Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

maznacik007
15. jan 2013

ja idem do Limby aspon tak som hlasila este na jesen, som nevedela ze pediatri maju prehlad o tom kolko je volne v kupeloch ale to by bolo super keby bolo...
no ja som si pozerala v diari a my mame dost vysetreni naplanovanych na februar...
27.gastro Kramare
20. nas predvolala klinicka logopedicka, lebo ze bola v skolke a vysetrovala deti a mame ist na nejake dalsie vysetrenie...
takze nebudem stresovat necham si to tak ako mam a hotovo...

ty ides s obomi kockami predpokladam...

monalisatko
15. jan 2013

@maznacik007 ano, idem s oboma. Však sa možno aj tak stretneme 🙂

natalka445
15. jan 2013

ahojte môžem ajja sa pridat my ideme som synčekom v aprili no presny termin ešte nemame my budeme ubytovani v smreku a chcela by som sa opitat davate si aj vy maminky stravu lebo 8,3 sa mi zda dost na jeden den dnes som tam volala a obchod je tam 15minut cesty tak sa mi zda že nie je to tak daleko ist do obchodu aspon sa ušetri neaka ta korunka či???

mima595
15. jan 2013

@natalka445 - lenze ak nebudes mat stravu, nebudes moct sediet so syncekom v jedalni..pustia ta tam iba na objednanie jedla a potom tam bude sam...myslis, že to zvladne??
a este..tam nie je nejak extra vybavena kuchynka, tam nemas sancu si nieco uvarit....

natalka445
15. jan 2013

aha tak to teda je to som nevedela ale aj tak je blbost že tam nemôžem byt s nim ked bude papat tak dakujem velmi pekne za odpoved tak nebudem spekulovat a dam si teda stravu aj ja 🙂

mima595
15. jan 2013

@natalka445 - no oni to urobili takto narocky...viem, že co mali starsie deti..napr. jeden 10- rocny chalan tak bol, že mama mu len objednala, a on tam bol sam....

natalka445
15. jan 2013

no lebo je to dost penazi ale nevadi čo už a ty si kde bola ubytovana ?? pekne je tam ?? a ešte by som sa chcela opitat ked deti budu chodit na proceduri my maminky budeme chodit s nimi?? a ešte je tam aj neaky bazen kde by som mohla s malich chodit dufam že moc neotravujem ale som s toho celeho neaka nervozna ☹

mima595
15. jan 2013

@natalka445 - my sme už boli aj v smreku aj v Topoli..ty si tam ako doprovod a stale si s detmi, vodis ich na procedury a ides aj s nimi na ne...neviem, aky stary je tvo syn, ale predpokladam, že skolkar?? 😕 ..tak to bdete mat inhalacie, cvicenia, bazen a a saunu....ty vsade budes chodit s nim...
a bazen tam je, ale je rozpis, kedy sa moze ist...podla ubytovania...

natalka445
15. jan 2013

aha tak to teda je no môj mirko ma 4,5 roka dakujem ti velmi pekne že si mi poradila 🙂 🙂 🙂

mangostyle
15. jan 2013

Ahojte maminky tak už sme konečne aj my dnes dorazili...je tu krásne 🙂

monalisatko
16. jan 2013

@mangostyle ahoj, čítam že si už v Lučivnej. Ja tam od pondelka vyvolávam, v prijímacej kancelárii majú stále obsadené a na sekretariáte síce zvoní, ale nikto nedvíha. Chcela by som si rezervovať termín, ale sa tam neviem dovolať ☹ Nevieš mi prosím zistiť nejaké číslo kde mi aj zdvihnú telefón? Prepáč že ťa otravujem, ale fakt neviem ako sa tam mám dovolať ☹ ☹ ☹

mita30
16. jan 2013

@monalisatko mne to tiež trvalo kým som nás objednala, len treba asi mať šťastie 😨

katarinaeva
16. jan 2013

Ja som bola v Lučivnej minulý rok s dcérou 🙂 . Musím povedať že som bola ako na dovolenke...všade som ju sprevádzala...takže sauna , inhalovanie,bazén všade som chodila s ňou.Bola som ubytovaná v Limbe a utrafila som super akciu 😵 ja ako sprievodca samoplatca som platila 4 eurá na deň. A ešte niečo zaujímavé...keď je von mrzké počasie je tam pre deti super herňa kde sa určite nudiť nebudú .....takže určite odporúčam 😀

mima595
16. jan 2013

@monalisatko - napis mail..oni teraz, ked maju prijem, tak ti nezdvihnu...skus mozno v piatok, ale ten mail je istejsi....

monalisatko
16. jan 2013

@mita30 tak to dúfam že budem mať šťastie aj ja 🙂
@mima595 zajtra ešte skúsim zavolať a keď mi to nezdvihnú, tak im napíšem. ďakujem za radu 🙂

natalka445
16. jan 2013

ja som tam volala o 8.00 rano skus tak ja som mala štastie na prvy krat 🙂 🙂

5ka25
16. jan 2013

@natalka445 Ahoj,ja som prave teraz s malym v Lucivnej v Smreku.Vobec nieje pravda ze ta nepustia do jedalne ak pre seba nemas objednane jedlo.Ak si poistovnou schvaleny sprievodca tak ta pustia do jedalne.Vsade budes chodit s malym lebo si sprievodca a si za neho zodpovedna.
Jedlo si radsej objednaj ,je tu strasne vela snehu a do obchodu to vobec nieje 15min.Zaten cas sa dostanes akurat na vlakovu stanicu ale nie do obchodu.Hlavne teraz ked je vela nasnezene tak sa s malymi detmi chodi tazko.Na obchod sa nespoliehaj.

mima595
16. jan 2013

@5ka25 - už dovolia byt normlane pri stole pocas celeho jedla?? to by bolo super...lebo ja mam 3 deti, a ja sa v pohode najem z ich porcii.....uvidim do aprila, co povedia ostatne dievcata...

rebecca2006
17. jan 2013

ahoj bambule, roymýšľam, že pôjdem na liečenie s deckami do Lučivnej- nvrh si dám vypísať v marci, kúpele by som rada absolvovala na jeseň- predoakladám, že október... Boli ste niekto takto? September je vraj v Tatrách úžasný, ale je to sezóna, takže niečo navyše.... ale možno sa dám prehovoriť.. november už nechcem, to bude asi fakt hnusne....A aké ubytko mi doporučujete s dvoma malými deckami? 4 ročné a 1,5 ročné v čase pobytu.....A ako je to tam s dopravou? Ja nešoférujem, taže auto mať nebudem, je od úpelov daleko na autobus alebo na vlak? že by sme sa zviezli niekam a šli sem tam na výlet? Alebo ao sú tam spojenia? A je tam aj nejaká kuchynka, ke sa dá pripraviť jedlo? Pre malinkú, ak by som sa rozhodla nedať jej aj stravu.....ďakujem!

5ka25
17. jan 2013

@mima595 ak si ako schvaleny doprovod poistovnou tak budes sediet pocas jedenia s detmi bez ohladu na to ci ty mas stravu alebo nie

5ka25
17. jan 2013

@rebecca2006 kuchynka tu je ale vybavenie ziadne,jedine ze si donesies vlastne hrnce
Hrncekov je malo priborov tiez.Ak nechcete hladovat tak si dajte stravu lebo na blizku nic nieje.
Vlakova stanica je asi 15min peso.Najblizsi obchod je vo Svite

natalka445
17. jan 2013

dievčata velmi pekne vam dakujem za každu radu ideme prvy krat tak neviem ako to tam chodi ako to tam funguje ja idem s malym v aprili tak ešte vas budem troška otravovat s otazkami ak vam to nebude vadit 😉 😉

mima595
17. jan 2013

@5ka25 - aha, tak nic, ja budem ako samoplatca....

mima595
17. jan 2013

@5ka25 - obchod je aj v lucivnej..ale je peso cca. 30 min. v lete sa da na bicykli, alebo MM tam chodil na mlieko, ale je to dobra polhodinka..tam a dalsia spat....

mima595
17. jan 2013

@rebecca2006 - no vylety sa robia aj v kupeloch..to je najlepsie, lebo autobus privezie aj odvezie..
autobus je dost daleko, blizsie je vlak, da sa...ale je to take..len na nakup do Svitu, lebo o je len mini zastavka
my sme boli aj v okobri..nastup 10.10 a august-september..odporucam september..oktober je už dost chladno, ja som zo SL, takže som zvknuta, ale už aj tak moze byt chladno..musis obleikat deti, na ihrisko už velmi nemozu..
a hlavne..skoro sa stmieva.. koncom oktobra už je napr. po piatej vecer tma..a ked ti deti naobed spia, tak v podstate ani nemas priestor na to, byt vonku do vecera....

mangostyle
17. jan 2013

@monalisatko Ahoj, teraz stále prijímali, tak len skúšať...ja som tam pred nástupom aj celé dni volala, nakoniec som si našla na stránke tkl číslo na manažéra kúpeľov a tomu som zavolala. Keď je príjem tak tá pani nedvíha telefón a to ťa automaticky hodí do odkazovky. takže skúšaj, ona keď nemá nikoho tak hneď dvíha. 🙂

monalisatko
17. jan 2013

@mangostyle ďakujem pekne, budem skúšať. Ani dnes som sa nedovolala, ale nevzdám to 🙂 Inak ako to vidíš? Je to už moc plné? 😅 V ktorej ubytovni si?

maznacik007
18. jan 2013

ja som sa dovolala dnes... a celkom potesujuce spravy.... inak budeme mat izbu 105 a este nevedia presne datum nastupu lebo pred nami by mala byt vseobecka poistovna a ak by nahodou ochoreli a sla by tam dovera tak by sa to vyposuvalo ....
ale potesujuce je najma ze funguju aj cez velku noc ... cize to by bolo super ak nam to na tu velku noc vyjde... a mala si este tu uzije jarne prazdniny lebo takto by o ne prisla... ale tesim sa ...

inak super ze sprievodca co je schvaleny moze byt s detmi aj ked nema jedlo objednane.... ja si na prvy tyzden neobjednam a potom uvidim ... alebo objednam len obed ci veceru ak sa to bude dat...

mita30
18. jan 2013

@maznacik007 to ti vedeli povedať aj číslo izby a nevedeli kedy idete, sranda asi tam aj ja zavolam ako sme na tom, tiež by sme mali isť v marci tak som zvedavá 😨

rebecca2006
18. jan 2013

@mima595 ďakujem tak yvážim ten sept