Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

kasami
4. feb 2013

@lubomirakokosova Prosim ta pekne ... je tam presne napisane ...odkial som mala tu informaciu ... len ma dost zaraza ...ze po 4roch rokoch sa niekto chyta nejakej ceny ??? Nemam pocit, ze by sa ceny a poplatky za lieky, liecenia, doplacania poistovni a naroky na liecenia ci rehabilitacie 4 roky nemenili ... nehovoriac o inych poplatkoch a cenach. A nehovoriac o webovych strankach zariadeni ... Ja osobne verim tomu ... ze sa za 4 roky moze toho vela zmenit a urcite sa aj zmenilo.

mita30
5. feb 2013

tak už máme termín 4.3. nástup 🙂 A môže nastať cestovná horúča 😀

maznacik007
6. feb 2013

@mita30 potom napis co vsetko balis.. ja mam z toho tiez stress..... najma kvoli pocasiu... inak ake tam byva tak v marci.. este asi snehovo treba byt pripraveny... ci mam ratat aj s dazdom a tak...

mima595
6. feb 2013

@maznacik007 - asi so vsetkym...aj kombinezy vezmi..napr. na vylety do tatier, ale aj take len mierne oteplene...jedine tricka s kratkym rukavom asi nemusis 😎 😎

mima595
6. feb 2013

ja mam stres z tej stravy...ci dat, ci nie...lebo vcera sa mi vratila kamoska z Lucivnej..ona bola v Smreku a že bola svedkom toho, ako mamicku vykazali z jedalne, že sa nesmie dojedat..tak taku hanbbu by som nechcela zazit 😠 😠 ..tak som zvedava, co poviete..a že sa ani jedlo nesmie už vynasat...minuly rok sa mohlo v pohode ...

maznacik007
6. feb 2013

@mima595 to vazne jej povedali...dobre odveci... ja som tu ale citala niekto pisal ze ak si schvaleny sprievodca tak nemozes nechat dieta same v jedalni ci co... tak neviem... no ja si zatial stravu nedam a ak budu frflat tak nech si mojho pekne krmia a co moji nezjedia nech mi zabalia do obedara a hotovo ako ze ho dokrmim na izbe... som zvedava kto bude mat nervy ho denne krmit tam v jedalni... 😝
ale teda dufam ze pripadne sa da potom na stravu dohlasit alebo ja to spravim aj tak ze si doobjednam v bonsaji ... ved tam tusim vyslo menucko na obed tak ako aj u nich ked platis celodennu stavu..
ale sak dam ti potom vediet...
no ja sa chcem tam s deckami aj lyzovat a tak.. takze poberem vsetko... 😀

mita30
6. feb 2013

@maznacik007, mima 595 no z tej stravy mám aj ja stres, lebo fakt neviem 😕 maznačika ja to pre zmenu asi spravim opačne prvý týžden zaplatim a potom uvidim okukám čo a ako a budem mudrejšia, tiež by som chcela čo to pošetriť 😀
a balenie to je kadegoria sama o sebe 😝 začínam spisovať čo potrebujem a mam toho tolko, že neviem či budu štyri kufre dosť 😀 zatial viem určite že to budu obe kombinezy🙂)))) a mima 595 ja zoberiem aj tričko s krátkym rukávom, kdyby cosi 😀 Akurát baby neviem, či so dobre čítala, ale je na každej izbe obedár. či si mám vziať, lebo moja princezná ešte občas na obed spí 😉

mita30
6. feb 2013

inak s tým vynášaním, to bude asi nejaka blbosť, ( mima 595 nenarážam, že si tvoja kamoška vymýšla, len premýšlam) lebo čo s tými malými detmi čo spinkávaju? Alebo ked dieťa nedoje, ved to je normálne, že rodič doje ešte aj v reštaurácii dojedáme, ved ked si to zaplatíme, tak čo koho do toho, kto to zje 😒

tessa
6. feb 2013

Holky, my sme sa vrátili v pondelok z Lučivnej a nevidela som nikoho, koho by "vykázali" z jedálne, kvôli tomu, že dojedal po svojom dieťati... 😀
Ale zase je pravda, že vynášať z jedálne sa nesmie nič, teda okrem pečiva (či medíka, masielka, džemíka), ktoré dostanete na raňajky.. Raňajky tolerujú. A potom samoška to, čo čo dostanú vaše deti na desiatu a olovrant, to všetko môžete z jedálne odniesť..
Na obedárik zabudnite a to, že budete dieťaťu dávať stravu z obeda do neho.. Do obedárika brávali stravu len mamičky, ktoré mali dieťa na izbe choré (ležiace) a aj to musela schváliť doktorka, že je dieťa choré a musia mu stravu donášať na izbu..
Ak by ste však mali problém s tým, že vám dieťa na obed spí, tak to netuším ako riešiť..ale možno by stálo za zmienku sa opýtať primárky, či doktora, ktorý vás bude mať na starosť po celý pobyt a jeho sa opýtať na to, ako to riešiť, ak počas obeda vám dieťa spí... 😉

maznacik007
6. feb 2013

napisala som dlhy prispevok co vsetko si beriem a nezobralo mi to na nervy...

no ja uvidim s tym jedlom ... ja som praveze chcela aspon zo zaciatku ze by som maleho krmila na izbe ... on moc nezvlada jest medzi vela ludmi ... ale teda uvidim... ako bude nejdem dopredu riesit... tam sa porozpravam s tou lekarkou co nas bude prijimat a poskusame... hlavne aby jedol a nechudol ...

baby poradte mi co vziat na presuny medzi liecebnymi domami pre maleho ... (4.,5 roka)
doma s nim chodim povacsine s kocikom mam golfac, alebo vziat sanky, alebo vziat mu odrazatko, co mi poradite ..

maznacik007
6. feb 2013

no ja dufam ze to tam zvladnem s nimi sama ... lebo aktualne mam zapal pluc a som slaba jak mucha ale musim sa z toho dostat nejako nez tam pojdeme...

mita30
6. feb 2013

@maznacik007 skoré uzdravenie prajem 😉 Inak ja som rozmýšlala či zobrať boby alebo nie, síce baby tu píšu, že sa tam požičiavajú, ale je ich tam tolko a auto znesie 😀

mita30
6. feb 2013

@tessa takže obedár na izbe nie je? Jedna pani tu písala,že na každej izbe je, no škoda, uvidime ako to poriešime 🙂

lela1
6. feb 2013

@maznacik007 na presun jednoznačne sánky, a k tomu obedu,my sme mali obed o 12.45 a kdže my malý tiež cez obed spáva,tak som sa dohodla s dietnou sestrou a presunula nám to na 11.3O,inak nemusiš sa báť niečo opýtať,všetci sú tu milý a ochotný.

mima595
6. feb 2013

@tessa - prave preto som pisala, že to bola smena Smreku, nie vasa Topolova..a s tymi ranajkami mi tiež vravela, že roztek, maslo možes...ale inak nic..skoda, lebo my sme minuly rok v klude mohli..kupili sme nadoby umelohmotne v Bonsaji a ked tak, sme si odniesli, co nedojedli...

mima595
6. feb 2013

ale zoberte si TERMOSKU...caj sa da este nacapovat pri ranajkach...nie??

maznacik007
6. feb 2013

termosku si ja beriem ja si chcem aj na izbe robit caj.. zevraj rychlovarne kanvice tam su...

maznacik007
6. feb 2013

No skusim sem spisat co si berieme... hadam sa mi to odosle...
takze
na procedury / bazen sauna, 1 ks plavky, crocsy, kupacie ciapky(mame dlhe vlasy s dcerou), dcera plavacie okuliare, syn rukavce, fen na vlasy, vrecko na mokre plavky,
na pobyt vonku zimna kombineza, oteplovaky bunda, 2 sady rukavice ciapka sal, navyse 1 lyziarske rukavice, cizmy, snehule, syn hokejka a puk na lad, korcule neviem treba? sanky, fusak, termoska,
pobyt v vnutri syn 5 krat teplaky, 1 krat rifle, 6 krat natelnik 3 krat mikina, pulovrik, spodne pradlo po 6 ks z kazdeho, tielka len 3 ks, pancuchy 6 ks, zateplene ponozky 1 ks, papuce, dcera 5 krat leginy, 2 krat rifle, 6 krat natelnik, 3 mikiny, pancuchy, ponozky, nohavicky po cca 6 ks, zateplene ponozky, sukna, papuce, obom pyzama, kazdemu jednu hracku, baterky na svetlo,
antibakterialny krem, dezinfekcia na ruky
dcera skolska taska, vytvarna...
obaja cvicebny ubor, tenisky,

hygiena> zubna pasta, ustna voda, kefka, sampon, krem, krem na opalovanie, sprchac, spreje, balzam, hrebene kefa na vlasy veci, cistiace palicky do usi, manikura, siticko, tekute mydlo, jar na riad, prasok, tampony pre mna, vlhcene obrusky, vela servitok,
kuchyna utierka, noz, salka na caj, caje, citrony, cukor, stevia, ovsena kasa, sladkosti , slanosti, ovocie, pohariky plastove z ikea,
dazdniky, prsiplast, ruksak na vylety, vesiaky, logico primo pre maleho, kreslenie co cvicime doma, lieky co berieme, notebook, fotak, mobil, peniaze, doklady,
karnevalovy kostym

maznacik007
6. feb 2013

a este teda spolocensku hru, pexeso, karty a tak

mima595
6. feb 2013

@maznacik007 - rifle, sukna..zbytocne...speci cvicebny ubor netreba..stacia teplaky + tricko, co nosia...teplaky 6..asi netreba..je tam pracka..vyperies...
vezmi prasok na pranie..jar netreba...
vezmi viac hraciek a knihy...

maznacik007
6. feb 2013

@mima595 prasok tam pisany mam, rifle a sukne su pri paradivom dievcati nevyhnutnost.... a za nami pride aj tatko on ale uz ma rezervovany hotel inde na par dni a pojdeme niekam mimo oslavit slavnostnym obedom dcerine desiate narodky ... takze treba aj paradu... a nechcem aby do skoly chodila len v teplakoch
knihy neviem zevraj je tam kniznica mala som v plane kazdemu len jednu knihu a plus malemu jeho materialy, ona ma speci grafomotoricke zosity, logico primo s roznymi sadami kariet a tak... a budem mat rozpravky na notebooku, hracky som prave moc nechcela len jednu kazdemu maly asi toho hovoriaceho chucka, a mala barbie monster high nejaku... je tam tak malo hraciek ja som myslela ze tam su dobre vybavene tie herne... myslis ze im mam vziat aj lego kazdemu jeho ... este samozrejme berieme jednu spolocensku hru teraz si kupime na vystave v inchebe, karty a pexesa... tak neviem... ci mam aj to lego alebo vlaciky elektricke... takze radsej viac vlastnych hraciek... 😕

mita30
6. feb 2013

@maznacik007 no ja mám toho o mnoho viac a asi budem teda škrtať, ale aj u nás platí sukničky a tak, tomu sa nevyhnem a čo sa týka hračiek beriem čo sa dá, nechcem moc chodiť do tej herne nemám odvahu 😉

maznacik007
6. feb 2013

@mita30 tak vies ja musim dve decka zbalit... a aj skolske veci a tak... takze ty kludne mozes viac zbalit... sak auto odveze...
ved co sa tyka hraciek tak pridete k nam na izbu a bude mat zmenu co sa tyka hraciek... no ja chcem tu indoorovu hernu co bude na limbe vyuzivat lebo teda kvoli nej som sla do limby... a ze je tam aj dozor.. takze by som to chcela vyuzit hoci mne uz Ninka maleho postrazi a ze by som si ja skocila do fitka... potrebujem vela schudnut totiz... 😀

alami
6. feb 2013

@maznacik007 nevidím ti tam uteráky, osušky, možno som prehliadla. Ber len na sprchu večer na ubytku, k saune a bazénu dávajú každému jeden kus vždy. Fény sú pri bazéne/saune aj také do ruky, tak ak vám stačí tam umyť vlasy, tak ani neber.
Hračky v herni nie sú bohvieaké, hlavne spoločenské hry na dlhé zimné večery odporúčam. +Nejaké obľúbené DVDčka. Veľká herňa je skôr o hrách a stoloch na biliard, stolný futbal a podobne + je tam hodne hračiek pre mladšie deti. Ale v herni na uytku (aspoň v Jedli) toho moc nebolo. Tenisky ber do telocvične aby mali.
Knihy si ber, knižnica je na výsmech, staré vykopávky 😝
rýchlovarné sú tam, termoska je fajn, ja som si zvykla zaliať čaj rovno do termosky, lebo som tam aj tak nemala do čoho väčšieho.Hrnčeky neboli, len duritky a šálky na kávu.

mita30
6. feb 2013

baby ešte že ste tu na tenisky by som zabudla mám len prezúvky 😀

mita30
6. feb 2013

@maznacik007 čo sa týka auto odvezie je pravda na to spolieham, ale zas aby sme nevyzerali, že tam ideme nie na mesiac ale na pol roka 😀 a spolieham sa na to, že sa budeme aj navštevovať 😉

geegee
6. feb 2013

@maznacik007 korcule poziciavaju, aj lyze. Maju aj hokejky a puky, ale hokej sa dal hrat len ked nikto na klzisku nebol, a raz za 3 tyzdne vyhlasli hokejove popoludnie - vtedy sa teda nekorculovalo. Nedovolia hrat hokej aj korculovat sa naraz.
Sanky tiez poziciavali, ale lepsie je mat svoje, alebo aspon boby.
Tenisky sme my nemali, deti cvicili v papuckach vacsinou.
Z jedalne sa jedlo nesmelo vynasat, mamy ktore nemali stravu v pohode dojedli po detoch. Odniest edlo mohli ten ti, co mali papier od lekarky.
Herni sme sa my uspesne vyhli kvoli chorobnosti - strasne vela deti bolo chorych a stacilo mi, ze som sa s nimi stretavala v jedalni

maznacik007
6. feb 2013

@alami ano uteraky som zabudla napisat ano to uz mame som si kupila nove take male a plus osusky povodne som chcela aj zupany ale to tu baby pisali ze je zbytocne...aj fen sme si novy kupili ze na liecenie ... 😀 ja to mam jak diagnozu... taky velky ... ale moja ma dlhe vlasky a aj ja... takze to vezmem
teda aj tie knihy vezmem ... uz som sa rozhodla ze malemu vezmem aj taku tu mdoru bednicku velku co mame z ikea v tom drevenom rame zoberem plnu lega dupla a dalsie s vlacikmi pre maleho a malej vezmem lego friends... a plus to co som pisala.. mam pre malu aj take na vysivanie pre dievcatka.... chce sa ucit vysivat...

mima595
6. feb 2013

@maznacik007 - ja som zabudla, že ty mas skolacku...to je ine...ja len, že aj tak budete vonku vacsinou v oteplovackach, takže teplaky nestihnu nejako zaspinit
knihy v kniznci o nicom...ber vlastne
hracky skor pre uplne male deti..tiež nic moc...ta herna je v Limbe super pre maleho..tam je tramposka, gulicky..len ja sa jej snazim vyhnut, pokial sa da...hlavne kvoli chorobam..chodime až posldeny tyzden 😀 😀

maznacik007
6. feb 2013

@mima595 sak kvoli tej herni idem do limby.... ako ja dufam ze klop klop... neochorie.. teraz je uz treti mesiac na imunore a bude aj nadalej a celkom ok je ... tak dufam ze odola aj tam mi...

dakujem vam kocky vsetkym za rady a podporu....