
6. dec 2011

@alami
@mima595 ahojte kocky,
vdaka za rady 😉 😉
akurat som dovolala s pani z lucivnej, objednala som ubytko na maj, takze idem dat schvalitť navrh starsej a v aprili sa uvidi ci mi schvalia aj mladsiu, ked nie, tak aj ta pani mi potvrdila, ze nie je problem preliecit aj mensiu 😉 😉

mima595
6. dec 2011

@danielka_ma - a co si si objednala??

mima595
6. dec 2011

Topol ci Javor???

danielka_ma
6. dec 2011

teraz presne neviem, myslim topol..tam kde je aj jedalen...co by si mi odporucila? co je lepsie?

mima595
6. dec 2011

@danielka_ma - ak jedalen ..tak JAVOR
ja som bola v Topoli, ten je najdalej, ale teda cesta 5-7 minut, rozdiel je len v tom, že v Topoli mas kuchynu...komplet zariadenu, mikrovlnka, sporak, komplet riady...salky, taniere..velke, male, hlboke, pribory, otvarak na vino 😉

ale zase z Javora chodis do jedalne iba v papuciach, ak ti dieta ochorie, nemas problem, pred javorom je velikanske ihrisko, ale aj pred Topolom je...
to zavisi od teba...ja by som napr. zase chcela Topol, hlavne kvoli kuchyni, ked chodil MM za nami /on tam bol aj cely tyzden/, tak si priplatil iba obed a na veceru si spravil bud parky, alebo vajicka, alebo siel on na veceru, a ja som zbodla nieco zo zasob.....
aj cas zbehol, lebo kym sme sa dostali na procedury, tak sme vystriedali 2-3 ihriska.....
je to na tebe, ale mne vyhovovalo, že som mala mikrvlnku pri sebe, lebo som malemu ohrievala mlieko, nemusela som chodit do spolocnej kuchyne......

danielka_ma
8. dec 2011

@mima595 tak som tam dnes volala a je to javor..topol je az do oktobra obsadeny 😖 😖 😖 😖
aj ja chcem aby mm dosiel za nami aspon na pol pobytu, tak snad to nejak zvladneme aj tam 😉 😉
a ty si bola aj realne pozriet v tom javori tie apartmany? su dobre? a v akej sezone si bola ty..?

danielka_ma
8. dec 2011

@mima595 a este...ta spolocna kuchyna v javori je spolocna pre kolko izieb cca?

mima595
8. dec 2011

@danielka_ma - to vazne až do oktobra???? my sme boli od 11.10 do 1.11.2011
a v Javori som pozrieť nebola...ale to je zaujimave, že Topol je obsadeny a javor nie, lebo co som sa rozpravala s ludmi, tak skoro kazdy najpv byval v topoli a dalsi rok chceli javor...
si ma nepotesila s Topolom, ja som chcela ist buduci rok tiež v tomto termine...v oktobri
a mas 3-izbovy, ci 4 - izbovy apartman????

lebo za ten cas, co sme tam boli my....tam su 3 4-izbove apartmany, tak jeden sa uvolnil 17.10 a dalsi 24.10 a už tam nesiel nikto

danielka_ma
8. dec 2011

@mima595 myslim ze troizbovy, sak to musi stacit....lebo ze do toho vacsieho daju len ked su dve az tri liecene deticky..... 😉

a ako je to tam s volnym programom? su k dispozicii aj nejaky animatori? ci to len cez letne prazdniny?

mima595
8. dec 2011

@danielka_ma - aspon že tak 🙂 ...
ten Javor si chvalili, ja som sa rozpravala s 2 mamami, ale obe mali tie mladsie deti starsie, cez 3 roky....

voln program je super....v sekcii Kultura si pozri program...teraz je sice slabsi, ale v letnych mesiacoch...maj-september su tam kazdy den nejake aktivity...my sme ani na polovici asi neboli, lebo najmladsi mi cez obed spal, takže ani tie o 15.00 sme nestihli 😉

vobec sa nemusis bat, je tam super zariadena herna....keby bolo skaredo a ked je pekne, tam je vonku tolko aktivit...že my sme napr. nestihali...lebo kazdy den sme museli absolvovat...vsetky ihriska, velku trampolinu, aj hernu...na nu nam vysiel čas až po večeri 🙂

mima595
8. dec 2011

@danielka_ma - a animator, je tam kulurna referentka, ale ona sa o deti ako take nestara, ty musis byt pri nich....
mali tam aj možnot, ze v tej herni postrazili dieta za 1 hodinu za 1E, ale ja som to ani nevyuzila...

mima595
8. dec 2011

@danielka_ma - a este...vobec sa nemusis bat, lebo ty tam nemas absolutne ziadne povinnosti..jest navaria, riady umyju, aj poupratuju apartman...maximalne peries..ale tam su automaticke pracky a zehlis...takže len a len robis doprovod detom za ich aktivitami

30mamina3
10. dec 2011

tak hura konečne nam došli papiere z poistovne(čakali sme od augusta) a v januari sa ide do Lučivnej všetci aj s tatinkom 🙂 do Borievky ...tešiiiim...inač vedeli ste že Smrek je mimo prevadzky?

aska
2. jan 2012

@30mamina3 ahoj my ideme 3.2. bo ze prijimaju od 31.1.tak sme si to dali od piatku aby sme nastupovali my ideme tiez vsetci ja s tatinom dokonca na prvy tyzden tam idu s nim nasi budeme v topol 3L.
@mima595 chcem sa ta opytat kde su v topoli pracky v nejakej spolocnej miestnosti ?da sa tam niekde vyvesat pradlo?nemas nejake foto z topola? ako si bola spokojna s ubytkom?je nieco co nemam zabudnut 🙂 uz sa tam tesime urobime si z toho taku dovcu cela rodinka🙂 a hlavne dufam ze malemu to pomoze..ale jemu isto nedaju ani saunu ani bazen tak som zvedava on ma stpulky v uskach jemu sa nesmie kvapka vody do ucha dostat. ☹

30mamina3
5. jan 2012

@aska ahoj aj mi mame trubičky v uškach sice chcem ich ist dat vybrat ešte pred lučivnov ale v lete sme mali a boli sme aj na dovolenke a v pohode mala sa kupala v bazene, su take zatky do uška ale mi sme davali len vaticku a trošinku kremiku aby nevypadla...a pred rokom ked sme boli tak mal trubičky maly cele liečenie a chodili sme aj do sauny aj do bazeniku ved sa nebude potapat,hlavne je aby voda nevošla dnu a to pri sprchovani a normalnom kupani nevojde...mne sa mala kupe normalne vo vani a ma ich už cca 8mesiacov.

mima595
5. jan 2012

@aska - pracka je v pivnici, a na kazdej izbe mas klasicky skladaci susiak
fotky nemam, ale tie co su na ich stranke su dost realne

aska
6. jan 2012

@mima595 dakujem 🙂

@30mamina3 no nas uz 9x operovali od aprila 2011 stale sa nam trubicky upchavali bo sa mu stale tvoril granulat:( tiez sme boli v spanielsku na dovolenke maly sa tiez kupal mame aj stuple original take potapacske ale predsa len nerada by som to riskovala a hlavne maly uz nechce ani vatu ani stuple do usi uz u to vadi... primar nam hovoril ze dovtedy nam ich von nedaju ze az tak v aprili...uvidime mozno vypadnu uz aj same 😅 tiez ste maly zapal stredneho uska?? nam maly dostal aj napriek tomu ze bol ockovany prevenarom 7(teraz uz okckuju 13tkou aj 23trojkou).. pneumokoka absolutne rezistentneho na atb takze sme sa dlho liecili :(

30mamina3
6. jan 2012

@aska nemali sme zapal uška ale obaja mali velku nosnu mandlu a ked im ju vyberali tak v ušku mali tekutinu tak im dali ventilačne trubičky ale chvalabohu mam pocit že ich mame len preventivne,lebo nam s nich ani nič nevyteka ani vlastne nevieme že ich mame 🙂 a malemu tiež jedna vypadla sama a druhu vybrali len tak ambulantne odmietla som zas narkozu tak dufam že aj mala bude spolupracovat a vyberu to bez uspatia 🙂 inač moje decka sa už nevedia dočkat stale dookola kedy už pojdeme do Lučivnej-velmi sa im tam pačilo maju len krasne spomienky.A je užasne ked može ist aj tatino-budete mat krasnu dovolenku 🙂

aska
6. jan 2012

@30mamina3 tak potom super vyzera to ze ich mate naozaj len preventivne a kde vam ich zavadzali??
aj my sa strasne tesime nevieme sa dockat tiez to berieme ako taku dovcu🙂 a kedy presne mate nastup? 🙂 dufam ze budeme mat snezik a aspon tam sa posanujeme a polyzujeme kedze tu v ba je len dazd 😒