Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

smarti
21. okt 2010

@leka323 procedúry sú aj cez víkend?

smarti
22. okt 2010

@leka323 a ešte ma napadlo, ako je ďaleko od ubytovne Jedľa k jedálni? Včera som volala Lenke (vďaka za to číslo 🙂 ) a vravela, že Jedľa to má najbližšie k procedúram a jedálni. Ako ďaleko, koľko ti trvá cesta? Aký máte denný program?

leka323
22. okt 2010

Inhalácie, cvičenia v telocvični sú iba cez týždeň, bazén, sau

leka323
22. okt 2010

sauna aj cez víkend. Možete sa zapísať na výlety, procedúry sú doobeda. Včera sme mali večer divadlo, boli tu hasiči, kone...

leka323
22. okt 2010

Z Jedle máme blízko do bazéna, jedálne, nám to trvá ani nie 2 min.

smarti
22. okt 2010

@leka323 dík za odpovede, nehnevaj sa, možno ťa otravujem svojimi otázkami, ale všetko možné ma zaujíma. Už máte pred sebou len týždeň, nech sa vám vydarí. No a my pomaly začíname baliť, teda aspoň po papieri si píšem, chaos začne až na budúci týždeň.

smarti
22. okt 2010

@motuzik vy ste na tom ako?

danielik79
22. okt 2010

Ahojte aj my konečne ideme do kupelov po 9 mesiacoch čakania a vybavovania s poistovnou .Ideme prvý krat a budeme ubytovaný v Jedle .Ked môžte poradiť čo všetko si zobrať. Mám malú dva a pol ročnú princeznú a predškolaka ktorý sa zaujimajú o všetko .Najradšej by zobrali celý dom so sebou.,,Hračky"Za odpoved díky.

danielik79
22. okt 2010

Ešte som sa chcela opítať či sú tam aj medvede . Počula som že aj v septembry tam boli vydené.

smarti
22. okt 2010

@danielik79 vitaj v klube, tiež ideš v budúci piatok? Ja sa pri balení našej Zuzky budem riadiť trochu tým papierom, čo poslali, ale pribalím ešte kopu iných vecí, ktoré sa teraz v zimnej sezóne hodia. Samozrejme hračky - lego, pastelky, vymaľovánky, bábika, pexeso... určite budeme musieť niečo vyradiť, lebo Zuzka by najradšej zobrala celú izbu. Odkiaľ si? My budeme mať určite plné auto, ale máme tú výhodu, že to máme asi 50 min. cesty autom a zo začiatku bude pár dní tatino s ňou, potom príde buď babka alebo ja so 7-mesačnou Lenkou, takže keď nám bude niečo chýbať, tak donesieme. Medvede tam myslím nie sú, pamätám na tie správy, ale verím, že urobili opatrenia.

danielik79
22. okt 2010

ahoj smarti tím papierom sa riadim aj ja, ale predpokladám ,že tam bude kosa . Aspoň ked som volala s tetou s Liptova mi hovorila že je tam už riadna zima.Najväčiu obavu mám z cesty lebo my sme z Kmeťova to je okolie Nových Zamkov. Veronika mi cesty znáša velmo zle .Na cestu si preto radšej požičiam auto aby sme sa aj odniesli .Mali sa strašne tešia len ja si robým starosti ako tam bude.

danielik79
22. okt 2010

Ešte som chcela dodať aj my ide budúci piatok.Ja len dúfam že choroba sa nám nevráti naspäť ked tam pojdeme.

leka323
23. okt 2010

Neotravujete ma, len sa pýtajte kľudne, aj ja som sa takto vypytovala, keď som sem šla.... 🙂

motuzik
23. okt 2010

@smarti
No papier stále dopisujem, len ten znesie viac ako kufor auta 😀 😀 😀 .
No dcéra si už včera nabalila svoj malý rupsačik, že do kúpeľov 😉 .
Ja deťom beriem zimné veci, otepľovačky, kombinézy, zimné čiapky, rukavice. No teda aj sebe. Hračiek málo. Každému mojkadlo na spanie, vankúšik, fixy, pastelky, papiere, omaľovanky a nejaké 2-3 knižky. Hračky na hranie nie, budeme čo najviac von a potom v herniach. Aj tak ich vždy zaujíma to čo doma nemajú 🙂 .
Danielik79 vitaj.
A to je tu už asi skoro celá jedľa pripojená 😉 .
Leka a tých dvoje prezúvok sú potrebné, či stačia jedny?? A ešte aké sú návštevné hodiny, pre tatinkov?? Náš tato ostáva s nami do pondelka a chce prespávať v aute v spacáku. Cez deň bude s nami. A ešte či aj on by mohol cez víkend do bazéna??

danielik79
23. okt 2010

Ahojte baby momentalne vyčiarkujem s papira čo mi netreba aj ked malý mrkajú že ano .Motuzik rupsačik bereme aj my až by bol treba na vylety a ked pre nič iné tak na cestu LEKA323 aká je tam lekárska starostlivosť , býva tam aj vyzita ,obávam sa že znova začíname prieduškovať.,Skončili sme iba včera !Aj tatino by chcel ostať s nami v strede turnusu aspoň na 3 dni .

saskarisko
23. okt 2010

Ahojte,
len pre zaujimavost. kolko stoji cely turnus (ubytovanie, strava), ak mam dieta do 3 rokov. a schvalila by nam to poistovna ? dakujem

danielik79
23. okt 2010

Ahoj našej malej to schvalila poistovňa bez problémov až na to že si treba skontrolovať všetky údaje či sú dobre vyplnené od ošetrujúceho lekára a či dobre dali aj pečiatku , lebo to poisťovni vadilo a my sme čakali za chybu kým nám prídu papiere skoro 2 mesiace.A potom sme obtelefonovavali dalších 7 mesiacov kúpele či majú volné miesto .Deti do 3rokov by nemali platiť.Inak si pozri cenník na budúci rok podla mna je prehnaní.

danielik79
23. okt 2010

Leka323 prosím ťa majú tam aj odsavačku .Ak ano môžeš s nou robyť .Alebo si radšej vziať vlastnú.

smarti
23. okt 2010

Leka, ešte zopár otázok:
- sú na izbe nejaké hrnčeky alebo poháre alebo si treba priniesť?
- dávajú na WC v izbe toalet. papier alebo treba mať svoj?
- uteráky a osušky dávajú len v saune alebo aj na izbách?
- je niečo, čo by si si teraz do batožiny pribalila, lebo ti to chýba? Na čo také špeciálne by sme nemali zabudnúť? (samozrejme nie čo sa oblečenia týka ale možno niečo úplne iné) 🙂

motuzik
23. okt 2010

@saskarisko
Dieťa do 3 rokov neplatí nič. Dopláca LEN sprievodca. A to podľa typu ubytovania, ktoré si zvolí. Cenník, ktorý bude budúci rok platný je na stránke tkl.sk a tiež je tam už rozdiel, či ideš v letnej alebo zimnej sezóne.

motuzik
23. okt 2010

Čítam, že je tu už riadny baliaci ošiaľ 😉 .

danielik79
24. okt 2010

Leka prepáč ešte kuchynka je tam vybavená ako treba so sebou si doniesť aj hrnce na varenie a príbor.Treba si doniesť aj čistiace prostriedky . 🙂 🙂

smarti
24. okt 2010

Leka a treba si pre doprovod doniesť aj nejaké jedlo, keďže dospelý majú jedlo 3x denne alebo stačí čo nám dajú?

Danielik 79 ty sa tam chystáš variť? Asi pre malú však? Ja keď pôjdem s malou, tak pre ňu budem musieť variť,ale my papáme príkrmy ešte len niečo vyše mesiaca, takže extra vyváranie to nebude. Kúpim určite aj nejaké Hippky, ale nechcela by som ju nejaké dva týždne držať len na tom, predsa podľa mňa domáca strava je domáca strava. Ináč so Zuzkou by sme so stravou nemali mať problém, ona je celkom dobrý jedák.

Baby beriete so sebou niektorá notebook ( dúfam, že som to dobre napísala)?

danielik79
24. okt 2010

Smarti poviem pravdu aj hej .Naši ked sú onáčený ako sa u nás povie nechcú mi vôbec jesť a sú len na tekutéj srave ako sú pudingy .Je pochopitelné že maléj budeš museť variť. Možno by sa dalo dohodnúť aj so stravou na malú.

prusakova.maria
24. okt 2010

Tak my odchádzame v pondelok. Máme toľko veci,že manžel sa smial či nám netreba požičať prívesný vozík za auto.

danielik79
24. okt 2010

Ahoj prusakova maria písala si že aj tvoj syn nie je príliš velký jedák ,skoro ako moji.Bereš mu aj niečo extra.Do ktorého liečebného domu ideš.

motuzik
24. okt 2010

@smarti
ja beriem

motuzik
24. okt 2010

@prusakova.maria
to už zajtra??? Bože to by som tu už inak behala a zháňala 😀 .

motuzik
24. okt 2010

Ja som rada, že naši sú výborní papkáči a myslím, že zjedia čo nám dajú. Skôr sa obávam, či im to bude stačiť.
Rozhodne prvé raňajky budú hneď na izbe, lebo pre nás je aj 7:30 dosť neskoro, nieto ešte 8:15.
A ja sa teším, že si koooonečne trošku oddýchnem od varenia na mesiac 😉 .

danielik79
24. okt 2010

Ja už behám jak splašený zajac.Ved od zajtra sú to už len 4 dni.