Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

lenka2601
13. apr 2010

Ahojte,
Moja polovička sa smeje,že nám bude treba ešte prívesný vozík za auto,aby sme to všetko odviezli. Aj ja si myslím,že polovicu vecí snáď ani nevyužijeme... 🙂 Práčku a žehličku tiež nechcem ani vidieť,za posledné dni to boli moje najvernejšie kamáratky 😀 . Ja dnes ešte sedím v robotke,ale zachvíľku utekám domov dobaliť tie naše veci. Už aby sme tam boli,teším sa na Vás ženušky, Tak pa

ivka567
13. apr 2010

Ahojte,
tak my máme ešte jeden deň k dobru, prídeme až vo štvrtok, ale tiež mám už toho prania, žehlenia, vymýšľania čo brať a čo nie už vyše hlavy. Ale predstavte si, volala mi dnes poobede pani z prijímacej kancelárie, vraj sa od pondelka uvoľní nadštandard, či ešte máme záujem. Máme 2 možnosti: buď nastúpime vo štvrtok do LD Smrek a v pondelok sa presťahujeme do nadštandardu, alebo môžeme nastúpiť až v pondelok rovno do nadštandardu. Dozajtra jej mám dať vedieť, ako sme sa rozhodli, ale my sme už nastavení na ten štvrtok, takže zostaneme pritom. Už som bola zmierená s tým Smrekom, ale teraz už keď je možnosť - vyzerá to tak, že doplatíme a potom sa presťahujeme. Takže takéto prekvapenie som už naozaj nečakala!
Teším sa, keď sa uvidíme, zatiaľ sa majte 🙂

simik.slabiarova
13. apr 2010

No fajn baby,ja som ako tak uz dobalila,nanestastie sa nam pokazilo auto ked som bola zaviest mamu na stanicu,tak si musime na zajtra zobrat svagrove auto-hlavne ze je vačšie 😀 😀 😀 este som sa chcela opytat bab co tam uz boli ci si treba zobrat aj nejaku jar na riady,spongiu ked si budem potrebovat umyt obedar ci pohar,a co s mokrym pradlom ked si tam operiem veci,su tam nejake susiaky,stipce ci si mam pribalit spagat.?! 😀 😀 😀 Ivka ja som tiez premyslala ze co ak sa uvolni nadstandart,ale uz som sa nejak s tym ztotoznila ze som na standarte,a neviem si predstavit ze zajtra sa tam vylodim a v po par dnoch by som sa mala zas presuvat s tymito lodnymi kuframi.No ved uvidis,potom nas ohlas ja budem na Smreku 🙂 Henrieta,ako doma?Predpokladám že dobre,len asi ta caka zas pracka a zehlicka 😢

henrieta.filkorova
14. apr 2010

no caute, baby..... v poslednom case som internet ani nezapla, takze prepacte za neodpovedanie... a pozeram, ze sa tam stretnete riadna partia.. 🙂 drzim vam palce, aby ste si rozumeli, je to fakt velmi dolezite 🙂 Som zvedava na vase pocity a dojmy.. ja som odisla uz skor a to v pondelok podvecer kvoli manzelovym povinnostiam. nechcite vidiet tie kufre a tasky, hihihi.. ale uz to mam vsetko vybalene a prichystane na vypratie 🙄 tiez som si myslela, ze tam nebudem prat, ale prali sme nakoniec vsetky ako o zivot 😀 bolo tam totiz njaky cas blato, tak si viete predstavit, ako vyzeralo detske oblecenie. chodili sme vacsinou sportovo, deti teplaky, takze mnozstvo veci som vzala aj tak zbytocne. stacilo par slusnych kuskov na vylety - ale ked tam niektora budete mat k dispozicii aj auto, tk tych slusnych kuskov bude viac 😉 k dispozicii su aj susiaky, zehlicka a ako pisala sara aj osusky do bazena a do sauny.. no a simik, jasne ze mam straaaasne vela praniaaaaaa a zehlenia, brrrrrr... v piatok sa chystame na vikend do Bratislavy, tak ma caka dalsie balenie, ale co uz, my sme taki stahovavi vtaci 😝 Inak celkovo hodnotim pobyt ako vyborny, nejake vyhrady su voci strave, na moj vkus tam bolo velmi vela masa - pre deti aj dvakrat denne, takze creva dostavali zabrat. urcite chodte na vylety - my zo Smreku sme malli vyhodu aj v tom, ze na vylety sa zapisovalo na nasej chodbe, takze sme mali vacsiu sancu zapisat sa a chytit miesto, nez napriklad ludia z Topola, alebo Javora - nehovorim, ze to schvalujem, je to len holy fakt. joooj, koncim, odchadza mi baterka na notebooku a nemam nabijacku, zatil paaa

janetina
14. apr 2010

Ahojte tak zajtra este raz podrobne precitam diskusiu .....inak mame odsuhlaseny pobyt pre mojho syna v Lucivnej a aj rezervaciu na pobyt ale az v 10/11/2010 maju volnu izbu ako chcem....ako je to s sprievodcom ak je z inej poistovne ako dieta? Je v tom problem??
dakujem
Ozaj kto ide v tom obdobi na pobyt?? Mozme sa dopredu zoznamit 😀

simik.slabiarova
14. apr 2010

No baby nazdar,aaaa klavesnica naopak,tak asi mi obcas z skoci na y a naopak.tak zatial fajn,izba sice trosku-dost mala(401) uz som ju poprehadzovala,feng-chuj ci ako sa tomu hovori,no uvidime co prva noc,ale ako sledujem bude rusno mame krajovu izbu,hned vedla WC a kupelky,parada!!A tie kufre,no asi aj ich bolo zbytocne vela,co uz..ale je pravda su fakt moc prijemny personal,uvidime rano procedury.tak zatial papa

janetina
14. apr 2010

prijemny pobyt Simik...a informuj...oci vsade. my sa mi zda ze ideme do Topola ci Javora ...uz si to nepamatam...zajtra tam budem volat co s pobytom ci by nebolo volne na skor...trochu sa obavam tej zimy 😝 ...ale asi lepsie ako srobarov ustav 😀

leka323
15. apr 2010

Janetina, ty ideš do nadštandardu, a to majú voľné až v nov.? Mám tomu rozumieť tak, že si si rezervovala izbu dopredu, a poisťovňou to ešte nemáš schválené? Lebo pokiaľ viem, tak dáva 3 mesiace na uplatnenie kúp. pobytu. Rozmýšľam, či tiež si teraz nemám rezervovať izbu a návrh do poisťovne som dávala len teraz. No neviem..... 🙂 🙂 🙂

janetina
15. apr 2010

leka 323 ja som isla na to tak ze som rezervovala termin cca pred 2 mesiacmi ked som podavaala navrh do poistovne...pani v prijimacej kanc. povedala ze to tak mozem....a ak som predpokladala ze nam to schvalia nakolko sme malicky a astmatici :( tak aj bolo. Takze ja som si termin vybavovala vtedy a dali nam az 11ovy termin 😝 . co som teda neni nadsena ale mali vtedy volne len v Smreku a tam som nechcela ist.

janetina
15. apr 2010

A ozaj suhlasny navrh nam plati 1 rok nie 3 mesiace

aska
16. apr 2010

ahoj baby neviem ci mi to sem mozete napisat ale ak nie tak do IP ak chcete teda napisete mi ake mate poistovne a ake ste mali diagnozy pre deticky? pytam sa len preto s cim mam ratat pri mojej poistovni ja mam apollo.dakujem vam , 😉

leka323
21. apr 2010

No ja sa tam nemôžem dovolať, už týždeň volám a nič. Buď nikto nedvíha, alebo je stále obsadené.... ☹ ☹ ☹

janetina
21. apr 2010

leka ja som sa tam tiez tazko dovolavala...myslim ze su tam len do 15 sa mi zda..... 😉

leka323
21. apr 2010

No neviem, neviem, volala som minulý týždeň, teraz volám už od pondelka od rána..... a nič

enamorada
21. apr 2010

ja som boal v lucivnej cez prazdniny v roku 1993. ked som citala forum, zaspominala som si bolo tam fajn 🙂 vela si toho nepamatam, ale pamatam si limbu a smrek, stare divadlo. a mala som tam kamaratky dvojicky, ktore mali malu sestru, boli z juhozapadu slovenska. ak ste niektora boli v tom case, budem rada ked sa ozve 🙂

janetina
21. apr 2010

a mas ok cislo leka?

nonoka24
21. apr 2010

Ahojte ja som bola Lucivnej velmi dobre bolo 😉 😉 .Chcem este ist .........ja madarka ale rozumiem po slovensky .... 🙂 😔

sylvia30
27. apr 2010

No maminy, môj muž sa pokúšal volať 2 dni vkuse, nakoniec som tam napísala mail a hneď na druhý deň sa dovolal 😅 Ale nič dobré sme sa nedozvedeli 😒 Chcela som ísť s deťmi do nadštandardu, keďže pobyt na štandarde s dvoma deťmi som si už vyskúšala v Šrobár.ústave a najbližšie volné termíny majú až v novom roku 🙄 🙄 . To je sila!!!! A dovtedy čo? Dcéra od januára na 5-tich antibiotikách, našťastie od štvrtka nastupujem na predĺženú materskú 😠 . Neviete o iných kúpeloch pre deti? Na nete som nič nenašla.

sara2
autor
27. apr 2010

sylvia30, okrem Lučivnej a Šrobárovho je ešte kúpele Štós.Ale tam je to pomiešané dospeláci s deťmi a že vraj to veľmi sľubne tam nevyzerá.To mi vravela jedna maminka ktorá to tam absolvovala.
Aj ten neštandard v Smreku bol vcelku teda skoro celkom ok 🙂

sylvia30
27. apr 2010

sara, práve sme to s mužom preberali, že by sme asi išli aj na štandard, ale tam sú tiež termíny až na november 😠 . Od štvrtku to začnem vybavovať, problém bude aj revízny u nás v poisťovni, vraj velmi nerád dáva kúpele 😠

sara2
autor
28. apr 2010

To nechápem...veď to nejde s jeho vlastných peňazí 😠
Tak ho obíď a vybavuj priamo cez centrálu.

janetina
28. apr 2010

no v Lucivnej je to natrieskane, ja som sa zatial zmierila s novembrovym terminom
Sylvia ale ved to sa vzdy posiela na centralu dcerinej zdravotnej poistovni,ci nie? V dovere nas takto instruovali.

sylvia30
28. apr 2010

kde na centrálu, do Blavy? My máme všeobecnú 😕 .Nám bolo povedané, že vyplnené tlačivá máme podať u nás v poisťovni. Tak neviem 😕 Janetina a ty si si termín na november dopredu zarezervovala, či nie. Lebo ja si myslím, že kým tie papiere podám, kým mi príde odpoveď, tak budú dávať novoročné termíny, čo je za trištvrte roka 😝

janetina
28. apr 2010

sylvia30ano dopredu ako som podavala ziadost...mozno v vseobecke to poslu sami tam kde treba...pochybujem ze maju oddeleni na kupelnu starostlivost v kazdom okrese 😉
mozno sa tam stretneme🙂) a hore som na ziadost napisala ze by sme chceli Lucivnu alebo to povedz dr nech to napise do spravy ktoru budu chcet dolozit 😉

sylvia30
28. apr 2010

janetina a ešte aj blízko seba bývame, my sme z Nitry 😉 . Bolo by to super, kebyže sa tam stretneme.
Zajtra idem s chlapcom k Dr., tak s ňou hodím reč a zajednám kúpele mailom.
Ohladne toho schvalovania, ja som myslela, že to robí revízny lekár, tak ako pri dospelých, ale u detí je to asi inak
😕

janetina
29. apr 2010

sylvia no ked nam schvalovali vynimku na mlieko tak to robil posudkovy dr. v NR pobocke ale kupele az do ba som posielala....no dajte si novembrac budeme spolu 😀

simik.slabiarova
29. apr 2010

No nazdar baby 🙂 🙂 🙂 Ako sledujem tak sa tu rozprudila dalsia debata,ja som momentalne s dcerou(4)v Lučivnej,máme za sebou 2týždne a pred sebou este dalsie dva.Mala je zrovna chora,sopliky,kasel ale je o nu super postarane,sestricky-doktorky na 1s hviezdickou,dnes sme konecne vonku po troch dnoch,mali sme klud na lozku lebo sme aj horuckovali,ale prezili sme to.Dnes mali deti Olympijske hry,dostavali diplomy super stale robia nejake programi pre deti,v sobotu varia na ihrisku gulas,v nedelu mame kuzelnika,v pondelok karneval....Ale uz sa straaaaasne tesime na ocina,je to dost na psychiku vytratit sa zrazu na mesiac z domu.Inak byvame na Smreku na 4pos.a je super,myslim ze je lepsie na standarte,nie sme take izolovolane od deti,ja som tiez mala zaujem o nadstandart,ale teraz nelutujem,usetrili sme 200e,a na Smreku je to celkom v pohode 🙂 🙂 🙂 Dobre maminy,tak porozmyslajte kam s detmi ale myslim ze pre deti jednoznacne Lucivna,ja som nad inymi kupelami ani nepremyslala,co som pocula referncie o inych liecebnach.Ak budete mat nejake otazky kludne sa opytajte,odpoviem Vam,ale asi az po 12.5.ked vratime domov,tu sa casto net nepripajam.ahojte 🙂 🙂 🙂

sylvia30
29. apr 2010

takže nie som o nič múdrejšia, dnes som bola s chlapcom na ušnom, Dr. mi povedala, že ona ešte poukaz na kúpele nepredpisovala, že by to mal alergológ 😒 A my sme na alergológiu nechodili, lebo podla odberov u nich má imunitu OK 😠 . Len nechápem, prečo stále tie choroby u oboch. Aj dnes: chlapec vyfasoval ATB na uši, kortikoidný sprej do nosa 😠 a bola som ho doobjednať na odbery k alergologičke. Takže to budem mať stereo, budú pichať aj dcéru aj syna 😠 .Už sa neviem dočkať 😠 .
Tak teraz neviem, mám zajednať ten Smrek teraz a potom začať vybavovať ten poukaz, alebo čakať? 😨 Lebo v tom druhom prípade sa do Lučivnej dostaneme asi až o rok 😠 a dovtedy pojedia ešte kopu ATB ☹
janet, čo by si urobila ty?
simik, teba sa popýtame, keď sa vrátiš, aspoň nám dáš nejaké typy, čo a ako 😉

leka323
30. apr 2010

Ahojte, tak mne prišiel email z Lučivnej, že sú plní do konca roka, a k tomu veľa náhradníkov, čo ma nepotešilo, lebo s deťmi potrebujem riešiť určite niečo tento rok, v kuse sú chorí. Volala som do poisťovne, papiere naše sú ešte stále u Dr., mali by sme do kúpeľov ísť prvýkrát, keby som bola vedela, že to je také zdĺhavé, a kúpele sú preplnené, začala by som vybavovať v januári. Po druhýkrát budem múdrejšia. Asi naštudujem a obvolám nejaké iné. ☹ ☹ ☹

leka323
30. apr 2010

Inak som sa tam vôbec nedovolala, ale na email mi odpovedali.